E dhunuan brutalisht në burgun famëkeq grek, shqiptari: Dhuna nisi që në nëntor, kam frikë për jetën! Policët i kanë ushtruar presion gruas

22 Mars 2023, 16:55Kronika TEMA

E dhunuan brutalisht në burgun famëkeq grek, shqiptari: Dhuna nisi

Vetëm 2 ditë burg ishte ndëshkimi i autoriteteve greke për 4 efektivët që e torturuan në mënyrë mizore shqiptarin Saimir Zefi të dënuar në Selanik.

4 efektivët u liruan, por i riu nuk tërhiqet nga vendosja e drejtësisë. Në një komunikim “live” me emisionin ‘Pa Gjurmë’ në ‘Report Tv’, Zefi thotë se ka frikë për jetën e tij pasi policët e kanë dhunuar prej muajsh.

Zefi tregon se vëllai i një prej policëve i ka ushtruar presion bashkëshortes së tij greke.

Pjesë nga intervista:

Saimir Zefi: Përshëndetje!


Odeta Dume: Si je me shëndet?


Saimir Zefi: Jam pak më mirë kohët e fundit


Odeta Dume: Jemi tronditur të gjithë kur mësuam nga mediat greke që je dhunuar në mënyrë barbare, thjesht pse ke kërkuar të drejtën për t’u paraqitur në gjykatë


Saimir Zefi: Po, ashtu është e vërteta. Kishim një gjyq më datë 02.03.2023. Burgu i Koridhalo më çoi në Kavallë për gjyqin edhe nga burgu u bë transferta normale, kurse në Kavallë më çuan në datë 3, një ditë pas gjyqit…


Odeta Dume: Saimir shikoj që ke probleme të pjesa e qafës, kaq shumë të paskan dhunuar?!


Saimir Zefi: Kam me qafën shumë problem, por kam dhe dorën dhe këmbën akoma, se jam keq, se i kam pasur prangat shumë të shtrënguar


Odeta Dume: Si nisi dhuna nga këta policët grekë të cilët të dhunuan edhe para nënës dhe babait?


Saimir Zefi: Ky gjest nisi vjet në nëntor, se u zura me një polic në Kavallë, nisi si punë hakmarrje nga njeri-tjetri. Sivjet vazhdoi historia sërish, kur shkova në Kavallë. U bë çfarë u bë, kaloi. Kam javën tjetër gjyq atje në Kavallë dhe kam frikë shumë aty për jetën, për punën e familjes, kam nusen greke. Vëllai i atij policit i ka bërë presion nuses sime dhe gjërat janë shumë keq. Po mos të ishte drejtoresha e burgut do isha i vdekur sot.

 

8 Komente

 1. V
  Vari....k....

  Po ne Burg ja fute vetes apo te futen aty kot. dhe je i pafajshem. ! Qehtesohu mere me te mira mendohu se mos behesh Repist Si te tjeret ... Ose shiko mere lapsin dhe shkruaj Poezi. se dhe kjo nuk eshte keqe ..Behesh Poet. !

  1. p
   populli shqiptare merrni hak per cdo rast

   Vari .....k...... Ta shkerdhefsha faren o filogrek o shpirtPederasti .Nqs do te gjeja do te shkerdheja cte permban pragu . O bythqimat minorikare robt do jua shkerdhejme . Nqs do isha vllai i ndonjerit nga aty qe jane denuar ne burgjet greke do merrja hakun ku te gjeja grek do i nxirrja zorret kudo ti takoja . Ne shqiperi besoj gjen fare e djallit me vu nderin e shqiptarit ne vende .

   1. B
    Bam Bum

    Javash se eshte dhe Sulltan Novruz o Evlat,,,edhe ti qenke i perdhunuar ne Bythe ,Po beheni shume,Mos jeni gje kusherinj.hajde nga fshatrat e Minoritetit te te fusim nje sallator ne bythe e te te dorezojme Tek LGBT se paske Hall o Hajdar

    1. N
     Nashi kurvat e reja jua kemi shkerdhye ,radhe plak

     BamBum , do ta bejme edhe ate pune do te shkerdhejme cte permban konaku . Hajt se vijen dita . Ao te Rejat i kishit Kurva te lindura .Kan bo pare te madhe Po ju ,punuat ne klub te Shtetit te Bythqimave ne noj Pab Pederastesh apo jo se ju jeni bo grek tani ? Ato fermat tuaja vdisnin per zezake .pa pa pa paaaaa c'ishin . Tani kan hapur mesiguri noj Rastorante ne Athine .Jua dim llagapin te gjitheve o bithqimat e janulles ,robt do ju shkerdhejme po hajt .kakarit ktu kakarit te qifsha rracen zorraxhinjt e grekut

   2. .
    .

    O Shqiptar .... kuptojeni kontradita e nje qytetari Shqiptar me Policin dhe Ushtrin Greke eshte fatale. $$$$$$$$ Sulmi ndaj Policit dhe Ushtarit, perbejne cenim serioz i Dinjitetit dhe Siguris Kombetare Greke. Ata nuk lejojn ne asnje menyre keto veprime, sepse behet precedente dhe per ngjarje te tjera qe rezikojn Sigurin Kombetare. $$$$$$$$$ Duam apo Jo, Greqia perben pararojen e dy Boteve krejt te kunderta ... ate te Evropes se Qyteteruar te Krishter dhe ate te Botes Islamike Mesjetare. $$$$$$$$$ Kete Ne Shqipot nuk e kuptojme, sepse jemi pak nga te gjitha (sipas situates) ... pak te Krishter, pak Islamik, pak Arab, pak Evropian, pak Ateist, pak bithqira, pak lepires ..

   3. V
    Vari....k....

    Po ne Burg ja fute vetes apo te futen aty kot. dhe je i pafajshem. ! Qehtesohu mere me te mira mendohu se mos behesh Repist Si te tjeret ... Ose shiko mere lapsin dhe shkruaj Poezi. se dhe kjo nuk eshte keqe ..Behesh Poet. !

    1. m
     muçua I tanes

     o z. vari t....ai eshte ne burg dhe po kerkon te drejtat e tij, po ti çfare kerkon?

    2. K
     Krimet e Shtetit Grej ne Burgun e Karadhiqos

     jane te pafund. Media Shqiptare duhet te bej nji emisjon vetem per Denimet e abuzimet e krimet e shqiptareve ne Burgjet e Greqise e ktij shtetiu shkerdhate terroriste . Denohemi tha nji tjeter aty i denuar padrejtesiseht pa asnji Fakt ,pa asnji Akuzues , vetem s jemi shqiptare , dhe mbasi denohemi na vjedhin shtepite shkerdhatat Policia Greke .Kti video i duhetń cuar Parlamentit Europian ,ti tregoje se kush eshte shteti terrorist grek . 60 % ne burgjet e greqise deklaroj jane shqiptare te denuar per rracizem pa asnji Fakt nga Shteti i Fashisteve Aziatike Grek . A ka noj Medie e TV qe ti japi cdo dite krimet ne burgjet Greke kunder shqiptareve ? Po ndonji Avokat qe ti coj ne Hage Policine Greke ka ? Ju kujtojme shqiptarin qe vrane ne burdhet greke ne sy te Policise Burgjeve disa te burgosur me thika ne duar nji shqiptare para pak vitesh . Qiteni Videon ne Youtube dhe Kudo mundeni kunder Terrorizmit Grek ne burgjet Greke . Ka gazetare qe ti kerkoj Shtetit Shqiptare qe te bej detyren dhe reagoje ndak ltij Krimi Shtetrore ne Burgjet greke ?

     Lini një Përgjigje