EMRI/ Aksident i rëndë me një të vdekur dhe 7 të plagosur në Korçë

29 Maj 2023, 18:30Kronika TEMA

EMRI/ Aksident i rëndë me një të vdekur dhe 7 të

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të hëne në aksin rrugor Bilisht-Korçë.

Burime bëjnë me është përplasur automjeti tip "Ford" me drejtues shtetasin E. M., me automjetin tip "Benz" me drejtues shtetasin A. Sh. Mësohet se mjeti tip “Ford” ka dalë nga rruga dhe është përmbysur pasi është goditur nga “Benz-i”.

Si pasojë e aksidentit mbetën të plagosur tetë persona, të cilët u transportuan me urgjencë në spitalin e Korçës. Fatkeqësisht, një prej të plagosurve nuk iu ka mbijetuar dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë. Viktima është shtetasja Miranda Malolli, rreth 50 vjeçe, banuese në fshatin Eçmenik, Devoll, pasagjere në automjetin tip "Ford".

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:10, në afërsi të fshatit Cangonj. Grupi hetimor po kryhen veprimet proceduriale dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Lini një Përgjigje