Gazetari: Goditja e Berishës e paligjshme, por edhe rrahja e Gert Shehut në mënyrë barbare e dënueshme

8 Dhjetor 2022, 09:53Kronika TEMA

Gazetari: Goditja e Berishës e paligjshme, por edhe rrahja e Gert Shehut

Gazetari Elton Qyno u shpreh se goditja me grusht e Berishës ishte e dënueshme, po ashtu edhe rrahja e Gert Shehut.

Ai tha se personi pasi goditi Berishën është dhunuar dhe ka dalë nga aty vetëm me një kanotiere dhe nuk pritet që të gjenden sendet personale.

Qyno: Goditja e Berishës është një veprim i paligjshëm dhe duhet të hetohet nga prokuroria e Tiranës, por ajo të mos merret me hetimin e vetëm të rastit të Berishës, por edhe me personat që kanë dhunuar në mënyrë barbare edhe Shehun.

Nëse aty pretendohet e ai nuk ka lapsur telefon, ka pamje nga protesta që ai ka pasur telefon. Ai ka shkuar me bluze të kuqe dhe kur ka dalë nga turma ka dalë vetëm me kanotiere dhe nuk pritet që t’i gjendet karta apo telefoni në atë turmë.

6 Komente

 1. L
  Liri

  Dhjetra bodigarde qe nuk mbrojten dot berishen,rrahin barbarisht shehun

  1. Q
   Qytetari

   Normale qe po para ligjit jane te gjithe te barabarte duhet te hetohen e sanksionohet te gjitha aktet e dhunes qe kalojne kufinjte e vetembrojtjes

   1. M
    Muli nga shpella

    ka goditur lexhenden e ceceneve

    1. N
     Nje mik nga Haga

     Ne nje shtet ligjor denimi i atyre qe kane perdorur dhune kunder ketij agresori duhet te jete i njejte sidomos kur ketu hyjne dhe militantet te cilet dihen se cfare nivel kane,kurse nderhyrja e badigardeve eshte e lejueshme mbrenda nje kornize ligjore profesionale.Pame pak kohe me pare kur nje agresor vrau kryeministrin japonez por ky person u neutralizua pa krijuar skena shtazarake.

     1. U
      Ujku Plak

      Kemi Shtet VK, se ne nje Vende dhe Shtet normale,te gjithe Personat qe kan ven Dore mbi ate Djale do ishin ne Burge tani, sepse Dhunuan nje te Semur, dhe Heqeje Lirie ( Peng Marrje) , .

      1. p
       pjeter

       Me beri pershtypje shprehja e gazetarit!! "Rrahja e Saliut e paligjeshme",fiks shprehje prej profesionisti!!

       Lini një Përgjigje