Goditi me grusht Berishën, zbardhet deklarata në polici e 31-vjeçarit: E kam planifikuar që në ‘97

8 Dhjetor 2022, 13:30Kronika TEMA

Goditi me grusht Berishën, zbardhet deklarata në polici e

Gerti Shehu, 31-vjeçari që goditi me grusht policinë ka thënë para hetuesve se ai e kishte planifikuar këtë që nga viti 1997.

Por megjithatë deklarata e tij janë kontradiktore. Kjo pasi në ’97 Gert Shehu ka qenë vetëm 6 vjeç.

Aktualisht Gerti Shehu ndodhet në spitalin e Traumës ku po mjekohet pas goditjeve që mori nga mbështetësit e Berishës pasi ai kreun aktin e dhunshëm. 

Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje. Deri më tani ai nuk ka pranuar të flasë për arsyet që shtynë drejt këtij veprimi.

Pritet që Gerti Shehu t’i nënshtrohet një ekspertize mjekësore për shkak se familjaret e tij pretendojnë se ai vuan nga probleme te shëndetit mendor.

51 Komente

 1. M
  Muzaka i Ri

  Mendoj te denohen te dy njelloj, ose te falen per meshire te dy me qene se te dy jane me te meta mendore. Mos i kuroni te dy ne nje spital se prap sherr do bejne.

  1. A
   Ari

   I madh je me kete postim, Muzaka i ri!

   1. D
    Duhet denuar vetëm agresori

    Vetëm agresori duhet të dënohet, sepse është "MAJTIST". Ai e gotiti Berishën më të MAJTEN, prandaj thotë Berisha e vuri Rama.

    1. X
     Xen Gërdeci

     More po mirë e ke ti që ai majtisti që ja futi me të majtën salehut të dënohet po ky ish majtisti i konvertuar në djathtist që tash 30 vjet ka rrahur bile dhe vrarë sa majtas e djathtas si të bëhet,apo ky nuk dënohet se është edhe më psikopat e s'ka spital e psikiatër t'a marrë në dorëzim,veç pd-së të cilës ja bëri peshqesh Ramis Alia që pa lindur mirë.

    2. D
     Duhet denuar vetëm agresori

     Vetëm agresori duhet të dënohet, sepse është "MAJTIST". Ai e gotiti Berishën më të MAJTEN, prandaj thotë Berisha e vuri Rama.

     1. p
      pilo lala

      Hahaha, kane te njejten diagnoze.

      1. C
       Ceni

       Po mer daje e ka planifiku që në kopësht. Në 1997 ka qenë 5 vjeç

       1. S
        Shqipe

        Lerini llogjet; trimi Gerti Shehu duhet ndihmuar

       2. t
        tirona

        Dhe mund te kete te drejte se femija mban mend shume dhe kalojne trauma te pa riparueshme dhe goditjen ne try e ka mare ne 97 nga veprimi dhe mos-veprimi i kesaj mostre.

        1. K
         King D

         I lindur diku nga 91.. dmth 31 vjec tani.. 97.. dmth ishe ne moshe 6 vjec... ????? Dicka qe s'shkon me moshen per genjeshtra te tilla??? nejse.. Mund te thuaje; qe kam lindur 91 (viti i pare ku populli shqiptare hai rruget demokracise) dhe mendoje qe demokracia eshte ne rrezik me xhaxhi sali... dhe keshtu u clirova duke e qelluar nje komunist primitiv.

         1. L
          Ledina

          Edhe une kam qene 6 vjec ne vitin 1997, kur Presidenti vrases Sali Berisha nxori tankset dhe na tmerroi ne mes te Tiranes!

          1. K
           Kujtohu

           Ore mos e ngaterron me kohen kur Edi nxori ushtrine kunder koronavirusit !

         2. T
          Tit Vasili

          Na cate Karin , goditi një rrugaç rrugësh dhe sa zaptuat gazetat, ta vriste fare ketë maskara

          1. S
           Sali Koqepetulla

           Leshojeni ai eshte Hero kombetar.Po te me jepet rasti edhe une do tja qi races Salihovicit.!

           1. t
            tata luigji

            U befte 1000 vjec ky trim, nena e tij eshte nje heroin qe ka lind kete djal qe me nje qetesi te jashtezokonshme i dha nje goditje terroristit salih osman bi laden ne mes bulevardit Tani duhet te dal nje tjeter meqe u hap rruga

            1. b
             ben.

             Tipiku i rilndasit, e gjetet heroin te 1 Drogmen Kriminel Psikopat Si eshte ne fakt gjithe rilndja. Te me falin prostitutat dhe tutoret se desh i harova, duheni dhe ju qe rilindja te kompletohet.

             1. b
              ben katnari

              psikopat me kartele eshte Salih Berisha o Ben katnari

              1. T
               Te tjerat jane llogje

               Kartelen e Edit e kemi pare se e publikoi merua kurse per Salen dime qe eshte mjek me titull profesor .

               1. P
                Per psikopatin legjendar

                Po profesori nuk mund te jete psikopat sipas teje, e keqja per te eshte qe psikopatine ia ka pare jo vetem nje shqiperi e tere por nje bote e tere. Edhe psikopat dhe kriminel, kombinim shume i keq, mjere ne qe e kemi pasur mbi krye dhe na ka shkaterruar per gjihe ate kohe, dhe serish ate tenton te beje

                1. T
                 Te tjerat jane llogje

                 Siç thashe Kartelen e Edit e kemi pare se e pati botuar Merua , per Salen ska botuar kush kartele !

                 1. S
                  Sali gerdeci

                  Llogje llogje,,po' tepelenasi ta kputi bacen nokaut me te majten,,ne mes10 mjekrroshave tropojani,,,ik hani mut tashti,me gjith legnendarin taj te rrahur por te gezuar,,,,

              2. c
               cup frroku MALOK 400 karat

               "ben"! Çfar ndodhi, ndodhi. Sahalese i befte mire dajaku, kurse ketij TRIMI, megjithese siç duket, i dale nga "qendra" do ta keshilloja qe te kete kujdes sepse edhe pse ne paraburgim te spitalit, te ruhet se mos MALOKET e Tropojes, me ne kry Shkelzen Breçani, e "çojne per gjah" apo i rrasin nje kurve dhe e dergojne me nje benz-mercedes diku nga Vaini i Lezhes, apo nga Qaf-Kerraba per "darke romantike"

               1. S
                Sali gerdeci

                Ben katnari,,,ta rrafi tepelenasi bacen,,,ik ha i mut tashti,,

              3. Y
               Yyyyyypppppp Xhixhi

               Hodhi budallai nje gure ne det dhe u leshuan gjithe te mencurit e se nxorren dot, mirepo ne kete stanin tone budallenjte jane me bollek qe nga tipa si ky qe qelloi, duke vazhduar me tipa si Muli i Nokajve qe thote se u be atentat me grusht ndaj jetes se kryemonstres shqiptare e deri tek mediat dhe panelet e tyre qe merren me dy te cmendur. Si dhunuesi dhe i dhunuari i perkasin spitalit nr5. Budallai nr 1 qelloi me grusht Skizoftenin nr. 1 te Shqiperise. VK muhabet te cmendurish. Sa per pasojat qe do na vijne e qe ulerasin me te madhe keta te tenxheres se Shqupit, keta te truajne katin me gjithe tope nga Saliu e deri tek roja i deres se shqupistave.

               1. A
                Angjelini

                Une mendova se goditi me grusht perbindeshin Berisha dhe jo policine? Mero i ka heq editort.

                 1. A
                  Asd

                  Pergjigja e Gertit eshte gjeniale; pra ai ka patur nje arsye te forte qe e ka goditur; stresi i jashtezakonshem qe viti 97 krijoi tek gjithe qytetaret shqiptare. Gjykaresi duhet ta liroje nga burgu pa asnje kusht.

                   1. Y
                    Ylli që ndrit Vicidolin

                    Përse more gazetar nuk shkruani asnjë fjalë për shëndetin e të dëmtuarit Gerti. Edhe ai njeri është dhe ka të të njëjta të drejta si gjithë populli dhe ju gazetarët. Gentti ka bërë shumë mirë për salën pasi saliu deri më sot ja vrarë 4789 veta gjatë këtyre 30 viteve duke ja kaluar edhe Enver Hoxhës. Genti është heto kombëtar dhe duhet kujdesur shumë për shëndetin e tij pasi trupi i tij ishte bërë copë e cikë nga banditët e saliut.

                    1. L
                     Loni

                     Ishalla dore te mbar te kete ky cuni Qe populli te zgjihet dhe te heq qafesh kete kaste politikanesh hajduter dhe tradhere te vendit

                     1. t
                      te Lumte Genti .Je nji nga te shumtit A.R

                      s'je i vetmi Gent djali ,Shume te tjer erkojn ate Shanc , me i ven Dinjitet e Nder ,me ja numru ballit ktin Anti Shqiptari ,ktij peder . Ndoshta kishe rastin te ishe nji Avni Rustem i epokes por grushti jot duket qarte qe s'ka mjaftuar per te rrealizuar ate qe duhet ,por perseri meriton Rrespekt e nderim nga gjithe Shqiptaret me gjak shqiptari

                      1. c
                       cup frroku

                       ky legeni qe ka lindur ne demokraci qenka i pa kenaqur me berishen e jo me djalin e kristaqit e nipin e spiro koleres po a keni turp qe shkruani ju brezi qe nuk e dini cfare ishte komunizmi ne jemi brezi bashkvuajtes edhe me ato qe isahkojn mbprapa nipit te bllokut turp shum per ju mendoni per femijet tuaj se rama i ka siguruar femijet e vet me disa gra

                       1. N
                        Niku

                        Po me se e vertet Ramua i ka siguruar po per Salon komunist sekretar partije familjar te Dulla si ka sigurur femit te dy k... jan ska te ndershme e pa ndershmvetem Lepirsat e ketyre jan te ndershme

                       2. J
                        Jugu

                        Lerini deklaratat se ato ai djali do i bej sic do Cuci dhe Mero. I vihet texti perpara dhe ai i lexon dhe Mero pastaj i propagandon, dhe djalin e con ne Angli me lekat e shqiptareve qe ja jep Rama, tjetrin ja puneson drejtor Veliaj, dhe prandaj sumelepirja vazhdon, vetem sum ndryshon nga ajo e Berishes, tek e Rames.

                        1. L
                         Latif Dreqi

                         "Jugu" Mos deshe te thuaç Mul Noka? Jo per gjo, por emer Cuci sikur nuk ka ne qeverine aktuale.

                        2. D
                         Dhuna denohet pa diskriminim.

                         Nuk po degjoj arresting e dhunuesve te ketij Gert Shehut. Perse nuk arrestohen ata.Ai salmon Berishen dhe nuk ishte kercenim per asked tjeter ...Pra s kishin pse e dhunonin.drejtesia pse fle? C mut drejresie eshte kjo qe mbyll syte ndaj vetgjyqesise e hakmarrjes? Kete prisnim nga vetingu, te ligjeroje dhunen? TURP per ata qe kaluan vetingun dhe punojne si Salinj.

                         1. t
                          tetovari2

                          Vrasësi i doktor Xhuvani që e vranë në Elbasan a është në burg?

                         2. A
                          Agimi

                          O lepurush o lepurush hajde ketu se te thyej ne mes .O Like ku je te ra Saliu pertoke si busti i Enverit cfare bere ti me lepurushin ha ha ha haaa. Ju mire felkiqesira i meritoni grushtet e gjithe popullit shiptar ju gjoja gangestera ju frikacake , ju plehra me gojen tuaj te ndyre ju vrasim , ju thyejme ne mes, hajde ketu po ta mbajti, armiq, kanuni beni qe te ndodhin keto . O lepurush Like mavria te ra Saliu si thes me m… cfare vete o i forti i lagjes . Mallkuar qofshi dhe shkofshi ne ferr . Ju iku burrerria fare . Jeni burrace , dhe qesharake . Femijet po ju tallin …. Ha ha haaa. Ca te jeni ju felliqesira Edi Rama aty do jete. Ku ishte protesta madheshtore ?????? Ha ha ha . Kush ju vjen mbrapa vetem 500 veta ngelet si te dhj….. se sajyat grushtun qe ju fundosi te dyve si te paturp qe jeni . Ra busti i Encer Hoxhes shikojeni edhe njehere sali mavrine te shtrire pertoke iku burrerria …… sje me burre . Ziti te dha ate qe meritoje te turperoi perjete, te nxiu perjet . Sa qesharak saliu me syze ne dhjetor . Hi hi hi hi .

                          1. U
                           Ujku Plak

                           Qe te denohet se e goditi per shkak te Detyres, nuk qendron, sepse: Berisha akoma nuk eshte Kryetar i PDKomuniste Shqipetare, kur ta vendos Gjykata se Byrishen eshte Kryetar, ateher te ja Rruajne pak Bolet ketij Djalit, se nuk ka ligje prapa veprues. Sa Shtet VK qe kemi, edhe Median po ashtu. Si ka mundesi qe nuk Arrestohen Dhunuesit e keti te Semuri me Kartel, nuk u mjaftuan me Dhunen, por e moren edhe Penge kur e Çuan pe Selia e PD. Pandaj Populli ka Zgjedhur te Qeveriset nga Ripjellja qe domininohet nga Intelektual te Korruptuar, dhe jo nga PD-Lsi qe Dominosteine nga Injorante te Korruptuar qe edhe te Vrasin.

                           1. P
                            Pensionisti

                            Mire, qe e ka patur ne plan qe ne vitin 1997, por policine kur e goditi me grusht Gerti?! Une dhe gjithe bota e dime se ai goditi me nje grusht salihun, por kete grushtin, qe i paska dhene policise, nuk e kemi pare e degjuar. Ja, une, psh sot po e lexoj dhe mbeta i habitur! Kur ka ndodhur kjo histori? Ju lutem, nese keni pak kohe, me shkruani ketu ne kete dritare te madhe per kete ''akt heroik''! Faleminderit. I uroj te semurit Gerti sherim sa me te plote dhe te shpejte, pas aktit te larte qe ai ka kryer.

                            1. T
                             Trotski

                             Grushtuesi ka bere nje veper Heroike qe shume kush e ka menduar te penalizoje Sali Kermen po u ka mbetur Ender ne Sirtar.Me aq sa ka bere Sali Kerma meriton ma shume po ketu ende Mungon Drejtesia e Vertete .SPAK po rri ne skute .Ne po presim me padurim qe si Sali Kerma dhe Like Spiun Hajduti ti nenshtrohen Drejtesise se Re se Boll na çane Trapin.

                             1. a
                              alphade

                              Keshtu e ka mesuar te thote ne hetuesi, G.Shehu MUL MUSHKU qe na e paska planifikuar grushtuesi qe nga viti 1967 !? Rrena ne masa kozmike …….!

                              1. m
                               mos qeshni po mundet

                               E paskla planifikuar ate grushtin qe 6 vjec (!) Ahahaha...inskenuesit e ketij Gertit do kene qene te dehur kur ja kane diktuar.

                               1. S
                                Supaxhiu 300 evro

                                Veprimi i kètij personi èshtè i dènueshèm ligjèrisht(nqse èshtè i sèmur mendor tè kurohet) pavarsisht se njerèz si berisha nuk i votoj.Si ish President,kryeministèr besoj se ka oficer tè gardès pèr ruajtjen e tij si dhe nuk èsht i pari,ndodhi me berluskonin ndodhi me makron,e shumè tè tjer.Mè vjen tè mendoj se gazeta dhe gazetar si qim peka i cili shkruan se e,rama ka djal dhe vèlla atèhere prokuroria menjèher duhet tè marr shkrimin dhe tè hetoj pèr kèrcènim ndaj familjes qim pekèn.Pastaj èshtè garda qè ndèrhyn dhe arreston personin qè gjuajti me grusht nè tè kundèrtèn tifozat e Pd sè qè ushtruan dhunè ndaj tij duhet tè trajtohen njèsoj si personi i akuzuar .gjuha politike nè shqipèri le shumè pèr tè dèshiruar,nga parlamenti dègjojm fjalor mesjetar,niveli i kulturès qytetare èshtè pèrtok dhe si rrjedhim nga propaganda dhe fjalori mbrijm nè dhunè,kèto veprime nuk ju lejohen politikès qè duhet tè bashkoj popullin dhe jo tè mbjell urretje.

                                1. S
                                 Supaxhiu 300 evro

                                 Veprimi i kètij personi èshtè i dènueshèm ligjèrisht(nqse èshtè i sèmur mendor tè kurohet) pavarsisht se njerèz si berisha nuk i votoj.Si ish President,kryeministèr besoj se ka oficer tè gardès pèr ruajtjen e tij si dhe nuk èsht i pari,ndodhi me berluskonin ndodhi me makron,e shumè tè tjer.Mè vjen tè mendoj se gazeta dhe gazetar si qim peka i cili shkruan se e,rama ka djal dhe vèlla atèhere prokuroria menjèher duhet tè marr shkrimin dhe tè hetoj pèr kèrcènim ndaj familjes qim pekèn.Pastaj èshtè garda qè ndèrhyn dhe arreston personin qè gjuajti me grusht nè tè kundèrtèn tifozat e Pd sè qè ushtruan dhunè ndaj tij duhet tè trajtohen njèsoj si personi i akuzuar .gjuha politike nè shqipèri le shumè pèr tè dèshiruar,nga parlamenti dègjojm fjalor mesjetar,niveli i kulturès qytetare èshtè pèrtok dhe si rrjedhim nga propaganda dhe fjalori mbrijm nè dhunè,kèto veprime nuk ju lejohen politikès qè duhet tè bashkoj popullin dhe jo tè mbjell urretje.

                                 1. A
                                  Adi

                                  Mese dakord me ju!

                                 2. 1
                                  19

                                  Ky maloku nuk eshte asgje vetem nje deputet i thjesht hajdut pse duhet te na cani karin me kte cop maloku .meruni me ata burrat qe erdhen nga gjithe europa se eshte nje dite e shenuar per vendin ton .oj keni kaq dit na cak karin me kte copen e malokut .

                                  1. a
                                   alphade

                                   Disa pyesin pse “Nje Grusht” e jo 4-5 grushta qe duhet t’i jepte Berish Vici- dolit ! Pergjigja ime eshte e thjeshte: Kaq i tha Muli, nje grusht,vetem nje Grusht dhe Ai te jete sa me i lehte qe te mos e demtojne doktorrin ! Por mje- risht G.Shehut i shkoi si shume, gjoja e beri me gjak ! Kur Berisha “ra ne toke” mjeshtrit e “make up” bene detyren me shpejtesi rruge ! Kaq i thjeshte eshte eshte ky skenar i organizuar me mfshetesi te plote nga dyshja Berisha/Muli …..!

                                   1. R
                                    Raundi 2

                                    Nuk quet fitore, te dy jan barazim, duet te ket duel tjeter per te shpallur fitusin.

                                    1. Z
                                     Zambaku i verdhe

                                     Me vejn shume keq per prinderit e Gertit. Keta jane viktimat e verteta. Gerti eshte nje i semure mendor por cfare vuajne ata prinder, ata e dine. Pse nuk flet nje fjale ai profesori qe e ka djalin autik dhe doli e tha se djali 18 vjec me rreh dhe une e duroi.Nuk doli se eshte me salen, por ai duhet te fliste se eshte ne njejtin halle me prinderit e Gertit Sa per grushtin qe hengri sala, politikanet i kane marre parasyshketo gjera kur behen politikane qe do shahen por edhe mund te vriten, ketu nuk ka asnje cudi. Gazetat mos te nxjerrin me te ddhena per Gertin, se edhe ai ka te drejten e e privateise si gjithe te tjeret.

                                     1. A
                                      Askushi

                                      Per nje ko te qjat menduam se nuk kishim hero populli jon Shqiptar . Goje dhenat thon se nga malet tona Zeusi qjuante me vetetima . Ky djal nuk eshte vetem hero po eshte nje Zeus qe me nje shkrepetin e vetetim goditi ate po cilin . Kjo vetetin nuk ishte forca e vetme e ketij trimit po po trimit .Po ai kishte me vete forcen e nje populli te ter .Te femijeve tan qe rriten pa bab se baba iken ne emigrim .Te femijeve pa buk .Ato lotet e nenave tona dhe baballarrve tan . Ato lotet e atyre femrave qe u derqjen ne rruget e senoforave te botes .Jan lotet e atyre qe vriten dita dites jan lotet e qjysheve e qjyshrit tan .Kjo rufe nuk ra vetem per Saliun kjo ra per te qjithe ata qe kan vrar Shqiptar e vjedhue e perdhuniar . Ai trim eshte Shqiptar puro .Dhe nqjyra e bluzes nuk e ka zjefhur rastesishte po eshte nqjyra e flamurit ton kuq e zi .Ky trim ka yre si ajo shqiponja ne mes turmes dhe i ka cjer masken Saliut ate mask qe e ka mbajtur per 33 vjet . Nuk besoj se shqiptari ka pasur ndonje trim si ky ai mund ti jepte dhe plumin po grushti eshte me i rrend se plumi . Ai eshte i barabarte vetem me Skenderbeun ai i futej Osmanene me shpejtesi dhe i shkateronte . Ky eshte Skenderbeu i 2 . Ka lindur prap shqipja heronj ky njeri nuk ka per te vdekur kur . Dhe ju o popull e dini mir ca ka ber ky njeri dhe ju o demoktat e dini se ne shpirtin tuaj ky trim ka te drejt . Dhe ju o Socialistat e Rames dhe vet Rama qe mbani krimin ne mes te rruges mos kujtoni se ky popull ju ka frik billni billni po kur te dilni mos aroni mbani hembleta se mos ja u heqin masken . E mbajtet 600 vjet shqiponjen te lidhur me zhinxhira . Ku trin i keputi ato zinxhira dhe shqipja po fluturon e lir mbi malet e Shqipnis . Tani shqiponja di ti mbroj vet zoqte e saj nga egersirat . Dhe ju o analist turp te keni jepini cezarit ate qe i takon . Jeni te shitur per du lek te qelbuta turp . E beni dhe budalla ai i ka ber qerat kaq paster . E ka ber per atdheun e ka ber per ju e ka ber per qe qjith ne Shqiptaret kudo ku jan . Ai ka dhe zotin me vete se nuk e ndali asnje i vetem ishte dhe nuk pyti nga as qje thoni ca te doni po ai e beri po po e beri dhe nuk besoj te ket shqiptar e te thot pse e beri . Ky eshte trim jo ata kriminel qe ka ndertuar Rama e Berisha . Te qjithe kot e keni thoni ca te doni ai ka zotin me vete po po zotin . Ko per te shar nuk ka vetem per ta mburur se zoti qe ka ai me vete do akmeret per te qjithe ata qe nuk i japin te drejt ketij trimi . Koha eshte e tij te qjithe Shqiptaret i perulen keti j njeriu ketij trimi . Rrofte Shqiperia

                                      Lini një Përgjigje