I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako në GJJKO

8 Qershor 2023, 13:16Kronika TEMA

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako në GJJKO

Kjo është foto e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako brenda ambienteve të GJKKO ku po zhvillohet seanca për masën e sigurisë.

Në foton e siguruar Dako shihet së bashku me ish-zyrtarët e tjerë të bashkisë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre dhe falsifikim të dokumenteve.


Dako u arrestua 2 ditë më parë. Ai akuzohet dy herë për shpërdorim detyre.

SPAK kërkoi arrestimit e Vangjush Dakos për shkak të ndërtimit të kateve shtesë pa leje të një pallati në qytetin e Durrësit në 2010 dhe të një tenderi të shëtitores së plazhit. 

3 Komente

 1. K
  Kalec Dega

  Vini veshin!!!!! Shperdorim detyre?????!!!! - pra krimineli i Edvin Rames meriton fleterrufe… lol albaniston

  1. V
   Visi

   Mos u ngut o karamahmut Kaleci. Mere shtruar, se na ke çare manallin me komentet e tua pas çdo shkrimi te gazetave duke u treguar nje "petrit" i çartun ne sherbim te Sahale Brrishes.

   1. S
    Sali Ram Berisha

    Hera e pare qy jam ne ni menje me "Kalec Degen". Ke shume te drejte. Drejtesia e dhone na malokt qy u bon prokuror me kursin e Plepave kshu do tjet sot e mot. Kjo o ni ARRITJE I IMJA ma e modhe ne drejtim te kultures se jurisprudences ne Shqipni.

   Lini një Përgjigje