Në media publikohet video e përdhunimit të një vajze në Shkodër, reagon Policia

30 Maj 2023, 10:58Kronika TEMA

Në media publikohet video e përdhunimit të një vajze në

Policia e Shtetit ka reaguar pas publikimit të një video tronditëse nga 'JOQ'.

Nga pamjet e publikuara një i ri i ka kërkuar nipit të tij ta filmojë teksa ai përdhunon një vajzë.

Siç edhe dëgjohet nga video, që në mënyrë skandaloze është publikuar në disa portale, vajza ulëret që ai të ndalojë, por është e pamundur. 

Policia në njoftimin e saj shkruan se ka siguruar videon origjinale dhe fton qytetarët që kanë informacion për këtë ngjarje të raportojnë.

"Strukturat hetimore të Policisë së Shtetit, sapo janë njohur me një video të publikuar në portalin JOQ, në të cilën shfaqet nje shtetas që kryen marrëdhënie seksuale me dhunë me një shtetase, duke u filmuar nga një shtetas tjeter, janë vënë menjëherë në lëvizje dhe vijon puna hetimore për përcaktimin e vendit dhe kohës kur ka ndodhur ky rast, si dhe për identifikimin dhe kapjen e shtetasve përgjegjës.

Ndërkohë, strukturat hetimore të Policisë së Shtetit kanë administruar në cilësinë e provës materiale, videon origjinale të dërguar në portalin JOQ.

Policia e Shtetit fton qytetarët që kushdo që ka informacion mbi këtë rast, të telefonojë në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimat të plotë", bën me dije Policia.

Ndërkohë, Policia duket se nuk do të marrë asnjë masë ndaj portalit që publikoi videon e përdhunimit.

 

10 Komente

 1. D
  Drejtesia e munguar

  E kemi parë anonimatin tuaj të plotë. Kodi Lala dhe Artan Hoxha janë aty me ju duke pritur me emra dhe mbiemra. Ju jeni policia më e qelbur që mund të gjendet.

  1. A
   Akte të pa pranushme

   Kjo lloje dhune, dhe keto dhoje aktesh prej Talibanesh, jane të pa pranushme për një vend në mest të Evropes. Këta terrorist duhet të gjinden dhe të denohen.

  2. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Ne nje bourdhelo islamikesh asgjo s'esht scandal.... turkish telesehir continue.....

   1. K
    Kuazimodo

    Portale qelbesira...e pesofshin ne kurriz te tyre,plehra.. kushdo qe do te bej lek ne kurriz te tjerit ne keto forma... po ju doni Ameriken qe u qine nenen per shkelje privatesie....atje dhe kur semuresh nuk lejohet te meret vesh,jo kjo video skandal.. po dhe Enveri u binte hakut ju....

    1. N
     Noci

     Si ka mundesi qe lejohet nje portal te nxjerre nje veprim i cili duhej dorezuar ne prokurori e te mbahet si sekret hetimor.Kjo eshte shkelje e rende e privatesia ne kete rast i vajzes se dhunuar.Prandaj ne na nevojitet nje ligj siç e kane vendet e BE per te vene vije keta portale qe nuk kane asnje pike etike gazetareske

     1. P
      Prec Ulaj

      Kjo eshte rruga me e mire per te kapur perdhunesin. Ai kafshe qe perdhunon, dhe e filmon, nuk e ka problem ta vrase denoncuesin. Ndersa nje publikim ne media, eshte denoncim ne prokurori, dhe dhunuesi nuk ka si e gjen kush e denoncoi. E rendesishme eshte qe Policia po kerkon te kape autorin.

     2. K
      Kolerat e kuqe

      Aty del Kryeminstri hapur pro Serbise e ju kerkoni Drejtesi per nje Femer te gjore ….

      1. a
       aa

       i vetmi koment pa vend. e lexove artikullin mire? per cfare behet fjale???? per politike apo si te respektohen te drejtat themelore te njeriut? per politike apo si te kuptosh qe tjetrin nuk ke te drejte ta qellosh e jo ta perdhunosh....

       1. a
        aleks

        ti je kolere e zeze o mortje , ju doni enverin se ai ua qiu gjithe brezin ç'ju permbante pragu, aq thelle jua ka ngulur sa edhe mbas 50 vjetes akoma ju shkon mendja tek ai.

       2. R
        Reali

        Te ligun e ndal vetem frika.Po te kishte Drejtesi e burg kejo dhe shume krime te tjera te poshtera nuk do kishin ndodhur kurr. Mbas te ligut eshte ligj-beresi qe sbut ligjet dhe permireson kushtet ne burg.

        Lini një Përgjigje