"Te porta numër 5"- Audioregjistrimi i “21 janarit”, dalin përgjime të reja

27 Janar 2023, 18:17Kronika TEMA

"Te porta numër 5"- Audioregjistrimi i “21 janarit”,

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në News24 audio regjistrimin e “21 janarit” ku dëgjohet komunikimi në radio i drejtuesve të gardës.

Është regjistrim nuk është përgjim dhe është shumë i gjatë. Familjes ia kam çuar kasetën e plotë, e disponon familja Nika. Ky është vetëm një fragment i materialit. Ne tani e gjetëm, po ta kisha gjetur më parë do ta kisha bërë publike më parë”, tha gazetari Artan Hoxha.

Në këtë audio dëgjohet ndër të tjera:

–Të porta numër 5

–Është prishur porta, po tentojnë të futen brenda

—Dëgjon..

—Dëgjoj…

—Hajde pak tek kolonat

—Mbrapa ku rrinë ministrat

—Largohu..

—Çfarë ka drejtor

—Këtu jam tek kolonat…

"Kaseta origjinale, që e ka të plotë e disponon familja Nika. Unë kam dorëzuar në polici çfarë unë kisha në dispozicion, më tej nuk jam i autorizuar. Kam kërkuar të vihen në hetim nga i pari tek i fundit. Për të ndihmuar hetimin, se këtu prevalon hetimi më shumë se detyra ime si gazetar, kurse familja Nika e disponon të plotë dhe ka thënë që do ta vërë në dispozicion vetëm të SPAK", tha Hoxha.

9 Komente

 1. K
  Kriminelet e Shtetit Shqiptare "demokratike "

  saleh brrisha Vriste qytetaret shqiptare ne Emer te Demokracise ! - Kjo eshte e papare ne Historin e Demokracise Boterore . - Cfar pritet me nga Spak ,dhe perse nuk arrestohet akoma por behet vetem Zhurme nderkohe qe Faktet Ulerasin kunder Krimieve te salih berishes ?????????? Pers enuk arrestohet Kryetari i Krimit ne Shqiperi saleh berisha

  1. b
   ben

   Sepse mik i dashur, ne Shqiperine tone, te gjithe politikanet kane gjynahet e tyre dhe nuk duan qe te hapet kutia e Pandores.

   1. S
    SPAK

    I dashur ben! kam vene re se ben disa komente sikur per nje njeri jo norma! Nuk krahasohen vrasjet dhe krimet e Saliut me kerkend tjeter!

  2. P
   Protestusi

   O Tano keto qe thua ti jane pika e ujit ne mes te oqeanit atje u be nje masaker u pushkatuan njerez ne mes te bulevardit se po te ishte brenda ligjit nuk i fshinte kamerat Sali katrani nuk e bllokonte garden per disa dit

   1. T
    Tanguli

    Spo shofim nje njeri ne burge te kuptojme se ka drejtesi apo vetem fjale,se ky 21 janari u be legjende edhe Familjaret e duan nje prgj mendoje une.

    1. A
     Ardian

     DO BESOJM VETEM KUR KERMA SALI KARAXHICI TE JET NE BURG PRANDAJ FLET PER REVOLT SHPELLARI TE TERHEQ VEMENDJEN NDYRSIRA E VICIDOLIT I BIRI KURVES.

     1. V
      Vranakonti

      Nuk kemi SPAK,nuk kemi institucione qe te hetojne problemin e gerdecit dhe te 21 Janarit. Ato qe jane sot,jane te Sali Berishes. Keto dosje kaq te nxehta do te hetohen dhe pergjegjsit apo vrasesit do te hetohen vetem kure te kemi nje SPAK te forte e prokuror te zot. Sot jo. Jane te gjithe te korruptuar dhe nen kembet e Sali Berishes.

      1. Z
       Zina sallaksja curva

       Saliu beri kete gjë qe di te beje me mire, te vrasi njerez te pa fajshem dhe te pa mbrojtur. Duhet ta vizitoje burgun pa tjeter

       1. n
        njeriu praktik

        Ju pjerdhsha mu ne drejtesi.Vetem vetgjygjsia zgjidh pune e jo shtet leshi

        Lini një Përgjigje