"Xheviti po shfaqte xhenja xhelozie për gruan", flasin fqinjët e autorit dhe viktimave në Gramsh

27 Janar 2023, 20:10Kronika TEMA

"Xheviti po shfaqte xhenja xhelozie për gruan", flasin

Fqinjët e autorit dhe viktima të krimit të rëndë të regjistruar në fshatin Tervol të Gramshit janë prononcuar për mediat.

Fqinjët janë shprehur se autori Xhevit Sinani njihej si një person i qetë që nuk kishte patur problematika në fshat dhe se nuk e prisnin që të ndodhte një tragjedi e tillë.

Disa të tjerë tregojnë se kohë e fundit, Xhevit Sinani kishte shfaqur shenja depresioni dhe xhelozi për bashkëshorten.

Familjarë dhe të afërm tregojnë për mediat se lajmin e kanë marrë vesh nga njëri-tjetri përmes telefonit, ndërsa nuk dinë të japin asnjë arsye për shkakun e krimit.

Si e morët vesh lajmin?

Na lajmëruan fshatarët e tjerë nëpërmjet telefonit.

Kishte probleme mendore?

Nuk e dimë.

Kanë fëmijë?

Po kanë, këtu dhe në Greqi.

Ata banojnë vetëm këtu?

Ai banonte me bashkëshorten, kurse vëllai vetëm.

A ka ndonjë motiv për ngjarjen?

Nuk e dimë të vërtetën. Nuk kemi marrë vesh gjë. Nuk ka parë njeri. Sa dini ju di edhe unë.

Po policia ishte?

Po ishte policia, bëri veprimet.

Pasditen e sotme ai vrau me sëpatë bashkëshorten e tij Zegjine Sinani në banesën e tij dhe më pas shkoi vrau të vëllain Shaqir Sinani në vresht.

Pas krimit ai telefonoi fëmijët e tij dhe krushqit, ku ju tregoi se çfarë kishte bërë.

7 Komente

 1. "
  "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

  Me sepate!? Prototip kriminel me gjak arabi...... allah uakbar.

  1. b
   ben

   po ky trapi 75 vjeç tani u kujtua per tradhtine .O plak matuf pse sja fute dhe vetes

   1. k
    kirurg

    Plak i rrjedhur! Nuk dihet si e kap pleqëria njeriun! Ndodh që i ikin bletët para se të kalbet kosherja...

    1. Y
     Y.H

     O Ben, pse tja fuste dhe vetes? Shume mire ja ka bere po qe se eshte per nder.

     1. P
      Prodesori kur e nxorri.

      Mire ja ka bere te dyve. Fli i qete tani ne burg.

      1. L
       Likja

       Me sepate,,,,hej shpellar,,prandaj enveri kuk ju linte te zbrisnit me qytet

       1. A
        Ali

        Shum mir ja ka ber bravo i qofte............

        Lini një Përgjigje