Eva Alikaj zbulon bisedën me Ermal Mamaqin: Sillet si boss e miliarder, s’të llogarit fare, të mbyll telefonin

10 Korrik 2022, 15:48Kulturë TEMA

Eva Alikaj zbulon bisedën me Ermal Mamaqin: Sillet si boss e miliarder,

Aktorja e mirenjohur, Eva Alikaj ka deklaruar së fundmi se i ka kërkuar Ermal Mamaqit që të marrë pjesë në serialin e tij dhe ky i fundit e ka injoruar duke i mbyllur telefonin.

Duke folur për vështirësitë që ka hasur në profesionin e saj pas rikthimit në Shqipëri, artistja zbuloi edhe një episod kur është refuzuar. Ajo tregoi se Ermali i kishte mbyllur telefonin kur e kishte kontaktuar për të marrë pjesë në projektin e tij.

Në deklaratën e saj Eva nuk ngurroi të ironizonte Ermalin duke e cilësuar me fjalët ‘boss’ dhe ‘miliarder’. Ajo tha se ka respekt për atë si komedian por shtoi se ‘nuk e di se çfarë bën ai tani’.

“Ermal Mamaqit para disa muajve, kur po xhironte H.O.T, e mora në telefon dhe i thashë “Kam dëgjuar që do të bësh një serial, do kisha interes që të angazhohesha.” Ai në telefon si bossi, producenti, miliardri. Më tha ‘të shoh’, u mbyll telefoni. Unë prisja që të paktën, ta ketë për nder njëherë kur merr njeriu në telefon, se unë e çmoj veten time.

Ai nuk të llogarit ai. Po ai është privat. Kam kërkuar rol edhe në Teatër, por nuk më jep njeri rol. Nuk flitet për rrogën, janë klanet e tyre, paaftësia e tyre. Ermal Mamaqi nuk besoj që do më gjykojë mua. Është ai që është për punën që ka bërë si komedian dhe për atë që bën tani që nuk e di çfarë bën.


Kam respekt për atë që bën. Kërkon rol dhe nuk të japin. Të rrijë edhe urtë? Në vend që të bëj prova jam në plazh. Unë jam aktore që mund të jap. Kur them unë janë edhe të tjerë.”- tha ajo në një intervistë për ReportTV.

Nga Ermal Mamaqi nuk ka ende një reagim pas deklaratës së Eva Alikajt.

64 Komente

 1. S
  SB

  Ermal Mamaqiri

  1. k
   k

   Mjerë ata që kanë nevojë për fshatarët e pështirë që dominojnë halen shqipëri.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Kete do thosha dhe une Ermali eshte nje bajge qe te vjen per te vjelle ta degjosh

   2. E
    Eva _geLandet in der Unbekannten Welt !

    Un e kuptoj Even ,por asnjiher s'mundet te konceptoj e shpresoj nga ajo Bote palacosh ,ku gjithcka funksionon nen parrulen Toka e Xanun . Aty ku njeriu reagon ndaj nji realiteti te deformuar e te pashembullt per shoqerine Njerezore , nuk behet fjal qe te gjesh te pranishem Llogjiken ,Kulturen ,Profesionalen madje Emocionen Pozitive ne te ashtuquajturen Jete

    1. 1
     19

     Po pse e ul veten moj ylli i teatrit me burin e kurves .

     1. M
      Mati

      Eh moj e dashur Eva. Ka hyp qeni ne sixhade i themi ne nga veriu. Gjithsesi ty publiku shqipetar te do shume. Ti gjithmone do mbetesh per ne nje aktore e embel.

      1. Y
       Ylli

       Ka hyp qeni ne sixhade??ha ha ha e bukur kjo se kisha degjuar ndonjehere

       1. V
        Vranakonti

        Me vjen keq per kete artiste te madhe,Eva,qe shkon e i lutet Mamaqit. Ai eshte koqe kandari,pa personalitet dhe nuk i afrohet as te thonjet e kembes Eves. Turp per Mamaqin per sjelljen injorante duke mbyllur telefonin.

       2. A
        Artan

        Ndërsa nga Jugu a nga Shqipnia e Mesme thonë: U ulën malet e u ngritën fekalet.

       3. L
        Landi

        Ermal Mamaqi eshte nje plere. E njoh personalisht dhe me vjen turp qe e njoh. Eshte nje qelbesire, nje plere. O Ermal, thuaji Amit ke te fala nga Ylli.

        1. E
         Ermali

         Ylli kush o burre se Ami nje shume Yje

         1. r
          rrespekt

          bravo. e forte kjo.

        2. E
         Eni

         Eva leri ne balten e tyre....ose me sakte ne baltovinen e dermave ku jetojne..

         1. N
          Natra

          E moj Eva te qafte Skrapari, te ky e gjete te kerkosh pune.

          1. K
           Kozmo

           Ndoshta Ermali nuk e vlerson aq sa Alika PRETENDON. Ajo eshte nje aktore e mire vetem per TEATER kukullash, ndoshta Ermali nuk ka patur ROL per Kalamaj.

           1. p
            po turp nuk keni ?

            Hurraaaa ja dhe nje idjot lepirbythe i ermalit.

           2. I
            Indignados

            Eva Alikaj, mesohu me refuzimet. Kemi nje jete ne vendin tone, pa u larguar asnje here, te afte ne profesionet tona, por te refuzuar nga e majta dhe e djathta, por jo si tani nga ripjellja, krejtesisht te centrifuguar jashte cdo orbite. Ti vazhdo te luftosh! Une e ndiej betejen te humbur me kohe, dhe vulen ia ka vene Rama qe kur hipi ne karrigen e politikes qendrore-vendore-globale

            1. G
             Goni

             Kur te merr perendia mendte dhe vjen ne Tirane dhe i kerkon pune nje halabaku, nuk ta ka fajin njeri Zonja. Alikaj, kur ende nuk ke kuptuar kush ben mender "art" ne kete vend dhe kur don te behesh pjese e banaliteteve te ketij palaçoje

             1. R
              Raimond vlonjati

              Po nuk rihet more ne emigrim , ndaj ka ardhur Eva ka erdhur se mbase do gjente ndonje pune aty ne Tirane, dhe njefare leku do e kete bere , Keshtu qe duke punuar nga pake si aktore dhe do e kalonte jeten pa shume mundim, duke qene ne vendin e saj Mirepo aty ne Shqiperi e kane marre kreun ne cdo gje , vetem qelbesirat si Ermal Mamaqiri ,

             2. I
              Indignados

              Ah, se harrova: sa per kete karin, s’kam c’them, as dua te them gje. Nuk me ka bere kurre te qesh!! Nuk e di si i ka bere miliardat qe thua ti

              1. L
               Lugu gjat

               Sepse ju nuk jeni per role kurverie. Koha qe jetojme e kerkon ashtu. Emri juaj Eva Alikaj eshte gedhendur ne Altarin e kinematografise Shqiptare si dhe bashkeudhetaret e tu te nderuar qe jeni nje vlere aq e cmuar per popullin tone.

               1. A
                Anna

                ???? E habitshme te kerkosh rol tek filmat qe Ermal injoranti bën.Flas per aktore si ju.Ermali eshte aktor,regjizor,producent,druvar,kamarier etj Democracie.Asgje nuk di te beje,por Shqipni hesapi.Ermali eshte me i zgjuari i budallenjve

                1. V
                 Virusi

                 S'e kuptoj si kerkon pune te tipat qe s'te lidh gje me ta, as kultura, as arti, as koha.

                 1. C
                  Cuf

                  Cfare fytyre,katnar kapitalist Me emer kamunist ermal ..cfare tu desh te kthehesh ne ate vend moj Eva,ti ike,aty eshte vendi i moterqireve .ti je artiste Urmali eshte Plackaxhi katnar ballkani .

                  1. l
                   lenci bira

                   O zot gjithkush eshte bere kengetarar,humorist,gazetar,politikan, vipa po kur thoni qe eshte aktore e njohur seq mi vjen hajdarit per te vjelle as vete se kuptoj,gjithesesi te bjne lek kur shteti nuk i takson qe mos ta ngrejne koken

                   1. S
                    Shqiptari i Ilirisë

                    Eva,më vjen shumë keq,por paske rrjedhur.Mos e kërko fajin tek të tjerët.

                    1. s
                     shqip...

                     Shqiptari i Ilirise , - me befason kjo Llogjika juaj dhe menyra absurde si i drejtoheni Aktores se Mirenjohur Eva Lika ! Eva eshte nji nga ato Artiste qe fati ja deshte si Femer te kthehet ne Atdhe dhe si nji Artiste e cila e ka pasionin e Aktrimit ala te gjalle e deshiron ti jape dhuroj dicka me shume Artit ne Shqiperi , me thjeshtesine qe e karakterizon Kerkon te Aktivizohet ne Art ,per te cilen eshte Diplomuar . Te kerkosh pune sot ,nuk ka perse te ndihesh as keq ,e as i ofenduar mendoj un ,akoma me shume kur je nji Femer dhe Qytetare ne ate vend .

                     1. ?
                      ?

                      TI nuk i di as emrin, e ka Eva ALIKO, jo Evea LIKA...

                    2. M
                     Moderatorja

                     Nje nga anemiket me te shquar te Tiranes qe e beri me leke kusheriri I vet I cili per vete iku per lesh plus dhe kontributit te pashembullt te pronares se Geraldine Spoza?????Nuk eshte e rastit qe politika nuk ben dot pa ndihmen e profesionit me te vjeter ne bote.Ato jane te lidhura si mishi me thoin.

                     1. M
                      Mario

                      Si moj thua … e respektoj A e ke pare ndonjehere te Portokallia….. me koti dhe cudia ishte se kush e mbante atje….. Ai nuk njeh asgje…. Vec leket qe nuk I dihet burimi i tyre…. lavatrice thone goet e liga….. Si moj artiste kerkon rol nga nje njeri….qe kur thone ndonje gje…. qesh i pari per cka thote Te me kerkonte ai….. Vec se eshte Ai sdo merrja pjese ne ate fare komedie……..

                      1. B
                       Bobi

                       Kur ben humore emisjone dhe Mamaqi, do te thote qe niveli i artit ne shqiperi eshte zero. Po ta degjoshe dhe ta shikoshe me vemendje Mamaqin e kupton qe niveli i tije eshte zero. Po te ishte koha e xhaxhit qe kishte shum te keqija po artin e kishte ne nivele te larte, Mamaqi do ishte thjeshte nje roje stalle ne koprative, kurse po te jetonte ne tirane do ishte e shumta faturino i autobuzave 5 lekesh.

                       1. E
                        Erëferra.

                        Eva, ti ke qënë YLLI i teatrit dhe nuk krahasohesh me këta halabakë si Ermali. Populli thotë "Je..u kur gjen vaj lyen dhe bythën".

                        1. K
                         Kot po pyes

                         E para nuk e kuptoj perse ky Ermali, kushdo qofte, duhej pa tjeter ta pranonte kete Even qe doli nga naftalina dhe kujtoi se mezi po e prisnin. E dyta, kjo sikur bente jete te lumtur ne Vjene, te pakten keshtu kemi lexuar para ca vitesh, ç'e shtyu te vinte ne Tirane? Sikur mbante edhe nje mbiemer tjeter si pune gjermanisht, Kranze, a Krunze po nuk me kujtohet mire.

                         1. E
                          Edi

                          Komenti me i logjikshem! Tamam e futur ne naftaline, s‘ka qene kurre ndonjefare aktoreje. Pale kur fillon llastohet duke u sperdredhur plaka 60 e kusur vjeç

                          1. O
                           Osman Gazepi

                           Ti Edi bolja mire qe merr neper goje miletin, por nuk kupton as gjene me elementare; cdo njeri ka te drejte te kerkoje pune ne profesionin e vet edhe neqofte se eshte "plake", packa se edhe ti do plakesh nje dite!

                           1. G
                            Gota

                            Si nuk u vjen turp shpellare injorante qe flisni keshtu per nje aktore te shkelqyer dhe aq me teper per nje zonje! Shkoni o palaço, shikoni ato ndyrsirat tuaja qe i quani “ art” ku e keni katandisur artin ne bordello! Ndjese zonja Eva per keta analfabete qe pretendojne se bejne art, dhe mirserdhe ne Shqiperi dhe ne Tirane, ne vendin tend, paçka se e kane mbytur shpellaret injorante!

                           2. E
                            E.L gelandet in der Unbekannten Welt

                            Kot po pyet _vertet o llapaqen kazani ,qe s'dini gje tjeter vecse me pergoju . E para Eva eshte nji Aktore Profesioniste nqs ti rastesishte vjen nga Malet ne qytete dhe per nga Niveli e mirepritur ne Teatrin Shqiptare mendoj un . E dyta ,se si jetonte ajo ne Viene nuk eshte ktu as Emisioni ,apo [Rubrika i Llapaqeneve te Uritur e te pangopur me m.t ] dhe se s'ka c'i hyn njeriu ne pune aty ,se perse u kthye ajo ne vendelindje . Ndoshta sepse deshironte ti jepte Teatrit e Filmit zhanrit per te cilet ajo eshte Formuar ne Lice ,dicka me shume ne Shqiperi dhe pse jo kontribonte per ta shpetuar nga Turpi qe ka pllakosur Artin Shqiptare nga plehrat qe e kane mbuluar . - Merru me ate se kush je ti vet ,e cfar je i afte te besh e jo me jeten e te tjerve ,njerez te ndyre .( shpresojm qe ksaj radhe Moderatoret simpatik matrapik , te Stanit te fshatarit mos ta reduktojne sipas qejfit komentin si kane ber me lart ( Komm"2 )

                            1. K
                             Kot po pyes

                             Komenti im i mesiperm me duket krejtesisht brenda etikes, pa fyerje dhe ofendime perfshire edhe figuren letrare me naftaline. Ju zoteria me nick kilometrik gjermanish dukeni shume i acaruar dhe nuk e mohoj qe njefarsesoj i jeni pergjigjur pyetjes sime se cfare erdhi te bente ne Tirane "aktorja", por kjo nuk e ben domosdoshmerisht te vertete pergjigjen tuaj, qe perseri tingellon e çartun dhe paedukate. Tashti se cfare bej une e sa vlej une, une e di shume mire, mua me mjafton. Po te kujtoj qe po qe se une do te ankohesha per mosperdorim te vlerave te mia kur u kam ofruar te tjereve dhe kete do ta nxirrnin gazetat apo televizionet, edhe juve do t'ju lindte vetvetiu e drejta per te bere pyetje rreth meje. Kaq sa per te mbetur perseri brenda etikes e per mos te kercyer si zorra ne prush.

                           3. V
                            VLONJATI

                            EVA ME VJEN KEQ QE KE DAL PER PUNE. NE SHQIPERI DUHET TE VIJE SI GUEST STAR DHE JO TE KERKOJE PUNE DHE AQ ME KEQ NE KETE VEND KUR SOT LEKU KA REN NE DORE TE HARBUTERVE. DHE HALABAKVE

                            1. J
                             Jovan Bregu

                             Nuk e prisja nga Eva Aliko.Nuk them se eshte artiste e rangut te korifejve,por me kete sharlatanin e rangut te J.Dedes....,asnje lidhje.Me mire buke thate,se sa t'i lutesh dikujt qe kurre nuk ka per t'u bere njeri e jo me artist me reputacionin tend.

                             1. D
                              Dinamo TR.

                              Ah moj Eva, në Shqipëri ka vdekur arti, artistët dhe kultura. Në vendin tonë, kudo sundon krimi dhe korrupsioni. Duhet të paguash shumë, për të mos marrë asgjë. Më dhimsesh, kam shumë respekt për ty, edhe jemi takuar bashkë, pas interpretimit që ke bërë në një dramë. Përzemërsisht të uroj suksese!

                              1. D
                               DENI

                               Eva nuk ke pse merzitesh per kete pune. Ermali eshte nje liliput para madheshtise tende. Nuk i ka pare cfare banalitetesh ka prodhuar. Ai eshte pakez kengetar, pakez aktor, pakez humorist, pakez moderator, qe po tia mbledhesh te gjitha nuk i perbejne as 4 perqind te talentit e krijimtarise tende.

                               1. A
                                ASD

                                Une qesh kur quajne ermalin komedian. Ku ben humor ermali mo aman.

                                1. D
                                 DSA

                                 Edhe une qesh kur quajne Even aktore. Ku aktron kjo tashti mo aman.

                                2. H
                                 Hajdari

                                 Si ka mundesi qe te gjithe ata qe marin gra kurva...jane pordhace.

                                 1. k
                                  kaq e thjeshte

                                  e dini kush eshte sekreti i suksesit te ketij djali ? me sinqeritet tha ate, qe s'e thonin dhe katundaret e "arsimuar" . shkojme ne det me buke me vete (domate e sharqi) - ..dhe bejme not me..komardare .

                                  1. O
                                   Otto

                                   Ne " djall " te vesh ti Eva se me kujtove ate te qeshuren e peshtire te ketij mamaqit Nuk e ndoqa dot te madhin Koco Devole ne nje interviste me kete tipin se ky qeshte shume shemtuar. Good luck Eva e madhe

                                   1. ?
                                    ????????????????????????

                                    o amiqim muti

                                    1. ?
                                     ????????????????????????

                                     fisderr

                                     1. L
                                      Lina

                                      Kuptoj cdo gje , nuk pres shume nga nje ambient ku politika ka vendos “shkelqimet “ ne ekran...ajo qe me cudit eshte: ke kane bere te qesh komedite e Ermalit?! Jane bajata... ne nje bote ku ndeshemi ne disa gjuhe me humor te holle , idiotesite e Ermalit jane turp per te marre pjese. Me vjen keq per shijet e kesaj zonjes, prisja me shume...

                                      1. g
                                       genti

                                       ermali do personazhe te tioit elvana ,enca etj se trecereku i popullates tallava kerkon ...ermali shfrytezon injorancen dhe mediokritetin qe ka kapluar kete vend dhe ju jep mut......gjithsesi ermali dhe ajo gruaja e vet jane njerez shume te vegjel dhe cinikë....

                                       1. d
                                        demo

                                        Si bie n`ate llum,te kerkosh pune tek ermal mamaqi?

                                        1. A
                                         Ana

                                         E vertete eva je yll zemer

                                         1. E
                                          Eva mos u mërzitë

                                          Eva mos u mërzitë je një YLL I KINEMASË SHQIPTARE. Shumë aktor do t'a dëshironin suksesin tuaj. Filmat tuaj janë të pa ariteshem. Këtu pseudo-aktoreve u duhen shekuj të arrijnë suksent tuaj. Nëse nuk të pëlqen ndonjë regjisor dihet se të pëlqen publiku..JE NE ZEMRAT TONA.

                                          1. H
                                           Hiç, po them

                                           Neqoftese te gjithe ata qe pelqejne Even jane ne nivelin tend, Eva qenka ber per tu dhemys. Une shpresoj qe per te miren e Eves te kene mbetur ca njerez me te arsimuar se ti qe ende u pelqejne filmat e Eves. SHko vazhdo filloren naten qe te permiresosh shkrimin e gjuhes shqipe.

                                          2. L
                                           Likja i MONES...

                                           EPO KJO ISHTE SHKERDHATACIA QE NA SERVIREN...ME MAMAQA.KALLAKA,KATUNARI E MALOQERI...QE DHE GOMARI IM KA ME SHUM SHKOLLE...KTA SE KAN PROBLEM PER TE NXJERR GRATE ME BIKINI PER DY LIKE..SHIF KALLAKUN KOKRRA KATUNARIT NE VITET E PARA TE PORTOKALLISE...CECEN MINIERE...SOT KA NDRRU LUK KATNARI...ESHT SI BICIM I FAMSHEM...NE CDO VIDEO DO NXJERRI GRUN...

                                           1. Q
                                            Qytetar i zakonshem

                                            Hëm....Ermali mund te mos jete aktor i mire por pa dyshim eshte ne biznes , pra ne berjen e parase , shume me lart se Eva . Shume komentues harrojne se Eves i duhen para dhe jo levdata per kohen e shkuar. Te aktrosh eshte njera gje te besh biznes eshte tjeter.

                                            1. V
                                             Valdete

                                             E pashë intervistën në Report Tv,Eva të kontribonte në shqipëri,në ato vite të vështira pa drita pa ujë rrugët gjithë balt.Teatri sot është i atyre vajzave që nuk e braktisën shqipërin.Ermal Mamaqi punoi kamarier në moshën 16 vjeç dhe sot është në majat e biznesit. Guri rënd në vend të vet,jo guralec në vjen si Eva.

                                             1. L
                                              Lali

                                              Si Eva Alikaj dhe shume artiste me taban nuk mund te krahasohet Ermal Mamaqi qe shikon te ftuarat jane brekë apo joooo

                                              1. p
                                               proi

                                               po vet e ke fajin 1e mer ne telefon Ermal Mamaqirin. Une po ta merja ne telefon do ti thoja vetem na e ke shpifur o mamaqir

                                               1. j
                                                ja leroj

                                                cere proi ? - ik e re ! un i keshnja propozue Reqizorr Irmalit , me lujt nji Film Porno me Ammin me e i garantue se keshnja me fitu- "Gopin e Art " ne Cane

                                               2. T
                                                TAFIL TERFILI

                                                o eva alikaj...ti i perket gjeneracionit te artit te vertet.dhe kuptohet nga kta pseudoartiste do kesh refuzime.ermal mamaqi eshte teper medioker..po per tregun shqiptar shkon me se miri.treg i varfer..treg me bythe e cica...si enca...si x apo y....qe kujtojne se me byth e fjale te pista e cica jasht do bojn karriere.vec ne shqiperi ndodh kjo.popull historikisht i mbyllur ...tani pranojm cdo lloj farse qe keta pseudoartiste na e ofrojne si art.mbas 90 pervec kataklizmit e konomik qe solli....qe pasuroi me leket e popullit nje pjese te mire te ktyre qe sot kane ne dore gjithshka...solli dhe varferi ne kulture....ne art ..ne kinematografi...SOT SKE ARTISTE AS ARTISTE...KE CICA QE KENDOJNE ..BYTHE QE FLASIN.....DHE HUMOR TEPER BANAL.....do kujtohet mbas 100 viteve akoma...PALLATI 176....se sa kto seriale qe bo ky medioker....per ty do kujtohen zonja alikaj....ky do harrohet.SUKSESE ZONJA ALIKAJ.

                                                1. s
                                                 shqip

                                                 Kjo eshte fatkeqsisht katandisja e shoqerise shqiptare.ANTIVLERAT dhe BAJGAT kane zaptuar cdo pushtet dhe NJEREZ ME VLERA dhe MORAL kerkojne lemoshe.Eshte per te ardhur keq qe EVA ka rene ne kete pike te dinjitetit te saj qe te flase dhe ti ngreje vlerat nje vemje.Por nuk ka faj se edhe ajo duhet te nxjerre buken e gojes.Bastarde si ERMUTI me shoke ia mohojne kete gje me arrogance dhe mosperfillje.

                                                 1. F
                                                  F.BEKENBAUER.

                                                  Prsh Eva.Uroj qe te jesh mire.Mundohu te mbetesh ne mendjen e gjithe shqiptareve.EVA e meparshme.se me ermalraq etj ke per ta humbur emrin EVA.

                                                  Lini një Përgjigje