“Sillet si bos dhe miliarder”, Ermal Mamaqi reagon pas deklaratës së Eva Alikajt: Dua pranë vetes njerëz me vlera

13 Korrik 2022, 18:27Kulturë TEMA

“Sillet si bos dhe miliarder”, Ermal Mamaqi reagon pas

Pak ditë pas deklaratës që Eva Alikaj bëri për Ermal Mamaqin, ka ardhur dhe një reagim nga ky i fundit. Aktorja e njohur theksoi gjatë një interviste televizive se si Ermali e kishte refuzuar pasi kishte kërkuar që të bëhej pjesë e serialit të tij, H.O.T.

Së fundmi, Mamaqi ka ndarë një thënie që duket si një mesazh ndaj aktores. 

“Miqtë e mi, askush nuk do t’ju dojë afër nëse nuk dini të silleni dhe t’i respektoni njerëzit. 

Njerëzit me vlera duan pranë tyre njerëz të tjerë me vlera”, shkroi ai krahas një thënie.

Ja çfarë deklaroi pak ditë më parë aktorja për Ermalin:

“Ermal Mamaqit para disa muajve, kur po xhironte H.O.T, e mora në telefon dhe i thashë ‘Kam dëgjuar që do të bësh një serial, do kisha interes që të angazhohesha.’ Ai në telefon si bossi, producenti, miliarderi. Më tha ‘të shoh’, u mbyll telefoni.

Unë prisja që të paktën, ta ketë për nder njëherë kur merr njeriu në telefon, se unë e çmoj veten time. Ai nuk të llogarit ai. Po ai është privat. Kam kërkuar rol edhe në teatër, por nuk më jep njeri rol. Nuk flitet për rrogën, janë klanet e tyre, paaftësia e tyre.

Ermal Mamaqi nuk besoj që do më gjykojë mua. Është ai që është për punën që ka bërë si komedian dhe për atë që bën tani që nuk e di çfarë bën. Kam respekt për atë që bën. E njëjta gjë të ndodh dhe në Teatrin Kombëtar. Kërkon rol dhe nuk të japin.”, tha aktorja.

41 Komente

 1. c
  ceni, boston

  Ku ka perfunduar arti kinematografik dhe teatri ne pergjithesi! Ne doren e disa dileranteve langaraqe si puna e Ermalit apo e atij tjetrit, Mustafarajt qe ne kohen e rinise te tyre as qe i perfillte njeri se do beheshin aktore. Perjashto Benin qe e luajti kur ishte femije dhe kishte origjinalitetin e femijes dhe te moshes. Po ky Ermali as qe behet fjale te quhet komedian apo nuk e di cfare. E madhja Eva Alikaj e ka vleresuar shume qe e ka quajtur komedian kete shakatorin medioker qe as nuk te ben per te qeshur. Ka ardhur kohe e veshtire edhe per artin. Eva, ska pse cuditesh. Ti ngelesh nje ikone ne kinematografi dhe teater. Eshte koha e maskarenjve.

  1. P
   Pilo Lala

   Eva Alikaj e kruajti vete. Nuk kishte pse te dilte ne publik, te fliste per nje bisede pune. Ajo i kerkoi te merrte pjese ne nje film, Ermali nuk ra dakord. Aresyet mund te jene te ndryshme, pune lekesh, ai mendon qe ate rol duhet nje tjeter grua, me e gjate, me e moshuar... Eva nuk duhet te bente keto komente, nuk eshte profesionale. Edhe pse eshte artiste e madhe, ka bere gabim. Eva shkoi tek Ermal Mamaqi, nuk shkoi Ermali tek Eva.

   1. s
    sonila

    Si nuk ke turp Ai eshte bere me para pa bere as art as kulture. Eshte nje idiot qe kush merr vesh nga arti , fik TV Njerez si ai behen me para se audienca eshte si ju e te tjere qe qeshni me banalitete. Shoqeria ka degraduar sepse degradimi fillon nga qeveria e shteti qe nuk kane mendjen tek arti, librat, kultura, por tek vjedhjet

    1. ´´

     Rrespekt Sonila . Ke then Fjalet e duhura per ate karastrofe Kulturore qe ka ndodhur ne ate vend

   2. K
    K

    Po , me vlera hajdutësh , korruptuarish, degjeneratash, kriminelash. si VIPi drogaxhi nipi i diktatorit. Shoqëri e degraduar.

   3. P
    Punetori

    Epo , kesaj i thone më i rende bishti se sqepari ! Ku krahasohesh ti mor sumkapuç , karagjoz kafenesh, me Eva Alikajn !?

    1. T
     Tomi

     Ato robt e shpise ku i ke si i ke mire mamaqiri, sa i ulet je po asnje vlere nuk ke o "burri" i amit me shume burra!

     1. S
      Salih

      Tom, te lumte...rrofte Ami...!

     2. L
      Luani

      O ermal bravo se din te besh lek. Po ama nuk krahasohesh fare me legjendat qe do rrin do rrin do rrin per shum shum shum vjet dhe sdo harrohen kurr filmato e Tyre. Kurse te tuat as qe do shikohen nei her.

      1. J
       Jeton

       Po pse I thua bravo? Ka dhe të tjerë që dinë të bëjnë por janë të respektueshëm. Boll na hapët barkun me këto shprehje idiotësh.

      2. S
       Sara

       normaaal me "vlera", si "zonja" e shtepise tate

       1. ?
        ????????????????????????

        vlera buce o ermal leshi njeri pa vlere

       2. E
        Ermal Momqimsi

        hahaha po ketu ka te drejte. Kerkon njerez te nivelit te tij

        1. G
         Greta

         Shume dakord me ty. Miza do bythen e kalit se ha aty dhe e mban ngrohte. Dhe ky Mamoqka i Amit mize e bythes se kalit do mbetet. Eva Alikaj u shkeput prej vitesh nga realiteti shqiptar dhe befasohet apo habitet nga sjellja e kastes se halabakeve qe kane kap 5 lek ne Shqiperi. E kunderta ndodhi me Ndriçim Xhepen qe i permet te njejtes grupmoshe afersisht. Çim Xhepa ndenji ne Shqiperi, e preku llumin e pseudoartit dhe vendosi ti perkushtohet djalit dhe familjes. Eshte me i nderuar keshtu pa u perzier me fekalet. Po trazove fekalet, do vish ere dhe ti sado i kulluar te jesh.

         1. S
          Start

          Ky popull ka probleme

         2. Z
          Zeqina Sallaksja e pa qire

          Mamaqi, Babaqi, Amiqi. Je rrace e ndyre. Si humorist je ZERO? Nuk besoj se i ke bere ti leket? I ka bere Ami!

          1. B
           Bobo Vieri

           Per cfare vlerash thua or Ermal gagaci ,ty te rrofshin shalet e Amit se ti dhe kjo keni perfituar ng ….

           1. N
            Nari

            Ky eshte realiteti i hidhur ku eshte katandisur arti ne vendin tone.Ka ngelur ne doren e Mamaqit dhe Bes Kallakut,te cilet jane bere me miliarda me gjoja artin e tyre llum e ndyresi dhe jetojne ne qiellin e shtate,prej nga ku nuk llogarisin edhe aktore te kalibrit te Eva Alikajt,por ne menyre harbute i mbyllin edhe telefonin.

            1. I
             Intelektuali

             I pa cipe,ordiner ! Eva Alikaj eshte IKONE e kinematografise shqipetare . Ndersa ti,ndoshta do ishe dikushi,por ke per te mbetur askushi !

             1. c
              ceni

              Per ç'fare vlerash e ka fjalen ky rrushi?Ermal Mama qi do vlera si psh.Jul Deda !

              1. P
               Prifti i varfer katolik

               Njerez me vlera?Mos e Ke fjalen per njerez me leke te shumta?Nese flasin per vlera morale e professionale,ti ,ermal Mamaqiri je shume Poshte Eva Alikajt.Zaten ku e njeh ti talentino e saj.Ti njeh vetem cte ofron Ami,apo Ajo trafikantja e Bllokut,bashkepuntorja e Ervis Martinit.

               1. X
                Xoni

                Haha...Ermali ka kaluar ne nivel me te larte se fundmi...nga karagjoz eshte bere klluf. Mua me pelqente pak me shume ne niveli e pare!

                1. M
                 MOS

                 Ky Ermuti ka vlera shume! Ju dhjevsha soin e sorollopin me gjithe parate se krimbat do u hane dhe juve; ndyresirat e lalezit.

                 1. T
                  Toni nga Bostoni MA

                  O legen burre o I cpifur po ve legjendat e kinemase shqiptare krahasohesh ti Eva eshte nje nga legjendat

                  1. D
                   Degelisi

                   Kapitalizem

                   1. B
                    Beni

                    Po pse more karagjoz kaq shume njerez me vlera ke ne keto momente ne vend sa arrin ti seleksionosh njerezit?

                    1. V
                     Vranakonti

                     Mamaqi kur flet per vleren eshte e qart se Eva eshte me vler dhe vete Mamaqi pavler fare. Hiç. Xero me bisht.

                     1. D
                      DENI

                      Cfare ironie, nje njeriu me shume pak vlera ose me mire pa vlera, si Mamaqi, i ka ardhur dita te injoroje apo refuzoje nje supervlere si Eva Alikaj.

                      1. B
                       Balo

                       " I thotë gomari kokoshit sa ma paske kokën" - thonë vlonjatët! Ermal Mamaqiri paska vlera,Eva Alikaj nuk paska!??? Kësaj i thonë të kesh disa bythë,që t'a shqyesh njërën herë pas here... Mos e ngatërroni konceptin që thashë me atë të gruas të Ermalit, ajo ka një bythë që e përdorin disa persona,dhe herë pas here ja shqyejnë atë që ka...po nejse... Tani po ,vërtetë " paska ra me kryet n'hi"!

                       1. s
                        se di pse disa njerez fluturojne me p ne b

                        Mor po i thuaj flm atyre qe te ndihmojne per suksesin , se per sa i perket anti-vlerave te diteve tona i njohim me mire si ti Ermal. E pranoj qe gjithmone ke qene aktor, por jo aktor i rangut VIP.

                        1. P
                         Piro

                         Eva Alikaj eshte aktore.Ermal Mamaqi nuk e di as vete cfare eshte.Ndodhta nje karagjoz i pavlere qe pelqehet nga turma injorantesh qe nuk kane lexuar nje liber ne jeten e tyrs. Prandaj mos u merzit Eva.

                         1. V
                          Viola

                          Arrogant, sepse je kalli bosh. Delusional!

                          1. S
                           Sharlatani Karagjoze flet per Vlera hahahaha

                           Mir mor vlla , se ky nuk eshte as i pari e as i fundit ne ate Stan te Dhjere qe pellet nga Toka e Xanun e tij si ka ndodhur me te gjitha fushat e artit te bastraduara nga ky tip Elementi Toksik , por Qeverria , po Ministria e Kultures me cfar merret sepse ne asnji komponent te artit e kultures nuk i duket Hija Ministrise Kotesis qe dreqi e di se per cfar ekziston kjo Ministri ? Vetem me rjep Talsapaguesin Shqiptare ,si shume Fake Ministri te tjera ,si ajo e Drejtesise e MB MM MJ per mos ti kapur me radhe Institucionet si ai i Drejtesise qe eshte pjes e Bandave Kriminale apo Shish etj . Kjo eshte Katastrofale cfar i bejn atoj populli kjo Bande Sharlatanesh e maskarenjesh .Dhe pafytyresia e ironia arrin deri ne ate pike sa ,Sharalatani te flase per Vlera vs vet Vleres se fushesh ne fjale . Aktores ! - Ka shume per te thene ,mirpo aty ku nuk eshte Prezent Shteti -eshte Sharalatani qe ben Mut

                           1. J
                            Jhon

                            Ky vend nuk behet me njerez ipokrit ky popull ka probleme

                            1. J
                             John

                             Nuk e kuptoje si ndiqni emisionin e ktij pederasti ne si popull kemi probleme probleme duhet te vizitohemi

                             1. I
                              Ilir

                              Ke ka ne vkere ky mor. edhe vete eshte koqe. Te jap nje emer nga ato vlerat e tij, perfshi edhe te shoqen, qe ta krahasojme me Even.

                              1. M
                               Migena

                               Mos i rij unda perpjet Ermalit dhe shokve te tij se ka shum si ky se ka nje zot qe vonon po saron qe te con prap aty ku ke qen pas shum vitesh ti ta kesh per nder te punosh me nje artiste si Eva

                               1. L
                                Lida

                                Ermali arrogant,,,, ben humor n emer te te tjerve,,,, si beri kur hyri n bbv,,,, fansi i ilirit,,,, dhe beri shaka t rendomt per boren e trixen,,, pr ti prish pun donaldit,,, esht nj skuth

                                1. i
                                 ilir

                                 Ky eshte shembulli tpik i banalitetit te jetes artistike ne Tirane. Nje komedian medioker dhe nje artiste budallaqe qe kompleksohet nga nje njeri vulgar(qofte edhe me pare....).

                                 1. V
                                  Vl

                                  Eva me mire qe ske marre pjese ne kto lloj serialesh, do i rrisje vlerat nje seriali qe nuk ka pik vlere.

                                  1. K
                                   KUSUREMADHI

                                   sdo kujtohet hoti i ktij burri t kurves...po pallati 176 ...megjithese kane kaluar 35 vite...ne you tube klikohet mo shume se pacavurja e ktij gruqiri...

                                   Lini një Përgjigje