200 euro një kokë Luani, shumat e ‘çmendura’ që harxhojnë shqiptarët për Big Brother

16 Mars 2023, 18:15Lifestyle TEMA

200 euro një kokë Luani, shumat e ‘çmendura’

Banorët e ‘Big Brother VIP Albania’ surprizohen prej disa kohësh nga ndjekësit e tyre, të cilët u dërgojnë mesazhe të ndryshme së bashku me emoji. Ndjekësit kanë mundësi që t’i dërgojnë një mesazh duke përdorur aplikacionin ‘Big Love’.

Mirëpo, kjo e ka një kosto e duhet thënë se nuk janë dhe aq lirë. Në fillim të krijimit të këtij aplikacioni, çmimet vijonin nga 5 euro.

Por, me shtimin e shumtë të përdoruesve, janë rritur edhe çmimet. Kështu, ato variojnë nga 10 e deri në 200 euro.

Çmimet:

10 euro- një gotë verë

20 euro- një zemër

50 euro- shampanjë

100 euro – kurorë

199 euro- luan

Dhuratat kanë çmime të tjera

Edhe pse qytetarët harxhojnë para dhe kohë për t’i dërguar mesazhe banorëve të preferuar, ka dalë zbuluar se produksioni nuk nxjerr mesazhet e vërteta por i bën enkas.

Në disa raste provokon edhe banorët, duke përcjellë mesazhe ngacmuese që mund të hapin debat. Rasti i cili u bë publik pak ditë më parë ishte mesazhi i një djali për Kiarën.

Ai tregoi se produksioni ka ndryshuar fjalët e tij dhe “është tallur me paratë e popullit.”

“Mesazhi që i kam dërguar Kiarës ka qenë një çokollatë me këto fjalë që kam shkruar poshtë. Më vjen keq, por produksioni tregoi edhe një herë që është duke u tallur me lekët e popullit”- shkruan ai.

 

14 Komente

 1. V
  Vëshguesi

  Mos u mërzit po hë….. Ka shumë njerëz që kanë kohë dhe lekë mjaftueshëm për të harxhuar. Do kishte qënë më mirë t ja falje dikujt në rrugë sesa ja çon Kiarës. Si nuk zutë men kurrë mer aman. Zoti ju a shtoftë inatin.

  1. k
   k

   Drogaxhijtë dhe korrupsioni shtetëror.

  2. M
   Mos i fal zot e dine se cfare bejne.

   Shqiptaret me gjasme vuajne per buken e goje, por si delenxhinj e plehra qe jane, bejne blerje per te fryre xhepat e tek "Big Kurva".

   1. p
    putin

    dokra, genjeshtra, albanistanet nuk kane buke te hane

    1. B
     Beni

     populli me injorant ne evrope

     1. R
      ROÇKA PE KORÇE

      kjo menyre formaatimi e ketij SHOW-u dhe , duke shfrytezuar kavjet e futura ne BBV dhe karat e semure qe ndjekin kete format te shemtuar do te bejne qe BBV te zgjatet deri 1vit, per te rritur fitimet ne kuriz te gomareve qe e shohin kete show degjenerate

      1. S
       Show fals, inskenime dhe teatër

       https://sot.com.al/gossip/fare-po-ndodh-dalin-pamjet-e-pa-transmetuara-ne-te-njejtin-tualet-me-luiz-i576583

       1. B
        BBvip fals

        Luizi është thjesht një delenxhi, një skuth, bën lojë legeni. Luizi nuk është luan, por hienë. Kurse sa del Olta në nominim, produksioni thotë votoni të preferuarin, dhe jo kë doni të eleminoni. Edhe Olta u fut në tualet me Luizin , por nuk e çuan në nominim. Pse? S'o produksioni ta heqë nga loja. Tallen me shqiptarët që votojnë e paguajnë. Show fals. Çdo gjë nën kontroll nga produksioni. Kanë dalë kushedi sa herë bllof , pacipërisht, si psh te loja me litar kur Arbana duhet të çonte në nominim Oltën dhe Luizin, por në fakt çoi gjithë grupin. Sa për dhuratat që çojnë shqiptarët, dihet që i çojnë idiotët, se vetëm ata mund të prishin lekë kot për një tufë karagjozësh që mbyllen në BBVip dhe një produksion fals, i gënjeshtërt.

        1. T
         Tirona

         SPAK Mos flej gjume, pare e modhe po pastrohet nga ky kanal tv

         1. H
          Hashim Thaqi

          Qfaj ka produksioni dhe ata "Big kurvat"gjersa ka budall qe i shikojin dhe dergojn SMS mos me pas budall te menqurit kishin ngordhur per buke

          1. A
           Ada

           Ata jane aktore dhe kenaqin kete popull te lodhur nga politika , po dhe nga telenovelat turke te shpifura dhe dhe me i miri eshte Luizi fenomen po luan shani sa te doni ate nivel keni ju komentusa pa nivel fjalori

           1. H
            Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

            Ada, respekte. Kur lexon disa komente, të vjen per të vjelle. Komentuesa me dy klase shkollë kerkojne të shajne nje popull të tërë. I mençur ai komentuesi me siper qe thotë: " SPAK, kujdes se këta pastrojne paratë". Çfaj ka populli mor zoterinj. Populli argetim do. Vetem kllufat shajne popullin, se harrojne që janë vetë popull.

           2. D
            Drilon

            Ju qifsha robt, komb big brotheri

            1. P
             Pellazgu

             Po koka e rakut sa kushton? Dua tju nis te.gjith korrakeve nje ????????

             Lini një Përgjigje