FOTOT: Ka ligj në Shqipëri, jo fjalë…

16 Mars 2023, 12:18Lifestyle TEMA

FOTOT: Ka ligj në Shqipëri, jo fjalë…

Vrasje të pafajshmësh nëpër lokale, ndërsa bandat luftojnë njëra-tjetrën, arrestime grash të sapolindura, për një gjobë, shefa policie që kapen me qindra mijëra euro me vete.

Dhe natyrisht, çështja mbi të gjitha çështjet, vula e PD.

Shqipëria nuk është kurrë një vend i qetë apo i mërzitshëm, edhe pse mund të të vrasin kot apo të arrestohesh për një gjobë, ndryshe nga ata që vjedhin miliona euro e jetojnë të qetë.

Dhe kush më mirë se rrjeti, mund ta shpjegojë realitetin në këtë vend ku njerëzit pakësohen, por jo ngjarjet.  

 

30 Komente

 1. k
  k

  Sipas jush ke te arrestojne zenin, moniken apo meten? Arrestojne popullin e varfër që e dinë të dobet. Në shtetet mafjoze ndodh gjithmonë kështu . Krimineli respektohet nga ligji , i ndershmi goditet fort.

  1. K
   Kalec Dega

   Pse rren Tema e Meros se Ramutit?! Lol - Ja ti ngjis nje fleterrufe Meros tani….. lol

   1. i
    ilir spijuni

    Kalec ta qiqa nanen ose motren, ose tezen, ose hallen ose kunaten, ose komshiun.

    1. k
     kjo eshte per ilir mutin

     keto qe thua te jane kthyer me qindra here si bymerang ne familjen tende ku ne vend te gjakut rrjell qelb

   2. L
    Li

    Na degjeneruan si popull

    1. K
     Kjo tregone se si luftohet krim dhe Korrupsjoni

     Ky ështe shteti, dhe Drejtesija all Turke,Otomane. Ky ështe krim, dhe shum turp në të njejen koh.

     1. U
      U shofshi

      Shtet naziskin!

     2. K
      Kush jane ata Bij Kurvash qe Drejtojne kte Drejtes

      Ktu te le te kuptoshe sekur Bordellon e Dreqesise Shqiptare e drejton nji Dore e Huaj e cila Terrorizon popullin shqiptare ne kto 32 vjet demikraci te Krimineleve dhe Bandave te Ambasadoreve te Huaj . Eshte vertet per te dhene Alarmin per kte popull dhe kte Shtet plehrash i cili ka renne Ujdi me kte Politike e Bordello Antishqiptare . Qijuni robt Prostitutave te Bordellos Dreqesi se ju shkaterruan jeten

      1. A
       Arben

       Prape me kete doren e huaj! Duhet ta kuptoni qe faji eshte I vete Shqiptareve dhe politokaneve tuaj. Nuk u thote i huaji politikaneve te vjedhin apo prokuroreve dhe gjykateseve te lirojne kriminelat. Hapi I pare per te rregulluar gjerat eshte qe ta pranoni se kush e ka fajin. Mos u bini kot me qaf te huajve.

       1. I
        I. Hoti

        Armiqte e jashtem ..imperializmi anerikan e lakejt e tyre europian po marrin ne qafe popullin anti komunist shqiptare me ne krye shokun saleh e nard noken ! rrofte partia komumorate e krimineleve e hajduteve te shqiptareve. Krimba te demokracise vrases te shqiptareve prones shpreses Tyre > Zgjohu Popull !!!

       2. T
        T

        A Nuk tha amerika qe tani do e bejne ata drejtesine? Ja Ku e keni... Sdi njeri drejtesi ne nje shtet koloni si i joni

       3. D
        Drejtesia e qelbur

        Drejtesia ne Shkoder eshte e korruptuar ,nuk ka drejtesi ne ate qytet

        1. t
         ti

         urdherin e arrestimit e ka dhene tirana o injorant. informohu me pare pastaj fol

        2. F
         Fred

         Mos harroni o milet se flitet per gjykates ne Shkoderlocën e djathte, te Bardh Spahise e Zhozit qe te kape per zhelesh.

         1. B
          Bosco

          Shqiperia kurre nuk ka pasur Drejtesi per Shqiptaret….Ti jepet Italise ne nuk bejme dot Shtet vajtem 111 vite vetem,Vidh,vrit e Burgos njeri tjetrin

          1. @
           @Bosco

           O Bosco nuke të merr as italija, as Gjermanija, as Amerika. Se pse nuke i duhemi as një sheti që ështe i përparum. Veq Serbet, Turqit, Greket, dhe Ruset e done token Shqiptare pa shqiptar, ose i done që të gjith të asimilume në Turq dhe Muslimane, ose që të gjith të asimilume në Skllav, dhe ortodoks. Se për ndryshe as ate nuke na done.

          2. P
           Profi

           Ah sikur te hapej edhe ni her Kristal University! ????????

           1. X
            Xhovalini

            Gjyqëtarja është pjellë e komunizmit të egër, si nga e jëma ashtu dhe nga i jati. Mentaliteti del me shpirtin, ku karakteri formohet nes atyre që rritesh. Kjo pjellë nuk meriton të quhet femër, jo më gjyqëtare. Në mos institucionet që monitorojnë këto këllira gjyqëtarë, zoti do ta ndëshkojë rëndë. Qënia e saj si gjyqëtare, është kusuri i të jëmës dhe të jatit si komunistë të herëshëm, nuk ka merita në fushën ku ajo punon, me këtë që bëri, duke i hequr gjirin një foshnje, nuk duhet më të jetë pjesë e drejtësisë.

            1. D
             Dakord

             Xhovalini le ta pranojme we "zbatoi" ligjin. Puna eshte pse nuk i arrestojne burrat qe braktisin femijet e nuk paguajne asnje qindarke nenave te shkreta qe i rrisin?? Keshtu do thoshim ligji i barabarte per te gjithe.

            2. N
             Në Top kanal i mbrojnë gratë

             https://sot.com.al/gossip/fare-po-ndodh-dalin-pamjet-e-pa-transmetuara-ne-te-njejtin-tualet-me-luiz-i576583

             1. Kush eshte gjyqtarja?

              1. i
               idiot pyet kush eshte gjyqtarja

               gjyqtarja eshte edi rama me qeverine e tij spakun

              2. X
               X

               Bejne pak zhurme me kete nenen lehone me foshnjen e saj 8 diteshe qe te fashiten Puna e inceratoreve,Tigrit,e Alda Klosit e cila me gjithe ato pare qe ka vjedh ka bere dhe konvergjencen e buzeve,lifting etj pa llogaritur keto qe "ja vodhen",vibratoret mekanik dhe me karikim.

               1. M
                Moza

                Mos u ankoni për gjykatat e prokuroritë, Këtë deshëm dhe këtë bëri Salqeni. Hoqi gjykatës e prokurore që kishin bërë shkollat në komunizëm gjoja se ishin të një sistemi monist edhe pse ligjin e zbatonin pik për pikë dhe e mbushi vendin me prokurorë e gjykatës me kurs gjashtëmujor në plepat e famshëm. Perfundimi: gjukatës e prokuror të"famshëm"që bëjnë "drejtësi"të "famshme" Kujt i shërbyen? Rrumpallës ,që e çojë vendin në një humnerë që edhe 100 vite të tjera dhe allah të dalim nga ajo humnerë

                1. T
                 Tori

                 Shko shikoi emrat kush eshte ne drejtesi, jane ato te plepave apo ato te tjere te plepave para 1990-tes te shkolles se partise se sumes qe nuk dinin shkrim e kendim.

                2. m
                 muçua I tanes

                 doja te shtoja per ate policin nga gomsiqja e kuksit...ta uli pak pistoleten poshte.

                 1. A
                  Artisti

                  "Liria ne barrikada" e mjera shqiperi, 200 vjet mbrapa

                  1. F
                   Farruku

                   Duhet nje tèrmet 9 ballsh qè te ktheje ne piken zero ket vend, se me keta mostra nuk i dilet o njerez

                   1. D
                    Dani USA

                    Ti kolec dega ke mendie sa mbiemri jot i nderuar Dega , dru me pre.

                    1. L
                     Lapraksi

                     E eeeeree ketij i them shtet une. Ja mblodhi fakirit!

                     Lini një Përgjigje