FOTO: “Nuk do t’i harroj kurrë kalbësirat që më gjykuan!”, revoltohet këngëtarja shqiptare: Historinë që bëra nuk mund ta fshini

2 Dhjetor 2022, 16:51Lifestyle TEMA

FOTO: “Nuk do t’i harroj kurrë kalbësirat që më

Këngëtarja  Ronela Hajati është një artistet më të komentuar në rrjet. Këtë vit emri i saj është lakuar shumë në media, pas pjesëmarrjes së shumë komentuar në Eurovision.

Përpos përkrahësve, të shumtë janë edhe personat që nuk i kane kursyer komentet negative ndaj Ronelës. Mirëpo së fundmi duket se artistes i kanë ardhur në ‘majë të hundës’ këto kritika që i bëhen dhe ka vendosur të reagojë në rrjetet sociale.

Me anë të një postimi në “InstaStory”, Ronela bëri një deklaratë të gjatë ku shpreher se është shumë e revoltuar nga kritikat që i bëhen.

Ajo u shpreh se historinë që bëri në “Eurovision” nuk mund tja fshijë askush.

“Jam habit fare me këtë që mora vesh…. une s’flas, mundohem të ruaj qetësinë, mos bej zhurmë ,shikoj punët e mia,por jo! S’të lënë …. HISTORINE NUK MUND TA FSHINI!!! Sidomos këtë timen, që dhe sikur magji të bëni ua kujton gjithë Europa!”– shkroi fillimisht artistja.

“Fjala “pusht” është mbase fjala adapt per kete kategori njerezish qe fatkeqesisht po mbajne akoma ze dhe peshe ne shume vendime! God is great! Suksesi shihet!!! Perkthehet ne klikime,vemendje ,dashuri,para dhe njerez qe kendone njezeri me ty! Kaq kam kerkuar githmone! Ronela perhere i ka gelltitur dhe i ka marre me sportivitet te githa kritikat gate gjithe ketyre viteve. E dua kete vendin tim sa ska, kam mijera mundesi per te ikur ,po e shijoj sa nuk ka ate kafe ne mengjes ne Tiranen time. Kurre ne githe keto vite karriere nuk kam marre mbeshtetje te plote nga dikush! Gjithe jeten kam luftuar me thonj e me gjak per nje vend ne muzike qe dhe sot e kesaj dite meritoj te jem shume me lart edhe se c jam!

E gdhij ne studio dite nate pa pushim! Vetem punoj! Kam sakrifikuar shendetin ,familjen , dashurine per kete muzike! Nuk kam ndaluar as kur kam qene shume rende nga gendja shendetesore! Ronela do mbahet mend vetem duke qeshur e moskokecarese! Pavarsisht se nga brenda kam qare pa rreshtur! Nuk do ti harroj kurre fytyrat e atyre kalbesirave televizive qe u mblodhen per jave me rradhe te me gjykonin mua nje vajze te re me endrra e punetore pafund, kur nuk kalova ne finale ne Eurovision! Dhe jo! Sme ka ngelur filmi fare ketu,sepse kam realizuar kenge pafund me pas! Thjesht une nuk fola kurre! Nuk ju ktheva askujt! Pse nuk e late keshtu? Prandaj e theksova qe une kam punuar gjithmone vete! Se nuk i kam borxh ASKUJT! Dhe kur flas pastaj i kam shume te hidhura fjalet! Pse nuk e late me kaq?!”- përfundoi ajo.

 

16 Komente

 1. v
  vezhguesi

  Cfare historie beri kjo se po na cudit? Doli ne eurovizion me nje kenge mediokre duke tundur bythet dhe cicat dhe kete e quan historike. Keto palo kengetare vetem na turperojne, ne vend qe te bejne vertet histori.

  1. S
   Sara

   ku ka cica kjo mo daku, kjo eshte bythe e gjitha

  2. Ç'na gjeti!

   Festivalin e fitoi me mik a me rryshfet, ndoshta edhe me bythë. Në Eutovizion la nam me performancën e leshit. Skandal! Ca histori ka bërë kjo?

   1. A
    Adi

    Sado qe ben viktimen mbetesh i cop fokë pa talent dhe lafazane

    1. A
     Alb

     Vemendja nuk merret me skandale, me te bertitura dhe me sharje. Po, mund te promovohesh edhe si reklame pasi merr vemendje por kjo nuk do te thote se quhet art! Dhe me thene te drejten askush spo merret me me te, por duke qene se hyn tek fenomenet "cudia me e madhe 3 dite zgjat" duhet se po rikerkon vemendje. Mendoj se tek njerezit merr 2 lloje vemendjesh... e para eshte me dicka qe ben buje dhe harroet shpejt dhe e dyta eshte me vlerat qe gjeneron ne menyre konstante. Si cdo gje ne realitet po nuk pati qendrueshmeri dhe hapin e kohes konsumohet shpejt! E mira eshte njeriu ne cdo aspekt te mos konsumohet... vemendja nuk kerkohet me metoda te perkohshme, kur eshte e merituar ajo fitohet!

     1. A
      Aleko

      Njerzit publik jane ne cdo kohe ne shenjesren e opiinioneve,tashme te shfrenuara te botes mediatike e me gjere Keto opinione por shpesh dhesulme jane i vetmi ushqim shpirterore dhe fizik i tyre.Megjithate ju Jeni nje vajze e talentuar dhe e perkushtuar ne fushen e krijimtarise dhe performances sua j muzikore dhe me siguri do ja dalsh sic enderron.

      1. Z
       Zen bibilushi.

       Po mund të hysh në histori moj Ronela,por mvaret si hynë. Mund të çvishesh lakuriq dhe bën një film porno treshe dhe i hedh në tok të tre dhe ke nevoj për më shumë, por kjo nuk do të thotë që njerzit nuk mund të flasin. Nuk i ndalon dot. Lëri të kënaqen me veten e tyre.

       1. a
        astor

        shkruaj cfar te duash,tani dhe ata qe nuk lexojne sdo te qijne se te ka zene picka nje kile dhjame

        1. p
         perseri rrotullim ne Shtangen Vertikale !

         s'e di kush e ngacmon kte kengetare qe del me te tilla konkluzione e deklarata . lerini mer brockullat si kengetarja edhe komentuesit . Problemi me kto kengetare sot eshte se jane edukuar me nji Muzike ,qe vetem ne Shqiperi mundet te pranohet per te tille per mos te hyre ne detaje se kan ber bajate gjithcka . Pra kjo etj,ashtu e mendojne sot Muziken ,kengen ,se po te dinin me shume sdo pranonin te dilnin ne skene me kenge (.........) i thencin . Te gjithe bejme ktu gallate ,por mendoj se vajza s'ka faj sepse ajo eshte Muzika e vertete per ate ! Pra lereni te qet ,lerini pak hapsire njeriut edhe te cfryje stresin e asaj jete ,e mendoje e thoj cfar te doje .Ajo nuk ofendon asnji ngab ne ktu ,S'e di mendoshta kerkon pak vemendje , s'e ,thjeshte mendoj keshtu .Tjeter s'ka ktu me diskutu .Asnji s'eshte sot perfekt . Ne fund te fundit ,nuk eshte faji i saj , por i Kompozitorit ,poetit (dmth teksShkruajtsi ) pastaj me radhe stilisti , koreografi etj etj . Pra troc , Ronela kendon ne skene afar asaj i afrojne te tjeret ,nqs ajo s'e ka ber vet kengen . Faji i saj eshte se eshte edukurar me ate lloj Muzike dhe pik

         1. l
          labi

          foto eshte sa per 1000 fjale,populli thote shif e shkruj,nje cope mishi me dy sy.

          1. D
           Dani

           O kafshe, ti ke paraqitje mizerabel si kengetare, si balerine dhe si femer. Kesaj radhe(festival) kishe dhe nje kenge me nje text po aq mizerabel sa vete ti.Zhvishesh mado nje femer gjithe elegance dhe jo me shume se 55 kg...po ti qe dukesh si mish i therrur me kembe si trungje.

           1. x
            xhoxhi

            Një shëmtirë që del me buthë jashtë.Ja kjo është këngëtarja e famshme që po na çmënd.Gazeta që humb çdo vlerë me këto femra lakuriq që na çfaq çdo ditë...

            1. K
             Km

             Ajo qe ngacmon dhe fyen je ti ,zogeze e dhjamosur.Per mua artiste nuk je,je nje histerike qe Ke studiuar shkolle muzike .Femer me te shemtuar ne moshen tende nuk kam pare.Vec je nje plake e dhjamosue e tunaletosur.

             1. I
              Iva T

              Histori pidhi dhe tallavaje kete bere moj Ronela. Po te mis ishe vajza e nje personi te respektuar do te thoje baxhelle. Kaq ik qi...

              1. T
               Taulant

               Lope deti me shpirt peshkaqeni!

               1. A
                Asd

                Si ka mundesi qe Marash Hajati, ka lindur nje derr!?

                Lini një Përgjigje