FOTO: Luks i shfrenuar dhe pamje mbresëlënëse, brenda vilës përrallore të Mesit në Majami

14 Shtator 2023, 17:10Lifestyle TEMA

FOTO: Luks i shfrenuar dhe pamje mbresëlënëse, brenda vilës

Lionel Mesi dhe Antonela Rokuzo kanë shpenzuar 8.6 milionë paundë për një rezidencë në Fort Launderdale në Majami.

Sipas Forbes, vila është 10,500 metra katrorë dhe përbëhet nga tetë dhoma gjumi, nëntë tualete, një garazh me tre makina dhe një pishinë.

Gjithashtu ka një SPA, palestër dhe dy porta varkash.

Pjesa e brendshme e shtëpisë është po aq mbresëlënëse sa edhe pjesa e jashtme.

Ka shumë dritë natyrale në shtëpi që vjen përmes dritareve të mëdha që do t’i lejojnë Mesit të shijojë pamjet e mrekullueshme.

 

 

2 Komente

 1. R
  Raimond Vlonjati

  Shume te bukur e paska shtepine Messi, dhe e meriton kete shpi , se eshte super lojtar. Plus qe gazetat Amerikane po thone se per shkak te Messit fitimet e reklamave sportive dhe te kompanive te ndryshme lidhur me futbollin ne Amerike jane te jashtezakoneshme .

  1. A
   ABC

   Pordhet e ketyre ne maje . Po 8 dhoma gjumi dhe 9 tualete perse i duhen , apo i jep me qira ne pushimet e veres . Kur fukarai behet zengjin nuk di se ç’bene , lyen edhe bythen me vaj

   Lini një Përgjigje