FOTOT/ Lidhja jashtëmartesore me një 20-vjeçare ruse e Bill Gates dhe si miliarderi i vetëvrarë në qeli u përpoq ta shantazhonte

22 Maj 2023, 11:16Lifestyle TEMA

FOTOT/ Lidhja jashtëmartesore me një 20-vjeçare ruse e Bill

Financieri Jeffrey Epstein, i cili kreu vetëvrasje në qelinë e tij, ndërsa ishte në pritje të gjyqit për trafikim seksual të fëmijëve, ka kërcënuar Bill Gates dhe ka tentuar ta shantazhojë atë nëpërmjet e-mailit për lidhjen e tij jashtëmartesore me një vajzë ruse.

Kjo është zbuluar nga raporti i fundit i publikuar nga Wall Street Journal, në një seri artikujsh mbi rrjetin e kontakteve të Epstein.

Pasi zbuloi lidhjen e supozuar të bashkëthemeluesit të Microsoft me Mila Antonova, në vitin 2010 kur ajo ishte njëzet vjeç, Epstein i kërkoi Gates që t’i rimbursonte  “shpenzimet” që ai pretendoi se i kishte bërë për vajzën në një shkollë programimi softuerësh.

Sipas WSJ, kjo ndodhi pasi nuk arriti të bindte Gates që të mbështeste financiarisht një fondacion, të krijuar për të rivendosur reputacionin e tij të dëmtuar nga hetimet për abuzime seksuale me të miturit.

Shkrimi i WSJ është ripublikuar sot në shumë media të SHBA dhe europiane.

5 Komente

 1. T
  Ta hapesh apo mos e hapesh kete website kjo eshte

  Vari leshte Bill Gates.Kompjuteri im gati te shpertheje kur hap gazeten tema...do ndonje ekspert kompjuteri te me jape nje shpjegim te thjesht c po ndodh?Eshte gazeta tema duke vjedhe informacion ,hackuar?Kur hap google ka7 procese aktive,hap top chanel 18....hap balkan web 20 hap gaxeten tema 30????

  1. a
   am

   Perdor ad block plus

  2. T
   TR

   Ke shume te drejte. Une kam instalu nje AD Blocker browser dhe vetem aty I hap keto gazetat shqiptare perndryshe me browser normal te bllokohet computeri ose telefoni

   1. T
    Ta hapesh apo mos e hapesh kete website kjo eshte

    Faleminderit te dyve(dhe komentuesit me siper).Duket qe qenka mbingarkim i faqes me reklama qe shfaqen si processe individuale . mire qe s ben ridirekt sic ben Balkan web qe mesa duket eshte faqe e infektuar

   2. L
    Loni

    Jep shembullin cim peka. Leri llafet.

    Lini një Përgjigje