Kush e spiunoi Encën?

13 Shtator 2023, 11:18Lifestyle TEMA

Kush e spiunoi Encën?

Policia arrestoi ditën e sotme këngëtaren e njohur Enca pasi 27-vjeçarja akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike. Pas kontrollit në banesën e saj, në ballkon policia ka gjetur 5 vazo të mbjella me kanabis të mëdha. Gjithashtu bëhet e ditur se edhe i dashuri i saj është arrestuar.

Këngëtarja para bluve të Tiranës është shprehur se i ka për përdorim vetjak, por kush e ka spiunuar këngëtaren?

Burime për AlbEu bëjnë me dije se ka qenë një person nga rrethi i saj që e ka spiunuar në polici, pasi ajo organizon shumë festa private në banesë.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Balcony”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike. Kishte kultivuar bimë narkotike, në vazo, në ballkonin e banesës së saj, vihet në pranga 27-vjeçarja.

Sekuestrohen bimët narkotike. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, pas informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, se një shtetase kishte kultivuar bimë narkotike, në ballkonin e banesës së saj, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Balcony”.

Si rezultat i këtij operacioni u vu në pranga shtetasja R. H., 27 vjeçe, banuese në Lundër. Gjatë kontrollit në banesën e 27-vjeçares, në ballkon, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bimë të dyshuara narkotike kanabis, të kultivuara në vazo. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

24 Komente

  1. J
   Jonila

   Nuk e besoj se je ti spiuni por avokat Idajet Beqiri, i cili eshte nje lango dhe qivaç i vjeter qe nuk le rast e pastaj ti mare si kliente dhe pune!

  2. B
   Ben

   E shikoni si shprehen,kush e denoncoje,ketu eshte problemi,qe nuk duhet te jete problem fare qe te diskutohet neper media.Llogjike alla shqiptarçe.Nuk ka rendesi fare kush e denoncoje.

   1. A
    Artan

    Bravo Ben, e sakte

   2. A
    AGUSHI nga ÇEPANI

    ka mbaru koha e pidhit se ka shume prodhim,l nje ore seks kushton 5,000 lek, ka ardh koha e droges 1 gram kudhton 100 euro

    1. A
     AGUSHI nga ÇEPANI

     ka mbaru koha e pidhit se ka shume prodhim,l nje ore seks kushton 5,000 lek, ka ardh koha e droges 1 gram kudhton 100 euro

     1. N
      Na myten kurvat

      Zezaku ka dash me e Bo trreshe me motren e kesaj

      1. S
       SPAK

       ..urrejtja tradhetia jane shprehje te Saliut! Kombi yne keto dy gjera i ka ne vend te dashurise dhe respektit!

       1. V
        Vlora.Vlora

        Ku jane gazetaret rrobqira te temes ,,te lutem shume ca foto hot te ences nga burgu mund te na postosh ?bythqira gazetare ngelet cdo dite duke na postuar bythet e ences

        1. M
         Mashalla mashalla turkoshakja

         Po nuk të pëlqyen bythët e ences,shiko koqet fishkura të Saliut,futeni në burgun e burrave që t'ja ulin pak ato tulet

        2. L
         Li

         Eshte veper penale dhe ketu mer pergjigje pyetja qe kjo lloj gazetarie ben. Para ligjit të gjithë jemi të barabarte. Ka shume raste ne botë qe ekspozimi i luksit i ka ngrene koken si puna e kesaj tyryfyles. Shpresojm qe të gjykohet si të gjithë personat e tjere qe shkelin ligjin.

         1. ?
          ???

          Ne vend qe te thuhet nese te ftuarit ishin ne dijeni apo jo. Sepse moskallzimi i krimit. perben veper penale ne vetvete. Gazetaret jane ne merak se kush ka "spiunuar". Hej medet kui jemi katandisur.

         2. (
          (-----)

          Kush e spiunoi Encën? Pse vallë kjo pyetje nga një gazetë që e mbanë vehten gazetë serioze? Për çfarë pyesni, që t'ja japin plumbin kokës njëri tjetrit? Po fajin e ka policia që nuk e thërret stafin e Teams për t'a pyetur se ku duan të dalin me llogjikën nxitëse të një krimi më të rëndë si pasojë e këtij krimi të vogël!

          1. S
           Shefki

           Xristos katalitiz eshte emri i denoncuesit te Ences . Ne fakt kete e ka nickname se emrin e lindjes e ka Ardit e eshte nga Pogradeci . Eshte homo dhe eshte mik ( ishte me mire ) i pandare i Ences dhe boyfrendit te saj . Po me sa kam degju kohet e fundit kan pas ca ngaterresa per pun honoraresh

           1. D
            Durrsak lale

            Kengetarja e njohur,pordhe me rigon

            1. k
             km

             Spiunet e dreqit,hiqen nga qarkullimi cica silikoni

             1. A
              Aron

              Mos na i publikoni arrixhofkat si shqipetare.

              1. S
               Spiuni Digital i saliut

               Po ku ka spiuna ndërmjet shqiptarëve....

               1. a
                a.a

                e spinuan apo e denoncuan shume mire kane bere. nuk mund te rrish indiferent ne komunitet. ndryshe eshte rrumpalle si ne kohen e qoftelargut.

                1. K
                 Kengetari pa emer.

                 Po nuk u denua per 5 vazo atehere hapet drita jeshile per te gjithe te mbjellim neper ballkone as me shume e as me pak nga 5 vazo fiks! Por kam frike se ballkonet tona nuk e mbajne dot ate peshe qe mban "ballkoni" Ences. Ajo mban 5 vazo dhe gjithe gjykatesit e prokuroret!

                 1. k
                  kot

                  Me siguri komshijte, dhe mire e kane bere se te bien te fiket nga era e shpifur qe ka cannabis.

                  1. P
                   Puna Vrimash kush e hedhe Ujin me larte !

                   Pse te vegjel ju duken Hyjet ne Qiell ! Cne pse akoma ka nevoje per te Spiunuar ! Kush eshte Inteligjent dhe i zgjuar nuk i shkele Ligjet asnjehere ! dhe ska Arsyhe perse ! ka qindra e mijra variante per te punuar simbas Cipot te secilot qe ka njeriu ne Tru ! Pune te thjeshta ! pune te renda ! dhe pune nga llojet me te lehta dhe me te ardhura te mjaftueshme Financiare per te Jetuar nje Jete Normale ,,dhe pa asnjehere me shqetesime.. Kjo Tullumbacja Enc Tru peshk aqe e ka Orizióntin !

                   1. P
                    Puna Vrimash kush e hedhe Ujin me larte !

                    Pse te vegjel ju duken Hyjet ne Qiell ! Cne pse akoma ka nevoje per te Spiunuar ! Kush eshte Inteligjent dhe i zgjuar nuk i shkele Ligjet asnjehere ! dhe ska Arsyhe perse ! ka qindra e mijra variante per te punuar simbas Cipot te secilot qe ka njeriu ne Tru ! Pune te thjeshta ! pune te renda ! dhe pune nga llojet me te lehta dhe me te ardhura te mjaftueshme Financiare per te Jetuar nje Jete Normale ,,dhe pa asnjehere me shqetesime.. Kjo Tullumbacja Enc Tru peshk aqe e ka Orizióntin !

                    1. d
                     dsa

                     Kjo kurva me patenet e paska kthyer shtepine ne bordello, nje akuze tjeter pas asj te mbjelljes shperdndarje dhe perdorimit te lendeve narkotike shoqeruar me kar ne goje.

                     Lini një Përgjigje