Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë të hapur me një burrë që nuk është i bardhë, presioni publik ishte shumë i madh

24 Shtator 2023, 12:00Lifestyle TEMA

Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi, këto ditë është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

Ajo ka dhënë një intervistë për emisionin “Prive”, ku është përgjigjur në mbi 25 pyetje që lidhen me jetën e saj private dhe atë profesionale.

Mes të tjerash, ajo ka folur edhe për periudhën kur ajo e kishte bërë publike lidhjen e saj me reperi amerikan Big D, emri i vërtetë i të cilit është Davon Edwards.

“Kur e kam bërë një bisedë në një televizion në Kosovë para 10 viteve, kaq shumë e kishin marr rëndë këtë punën time që ndoshta si fytyrë publike jam rasti i parë në martesë të hapur me dikë që nuk është shqiptar, e aq më pak ‘i bardhë’ nëse mund të them.

Në atë kohë më pati penguar pak sepse nuk isha mësuar me gjithë atë presion publik, mirëpo tash jam shumë normal. Është në rregull, secili do t’i ketë mendimet e veta”, tha Linda.

 

 

 

19 Komente

 1. D
  Dani

  Uaaaaa.... çfarë arritje e "madheeee"!... baras me zbarkimin e amerikaneve ne Hënë!...

  1. s
   sa popell injoranmt qi jena !

   i ka pelqy e ka bo .o jeta e saj .kush jeni ju qi e gjykoni . sa popll llapazan jena ! Randci ka qi vet ajo mos te jet ngel e zhgenjyme nga Pritshmeria dhe Madhesia e tij por cfa flet mileti e -hik e re

  2. S
   Salikoqepetulla

   Po ce vret mendjen do Kar te zi,shijove,qefe qefe kjo dynja.!

   1. D
    Dardab

    Nuk ke faj me ate surrat nuk kishe zgjidhje tjeter.

    1. L
     Lani

     Hahahaha i madhe je vlla

     1. L
      Lani

      Hahahaha i madhe je vlla

      1. L
       Lani

       Hahahaha i madhe je vlla

       1. L
        Lani

        Hahahaha i madhe je vlla

       2. b
        baxhella

        na chpifet me keto prostituta, turp per gazeten, po behet gazeta me chpifur me pidhat me te shkerdhyer me shume se shkerdhejne bythen e gojen keto kurvat e kosoves e shqiperise bythembushura, gjoks mbushura pidhqepura e pidhshqepura te tera frekuentuese bordellosh e eskortash sa djemt shqiptar po betohen te mos martohen kurre me me kuevat e kosoves e shqiperise. ufff... sa te fllichta jane!!!!!

        1. q
         qefliu

         E po pastaj se je marre nje te zi cdo te thote se je nje rrote buce si te tjerat qe s’le qoshe pa pastruar ….

         1. B
          Ben

          Po perse te bezdis presioni publik ty? Ti e more vendimin vete. Kjo tregon qe nuk je aq e perparuar sa dukesh. Ne shoqerite e zhvilluara, vajza apo djali marrin vendime me ke te lidhen sipas pelqimit te tyre dhe nuk pyesin per "presionin publik". Ju Shqiptaret duhet te hiqeni sikur jeni te perparuar dhe perseri "veproni" te shtyre nga opnioni publik se cfare do thone "bota". Grow up!

          1. Q
           QIM PEKA

           Qe nuk je e para eshte e sigurt I PARI KA QENE NJE MUNDS NGA VLORA QE VENTE ME JE ZEZAKE QE STUDIONIN TEK MJEKSORJA PASTAJ NGA 93 KA QENE NJE KOKEKUQE QE BENTE XHIRO ME FEMIJJEN DHE BURIN E SAJ ZEZAK TI KE MERITE QE JE E GRUPIT KAQ

           1. E
            Erdogan

            Vetem te jete Ne Rregull "Ai miku" pa ci qi te Emen Tradites,Respektin per Kombin. Le ta vazhdojne te "tjeret" Traditen apo Kulturen "tende". Cdo Njeri eshte Krenare ne qofte se ben Ate qe duhet per Atdheun dhe te Paret e tu. Propaganda perendimore se edhte "E drejta" e cdo "Njeriu" te bej Jeten e Tij eshte Eidente. Ndryshe nuk do fuste ne lufte civile Ruset me ish Ukahinasit qe per shekuj quheshin Nova Rusia. Ne 1991 u krijua shtet Ukrahina me qellimin e interesave te Natos. Dhe kur themi Nato dihet se per interesat e kujt eshte krijuar.

            1. T
             Timi

             Se çfarë i bën bythës Linda ne nuk kemi të drejtë të flasim. Është bytha saj. Por një gjë më pëlqen tek kjo. Ka arritur suksesin vetëm, pa qenë e varur nga ndonjë matrapaz Tirane apo Prishtinës. Disa goca na hapin bythën me luks kur në fakt kanë një mafioz mbrapa që i financon. Edhe ato shkerdhehen për lekë. Linda bilës zyrtare e ka.

             1. A
              Aaa

              Halimi zeshkan me Halimin e zi shkojne shum ,,,

              1. a
               aleks

               prit pak moj debile ,kur te dalin ata korrozinjte kaçurrele dhe pastaj do shofim se ç'fare do thuash, nuk jam racist ne vetvete, por kur shof keto martesat bardh e zi , ma shpifin.

               1. B
                Berti

                Shkoni ore prapaniker. Njeriu martohet me ke te doje. Ty po s'te pelqyen femijet me ngjyre, kthe koken nga ana tjeter dhe shiko femijet e tu, se mbase i ke me te bukur. Normal qe do kete presion per sa kohe ka injorante si puna juaj qe shyqyr degjoni nga nje lajm te tille per te bere racistin. E paskeni shkundur mire me zezaket ju qe i dini permbendesh edhe permasat...njerez me frustrime seksuale. Kontrolloni veten se mos ju ka ik ai miku per shele sa i qani hallin miletit!

                1. A
                 Ana

                 Ana Me kete koment e vertetove 100 % qe je rracist. Me vjen keqe qe gazeta tema lejon keto komente kaq vulgare dhe rraciste.

                2. M
                 Mokrari Amercan

                 Komentet te tregojne realitetin , mbase next ne mode mund jete te shkosh me nje “ Kale “ ose “Gomar “ …patjeter dhe kete ti mund ta quash …. Arritje te gjinise femerore shqiptare ne kohe moderne . Shpresoj te kesh sy e faqe ti mburresh babait tend … me kete arritje kaq …. Te madhe . “ Urime…,,

                 Lini një Përgjigje