Çfarë po ndodh me këngëtarin shqiptar? Fotografohet me personin që rekrutonte luftëtarë për ISIS-in

23 Shtator 2023, 14:11Lifestyle TEMA

Çfarë po ndodh me këngëtarin shqiptar? Fotografohet me

Pas largimit nga muzika dhe përkushtimit ndaj fesë, ish-reperi Fero është prej javësh në qendër të lajmeve të showbizzit.

Sipas disa fotografive të publikuara nga mediat kosovare, Fero po shoqërohet me Musa Ademin, i cili në vitin 2016, ishte dënuar nga Gjykata e Ferizajt për rekrutim të luftëtarëve të grupit terrorist ISIS.


Sipas aktakuzës së Prokurorisë, Ademi akuzohej se duke filluar nga gushti i vitit 2013 në Kosovë, vazhdimisht u ka bërë thirrje personave të tjerë për pjesëmarrje në aktivitetet e ISIS.

Në aktakuzë thuhej se i njëjti edhe kishte blerë biletën për të ndjerin B.H, i cili sipas Prokurorisë, më datë 25 mars të vitit 2014 kishte kryer akt vetëvrasës terrorist në shtetin e Irakut duke vrarë veten dhe 52 persona të tjerë.


Fero para disa javësh njoftoi se është larguar nga muzika dhe tha se do t’i përkushtohet fesë. Këtë vendim e mori pas lirimit nga paraburgimi, ku u mbajtën për dhunë në familje. Ai dyshohej se pas një mosmarrëveshjeje verbale e kishte sulmuar fizikisht gruan e tij, modelen Arbenita Ismailin, me të cilën ka edhe një vajzë.

Duke folur për këtë vendim të Feros, Ademi ka thënë se ai nuk ka qenë ai personi që ka udhëzuar reperin që të përkushtohet në fe por se e njeh dhe herë pas herë takohen. Ai shton se shoqërinë me Feron e ka të ngjashme më të gjithë të tjerët dhe se nuk ka ndonjë shoqëri të veçantë vetëm për faktin se ai është një person i njohur për publikun.

Çfarë po ndodh me këngëtarin shqiptar? Fotografohet me

11 Komente

 1. S
  Sara

  prandaj dhunonte te shoqen, kafshe islamike

  1. P
   Patronazhisti sufllaqexhi

   Po te niset dhe ky per siri se nuk i duhet asnjeriu trupeshk ka lindur ashtu do jetë gjithmone

   1. V
    Vuçiç

    Tani po e kuprojn Usa dhe Be çfar gabimi kan ber due ju dhuruar pavaresine ketyre mosmirnjohesve mjekerrcjeper

    1. M
     Mbetje sperme otomane si shumica e kosoves

     E ka derdhur thelle dhallen turku

     1. S
      Sharlatanët fetarë

      Kështu i rekruton feja myslimane (sidomos ajo ekstremiste) budallenjtë (dhe rrugeçërit). I kap në faj, i bëhet gjasme si familje, si krahë mbështetës, i josh sikur do falen nga Allahu, por duhet të binden. I josh me premtimin se do mund të bashkëjetojnë me shumë gra njëkohësisht, pra me poligami. E në fund mund të përfundojnë si rekrutues të Isis'it apo terroristëve të tjerë.

      1. a
       aleks

       edhe duan te bashkohen me shqiperine keta babone, mos o Zot, keta jane me islamike se vete arabet, nga na mbine keta mjekercjeper , qe na moren me qafe edhe ne.

       1. j
        ja se cfar Rreklamon pederasti Greqis tema

        eh mor ta shkerdhefte Afrika rracen e pederastit Grek ,por s'ke fgaj ti kur ste vijne atje ke ttogneri e te hudhin nga larte te plasin trut ne bulevard o pederasti peshtire i Temes

        1. D
         Detari

         eshte kengetari juaj i famshem o sunit, e verteta dhemb

        2. ?
         ????????????????????????

         budalla e moren ne qafe te shkretin ,,me do keng idiotesh hate nje cop buke te pakten ,tani ha karin

         1. M
          Myslimani

          Ky kalama nuk ka informacion. Ne Kuran nuk ndalohet muzika. Dhe nuk nderrohet emri. Nuk ke pse behesh arab per te qene musliman. Me duken me shume si sekte te devijuar nga Islami i paster(Kurani). E kam lexuar Kuranin dhe nuk gjej askund te tilla ndalesa.

          1. M
           Myslimani

           Kushdo qe do info per Islamin te lexoje Kuranin. Jo nga hoxhallare qe nuk e kane lexuar as vete. Eshte Fjala e Zotit e trasmetuar nga Profeti i ndershem Muhamed. Islam=Kuran.

           Lini një Përgjigje