A do të jetë pjesë e grupit Berisha-Bardhi? Tabaku: Nuk kam vend tjetër përveçse në PD

22 Shkurt 2024, 11:06Politika TEMA
A do të jetë pjesë e grupit Berisha-Bardhi? Tabaku: Nuk kam vend

“Nuk kam asnjë vend tjetër përveç PD-së”. Kështu deklaroi Jorida Tabaku nga jashtë Kuvendit teksa u pyet për zhvillimet e fundit dhe bashkimin e grupit Berisha-Bardhi.

“Unë nuk besoj se kam pasur qëndrim ndryshe opozitar. Kam qenë në protestë edhe në korrik të 2023 kur askush nuk shkoi. Kam që 16 vjeç që jam në PD dhe nuk kam asnjë vend tjetër vetëm se në PD” -tha Tabaku.

Ndërkohë Tabaku foli edhe për votimin për ndryshimet në ligjin e zonave të mbrojtura.

Ajo u shpreh se qeveria me miratimin e këtyre ndryshimeve, tregon se nuk njeh limite, dhe se sipas saj, iu hap rrugën 14 investimeve strategjike brenda zonave të mbrojtura.

“Nëse flasim për Parlamentin e kapur dhe shkeljen e procedurës, ky është shembulli më i mirë. Kam kohë që përpiqem që betejën ta bëjmë në institucione, por në kushte kur dhe deputetë të PS, vota e tyre nuk ka vlerë…. me këtë ligj qeveria tregoi se nuk njeh asnjë limit dhe votuan një ligj që janë 14 vendime për investime strategjike brenda zonave të mbrojtura”, tha ajo.

7 Komente

 1. A
  Adriatik.

  Tabaku e ndjeu gjalle.E pa qe mund te ngelet jashte listave per deputet dhe u bashkua me grupin nongrata.

  1. o
   oli

   QEKE TAMAM KURV, MOJ CIP PLASUR,VAZHDO ME BERISHEN SE TE NXJERR DALLAVERET E BABES TEND

   1. B
    BT

    Mos u cudisni per Tabaksen!E kane ne rrace kurvllikun,halla vet ka bo burg se hapte dyqonin personal ,ronshem!

   2. T
    Tabaku milionere nga Tirana

    Tabaku duhet te shohe ne sy Bashen qe e pasuroi me leje ndertimi dhe e beri deputete.

    1. N
     Nga fshati titit

     Po ti zonja Tabaku njihje limite kur ndertoje pallate kur ishe n/kryetare e bashkise kujton se nuk i dine shqiptaret mos u hiq kaq e virgjer.tjter zonja TABAKU,QE NE PD E DIME POR ME CILEN PD ATE TE BERISHES APO ATE TE BASHES,mos u beje mos mirnjohese Basha te ofroi cdo fuksion nderove sic te deshi qefi thuje troc pse ke frike lere ate qe 16 vjece te kane shperblyer po kanaqesh ke 20 vjete qe po ha nga taksat e Shqiptareve cfardo me vile ne GJIRIN E LALZIT u bere pse ke frike thoje me Berishen apo me Bashen kujdes vetem antiamerikane mos na u beje se ba ke harxhuar ca leke nga tonat ne Amerike se ketej nga EVROPI nuk po ti llogarisim.

     1. Q
      Që je e dimë , po me kë s’po e marim vesh .

      Që je me PD-në e dimë , po me cilën PD je na thuaj , ose më mirë me që ke shumë vite që aderon në këtë forcë politike dhe e njef mirë n’a thuaj , sa PD janë ? Po në zgjedhjet e 14 majit me kë ishe , se s’u bëre e gjallë gjekundi , apo tashti po t’ë bie erë deputetllëku .

      1. T
       Tani

       Tabake jo pse ske vend tjeter ti Laraske Bishteperdredhur ti moj karavidhe ke 2 nenshtesi te dyja me TT ,pra Tiranen dhe Tropojen. Yp Xhixhi Yp....!!!!!@@@@

       Lini një Përgjigje