Albana Vokshi: Kemi SMS të Bashës me Taulant Ballën. Por të martë ua treguam qejfin.

22 Shkurt 2024, 10:21Politika TEMA
Albana Vokshi: Kemi SMS të Bashës me Taulant Ballën. Por të

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka deklaruar se protesta e 20 shkurtit është më e madhja që opozita ka realizuar ndonjëherë.

Sipas saj, në protestë u vërtetua që qytetarët e mbështesin opozitën e bashkuar, por edhe aksionin e saj, me protesta brenda dhe jashtë Kuvendit.

“Protesta ka vërtetuar që opozita është në këmbë, që është më e fortë, që opozita e bashkuar është e mirëpritur, sepse qytetarët dolën për mesazhin e bashkimit të opozitës, por edhe frontit të opozitës dhe kanë përshëndetur dhe mbështetur dhe aksionin opozitar si brenda dhe jashtë parlamentit, në rrugën e shpresës”, tha Albana Vokshi.

Sipas saj, kjo protestë ishte një përgjigje për Lulzim Bashën, i cili tha më herët se Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nuk mbushin dot një rrugicë dhe jo më një shesh.

Për Vokshin, protesta e pardjeshme “ia përplasi në fytyrë” që e kishte gabim, ndërkohë që thotë se Basha bashkëpunon hapur me kryeministrin Edi Rama, nëpërmjet Taulant Ballës.

Madje, ajo thotë se ka edhe prova për këtë, duke sjellë edhe disa mesazhe që për Vokshin janë fakte se si ai merr urdhra nga ministri i Brendshëm, Balla.

“Ia treguam Bashës dhe Ramës që jo vetëm mbushim rrugicën, por edhe Bulevardin plot e përlot. Të thuash që s’je bashkuar se s’ka ardhur Basha, të kesh 50 deputet dhe Basha të ketë 7, që s’po bëjnë as opozitën, se çfarë zgjedh Basha që s’po bën opozitë.

Është në marrëveshje direkte me Bashën nëpërmjet Ballës dhe urdhrat i merr nga Balla, i kemi të faktuara dhe mesazhet që sjell Balla “prisni mos e hidhni në votim se po vjen Basha”, apo ka dalë edhe mesazhi që i ka thënë Bashës “hajdeni””, deklaroi Vokshi.

53 Komente

 1. S
  Shkembi

  O palavine e mutit qe mbete duke lepire bythen e nje kufome. A mendon vertet se me keto rrugaceri ke fituar simpatie e tiransve?

  1. k
   k

   Protesta ishte më e madhja që ka bërë njerëzimi. Tani që mbaroi , shkoni tek penxherja dhe bëni dezhurn kush ta ndrrojë i pari oturakun e non grates universal. Nuk do vini kurrë në pushtet, se jeni kërma, hajdutë dhe te korruptuar 1000 herë më shumë se qeveria e korruptuar.

   1. D
    Demokrati e demokratja

    Jo or ti ma shumë ishin se 120 mi , ishin 2000 mi veta

   2. G
    Genc Polo

    Dy zonja ka Shqiperia, Albana Vokshi dhe Salija!

    1. P
     Pf

     Eshte e perlyer e tera vetem gojen ka jashte gropes se mutit kjo sygerdoqja baxhelle,do te mbroje vehten e pasurite e pafundme!!

     1. P
      PeDe-istja e PeDeistit

      Jo moj Albane ishin 120 001 veta se nuk me numruet mu qe po baja shurren ke pisha

     2. 1
      1 milione e 200 mije ishin

      120 mije me shume haaaa debile femer ngaxqexeshte e pashkolluar mendone se te gjithe jane topa si kjo lopa

      1. S
       Shqupist

       E pame me dron nuk na genjen dot or ti burrē Alban Vokshi

       1. L
        Lennard

        E Mi Albana na hengre Mune bashke me Sali kermen dhe edepsezat qe i vene Pas.

        1. T
         Tahir Gashi

         Turp per gjuhen! A shahen Yjet e Kombit?!?! Dy zonja ka Shqiperia, Albana Vokshi dhe Salija!

        2. T
         T

         Jo ishin 300 mijë Albana mos gënje. Mos ja ha hakun malokve se i numerum nëpërmjet byreqeve që u shiten atë ditë në Tiranë. I bie nga 5 byreqe për malok.

         1. M
          Matamicjeni

          Kamë parë dhe skamë parë po më debile se se sy gërdhoqa nuk kamë parë ajo flututonë me pranë ne shumë dhe aty ku nuk thuhet ajo kulturë se njerëzit janë injorantë dhe mashtrues.si këto të partisë.nongrada por harrojnë se sotëm teknologjia.ti nxjerrë.në.shesh gënjeshtrat dhe se të gjithë i pamë filmimet nga doni dhe për ti.bërë qefin.kësaj idiotes ishin.jo më shumë se 20000 njerëz vetëm nëpërmjet.një llogarie të thjeshtë 250 metra gjatësi herë 30 metra gjërat bëjnë 7500 metra katrore herë tre persona për metër katrorë baras 22500 qytetar prandaj lapsin që e ke në prapanicën nxirre dhe mbasi ta lëpirës mirë e mirë bëri llogaritë dhe njëherë se ndoshta të dalin jo 120000 por 240000 Të fala non gradës në katin e tretë

          1. V
           Vlonjati

           O bupe e rrugëve. Shko e merru me fëmijë e tu e jo me Bardhoshe Kavajasin se ky ta kërkon by...thënë dhe të lë pa sumë. O vokshi e je gabim pjesëmarrjen, se aty ishin rreth 1 milon kunguj me gjithë ty dhe cjapin plak matuf serbo rus. Edhe ti je qenë spiune e UDB jugosllave dhe vazhdosh të jesh spiune e Serbisë dhe hajdute e popullit shqiptar. Nuk ke hair nga kurvat bufalliqe.

           1. E
            Elvis

            E denje per film horror

            1. P
             Plaku Sale maj ballkonit

             Me e pafytyre dhe me e besdishme se kjo buallice, besoj se nuk gjen gra gjekundi.

             1. T
              Tropojani

              Foli fshkeza e malokut

              1. b
               bregdetari

               Këta berishist kanë lajthitur.Luli në matematikë është profesor para kësaj bizhdile vokshi,që mëndja i thotë se në shesh kishte 120000 protestues.O Zot çfar hiperbole politike!

               1. e
                eli-tiv

                ...cfare llogjike bualli ka kjo grua......u takuan dy ...shqiptare me interesa te ndryshme e rivale....ku qendron fatkeqesia ketu ???? Na lodhen ....mbeten prapa ...shume prapa..Te kuptojne nje gje...me berishen nuk behet me pasuri....do humbasin edhe ate qe kane bere..

                1. D
                 Dardani i Ri

                 Kjo Vokshi është një femër histerike e cil, po provon të bëhet historike por, nuk ia del dot. Eshtë një shembëlltyrë e njeriut hibrid, jashtë standartit natyror.

                 1. Q
                  Qytetari i Thjeshtë

                  Të jetë robi kaq budall, apo e thotë se ja do puna! Se ku i gjeti kjo shushka 120,000 vetë ajo e di. Por ndoshta aq janë gojoret që i ka bërë Salehut në vite dhe i duket se për çdo gojore ishte një PD-istë në shesh. Ah moj baxhellë e Ali Demit!!!!! Nuk ke faj ti jooò, fajin e ka Nuli dhe Bardha...më falni Muli dhe Bardhi.. Me këtë mendje që keni ju na i bëtë peshqesh Ramushen edhe për nja 4 vjet të tjera.

                  1. M
                   Myzeqari

                   Ne cdo protest deklaroni se eshte me e madhja ne histori,por droni ju nxjer bllof Albana.Ti sa te jeshe gjalle do vazhdosh te genjesh ,je e korruptusr dhe ke vjedhur naften e kater puseve ne visok ,ke ndertuar hidrocentrale ne lumenjte e shqiperis ,keta lumenj dhe puse nuk ti ka lene trashegim ytat moj shemtire e neveritshme .

                   1. S
                    STRUGA

                    E tmmershme me e pa edhe fëmijët surratin e kësaj, më falni, bur(r)i- hermafrodite në gazetë dhe media! Pamjen e ka si bylla e Saleh Qenit! E kjo don me na e mbush mëndjen se është virgjine, e parekur nga hajdutllëku, por të gjorën e tradhëton fytyra- noçka e saj, si e derrit, derrit me zile. Mos se na e shpife o Mero me këtë krijesë të neveritshme, pa tru në kokë.

                    1. E
                     Emigranti

                     Mos dile me ne tv.se na shpife gjinine femerore.si gomar mashkull je bere moj funderine.vote per ju ? Kurrrrr o zote i madhe.

                     1. P
                      Popull

                      Ju bastarde berrishjane duhet te vrisni veten...para se tu vrase populli...jeni antikombetare,jeni antiamerikane..hajdute,vrases,mashtrues...jeni te Skadume...me 3000 non grata ne shesh kujtoni se keni pushtet? Bajga dhe kriminele...dera e Spak ju pret...fuck you!

                      1. s
                       shtriiiiiiga

                       ca ke dale ashtu, ke arruar batoksi ,dukesh si 80 vjece, kuku si te eshte bere qafa. sa per pjesamarrjen ishin ishin bukur shume. ngopu me luge bosh kur te humbesh do thuash na i vodhi rama. po ata qe nuk erdhen ne protesre kush ua vodhi. ne proteste ishin me pak se votat 5-6 deputeteve te partise demokratike qe kane marre ne zgjedhjet e fundit ne tirane, ose sa trhere votat e berishe. berisha vetem ne tirane ka marre 4500, sa mitingash ishin sa tre here ose, per qefin tuaj sakater here votat e berishes. sa vota moret me bashen ne tirane, pyete bardhishken pyete flamut noken. pylli/ , ie pyllit/, pyllin/, o pyll/, prej pyllit, edhe shoqet nuk te kane thene si ke dale aq skandal sot. as gjokutaj nuk fle me ty edhe po ia 500 euro per nje ore. udheheqes si ti ,ina zhupa, lindita metalia i dduhen vendi. vendit i duhen njerez me mend e me bythe, ju keni vetem bythe. perpara revoucioni do fitoje. urrrraaaaaaa!

                       1. S
                        Spiunja ruse

                        Na trego lidhjet me rusin oleg deripaska dhe kullen tek ekspozita o albana deledash.

                        1. M
                         Marika

                         Jam dakort me pretendimet e kesaj zoti(sepse kam rezeva per zonje),por fjala "qytetaret ishin ne shesh" eshte fjale e madhe !Nje pyetje per kete zoteri te bere zonje :Po a ka fshatare,malokedare dhe katunare ky vend apo jo dhe kush i disponon si force!Kur u bene qytetare keta qe akoma nuk kane mesuar te ecin por hapin e bejne si prijsi i tyre lexhendar Brrrrrisha!Ndaj me e rezervuar sepse ne kete vend eshte nje kontradite shume e madhe ku opozi.aret jane me poshte se niveli mesatar i shoqerise,me pak fjale sipas Kullurit te gjithe PD-istet ane koqe por jo te gjithe koqet jane PDS-ista(e ka fjalen per grupin e tij)!Ndaj moj Albana kush te beson ty per nivel qytetarie qe kete shtrese e ofendon kur flet ne emer te saj!

                         1. F
                          FIQUA

                          VETULLA GAJTAN ! SA E BUKUR QE ESHTE SHEJTANJA,PO SI QENDIS LLAFET .....TAMAM SI PORDHE GOMARI

                          1. S
                           Skraparliu

                           Tregove mute te hashe moj thithlope,dorzou Shqiptarve ate qe ke mare padrejtsisht se eshte pasuria jone nentoksore pra behet fjale per fushen nafte mbajtese qe te fali Saliu ty dhe burrit tende dhe pastaj na trego qefin ne Shqiptareve,DORZO PASURINE E SHQIPTAREVE QE ESHTE NAFTA QE PO E SHFRYTEZON TI ME BURRIN TEND MOS KUJTO SE SHQIPTARET JANECBUDALLENJ DO TE VIJE EDHE TY RRADHA ESHTE GJAKU JONE NUK TA FALI NENA ME BABANE.

                           1. L
                            Llogaraja

                            Nuk dihet marrë me kurva e buçe tashaluqe

                            1. G
                             Gëërrr, pt'hu nji gelbazë tuberkulozi ty qelbësirë

                             O të dhjefsha surratin, oj leckë korridori. A e shef surratin tënd, që e ke bërë si bythë me hemorroide nga silikona. Aq shumë ke abuzuar me silikonë në buzë, sa duket në live, që ti nuk mund të flasësh normal pa kaluar çdo sekondë gjuhen siper buzëve, sepse buzët e tua thahen nga silikona e kualitetit kinez. Ti je nji mashkull i pa-larë dhe silikona që ke futur në buzë, ti ka mbyllur dhe ngritur cepat e syve lart dhe tani dukesh si një kineze kok-madhe, apo ke dashur ti ngjas Sllobodanskës së Sali Tradhetarit..!! Me skupin tënd sot, që thua sikur keni mesazhet që kanë shëndërruar mes veti Basha dhe Balla, nuk shikoj se ku është problemi...?!!! Një kryetar partie, qoftë edhe i opozicionit, ka të drejtë dhe detyrë të komunikojë me një minister në funksion, por ti trans-gjinorja Vokshi, e quan krim dhe tradheti të Bashës ketë shnderrim mesazhesh me Ballen. Edhe unë kam disa qindra e qindra mesazhe të tipit "gojore" që ti ke bërë dhe bën me tradhetarin, hajdutin dhe kriminelin Sali kopil Berisha. At'herë, a është më e rëndë ndrrimi i mesazheve ndermjet Bashës dhe Ballës, apo komunikimi dhe nderrimi i mesazheve që ti pederasti Vokshi, ke bërë dhe bën me një agjent të UDB-së Serbe, me një tradhetar, me një spermatozoid Shkau, me një hajdut, me një shkerdhatë dhe të korruptuar si Sali spihun Berisha....?!!! Por, më e forta që ti don të bësh me ketë "skup", që paskeni vjedhur (gjetur) mesazhe mes Bashës dhe Ballës dhe don të na japësh që të nën-kuptojmë, "se aq të fortë dhe sigurimsa jemi neve, agjentat e UDB-së", saqë disponojmë hajdutrisht, disa mesazhe-komunikimi mes Bashës dhe Ballës...!!! Hhahahahahahahahahaha, metodat sigurimse të rekuperimit dhe të shantazhimit të tipit "xhaxhi Kadri", i zoteron plotesisht spihuni "penicilina", agjenti më i sjellshëm i Kadri Hazbiut. nejse.

                             1. s
                              salianji

                              Ik moj baxhelle e keqe.

                              1. T
                               Tualet Palla- Lenini I Librazhdit

                               Lulqim-o ! Takohemi sot tek apart I " gazetares D" . Mos te ze gjumi teveqel. Merr me vehte edhe Ymerin e pleshtave te Peshtanit. Gūle gūle

                               1. f
                                fran

                                Prostitute e ndyre,hajdute....

                                1. r
                                 robi

                                 mos na dil me ne ekran o gerdalla Vokshi sygerdoqja me vetullat transverstite te Cim gjates se ne tremben niperit e mbesat, na e shpife ekranin ti qe 10 mije protestues i shumezove me 12 moj sharebajge qe ngele rrugeve te Tiranes bashke me tallagjaren e Tiranes Adriana nockederrja juristja e plepave shpifarakja me e madhe e planetit.

                                 1. M
                                  Mali

                                  Te tmershem jeni,po lereni qyqaren te genjeje me budallallikun e vet,se keshtu ju tregon te gjitheve kush jane....

                                  1. d
                                   diu

                                   Akoma kjo fytyra qelbet qe ngjan si pede

                                   1. L
                                    Lulka

                                    Foli “Kellira”

                                    1. T
                                     Tani

                                     Kjo eshte nje nga 3 motrat Vokshi , pjese e nje organizate te Grave " Vokshi " e themeluar nga e " madhja " Bije Vokshi e Enver Hoxhes , ne kohen e Ssli Vicidolit motrat Vokshi Vjollca,, Moza , dhe Albana e persosen kete org.me ndihmen dhe per llogari te Ssli NonGrares.

                                     1. T
                                      Tani

                                      Kjo eshte nje nga 3 motrat Vokshi , pjese e nje organizate te Grave " Vokshi " e themeluar nga e " madhja " Bije Vokshi e Enver Hoxhes , ne kohen e Ssli Vicidolit motrat Vokshi Vjollca,, Moza , dhe Albana e persosen kete org.me ndihmen dhe per llogari te Ssli NonGrares.

                                      1. T
                                       Tani

                                       Kjo eshte nje nga 3 motrat Vokshi , pjese e nje organizate te Grave " Vokshi " e themeluar nga e " madhja " Bije Vokshi e Enver Hoxhes , ne kohen e Ssli Vicidolit motrat Vokshi Vjollca,, Moza , dhe Albana e persosen kete org.me ndihmen dhe per llogari te Ssli NonGrares.

                                       1. T
                                        Tani

                                        Kjo eshte nje nga 3 motrat Vokshi , pjese e nje organizate te Grave " Vokshi " e themeluar nga e " madhja " Bije Vokshi e Enver Hoxhes , ne kohen e Ssli Vicidolit motrat Vokshi Vjollca,, Moza , dhe Albana e persosen kete org.me ndihmen dhe per llogari te Ssli NonGrares.

                                        1. H
                                         Humoristi

                                         E bukura kryetare e grave berishjane!?

                                         1. T
                                          Tani

                                          ÇA FYTYRE SI TRANSEKSUAL

                                          1. U
                                           Universi shpresa ime

                                           Të rroft botoksi se je kalbur nga trut. Kur do ja konfiskoni pasurit ktyre plerave o SPAK-u? Turpi I Shqipris Jan mbledhur të mbrojn gjën e vjedhur

                                           1. s
                                            syri

                                            c' eshte kjo ne foto, duhet te jete gjyshja e albanes. c' eshte kjo qe duket si 85 vjece. moj budallachke ke harruar masken e bataksin a si thone. ik ore ssurrat patatepo te shef ndonje femije e lemeriset ku e ke gencin, mbesen ina zhupja e copen e mishit me dy l. metaliaj. o zot qe mban gjithechka mbi toke

                                            1. p
                                             paskuali

                                             femer ( femer i thencin) e peshtire

                                             1. I
                                              Idioti

                                              Po ngelet duke ndjek Bije Vokshin e Enver Hoxhen Po mundohuuni ti harroni e mbushin trurin me realitetin e kohes

                                              1. L
                                               Leo

                                               Zot Sa qesharak jane keta Berishistet!

                                               1. L
                                                Leo

                                                Zot Sa qesharak jane keta Berishistet!

                                                1. T
                                                 T

                                                 DOS që flet kte ka më shumë se satalla e derave.

                                                 1. L
                                                  Labi

                                                  ÇA DESHPERIMI QE TE JEP FYTYRA E KESAJ!! SI TRANSEKSUAL

                                                  1. c
                                                   ce

                                                   po si del ne rruge kjo monster me gjithe keto komente negative qe i ben populli kesaj monstre .

                                                   Lini një Përgjigje