“Mbaroi teatri i vogël që ne jemi të pavarur”/ Dashamir Shehi: Në PD është vetëm grupi i Berishës dhe Bashës, Bardhi u kuptua që është me Berishën

21 Shkurt 2024, 21:19Politika TEMA
“Mbaroi teatri i vogël që ne jemi të pavarur”/

Në një intervistë në “Euronews Albania”, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, shprehet se në PD mbaroi teatri i vogël dhe tashmë ka vetëm dy grupe, ai i Berishës dhe i Bashës.

Bardhi, sipas Shehit, i dha fund teatrit sikur ishin të pavarur dhe u kuptua që janë me Berishën.

“PD-ja kishte prodhuar tre grupe, Berishës, Bashësh dhe të Bardhit. Tani u sqarua dhe kjo punë, u hap fusha, sepse grupi i Bardhit u kuptua që është me Berishën dhe mbaroi edhe ky teatri i vogël që ne jemi të pavarur, kemi ide të ndryshme.

Idetë janë bashkuar, tashmë, dhe brenda PD-së ka vetëm dy grupe, grupi i Berishës dhe grupi i Bashës” – u shpreh Shehi.

2 Komente

 1. T
  Tani

  Politologu Dash Rrangalla magazinjeri , paska kuptu pasi 33 vjet qe lepihet , jargavitet pas boleve te Sali NonGrats Vicidolit , njeri injorat , analfabet funxional , lumpen qytetare i mbrujtur me veset e Egjytianeve. Po mire ore kellire po dhe pas kaq vitetesh ty kone i Saliut do degjoje mileti . Ik ore legen i pa cipe.

  1. S
   Shkembi

   O Dash! Ti e ke urtesine te hiqesh menjane. Boll qelbet gjithe c’mundet ne kete vend

   Lini një Përgjigje