Agron Gjekmarkaj: Sali Berisha është shefi ynë

13 Shkurt 2024, 09:38Politika TEMA
Agron Gjekmarkaj: Sali Berisha është shefi ynë

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj ishte i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur për mbledhjen e këshillit kombëtar të “Rithemelimit” e cila u zhvillua me praninë e 34 deputetëve opozitarë.

Gjekmarkaj i pyetur nga Mirela Milori se si e konsideron Sali  Berishën tha se ai është shef i opozitës, që është mëe madhe se Partia Demokratike në vetvete, por megjithatë ka gjëra për të cilatnuk mund të bien dakord.

“Unë e kam pranuar që zoti Berisha është shefi i opozitës së Shqipërisë dhe opozita është më e madhe se Partia Demokratike, kështu që në këtë kontekst përderisa shumica e demokratëve e njohin për kryetar nuk kam vështirësi as unë dhe as grupi i deputetëve ta pranojmë si të tillë.

Por jo domosdoshmërisht ne jemi dakord për disa gjëra që janë nuanca të cilat ruajnë diversitetin, por nabashkojnë ne në kauza të përbashkëta të opozitarizmit për të cilin shqipëra ka nevojë të ketë një opozitë të fortë", tha ai.

36 Komente

 1. M
  Murgu

  Profesor,kujdes nga Demagogjia se ajo të përkëdhel por të lë në rrugë !

  1. Z
   Zaçe

   Shefi yt eshte ai qe te ndihmon te besh detyrat e shtepise.

   1. E
    Eri

    Thithe profe thithe çibukun e Saliut, ate i thuaj. Bej ironi ti me babon, kur vete je dumbabist 24 karat.

   2. k
    k

    Çfarë plehrash njerëz.

    1. S
     Salkari

     Ky barbuni kuqalash do te haje ne te dy bulcite ...po kujdes ore kuqo se mbytesh ...lere shefin te pjerdhe rehat , se shefi ka shkuar per lesh ....shefi 80 vjecar do udheheqe opoziten , po prandaj e kene bere Ramen perandor keta koqet , se nuk kane fill treu ne koke ...dhe ai qeveris duke tallur bolet me keta larot ...

     1. L
      Leonidha

      Maloku u bashkua me malokun. Ku ishe asgjikundi. Bravo profesor e tregove se si e ke marre ate titull, te te rroj titulli"profesor" se Shqiperia ta pa hajrin. Per Shqiperine te rroj Amerika. Nu u eshte shqitur nga prapanicaera e shpellave.

      1. s
       spata

       Mos e cani koken ju trimat legjendar si Leonidha .Malket ,ate qe se bene me Zogun ,po e bejne me Saline ,Ramen e Lulin . Katundari nga Skrapari eshte i kapur nga malokja Kryemadhi . Shqiperija eshte ne doren e tyre dhe s'ka per tu cliruar ndonjehere nga kjo fare pushtuese .

      2. L
       Lusni

       O copa e bythes , rrugeve do të ngelni, duro dhe një vite , 5% do merni , ty stë bie radha.., rrugëve..!!

       1. a
        andi

        Bajge ke qene dhe bajge je.Nuk te ve ty dhe bajgat e tjera Berisha si deputete ne 2025 por ju perdor tani.

        1. B
         Bureto

         Askush deri më sot nuk e ka vënë në dyshim se ti je një nga të shumtët në atë stan, zagar i tij, skuth i pështirë. Ti ke vite, që nën gjoja opozitën antiRama, i ke shërbyer vetëm vetes, deputetllëkut tënd, që e arrite atë së pari prej Lulut, nëpërmjet elozheve që i bëje më studiot e Kol Ballës. Tani, që me konsebsus të plotë ne Ramën, i rritet dhe rrogat tuaja, do që ta vijosh karrieren edhe më, por si i pashpresë për një bis, nën ombrellën e Lules, do që ta arrish këtë nën ombrellën e partisë së Ilir spiunit, po qe se deri atëhere nuk do hetë në burg. Ndërkohë SA-lehu, ka mbrapa tabore falangash qorre, të cilat u duhen për vota, se ju nuk ju voton kush. Ndaj, me shpresë se në 2025 po ndukni ndonjë copë, i jeni ngjitur monstrës "non grata", jo se e doni, por se ju duhet. Gjithsesi nga do që ta vërtitësh, jeni të humbur dhe ju këtë e dini si buka që hani, por mbaheni me atë që, 'shpresa vdes e fundit'. Mbahuni pra dhe ca, se 2025 erdhi....

         1. H
          Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

          Perfundimisht, Sali Berisha i ka tredhur të gjithë keta që na shiten si antikomunistë, por jane bërë një me Sali Katunar Komunist Kinezin, dhe kunder SHBA-ve, Britanisë, dhe gjithë paktit Euro-Antlantik. Baballarët dhe gjysherit e ketyre spurdhjakëve ishin vertet trima dhe antikomunistë, por po të ngriheshin nga varri sot, kishin per t'i vrarë këta eunukë me duart e tyre, dhe do thoshin: "Po na prishët racën dhe fisin more qelbanikër pa koqet! Po nuk na latë të qetë as në varr more gjakprishur që na çuat dëm gjakun dhe torturat që pësuam nga diktatura komuniste. Më mirë t'ju heqim qafe me duart tona, se sa të na turperoni në jetë të jeteve." Ja keto do t'i thoshte gjyshi i vet këtij Gjekëmarkajt, ndjesë pastë atje ku është, po të ngrihej nga varri. Ku e di unë? E di, sepse të njejtën gje do bente edhe gjyshi im. Do me jepte plumbing ballit po të behesha një me Komunistin Sali. Gjyshi im vertet ishte antifashist, por komunizmin nuk e pranoi kurre, dhe Enver Hoxhën nuk e pranoi kurre si lider. Unë nuk jam antisocialist. Nuk kam asnje problem me socialistet që votojne partine e tyre. As me Edi Ramën si njeri nuk kam punë. Ah po, si kryeminister dua ta heq sa më parë. Por kam një problem të madh. Nuk kam me kë ta zevendesoj more njerez. Sepse, ja u hoq Edi Rama. Socialistet thonë - e punë e madhe, zgjedhim Veliajn, Ballukun, ore edge Blendi Gonxhen ata e vene kryeminister që nesër. Po ne more njerëz, ne kë kemi qe ta vemë kryeministër? Edi Palokën? Nuk Nokën? Nard Ndokën? Fatmir Mediun? Gaz Bardhin? Albana Vokshin? Apo Strazo Pisqollën? Uh harrova. Kemi atë deputetin e shalqinjve dhe kastravecave. E pse qeshni? Kjo nuk është per te qeshur. Kjo është per të vene kujen. Dhe ju pyesni se çfare problemi kam unë me Saliun? Në fakt me Saliun direkt nuk kemi pse kemi inat. Ai ashtu gjeti ashtu beri. Problemin e kemi me këta eunukët që vajten dhe dorezuan koqet tek Sali Berisha.

          1. r
           ronny

           Super bingo per te gjithe ju o tyca......Ai eshte pashai I malesise hehehee dhe ju bishtat e nje te marri. Po mundohesha te imagjoja per nje cast Te gjatin ne keto momente duke hapur nje shishe teper te shtrenjte shampanje para pasqyres dhe duke bere Gezuar me veten e tij edhe per nja 20 vjet te tjera ne pushtet se me te tille pallash edhe duke bere piktura prape do fitoj. Ju lumte juve te opozites qe jeni bere si Estrada e Ushtarit ne kohen e Dulles. hehejejejee

           1. H
            Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

            Ronny, ha ha ha ha ha ha. Me lot. Mos vdeksh kurrë. Respekte.

           2. B
            Besnik

            Ju dhjefsha shefin qe keni,ai eshte ktiminel dhe hajdut, ne burg! Cfare flet ky idioti? Populli s’ka per t’u dhene as edhe nje vote te vetme!

            1. P
             Populli

             O bastarde muti....shefi i 21 janarit...non grata jeni qelbesira te kombit...fuck you!

             1. B
              Ben

              Esht shefi yt o malok faqekuq se shqiptaret e kan dhjer me kohe.

              1. f
               fatmiri

               Duhetr thene qe, mire ua ka bere Enveri, dores se ketij Gjekes ne 1944 qe u furi drune!Amerikanet e asja kohe c,nuk bene qe te rradhisnin keta me fitimtaret,Te hidhin pes pushke kundra gjemanit,dhe dinin ata si ti mbronin,Por jo!Dha ata i huben te gjitha,te gjitha! Dhe sot Amerikanet u thone zboni Saliun dhe jemi ok.Po nuk bete kete do hani bar ju tha Zonja.Profesor kush fiton luften percakton dhe rregullat e lojs.Rregullat i vendos Amerika,dhe Pik! Qeshtia, eshte profesor, dhe pak matematik.30 % te elektoratit te salduar. i ka P,D,dhe 30%i ka P.S. Pra 60%i e lektoratit eshte i zene,Ketyre dhe nje gomar ti veshe keta e votojne.40% i mbetur te sjell ne pushtet.Tani profesor doni te vini ne pushtet apo te rrini rrugeve,Kjo eshte qeshtja.

               1. X
                Xhaxhi

                Fjalet e xhaxhit po dalin. Historia përsëritet dy herë: herën e parë shfaqet tragjikisht, herën e dytë si farsë. K Marx

               2. d
                dori

                Malokeria rrace e pa gdhendur...

                1. Q
                 Qim Peka

                 Ore komentues, mos i bini me qafe ketij karit Gjekmarkaj, mos e ngaterroni kot. Ai eshte i detyruara qe te flase keshtu sepse i kane vajtur naten ne shtepi Sali Lusha me ca tropojane dhe i kane bere "formalitetet", prandaj mos e shani. Ai eshte i detyruar ne menyre demokratiko - malokjane qe te llape ne kete menyre.

                 1. T
                  Tironsi i Vorrit Bomit

                  O Perendi shih kush cfaqet GjekGjok lepiresi i neveritshem i klanit te NeoFeudalit Alpin ( Malok )te shekulli 21 te Sali NonGrates qe po cudit gjithe boten mbare me primitivizmin e tije , me njerz te neveritshem rreth tije Spiuna Sigurimi

                  1. Q
                   Qeshtja eshte.

                   Qeshja eshte se ky eshte analist i pamvarur ...po ç' prisni ju burreri nga ky legen

                   1. S
                    Spinoza

                    Kandili i Saliut Pyetjet që shtrohen për përgjigje janë: 1. Si do t’i fiket kandili i Berishës? 2. Kur do t’i fiket? 3. A ka të dhëna se edhe sa vajguri i ka mbetur kandilit të tij ? 4. Si do të vijë fikja : e ngadalë, e menjëhershme, do do të fiket vetë,apo do ta gjejnë të fikur ?! 5. A mund të vijë fikja nga një erë e fortë që mund të fryjë në ballkonin e katit të tetë? 6. A mund të vijë fikja nga dikush që mund të afrohet e të guxojë t’i fryjë kandilit? 7. A mund të vijë fikja nga dikush që mund të ulet në terracë me dron e t’ia fik kandilin? 8. Në fund:”Si do të merret vesh që kandili është fikur?” 9. E fundit, por jo pak më e rëndësishme:Po testsmenti si do gjendet pas fikjes? Listat e deputetve për zgjedhjet e 2025? 10. Po ata që rrinë poshtë si do ta marrin vesh se kandili u fik? 11. Kush do të jetë i pari që do t’u thotë që kandili u fik? 12. Kush do ta mbajë fjalën e rastit? 13. Kush do të njoftojë se tash e tutje nuk duhet të mblidhen më poshtë? 14. Kush do të njoftoj për të shtatat,apo të 40-at? 15. E fundit, por jo më pak e rëndësishme:Po testsmenti si do gjendet pas fikjes? Si do gjenden Listat e deputetve për zgjedhjet e 2025 ? 16. Në fund të fundit: Me kë do martohet Penelopë- partia pasi të fiket kandili?!… Ja këto pyetje përbëjnë hallin e madh të shoqërisë shqiptare ?! Ja për këto pyetje s’duhet t’i zërë gjumi analistët, studiot e TV , portalet! Bo bo si do venë hallet ?! Dhe fshati qeshet dhe bota tallet…

                    1. f
                     feliks

                     prandaj arsimi ne shqiperi ka marre te tatepjeten, sepse u bene malokeria profesora dhe dekane fakultetesh

                     1. H
                      Humoristi

                      Katundari u filoqylsit,ka dhene doreheqje nga direheqja,ka pire vere ne sulltanpiktorin pse e pranon pagen e zevendeskryetaritc ne parlament!?Ke perfaqeson deputeti i listave te Lulbraves!?

                      1. M
                       Mirditori

                       Peshku i Bute Gjekmarka , ka filluar te behet i eger se nuk shikon te ardhme te sigurte per b.then e vet.

                       1. S
                        Shkembi

                        Kjo fole gjarprinjsh duhet perveluar me benzine qe te mos i mbaje me fara

                        1. a
                         adashi

                         o gjeka i markajve ,me fal,po je nje cop gomari si gjithe te tjeret e PD,sepse minimumi ti si politikan duhet ,patjeter te beje dhe te besh perpjekje te jashtezakonshme te bindesh kriminelin Sali qe te largohet e ti hape rruge nje udheheqesi te ri ,pa korrupsion e komplekse ,qe ta coje PD drejt fitores,por sic e thash ti je me gomar se gomaret e tjere te PD.

                         1. P
                          Poshte langaraqet

                          Vetem prej ketyre zagareve si Gjekmarkaj e Bardhi do te fitoje edhe kete here rama

                          1. W
                           W

                           Hahaha Ju kujtohet fjalimi i tij Berishizmi eshte enverizmi i kohes se sotme Po tani. Na e shpifen.

                           1. S
                            Shtjefni pre Puke

                            AT Agron ta gëzovsh ! Agron vrtëm kriminelët dhe hajdutët ja kanë parë hairin ishadha ja shef edhe ti hajrin,po hajr prejt ti nuk ka pasur kurr Shqipëria,vetëm krime pa i përmedur se janë shum.

                            1. D
                             Doktori i SOCIOPATISE

                             O beqir,me origjine te madhe,po pse u bere kaq i vogel.po Saliu me ty me shoke,tall bythen,per ata qe e njohin nga afer Sali Karaxhicin ,dhe kane provuar mbi kurriz bemat e tij,e dine mire se Saliu,nga qe eshte i bulizuar,qysh ne femini,ashtu e vazhdoi gjithe jeten e tij,me byth fshirje dhe byth lepirje,e perdoren ata te PPSH-se,e perdori SIg.shtetit,e perdori UDB-ja,ne fund e perdori Ramizi per nevojat e tij,deri ne ate kohe,qe ai u be me pushtet,ai eshte nje sociopat i lindur,qe per vecorite qe ka semundja e tij,ai ben gjithcka,sa per udheheqes i opozites,ai nuk ka qene ndonjehere,ai c"do gje e ka pas ne interes te tij,komunizmin e e rrezuan vete komunistet,dhe pjella e tyre,po ky moster ishte ne sherbim te tyre,dhe me aftesite e nje sociopati,arriti te dale ne krye te atyre qe perfaqesonin levizjen,me ndihmen e UDB-se,organizoi vrasjet e 2 prillit,ushtroi terror,ne popull me disa bandite ordinier,duke djegur dhe shkatrruar gjthcka,ne emer te demokracise se leshit,filloi te ndeshkoje te gjithe intelektualet e kohes,me ane te ligjit 24/1,vodhen dhe shkatrruan te gjitha ndermarrjet,ku deolen gjithe ata puntore,te pa pune,organizuan te gjitha llojet e trafiqeve,plasen eksode te pa para ne historine e Europes,vdiqen me mijra njerez,dhe per te gjitha keto bema moren ndeshkim nga qytetaret,mbas 4 muajsh,ku ne zgjedhjet lokale,humbi ne menyre katostrofike,humbje te cilat e shoqeruan ne 94,per kushtetuten,dhe humbjet e ndoqen vazhdimisht,dhe sot ka perfunduar ne nje kopesht zeologjik,familjarisht,ky eshte fundi i ketij mostre,bashke me ata beqirat qe e ndjekin nga afer

                             1. M
                              Muzaka i Ri

                              T'ju rroj or ti çun, e pacit me jete e me nafake,thone andej. Mos harroni ti ndrroni shpergejt se skuqet nga shurra.

                              1. M
                               Mokrari

                               O gone KUQUA po ku i cove ato theniet e tua per BERISHEN ne vitet 2021,2022,2023 ne cdo studio qe dilje o profesor KERICI,cfare do u thoshe Shqiptareve qe ke shef nje njeri qe shkateroi vendin ne 1997,qe vrau kater veta ne 21 janar 2011 qe per tu pasuruar djali tij rrafshoi nje fshate te tere duke vrare 26 veta e plagosur e plagosur 300 veta ne 2008 ne Gerdec te kujtohet o KUQO etj.etj.O kuqo ti nuk je deputet por nje bythe lepires sic ke thene vete i lepije bythen Rames ne fillim,pastaj Bashes qe i thure lavde Bashes duke dale ne cdo studio per veprimin qe beri ndaj shefit tend NONGRADA dhe tani u ktheve dhe po i lepin bythen Berishes keshtu qe ti gone kuqua nuk vlen per deputet je nje mute muti,haram ato leket qe ke mare i marshe ilace e vafshe ne te te semes,nuk e MERITON emrin deputet SAHANLEPIRES.

                               1. O
                                Opod

                                De more de . J'u kemi ju ! Ç'pozë .

                                1. i
                                 iliri

                                 ky gjonmarkaj mos eshte gazetar qe do perkthuyes kur shkruan/ se qe shqipen nuk e di mire per kete jam i sigurt. eshte profesor ne koh te sales

                                 Lini një Përgjigje