Bardhi të bëhet nënkryetar i Foltores”, zbulohet propozimi i Leskajt brenda mbledhje

12 Shkurt 2024, 21:00Politika TEMA

Bardhi të bëhet nënkryetar i Foltores”, zbulohet propozimi

Deputeti Bujar Leskaj ka propozuar gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të grupit parlamentarse Gazment Bardhi duhet të bëhet automatikisht nënkryetar i Foltores, pa votim.

Ai propozoi po ashtu që disa prej deputetëve të grupimit të tij t’i bashkohen Kryesisë së Rithemelimit sipas informacioneve të siguruara nga gazetari Osman Stafa.

“Kryefjala jone eshte protesta e 20 shkurtit. Si nje dite mjaft e rendesishme ku ne duhet te reagojme fort perballe ketij pushteti te korruptuar.
Kjo dite e sotme te ben opozimist dhe eshte shkalla e pare per te projektuar fitoren e 2025-es. Deputetet e bashkuar tashme edhe ne parti, do te jene motorri i PD-se drejt zgjedhjeve dhe fitores. Duhet te kemi kthjelltesi mendimi publik, shpejtesi ne aksionin tone opozitar dhe strategji te qarte.
Pas dates 22 shkurt, duhet te ulemi seriozisht dhe te analizojme aksionin opozitar. A duhet te vazhdojme me keshtu? Cfare kemi fituar dhe cfare kemi humbur? Na duhet nje program i qarte i partise, t’ua preznatojme qytetareve. Nuk mund te shkojme tek njerezit vetem per te denocuar korrupsionin e Rames, por na duhet edhe t’u themi se cfare do te bejme ne ndryshe. Pra na duhet nje program.

Sa i perket organizimit, deputetët me të cilët jemi bashkuar t’u krijohen kushtet që në mbledhjen më të afërt të Këshillit Kombëtar të kooptohen në kryesi, një pjesë e tyre, mbasi të votohen në KK me kandidatura alternative nga vetë ata. Ndërsa Gazment Bardhi, te marre postin e nënkryetar te partise, automatikisht pa votim. Kjo në bazë edhe te statutit, pa hequr asnjë nga nënkryetarët aktualë”, u shpreh Leskaj.

5 Komente

 1. S
  Sotir Bulku

  Nje pederast tjeter nenkryetar i rithemelimit. Uerime dhe suksese. U shtofshi saa me shume!

  1. J
   Jari

   Bëhuni të gjith nënkryetar o Jaro Leshkaj! Nuk keni nevoj për kryetqr ju

   1. V
    Vranakonti

    Sa i trashe tregohet ky Bardhi. Ai nuk po e kupton se Muli me Paloqen po tallen. I dhan nje vend per t'i bere qejfin gomarit. Ama "bashkim perfekt".

    1. L
     Leskaj kryetar i foltores

     Tani po, bravo Leskaj hajduti.

     1. r
      robi

      une thom se kryetar i foltores te behet krrici i faros me 2 gishta lart se eshte lodhur shume i shkreti 18 muaj pernate duke bllokuar trafikun ne unaze e duke u a nxire jeten qytetareve te Tiranes te cilet ja dhane shperblimin kur me 14 maj nxoren jashte loje foltoren e vicidolit me humbjen apokaliptike ne 92% te teritorit dhe fitoren historike te Erjon Veliaj kundrejt Belo krricit me 80 mije vota me shume.

      Lini një Përgjigje