Ngjela: Pse Basha sillet si anglez dhe është kaq i qetë!

12 Shkurt 2024, 18:40Politika TEMA

Ngjela: Pse Basha sillet si anglez dhe është kaq i qetë!

Avokati Spartak Ngjela thotë se PD mund të bashkohet vetëm nëse largohet përfundimisht Sali Berisha. I ftuar në emisionin Shqip nga Rudina Xhunga në Dritare TV, zoti Ngjela u shpreh se partinë demokratike sot ka vetëm Lulzim Basha përsa kohë ai ka vulën.

“Basha sillet si anglez, shumë i qetë. Nuk e di nëse e ka natyrë apo të induktuar, por kjo nuk ka rëndësi fare. Ai nuk çan kokën fare dhe thotë: Unë do të fitoj. Vazhdon dhe është sot kryetar partie. Parti ka vetëm Basha, sepse Berisha nuk ka parti ligjore.

Që të bashkohet PD, duhet të largohet Sali Berisha. Sepse është non-grata në Amerikë. Duke qenë non-grata në Amerikë humbet shansin e Perëndimit edhe vetë partia. Por tani partia është ndarë.

Anëtarët e Bashës shkuan në Uashington, madje edhe vetë Basha. Edhe Bardhi ishte në Uashington, por atë nuk e pritën mirë përsa kohë erdhi dhe shkoi te Berisha.

Unë kam shumë dëshirë të shoh ribashkimin e PD-së sepse Shqipërisë i mungon e djathta”, tha zoti Ngjela.

7 Komente

 1. ?
  ?

  Pse sillet si anglez? Se apartamentet nëpër kulla i morri duke shitur opozitarët me aksionet që bënte .Atë objektiv kishte, Bënte opozitë teatrale KÇK. Milionat I bëri. Tani me 10% të partisë thotë që do fitojë zgjedhjet. Të gënjen ditën për diell .

  1. A
   Aron

   Kush e djathte o Ngjela? Ata jane te gjithe bashibozhuke, me gjithe Lluq anglezin tend.

   1. T
    Tom

    Po pse ta vrasi mendjen...fjolle I ka ecur ..ca ja dha vjerri, ca plaku ne Hollande e te tjerat Berisha...mendon se do I japin akoma....

    1. D
     Drini

     Taku me kollaj behesh ti nuse se sa fiton basha

     1. X
      Xha Braho

      AVOKAT, PO SHEF QE PO BEHET DETI KOS TEK PD, DHE PSE MOS TE FUTESH LUGEN DHE TI….

      1. L
       Lugu gjat

       PD e djathtë??????. Sa je dhe ti burë. Po si nuk ke turp. Ajo ka qenë dhe është një bandë injorantesh që meriton djegien me napalm, bashkë me ty ,dhe të tjerë si ty, që I kini mbajtur iso . Ptuuu farë e ndyrë qe I bëtë gjëmën vendit me injorancën tuaj. E djathta thotë çomleku karagjoz.

       1. R
        Real

        Ti je vetem nje mas..ra. Ti ke hallin e atij projekti qe e keni diskutuar me gjumashin, por te doli fiasko pa filluar mire.

        Lini një Përgjigje