Edi Paloka i jep detyra Gaz Bardhit: Me 20 shkurt, mos të kemi llafe, ju dua në shesh!

12 Shkurt 2024, 18:01Politika TEMA

Edi Paloka i jep detyra Gaz Bardhit: Me 20 shkurt, mos të kemi llafe, ju

“Rithemelimi”, ka mbledhur Këshillin Kombëtar në selinë blu, për të ndarë detyrat për protestën e 20 shkurtit.

Deputeti, Edi Paloka ka thënë se kjo do të një mbledhje organizative në lidhje me protestën, e cila sipas tij gjënë më kryesore do të ketë pjesëmarrjen.

Paloka tha po ashtu, se  dukeqenëse lideri i PD, Sali Berisha është në arrest shtëpia ata do duhet të punojnë dhjetë herë më shumë dhe t’i tregojmë të gjithëve që ne nuk pajtohemi me diktaturën.

Paloka: Këshilli Kombëtar do të përqendrohet në protestën e 20 shkurtit. Kjo është cështja më e rëndësishme. Do të bëjmë një përcaktim dhe një ndarje të punës për  deputetët.

Për situatën politike jemi të qartë. Jemi në kushtet kur lideri i opozitës është “ arrest shtëpie”. Në parlament, opozitës i janë hequr të gjitha të drejtat e saj kushtetuese.

Grupi parlamentar ka muaj që reagon fuqishëm dhe të vazhdojë. Ka pasur reagime nga ndërkombëtarët që i kanë bërë thirrje Ramës për plotësimin e kushteve.

Reagimet e tyre erdhën vetëm në momentin kur parlamenti mori zjarr. Me këtë dua të them që nëse nuk reagojmë ne, as ndërkombëtarët nuk do ta vijnë pas.

Te protesta e 20 shkurtit,  demokratët presin shumë. Gjëja kryesore do të jetë pjesëmarrja.

20 shkurti është aty, kur të jemi me dhjetëra mijëra në shesh, si ka thënë Berisha, popullin njëherë e drejton, njëherë të drejton.

Revolta, pakënaqësia tek njerëzit ka arritur kulmin. Sot jemi në një regjim diktatorial dhe kjo ndikon te një pjesë e njerëzve.

Unë në daljet e mia publike një thirrje  kam bërë. Kushdo që ka një pakënaqësi për të shprehur le të dalë atë ditë dhe ta shprehi.

Kanë ngelur edhe 8 ditë. Ne duhet të jemi të gjithë në terren. Sot grupi i PD zhvilloi mbledhjen e parë në PD, pas kaq kohësh. Duket si formalitet, por është një hap i madh, drejt bashkimit të të gjithë strukturave të opozitës.

Tani që Berisha është në ato kushte që është, duhet të bëjmë 10 herë më shumë. Berisha është me ne, por duhet të dhjetëfishojmë punën tonë që më 20 shkurt t’i tregojmë kujtdo, që ne nuk pajtohemi me më diktaturën.

15 Komente

 1. P
  Paloqe

  Thhhhhh thhhhhh 40 koke palare do ti jene ne proteste duhet te jesh i kenaqur thhhhh

  1. S
   Sky

   O Palok, mire Gazi dihet. Ai e ka mundesine te sjell 10 dashnor ne shesh. Po ti ke do sjellesh o qyq?

   1. V
    Vicidoli.

    Ja edhe cibanet e Saliut njeri me i shemtuar se tjetri vetem se nuk dallojne kush eshte hajduti i madh edhe kush eshte hajduti I vogel.Keta nuk jane Shqipetar pasi me veprimet e tyre tye ulta mbrojne nje edepsez qe e shkaterroj kete vend ku perdori edhe femijet gruan si grykes per te vene nje pasuri te pamerituar.Keta manikina jane pa karakter lapanjoz.Po i durojme te shikojme fundin e tyre.Ne 20 shkurt do vijne ca fshatar qyqar dhe e gjithe sera e edepsezit Sali e do bertasin qe Spak eshte i keq kurse hajdutet jane krenar ehe deshironin qe te udheheqin akoma.

    1. P
     Preshi I lushnjes

     une do marr cfurkun sic thote lexhenda Agushkari

     1. A
      Ardii dokajs

      Tani qe kryekari Sali haleja eshte ne arrest shtepie drejtimin e merr nje tjeter kryekar Pallojja qe do organizoje protethten me te mave ne histori do nxjerri ne shesh nja nje mije a dy mije veta e do ja haj kaken Ed Rames po me kusht jo te thate po te njome e mundesisht te ngrote . Po keta kane pjerdhur fare akoma mundohen te shpetojne te vdekurin me nje tjeter te vdekur kryetar te Lgbt Gaz Bardhen .

      1. A
       Angjelini

       Thi ka mundethi o thuthuq? Kuth ju vjen mbarapa juve ore hajduter. Thapa-thupa...Thi thi thi thi thi. Rrofta Thali Beritha....Thko pothte ballkonit te shurranit tani.

       1. E
        Emigranti

        Thuthuuuuuuuuuuu.

        1. E
         Evisa

         Ore të marrë, mos u merrni me të shkuarën, na thoni çfarë do bëni për të ardhmen, që t'u japim votën. Lëreni bustin, na tregoni projektet tuaja nëse doni t'ju votojmë. Harrojini Enverin dhe Berishën, lërini atje ku janë, njëri ka gati 40 vjet që ka vdekur fizikisht, tjetri ka vdekur politikisht. Thirrini mëndjes, jini konkret, merruni me jetën jo me idhujt e të shkuarës. Askush nuk ju voton për të shkuarën, votat mund t'i merrni vetëm nëse do na bëni të ditur çfarë do bëni për të ardhmen.

         1. E
          Edi Paloka, rob-qiri juaj demokrat.

          Pa thi nanen Thithere, ju du të thithve në theth. Thipath pronothtikave të mija me dathen 20, do jemi në thethin qendror të Thiranës rreth 2 a 3 miljon Thiptar. Thumbaba nuk do të jetë në ketë thubim, por ai do jetë i pranishëm nërpërmjet ajkës së ajkës së tij familjaro-trapajan, të njohur si perthonat më të nderthëm të jetës tonë demokrathike dhe heronj të demokrathithë Thiptare që 30 vjet, thi Sali xhepitht Lutha, Gani Dithdari, Guthim Zeneli, Thefkije Demiri, prokurori i hekurt Hajdarmataj, prokurorja palloshe Elizabeta Imeri, Fatjushe Azem Hajdari, spetcnazat Erzen Brethani, Agron Bia Kulithi, thpecialsat që e zberthyen armikun Kosovar Hoxha në Vain të lezhësme metoda demokratike, gardithtat që pa ju trembur thyri dhe pa ju dridhur gishti, e shpetuan demokrathinë diten kur i vranë 4 theroristat në trotuarin e Tiranës. Gjithashtu, me daten 20 do jenë në rrjeshtin e parë, Fathmir Mediu dhe Thkelzen Beritha, heronjt të heshtur të demokrathithë, që në fshetsinë dhe heshtjen më të madhe, duke vënë jeten në rrezik, shkatrruan fashatin Gerdec, që ithte baza e logjistikës së armatimit të terroristave të ISIS-it në Irak. Pra, me daten 20, me 2 a 3 miljon protethtueth, dhe me keta heronj që permenda më thiper, rrezimi në kokorr të thpindës i Edvin Ramës asht i thigurtë. ps- me itendencen e shperndarjes së 500 lekve, të 2 copave të byrekut, të një birre, të një cigarje me hashish dhe të një vize me "miell" Ekuatorian, janë të ngarkuar militantat e orës së parë Miftar shkerdhatë Lumeshi dhe prostituta Elodi Dizdari. Popull legen demokrat, të jeni të thigurtë që keni për të qënë të sherbyer. Rrnoftë Dumbaba në maje të thanës, Rnoftë Ruthia, rrnoftë Therbia, rrnoftë Grethia dhe rrnoftë Irani. Pothtë Amerika dhe Anglia komunithte.

          1. D
           DRON mjeshtrat e Tironës

           Një M... e jo më dhjetra mijëra, siç thotë Paloqja, do dalin për Foltoren dhe Berishën në Protestë më 20 Shkurt. Ustallarët e DRON_ave që kanë disa vite që ndjekin pjesëmarrjen *për të qarë e për të qeshur*, të pjesëmarrësve në Protestat e dyshes Berisha Metaj, janë gati me disa DRON_ë për të parë *sasinë* e trushpëlarëve dhe fiksuar veprimet vandale, që mund të bëjnë paramilitarët e PD-Foltores.

           1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

            Më 20 shkurt, Rithemelimi do protestoj kundër SHBA-së. Berisha me besnikët e tij në protestë, pjesëmarrja e të tjerëve do varet nga sponsorët. Bardha do jetë në një datë tjetër, kur të protestojnë gratë demokrate.

            1. L
             Lexuesi21

             Ha...ha...ha... po e trembni Ramen..!!!??? Ju jeni katandisur si mos me keq dhe nuk ju besojne as femijet jo te rriturit pervec se ata qe u eshte ftohur truri i vogel , si ata ne fotografi e te tjere, kush eshte motoja e protestes vetem hajdeni te rrezojme Rame ...!!?? dhe te vendosim ju te marret qe ekeni treguar sh mire se kush jeni.., Rama eshte e keqja me e vogel per tani sa nuk ka nje konkurent serioz ne table...

             1. E
              Eno

              Këta "demokratët" janë mësuar të fluturojnë me presh në b*thë. Plus risia e thuthuqve, çfarë estrade bëhet !

              1. R
               Renato

               Kontigjent hajdutësh do ti bashkohen hajdutëve. Ku ka më budallej, që për ju, të flejnë nëpër policira, ashtu sikur bardhi në elbasan, ku ka të vrarë në kurriz.

               1. M
                Muzaka i Ri

                Keta te Gazuqes vajten te Palluqja si ata koperativistet para brigadierit me shata ne dore,eeejj cfar pune do bejme ne.

                Lini një Përgjigje