“PD po shpërbëhet”, Ibsen Elezi: Bardhi është politikan pa shtyllë kurrizore. Basha, qendra e memeve

12 Shkurt 2024, 14:47Politika TEMA
“PD po shpërbëhet”, Ibsen Elezi: Bardhi është

Ish kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi e konsideron Gazment Bardhin, një politikan pa shtyllë kurrizore.

Në një intervistë për “Tirana Live” në ABC News, Elezi u shpreh se Partia Demokratike po shpërbëhet. Sipas Elezit, Lulzim Basha është një figurë që është kthyer në qendrën e memeve dhe besueshmëria për të është shumë e ulët.

“Zoti Bardhi është tipi i politikanit që nuk ka shtyllë kurrizore. Kështu është e gjithë klasa politike po ta kapësh në thelb. Shumica e politikanëve aty, duke mos pasur identitet, kanë shpërbërë edhe fytyrën e politikës. Unë vazhdoj ta theksoj që prej 5-6 vitesh, që Partia Demokratike po shpërbëhet, nuk po ndahet.

Jo të bashkohet me Bardhin, por me këdo tjetër, vetëm Zoti mund t’i shpëtojë nga bataku ku ka rënë. Zoti Berisha e di fare mirë që zoti Bardhi nuk ka kredibilitet. Zotit Berisha i duhet Bardhi në parlament. I duhet të tregojë para demokratëve që t’i tregojë se ja, ne jemi shumicë në parlament. Berisha nuk i kalon 25% te demokratët.

Kjo është tragjikomike. Pjesa komike është që këto tallen me shqiptarët. Kjo është e turpshme. Zoti Berisha duke bërë gjëra të tilla të pamoralshme, duke nxjerrë Nokën, Bardhin, Salianjin, kjo është tallje për demokratët. Vetëm vullnetarët e Berishës e pranojnë këtë. Kjo është tallje.

Ti të nxjerrësh figura me të cilat ke pasur përplasje, tregon që është tallje. Në kuadrin e mashtrimit politik, janë më inteligjentë se dy grupet e tjrera. Duan të marrin mandatin. Duan të kenë një aleancë. Nuk mund ta realizojnë këtë, njerëzit janë neveritur deri në atë pikë, saqë e kanë braktisur. Nëse grupi i zotit Meta, Berisha, Basha, morën 520 mijë vota, në zgjedhjet e ardhshme nuk do të arrijnë t’i marrin 400 mijë vota.

Duke pasur një figure si zoti Basha, I cili njihet në vazhdimësi për mashtrimin në raport me demokratët dhe opinion publik, dhe një figure që ka qenë qendra e të gjithë memeve, që kanë qarkulluar dhe që pjesërisht qarkullojnë. E kanë shumë të vështirë. Kredoja e besueshmërisë politike është shumë e ulët”, theksoi ai.

9 Komente

 1. P
  Pal Melyshi....

  Ky Ypsen Elezi i Kuksit po i duket vetja politiqen xhanem , por kengen e vjeter e di ky yp yp Xhixhi Kuksi jone ka be ndryshime ecen treni ne rruge makine. Ik o Ypsen se vajti vone per te kullot delet !

  1. V
   Veri

   Askushi injorant nga fundi i botes shqiptare jep leksione demokracie. Vertete ka ardhur fundi derisa mediat publikojne brockullat e ketij askushi.

  2. P
   Pal Melyshi....

   Ky Ypsen Elezi i Kuksit po i duket vetja politiqen xhanem , por kengen e vjeter e di ky yp yp Xhixhi Kuksi jone ka be ndryshime ecen treni ne rruge makine. Ik o Ypsen se vajti vone per te kullot delet !

   1. P
    Pal Melyshi....

    Ky Ypsen Elezi i Kuksit po i duket vetja politiqen xhanem , por kengen e vjeter e di ky yp yp Xhixhi Kuksi jone ka be ndryshime ecen treni ne rruge makine. Ik o Ypsen se vajti vone per te kullot delet !

    1. P
     Pal Melyshi....

     Ky Ypsen Elezi i Kuksit po i duket vetja politiqen xhanem , por kengen e vjeter e di ky yp yp Xhixhi Kuksi jone ka be ndryshime ecen treni ne rruge makine. Ik o Ypsen se vajti vone per te kullot delet !

     1. A
      Alfred

      Kjo kenga,mor pall kelyshi,i takon Pukes. Shko behu gati te nigjosh kakarisjen e gjelit Sali nga koteci! Gjelin qe kendon ne muzg! Gjel alla soj! Sepse gjelat normalisht kendojne ne te gdhire,jo ne te ngrysur!...

     2. U
      U shofshin zagaret e Lexhendes

      Or Ibsen fisi juaj nuk ka lidhje me Vampirin e Viçidilit.

      1. S
       Shkembi

       Kurrizin e gungacit e drejton vetem varri.

       1. R
        Real

        Asnje nuk ben, pervec ketij K:::rit me zile.

        Lini një Përgjigje