Grupi i Bardhit dhe i Berishës bëhen bashkë në selinë e Rithemelimit, ja cilët deputetë janë të pranishëm

12 Shkurt 2024, 15:59Politika TEMA
Grupi i Bardhit dhe i Berishës bëhen bashkë në selinë e

Deputetët që mbështesin Gazment Bardhin dhe Sali Berishën janë bashkuar sot për herë të parë në një mbledhje të grupit parlamentar brenda selisë së Rithemelimit. 

Pas gati dy vjetësh qëkur selia u rimor nga Rithemelimi dhe ku mbështetësit e Bardhit mblidheshin në kryesinë e Kuvendit apo salla të hoteleve të Tiranës, sot është zyrtarizuar bashkimi mes tyre.

Sakaq, Sali Berisha i cili prej dhjetorit të vitit të kaluar është në arrest shtëpie, ka marrë pjesë online në mbledhjen e bashkimit të grupit të Rithemelimit me grupin e Gazment Bardhit.

Të pranishëm në mbledhje:

Grupi i Bardhit

Gazment Bardhi

Agron Gjekmarkaj

Xhelal Mziu

Bledjon Nallbati

Qani Xhafa

Ludovik Hasani

Ervin Salianji

Dhurata Cupi

Zheni Gjergji

Lefter Genjeshenja

Ramadan Lika

Helidon Bushati

Petrit Doda

 

Grupi i Rithemelimit:

Flamur Noka

Edi Paloka

Oerd Bylylbashi

Ina Zhupa

Lindita Metealiaj

Greta Bardeli

Isuf celaj

Bujar Leskaj

Sorina Koti

Elda Hoti

Kasem Mahmutaj

Asllan Dogjani

Albana Vokshi

Luan Baci

Tritan Shehu

Tomor Alizoti

 

Jashtë vendit:

Saimir Korreshi

Dashnor Sula

Kastriot Piroli (Rithemelimi) arsye familjare

 

Mungojnë:

Ferdinand Xhaferraj

Ilda Dhori

Flamur Hoxha

Emilja Koliqi

Edmond Spaho

7 Komente

 1. T
  Tirona

  A e imagjinoni dot njerin nga keta Kryeminister dhe te tjeret ministra dhe drejtore duke qeverisur

  1. S
   Salkari

   Po Tirona , e imagjinojm ....eshte pare nje here filmi ne 2005 sen ...po te tille sharlatane drejtuan vendin ne katastrofe dhe korupsion gjigant ...keshtu thoshim dhe per kufomen Aldo Bumci me kompani , sahalepiresit e Xenit ....opo Bylykkari qe kercenonte kedo qe nuk binte ne ujdi me planet Sali Berisha familje ....keshtu qe seshte cudi te ndodhe prap ...veret nga IQ e shqipos cdo gje ......do te ecesh perpara ???? I peshtyn ne surat ....do te shikosh mbrapa dhe te kujtosh vitet ku perbuzeseshe nga partneret ??? Ri e shikon lart te ballkoni i turpit ...ska rruge te trete dhe arsye tjeter ....a po haruam cedren e turpit ku qe futur skuthi Lul ....ja keto jane pak a shum ...mjafton pak llogjike dhe jo te perfitosh pa djerse nga hienat e dyshes Sali Berisha -Ilir Meta ....peshtyi ne surat dhe cdo gje shkon ne vendin e vet ...

  2. Y
   Yp gazi yp

   Gazi o rit cmimi i bythes.

   1. T
    Të lumëtërit

    U bashkua homoseksuali me nongradat u vërtëtia plotësisht falsitetin njerzëve pa botë dhe pa karakter lapanjozë që për interesa karrierist janë gati të shesin dhe babën e të bëjnë aleanca me kupë e me masë tani për Bardhin e kompani Baba Zhenit është dhe baba sahanlëpirësit të tipit bythë lëpirësit Bardhi

    1. d
     dragot

     Kesaj i thone u bashkua m*ti me sh*rren.

     1. S
      Shqupist

      Eshte mbledhur grupi i maskarenjeve ,me ne krye nje idiot si Flamur Noka ,dhe pederast Gazmende Bardhi ,

      1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

       Lista antiamerikane, ku kryetar është Berisha, person Non Grata. Nuk njeh reformën zgjedhore. Është anti SPAK.

       Lini një Përgjigje