Rama i kërkoi llogari pse s'u bë analizë, deputeti Xhafaj: E dimë kush është 'tradhtari'!

12 Shkurt 2024, 17:27Politika TEMA
Rama i kërkoi llogari pse s'u bë analizë, deputeti Xhafaj: E

Report TV e Shqiptarja.com zbulojnë pjesë të tjera të diskutimeve në mbledhjen e djeshme me dyer të mbyllura në Asamblenë Kombëtare të PS-së.

Mësohet se ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu kur ka marrë fjalën është shprehur se Kavaja nuk ka bërë asnjë analizë pas humbjes së zgjedhjeve të 14 majit, të cilat në raundin e parë u fituan nga kandidati i Rithemelimit, Fisnik Qosja.


Në këtë moment ka ndërhyrë kryetari i PS-së, Edi Rama dhe ka kërkuar llogari tek Etjen Xhafaj, i deleguari për qarkun e Tiranës në Kavajë.

“E vërtetë është? Çfarë ke bërë ti aty? Pse nuk ke bërë asnjë analizë?” ka thënë Rama.

Më pas Etjen Xhafa ka marrë fjalën duke u justifikuar: 

"Ne kemi bërë një analizë por nuk është bërë përfundimtare për sakohë njerëzit presin të gjejnë cili ka qenë përgjegjësi ‘apo tradhtrari’ që na ka cuar në humbje.

Ne e kemi gjetur kush ka qenë ‘përgjegjësi’ apo ‘tradhtari’ por nuk mund ta themi në këto momente", tha ai.

11 Komente

 1. Z
  ZYBER

  ME VARJE TA DENOJME TRADHTARIN. O PIKA QE SI BIE KETIJ ASPIRUESI DIKTATOR

  1. K
   Kalec Dega

   E bagetia shqiptar vote, ushqen, mbron dhe beson akoma te Lenini, Stalini e Marks ma pare...e Soros tani, lol shpresoj komenti te lejohet meqe nuk ka lidje shume me cshkruhet ne pacavure me siper....lol

  2. T
   Tom

   Po e ke gjetur ti..e ke fjalen per Ahmetajn....normal ai tani eshte Petrit Dume...

   1. F
    FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

    Per ç'fare tradhetare flet more FEVZI Kur ketu 33 vjet ka vetem TRADHETI!? Kur do ta gjesh tradhetarin, Mor te shkerdhefte Salianji tet 'ËMË Populli 33 vjet pa buke, ju e sillni verdalle si kali ne LËMË! Ju ini te gjithe per tu var' ne LITAR Nga Edvin 'thonj pa preri' tek Sala varKAR Ju ini te gjithe per tu djegur te GJALLË Me soj e sorrollop,niper mbesa,halla DAJË...!

    1. .
     ...........

     A pika në byth, thuaj, njëjtë me ato që thotë Enveri në mbledhjet e pleniumeve. Ju dini veç të vidhni, të ruani me çdo kusht pushtetin vetëm për të vjedhur, pa gjë tjetër nuk pritet nga ju. Bastarde e bijë bastardësh, të provuar si njerëz pa din e pa iman, pa fe, besë dhe atdhe. Polli PPSH dhe Ramiz Alia nja katër a pesë kulishë që kanë 32 vjet duke i bërë varrin këtij vëndi. Populli ikën nga sytë këmbët se nuk mund të durojë duke parë hajdutë pulash të drejtojnë vëndin, që nga Berisha, Meta, Rama, Beqaj, Gjiknuri, Veliaj e kompani, të specializuar vetëm për të vjedhur e mbajtur me çdo kusht pushtetin vetëm dhe vetëm për të vjedhur a asgjë tjetër. Ndryshimet që kanë ndodhur në vënd janë pasojë e sistemit ku jetojmë, i cili mbështet iniciativën e lirë të individëve, pa qeveritarët vetim i kanë vënë gurë në rrota zhvillimit, jo t'a kenë ndihmuar, gjë për të cilën u është dhënë vota.

     1. R
      Riu

      Qr keta jane me keq se ish partia komuniste. Gjithe kohen me armiq te brendshem dhe me te prere kokat njeri-tjetrit. Fare e helmuar

      1. S
       Sadiu

       Ky Deputeti Xhafaj është një nga politikanët më të mirë të moshës së tij por edhe nga të tjerët. Ajo lesh ministre e shëndetësisë që nuk di nga lidhet gomari kur u bë politikane që të kritikoj njerzit punëtor e të palodhur. Si duket kërkon të bëhet katranja deputete me krahmarje. Pika o pipiruce. Vazhdo Etjen Xhafaj mos u tremb nga mushkonja se dhe votat e shtëpisë së saj nuk merr dotë ajo katranja.

       1. R
        Real

        Shpejt gjeji nje mik kryehajnit te ripjelljes ore Etjen sepse te ka futur ne listen rezerve ose as aty per vitin 2025

        1. E
         Etjen koqe kanari

         Ky eshte nje koqe kanari! Jo se tevtjeret kane me mire, por ketij i ra rradha per te fol dhe nxorri brockulla

         1. V
          Vranakonti

          U grit Pali e me pas e mori fjalen Lenka, na nxori MALLIN e Dulles, lol

          1. R
           Reverend Jackson

           Fitorja si truk electoral me konspiracion, premtime boshe dhe kalkulime ne tavoline kulisa klanesh dhe fisesh dhe jo fitorja si sukses i merituar si pune per njerezit si arritje e prekshme dhe si kontribut ne permiresimin e jetes se qytetarit, dhe ky tregon histori me tradhetare , histori si keto tregojne qe Pushteti ne shqiperi fitohet permes mashtrimit, nese njerezit do ta ndjenin ndryshimin ne qeverisje nuk ka "TRADHETAR" qe mund te ndryshoje vullnetin e tyre

           Lini një Përgjigje