Debati i Palokës me Murrizin: Ish-deputeti i përjashtuar nga PD: Më 21 nuk mund të dalim sikur s'ka ndodhur gjël

12 Shkurt 2024, 18:30Politika TEMA

Debati i Palokës me Murrizin: Ish-deputeti i përjashtuar nga PD:

Janë zbardhur diskutimet në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit që erdhi vetëm një orë pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Në fokus të saj ishte protesta e 20 Shkurtit, mobilizimi i strukturave të partisë dhe i qytetarëve për të marrë pjesë në tubimin që është parashikuar të zhvillohet në orën 17:30.

Flamur Noka ka theksuar se bashkimi i deputetëve të grupimit Berisha-Bardhi kanë përçuar mesazhin e saj.

Flamur Noka: Mbledhja vetëm në një pikë: aksioni PD dhe protesta e 20 shkurtit. Kemi një shembull referimi kur punojmë bashkë dhe organizohemi siç është protesta e 7 korrikut. Të përcjellim mesazhet edhe në rrjete sociale. Tani puna kapilare pas mbledhjes së strukturave. Bashkimi ka dhënë mesazh tek demokratet. Kemi vetëm 8 ditë para protesteës. Me të gjithë deputetet takime në qendrat e degeve.

Myslim Murrizi: PD ka vuajtur nga heshtja. Ne nuk funksionojmë vetëm me Facebook. Këtu ka opozitar të 97′. Heshtja na ka penguar. Po me 21 çfarë do bëjmë? Pse u venitëm pas 7 korrikut? Jo i kryer misioni ynë. Këto 2 vite u duk qartë e vërteta. Bashkimi ndodh duke u shkrirë dhe duke shkuar në bazë. Sot një vit do jemi në fushatë. Rama ka nisur fushatën. Kush është propozimi për kodin zgjedhor, ende se kam dëgjuar. Me 20 ok është protesta, por me 21 çdo bëjmë??? A do hartojmë programin?? Ne do hyjmë në zgjedhje 2025 dhe duhet të gjejmë mënyrën ligjore si do hyjmë në zgjedhje nëse vula nuk vjen te ne? Jo heshtje, jo lëpirje, jo duartrokitje duhet strategji e jona. Ne jemi shume pas revoltës qytetare. Duhet të jemi te besueshem pee qytetaret pas 2 vitesh akuza dhe deklarata shume te renda per njeri tjetrin. Kërkimi ndjesës është fisnikëri.  Ky bashkim të rrezatohet poshtë jo bashkim tinzarëshe.

Paloka pas Murrizit: Të gjithë deputetët pa përjashtim do jemi në bazë. Të gjithë kemi mëkatet tona në politikë, por na takon të ecim bashkë për qëllimin madhor.

12 Komente

 1. T
  T

  Po mir mor kara a keni mend ne koke apo jo. Pse budallenj jemi në populli qe nuk votojmë malokët. Se ju e qelbet vendin mor rrace muti.

  1. V
   Vranakonti

   Ju te partise se foltores vetem nje mesazh i jepeni elektoratit,fundi dhe vetem fundi i partise se foltores dhe Sali Berishes. Beni çfare te doni,me sjelljen dhe agresiviteti qe po beni ne parlament,kurre nuk do votoheni dhe kurre nuk do vini ne pushtet.Kushdo nga ju nqs mendon per pushtet me kete parti te çartur,koqe,koqe,njeri i bje gozhdes dhe tjetri patkoit u genjen mendja,kurre ne pushtet dhe fundi juaj dihet,eshte shkaterrimi total. Deri sa te kini ne krye Sali Berishen,Flamur Noken,Edi Paloqen,e ca koketrasher te tjere,nuk do te kete kurre besim elektorati te ju. Deputetet qe kini dhe elektorati do shkoi te Lul Basha dhe ju do mbani ko... me dore.

   1. V
    Vicidoli

    Lopcari Murriz pasi kullufiti ca tek tatimet e doganat e me pas shiste diploma si patate tek universideti i tij privat tani eshte bashkuar tek kopeja e Saliut per te bere cudira.Me pare pronar me lope e pula e pata e me pas pronar ne Universitet dhe duke ndjekur baben hajdut do behet efendi katnar Lymi nga Sulzotaj. Kurse Paloqja e Bylylykja e Boci e Poci do clirojne Shqiperine nga komunizmi me nè krye sekretarin e partis 30 vjecar..Tju haj mortja o vemje

    1. G
     Gazeta

     Ke te drejte o Murriz kellira.. Akuza te renda ben te gjithe ndaj njeri-tjetrit. Ja pershembull per ty qente e Saliut thane qe ke qene spiun vullnetare i sigurimit.. Me pas te nxoren edhe kredite nga banka qe kishe marre per te hap biznes. Ne fund te doli dhe emri tek bisedat e trafikanteve te droges dhe bandave.. Po ti si kellire qe je vazhdon i lepin bythen shokut dhe bllokmenit Sali.

     1. R
      Real

      Nje hall i madh e ka kapur Mero gel bazen. Si te punoje qe ky bashkim mos te ndodh realisht qe gjumashit ti japim pak oksigjen . Sepse kjo ceshtje ne fund te fundit eshte per ti zgjatur qeverisjen kriminale hajnave te ripjelljes

      1. p
       pilo Lala

       Keta jane mbledhur bashke, vetem per te caktuar veten kandidat per deputet. Ta shikoni si do rrihen perseri me njeri tjetrin, kur te vije koha e listave per deputet. Tani jane ndare ne 3 grupe, mbas 2 muajsh do behen 6 grupe, mbas 6 muajsh seicili do jete grup. Keta jane shporte karavidhesh, vetem flasin, premtojne, asnje veprim konkret ne baze. Keta i tremben bazes, i shkaterruan, tani jane ne kerkim per ti gjetur prape. Do kete estrade me keta, nga ana tjeter kemi Lul Bash Brillantina, nga ana tjeter Salianji me fytyren me krem nga pucrat. Vete Paloka eshte ne ndjekje nga Interpoli per pastrim parash ne bashkpunim me nje trafikant qe ka ndertuar ne Velipoje.

       1. T
        Tani

        Perpara Foltore e NeoFeudalit Alpin ( Malokut ) Sali Nongrata me ferra , murrize , gaztore e gaztore , shpellare

        1. E
         Emigranti

         Nje mute te madhi do hani

         1. Q
          Qimi pi fushe

          U mblodhen njehere te gjithe qente e nje shteti e moren shume vendime po me i rendesishmi ishte qe qe ketu e tutje asnje nuk do haje me mut te bute po te thate nuk gje ndersa keta te ri themelimit me thuthuqin ne krye Mulin e Bardhen moren tjeter vendim , do hane po sa me shume te bute meqenese u ribashkuan pasi u shane e u rrahen i harruan te gjitha se ka hyre ndermjetes Mutrrizi pi Lushnje si i zoti i llafit , do bejne gjithcka qe ti shpien ne vend nderin babae qe e kane ne arrest shtepie per merita gjate sundimit 32 vjecar e dipllomimit nongrada nga Amerika e Anglia edhe padi moren pergjigjen pozitive nga gjyqi ne France .

          1. F
           Faro

           Palokari, me 20 trima do hapi në ujë, 20 brima, murrashi si qurrashi.

           1. F
            Fener Zizi

            Ecni bashke dhe shkoni ne Pi@h te Somes, Jeni nje Tufe Ordineresh qe jeni bo Miljonera me Vrasje dhe Gjakun e Popullit. Ska Shqiptar me Tru tju Votoj ju Plerave.

            1. M
             Maloku

             Keta fluturojne me presh. Mire thote Murrizi, megjithese nuk me ngjit shume si njeri. Keta jane ne ajer, skane as parti dhe thone ne do te bashkohemi dhe do shkojme ne baze. Shkoni ne baze shkoni po cdo ju thoni njerzve qe u shate e u rrahet si gomari ne duhan me njeri tjetrin dhe tani u pajtuat. Lind pyetja a jeni te besueshem perpara njerzve? Do ishte mire te shkoni te gjithe ne shtepi dhe te vazhdonit jeten ne profesionet tuaja megjithese disa nuk i kane thene bismilah profesionit te tyre, pasi jane terhequr zvarre pas Saliut dhe jane bere milionere pa punuar nje dite.

             Lini një Përgjigje