Njoftoi bashkimin e PD, por a e njeh Berishën si kryetar? Ja si përgjigjet Gazment Bardhi

12 Shkurt 2024, 19:11Politika TEMA

Njoftoi bashkimin e PD, por a e njeh Berishën si kryetar? Ja si

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Rithemelimit, Gazment Bardhi është pyetur nëse e njeh apo jo Berishën si kryetar.

Për të dytën herë radhazi, Bardhi iu shmang pyetjes, duke u përgjigjur: “Unë njoh vetëm vullnetin e demokratëve”.

Pas dy vitesh ndarje, grupi parlamentar demokrat u mblodh në selinë qendrore të PD nën kryesimin e Gazmend Bardhit, i cili njoftoi bashkimin përmes një deklarate për shtyp.

Bardhi vuri theksin tek procesi i bashkimit, si rruga e vetme për një mendje racionale, duke lënë pas të shkuarën e hidhur të PD-së. Ai tha se sot demokratët bëhen bashkë për të dalë në terren, për tu kthyen nesër në forcë udhëheqëse në qeveri. Ai nënvizoi disa linja ku duhet të ecë PD, duke nënvizuar orientimin pro amerikan dhe pro europian dhe rrugëtimin që duhet të bëjnë bashkë demokratët.

12 Komente

 1. L
  Lungara

  Vetem nje pederast mund ta bashkonte PD>

  1. B
   Bureto

   Bardhi, mbasi u drodh e u sperdrodh per afro dy vjet me ne fund u kthye në Seli. Më herët nuk mund të shkonte se aty ishte Sa-lehu dhe atehere do thoshnin se bën me të takime ‘kokë më kokë’, dhe kjo i prishte shumë punë skuthllëkut të tij.Tani që ai është i ngujuar në papafingo nuk sheh ndonjë pengesë, aq më pak kur e hodhi hapin e parë, i shkoj poshtë dritares dhe me prezencen e tij aty mes duartrokitjeve te sp-ektatoreve te spektaklit te "Rruga e Salesi" indirekt i tha atij: "Lexhendë, me ty jam, po hëpërhë, meqë "ashtu janë ca punë", më duhet të ruaj surratin, jo nga mjekra se ajo më shkon, por si maskë që të mos më quajnë berishist, apo pupupu larg qofte edhe antiamerikan, sidomos kur para ca ditsh, atje jo vetëm nuk ma varën fare, po për dreq pasnesër do vijë në Tiranë, dhe ai dora vetë, që me ate "non graten" mandata qe ta nxiu jetën për më zi akoma, familiarisht. Ndaj, pvarësisht të gjithave ç'kane mos më harro! Mos më krahaso me Mulin mua se, përveç se jam jurist, i ri dhe me të ardhme në politikë, jam dhe nga Kavaja, bastioni yt historik. A nuk fituan perseri aty ne 14 maj? Një arsye më shumë kjo për të qenë unë pasuesi yt politik, i tufës se deleve që të vjen pas (se mos keqkuptohem fjalen e kam për nr. 2, pra me ty perpara) se pa ate tufe qe neser do jene votesit e mi, duhet ta pranoj që më merr lumi, me keq se ç'më ka marre. Dhe mirë të më bëhet se kërkova shumë, doja të isha unë kryetari i PD, ia drodha "lulbravës" (po ku ia ke gjetur këtë nofke xhanëm!), edhe pse ai më bëri të njohur në politikë si: së pari si ministër Drejtësie, paçka se me kryeministër atë që s'thuhet, pra armikun tënd Ramën; Pastaj Sekretar të Përgjithshëm të PD kur ajo ende në sajen tende ende nuk ishte e coptuar, sidoqofte pa zarar ishe kjo, se ashtu lindi per demokratikasit, shpresa e madhe "Rithemelimi" me ty në krye. Dhe e fundit, por jo për nga rëndësia, "lulbrava" më bëri mua DEPUTET, padyshim kjo në rradhë të parë për fatin e demokratëve si perfaqesues i denje i tyre, por edhe tëndin, që edhe pse përpara të preferuarve të tu, Nokës, Palokës apo Tritan Shehut (si besnik yt i verber, qysh nga Parisi, për këtë vure veton te ish ai ne krye te listes në Gjirokaster), nuk kam qenë në listën tënde të prioriteteve të kandidatëve për deputet. Thashë, edhe për fatin tënd se, ja sesi në ditët e tua më të këqia t'u ndodha në krah. Dhe e fundit, siç përmenda dhe më parë, që medemek 'ashtu ishin ca punë', më fal se si i ri që jam, nga nxitimi të përmenda Zenin për Gërdecin, për atë krimin shtetëror, siç e ke cilësuar vetë! Në fakt mirë e ke se mos ka qenë ndonjëherë në pushtet Zeni që të jetë ai fajtor për atë hatá, por dhe për arsyen e thjeshtë se, cili është ai baba (sidomos një si ty) që nuk hidhet në zjarr për të shpëtuar evlatin e vet, dhe pse këtë, sepse "Skapistët", siç i quan ti, duan ta fajesojne, meqë a është bërë pasunar i madh (po ç'them dhe une. A nuk tha Gita jote se ju jeni shtrese e mesme?!), pa punuar asnjë ditë! E çë pastaj?!-që sipas versionit gjirokastrit të habitores, do të pyeste dhe Kadare". Lexhende! Sot beme mbledhjen e pare te bashkimit dhe morem vendimin historik qe ne 20 shkurt do ta shporim Edvin Kristaq Ramen.

   1. B
    Bureto

    Bardhi, mbasi u drodh e u sperdrodh per afro dy vjet me ne fund u kthye në Seli. Më herët nuk mund të shkonte se aty ishte Sa-lehu dhe atehere do thoshnin se bën me të takime ‘kokë më kokë’, dhe kjo i prishte shumë punë skuthllëkut të tij.Tani që ai është i ngujuar në papafingo nuk sheh ndonjë pengesë, aq më pak kur e hodhi hapin e parë, i shkoj poshtë dritares dhe me prezencen e tij aty mes duartrokitjeve te sp-ektatoreve te spektaklit te "Rruga e Salesi" indirekt i tha atij: "Lexhendë, me ty jam, po hëpërhë, meqë "ashtu janë ca punë", më duhet të ruaj surratin, jo nga mjekra se ajo më shkon, por si maskë që të mos më quajnë berishist, apo pupupu larg qofte edhe antiamerikan, sidomos kur para ca ditsh, atje jo vetëm nuk ma varën fare, po për dreq pasnesër do vijë në Tiranë, dhe ai dora vetë, që me ate "non graten" mandata qe ta nxiu jetën për më zi akoma, familiarisht. Ndaj, pvarësisht të gjithave ç'kane mos më harro! Mos më krahaso me Mulin mua se, përveç se jam jurist, i ri dhe me të ardhme në politikë, jam dhe nga Kavaja, bastioni yt historik. A nuk fituan perseri aty ne 14 maj? Një arsye më shumë kjo për të qenë unë pasuesi yt politik, i tufës se deleve që të vjen pas (se mos keqkuptohem fjalen e kam për nr. 2, pra me ty perpara) se pa ate tufe qe neser do jene votesit e mi, duhet ta pranoj që më merr lumi, me keq se ç'më ka marre. Dhe mirë të më bëhet se kërkova shumë, doja të isha unë kryetari i PD, ia drodha "lulbravës" (po ku ia ke gjetur këtë nofke xhanëm!), edhe pse ai më bëri të njohur në politikë si: së pari si ministër Drejtësie, paçka se me kryeministër atë që s'thuhet, pra armikun tënd Ramën; Pastaj Sekretar të Përgjithshëm të PD kur ajo ende në sajen tende ende nuk ishte e coptuar, sidoqofte pa zarar ishe kjo, se ashtu lindi per demokratikasit, shpresa e madhe "Rithemelimi" me ty në krye. Dhe e fundit, por jo për nga rëndësia, "lulbrava" më bëri mua DEPUTET, padyshim kjo në rradhë të parë për fatin e demokratëve si perfaqesues i denje i tyre, por edhe tëndin, që edhe pse përpara të preferuarve të tu, Nokës, Palokës apo Tritan Shehut (si besnik yt i verber, qysh nga Parisi, për këtë vure veton te ish ai ne krye te listes në Gjirokaster), nuk kam qenë në listën tënde të prioriteteve të kandidatëve për deputet. Thashë, edhe për fatin tënd se, ja sesi në ditët e tua më të këqia t'u ndodha në krah. Dhe e fundit, siç përmenda dhe më parë, që medemek 'ashtu ishin ca punë', më fal se si i ri që jam, nga nxitimi të përmenda Zenin për Gërdecin, për atë krimin shtetëror, siç e ke cilësuar vetë! Në fakt mirë e ke se mos ka qenë ndonjëherë në pushtet Zeni që të jetë ai fajtor për atë hatá, por dhe për arsyen e thjeshtë se, cili është ai baba (sidomos një si ty) që nuk hidhet në zjarr për të shpëtuar evlatin e vet, dhe pse këtë, sepse "Skapistët", siç i quan ti, duan ta fajesojne, meqë a është bërë pasunar i madh (po ç'them dhe une. A nuk tha Gita jote se ju jeni shtrese e mesme?!), pa punuar asnjë ditë! E çë pastaj?!-që sipas versionit gjirokastrit të habitores, do të pyeste dhe Kadare". Lexhende! Sot beme mbledhjen e pare te bashkimit dhe morem vendimin historik qe ne 20 shkurt do ta shporim Edvin Kristaq Ramen.

    1. V
     Vranakonti

     Gaz Bardhi mes Amerikes dhe Berishes,zgjodhi Sali Berishen. Turp. Megjithese turpi per pederastet nuk ekziston.

     1. M
      Meri

      Ja hyri Berisha, i beri qilizem PD-se. Tani s’jeni te zotet te beheni bashke, aq ju ka perpunuar maloku, ju beri kashte e koqe.

      1. G
       Gazja

       Me gazen në gji, gaz paçi! U kompletuat, ndryshoni dhe emrin tani e flamurin. Merrni atë shumngjyrëshin.

       1. T
        Tit Vasili

        Vullnetarisht te qifte kina e madhe te teme, vëllai i majmunit edhe pse pederast

        1. S
         Selitasi

         Hahahaha Bardha Gazmoreeee do ktheje PD ne force fituese!?!! O sa kam qesh.

         1. Z
          Zagali

          Askush nuk e thot sa deputet ka Bardhi.?

          1. l
           llazi usa

           Eshte bythe qir nga Kavaja, ca pret me

           1. M
            Maloku

            Ky Gazi o eshte budalla ose ben vete. Do eci perpara ky me bashkimin me Sali Berishen dhe do rrezoje Edi Ramen duke patur dhe solidaritetitn e nderkombetareve, nderkohe qe keta te fundit e kane sikterrisur Saliut me gjithe ata rropsa qe i shkojne pas. Nuk di si ta shpjegoj kete teori te Gaz Bardhit.Njeri delirant dhe egoist.

            1. A
             Asd

             Qellimi i Bardhit eshte marrje e Partise, jo e zgjedhjeve. Ai e di qe nuk ka as intelektin, as integritetin ti beje njerezit per vete, por nen shembullin e Bashes do te behet milioner si ai.

             Lini një Përgjigje