Arian Çani: Greqia nuk tërhiqet, e ka treguar që në antikitet. Nuk pyet as për Gjermani e as për Spanjë, do i tregojë vendin Shqipërisë

1 Dhjetor 2023, 09:37Politika TEMA
Arian Çani: Greqia nuk tërhiqet, e ka treguar që në

Gazetari Arian Çani thotë se gjithçka po ndodh me Greqinë është një çështje shumë serioze.

Ai theksoi se shteti fqinj i ka dhënë shembujt që në antikitet që nuk tërhiqet dhe nëse ka thënë se do të bllokojë procesin, atëherë do t’i qëndrojë kësaj deri në fund.

“Beleri në bindjen time është një i burgosur politik dhe kjo nuk ndryshon. Konsiderohet nga shumica e analistëve dhe njerëzve në media si një armik i popullit, ndërkohë që është një shkelje e të drejtave europiane elementare që ai nuk lejohet të betohet, që është çështje administrative dhe jo ligjore. Kjo është si të thuash parashtrimi.

Uroj të jem i gabuar, por mendoj se ka një keqkuptim sa i përket qëllimit që Athina mendon se Tirana ka. Pra, Athina thotë se nëse ju nuk respektoni të drejtat e njeriut, në rastin konkret të kandidatit të etnisë greke në jug, atëherë ne do të bllokojmë procesin dhe ata nuk tërhiqen, jam i bindur për këtë.

Jo Gjermania dhe Spanja t’i thonë, por ata nuk tërhiqen. Ai vend ka dhënë prova që në antikitet që nuk tërhiqet për gjërat që beson dhe kauzat që mbron,” – u shpreh Çani.

100 Komente

 1. K
  Koli

  Kush e ve ne refene Greqine o miku.. Vetem ndonje birbo me komplekse inferioriteti si puna jote. Ke degjuar ndonjehere per termin ekonomik PIGS (Portugali, Itali, Greqi, Spanje)? Ja keshtu e shikon BE-ja Eladhen tende, si fund kusie. Nje shtet fashist qe mban ende ne fuqi ligjin e luftes dhe detyron miletin te ndryshoje emer e mbiemer.... Ai krimineli Fred haleja pa lare haqet e viktimave te Peshkepise nuk do e lere kete bote!

  1. p
   palikarri

   Po pse si de duket ky byth q..ri ty nuk ta mbush mendjen !Po u bashkua ky me Ylli Raqipin,me ate trapin tjeter Neritan Sejaminin bejne namin.Jane propaganda e mafjes ne shqiperi keta or mik.

   1. L
    Lani

    Ky duket sikur lutet t’ia var ndonjë i rëndësishëm këtej e andej kufirit.

    1. S
     Sunit Shiit = Shit

     Miq turkoshqiptare…ja dhe nje artikull per greqine qe ju te kenaqeni. Sot ka 3 sepse sot do falni xhuma te txamia dhe do luteni te allahu. Uallah akbar.

    2. T
     Tirona

     Cani Ky surrat vyshkur qe Ju ka bo si lafshe gjeli deti 10 vjecar per te justifikuar veten thote gjithmone “ mos qofsha i gabuar” a e keni vene re se ky per cdo ngjarje te gabuar per ta analizuar thote “ mos qofsha i gabuar. Ky o kari pa bole i mediave qe mbeshteten dhe paguhen nga familjet mafioze qe nuk ja duan te miren shqiperise

    3. C
     Cobani

     Bravo.ke fol tamam.

     1. Roberto

      O Coban shko se iken dhite andej nga mali. Shko, shko dil njehere andej nga Greqia merr ndonje porosi se si duhet te veproni ketej e tutje se spiune si ty dhe Cani ka me kile ne Shqiperi. Shesin nderin,shesin emrin shesin dhe familjen per nje Greqi te ndyre,te qelbur qe do na rruaj topet te gjithve. Hani nje TUM te madh se ashtu meritoni.

     2. G
      Genti

      1) Ça lidhje kanë grekët e lashtë me të sotmit????? As gjuhe as gjak as gjë prej gjëje....vetëm kopilët e azapëve të Stambollit kanë mbetur si farë andej... 2) Po qe për kokë të fortë në këtë dynja jemi të parët vetë ... Po e patën harruar apo të na kenë ngatërruar me barinjtë e Bullgarisë në FYROM... jua kujtojmë ne... 3) dhe më e rëndësishmja: ja që NUK E DUAM MË SHQIPËRINË SI GJITHË EVROPIQIA...skemi punë tjetër nashti po të rrimë nën një çati me grekët ne se sheh

      1. z
       zhaku i pamposhtur

       Nuk eshte problemi te revoltohemi me histerine e Arjan Canit apo te Bejlerit Bollanos Dules janullatos...problemi eshte kush I lejon keta qe nga dritaret e medias shqiptare ti fryjne zjarrit te megaloidese,keta shum mire bejne qe kane nje dashuri te madhe per greqine por poor nuk mund te promovojne greqine nga pozitat e nje funksionari te larte te nje shteti tjeter...faji eshte i gjithe yni jo I krtyre gjakprishurve, kemi hequr breket perpara greqise jo nje here por dhum here dhe nuk I krmi hequr ne greqi por ne mes te tiranes,politikanet tane te korruptuar nuk jane te denje te na perfaqesojne ,duhet te shporren se po na marrin me qafe.

       1. H
        Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

        Zhaku respekte. Ke shume të drejtë. Por Jane Pak me Shqipëri me kendveshtrimin tend. Ose jane Berishistë ose greqistë si Çani, ose Ramistë dhe shajne palen tjeter. Është vetevRama qe i lejon këta qener të flasin sepse këta pa e kuptuar si debila qe janë, ne fakt bejne propagande ne favor të Ramës, dhe ai ka interes. Berisha me kopenë e tij të truthareve, dhe media me Çanin, Bushatin, dhe Shkullakun mbajne Ramën ne pushtet. Rama nuk e do pastrimin e PD-se nga llumrat qe e kane bllokuar sepse i rrezikohet pushteti. Mirë llumi se llum mbetet, por shtresa e të djathteve te Shqiperise pse jane kaq pa bythe të shporrin Saliun dhe kopenë e tij the debilëve?

        1. I
         Iliria

         Zhaku,jam plotesisht dakord me ty! Ky ariani muti eshte fils de pute !

        2. b
         ben

         Sakte. Ajo qe nuk arrij te kuptoj eshte se si lejohen keta maskarenj qe te bejne propogande pro Greqise. Cfare do ti ndodhte dikujt qe do bente propogande pro shqiptare ne Greqi? Do e eleminonin ne te njejten dite. Ndersa ketu tek ne, keta maskarenj dalin hapur kunder interesave te vendit dhe ka akoma shqiptare qe i shikojne kanalet televizive te ketyre pacavureve humane si ky legeni ketu. Sa me shume degjoj per individe si ky, Manjani apo te tjere, aq me teper i rritet vlera Enver Hoxhes qe per keto gjera te dergonte brenda javes dy metra poshte nen dhe. Populli thote kije inat, por jepi hakun dhe per keto gjera Enveri nuk ta bente te gjate.

        3. V
         Vini

         Greqia nga nje ane nuk do te njohi problemin çam, grabitjen e pronave te tyre dhe gjykimin ne mase, nuk ben asnje perpjekje per te riparuar gabimet e te shkuares dhe ne krahun tjeter kerkon nga Anglia kthimin e statujave ne emer te gabimeve te te shkuares! Nese Greqia kerkon te japi leksione morale apo juridike per demokracine, duhet te filloje te zbatoje per vete at leksione qe i jep Shqiperise. Per sa i perket te drejtave te njeriut dhe minoriteteve Greqia duke penguar hyrjen e Shqiperise ne komunitetin europian, denon ne te njeten kohe minoritetin grek qe jeton ne Shqiperi vetem per te "mbrojtur" nje minoritar ne Shqiperi.

         1. .
          .

          Perallen e Camurjas nuk e beson as Bota e jo me Greqia. $$$$$$ Ju prandaj humbisni dhe do te humbisni gjithmon ne cdo betej diplomatike me Greqin, sepse jeni delirant, debila dhe ligesira. $$$$$$$ Keni humbur me ceshtjen e 5 te burgosurve te Omobias ne 1995, keni humbur me ceshtjen e Varrezave te ushtarve Grek, keni humbur me ceshtjen e toponimeve ne pashaporta, .... po humbisni ne ceshtjen e Belerit. $$$$$$$ Jeni mesuar me hapjen e bithes dhe nuk ju bene me pershtypje. E ndritet Patriotizmin e ketij vedi te mjer.

          1. B
           Babis Muhametis

           Bejleri ne burg eshte re Janulla? Apo ka dale. Kush po e qi Gre-qine me o Janulla? Vazhdoni prishuni me gisht se per ate pune jeni. Greqia ka marre fund qe kur orthodhokset me mbiemer Muhametis dhe Mahmutis vendosen tja thithin Putinit. Donit ju Janullat ti kafshonit doren Amerikes qe ju beri njerez? Tani mbajani ne goje idhullit tuaj Putinit se si ai po katandiseni. Ju qifte Erdogani me keq se cu ka qire Erbakani se jua sillte ministrin grek te shoqeruar me aeroplane turq deri ne mes te Athines.

           1. s
            shqip

            Problemi me tipa si puna jote qe ne vend te emrit kane nje pike eshte se flisni si tu vije per mbare, pa patur asnje fakt. E verteta eshte se bota e di ceshtjen came dhe jo me larg se dje kishte nje artikull te nje gazete italiane qe flet pikerisht per genocidin ndaj popullsise shqiptare came ne Greqine e pasluftes. https://www.gazetatema.net/politika/gazeta-italiane-greqia-bllokon-shqiperine-per-shkak-te-amerise-ja-pse-d-i417350

            1. S
             Shqipëtar Ortodoks - Jo vorioepirot

             Mirë "ne", por "ju" kush mutin jeni? Kur u flet shqipetarëve me ",ju", nuk je shqipëtar. Do jesh ndonje gjysmagjel, as grek, se flet shqip, por as shqipëtar, se nuk ndjehesh shqipetar. Leri rehat shqipetarët por shiko.bjeri mbrapa vetes, se je bërë per gjynah. Njeri pa identitet. Qysh prezantohesh kur të pyesin nga je? Apo u thua qe je "Vorio-Epidhjot"? Kokerr legeni domethënë.

             1. t
              tetovari2

              . me sa kam njohuri ato kocka që ua ka shitur Saliu,nuk janë të ushtarëve "grek"por të homerëve që kanë ngordhur gjatë luftës!

              1. A
               Arvanitasi

               Na rrufsh koqet e Karjanin bashke o zhabzi evgjito grek qire me nofken pike jeshil. Ruaj gjineken se po te pallohet me shqiptare prandaj i ke kaq zet. Pune per ty o byth hapur qe pallohesh me papune. Ptu letyre kurve

               1. S
                Sebastiano

                O evgjit grek qire me pike a me ha Karjanin po deri me rrenxe ama... Yt u shofshi mer karakurva burra qe mbani era mut me km larg, felliqsira

              2. S
               Sebastia

               Po vendos 2 nga ekonomit me te medha te BE ne nje kusi me Portugaline dhe Gerrqine! Vetem nje rajon i Italise, si psh Lombardia ka ekonomi dhe industri me te madhe se e gjithe Gerrqia!

              3. D
               Detari

               ti je bytha e grekut ne shqiperi

               1. A
                A.Cani bytha e non grates

                Kur jeton ne fshat mendon qe Greqia ka qene dicka por kur del nga fshati e kupton qe jane ne nje kategori me Shqiperine Roumanie dhe nuk kane asnje peshe . Ne perendim te thoshe Grek eshte turpe kaq mjaftone per katundarin Cani. Por kane nje ane pozitive flase per emigracionin Grek jane njerez qe nuk te krijojne probleme te urte te sjellshem qe rrespektojne ligjet nuk ka bande vjedhsash grek apo grupe droge greke flas per emigracionin grek ndersa si Greqi jkonsiderohen te rendomte dhe askush nuk i pyete

                1. a
                 armand

                 Kur ka qene i vogel ka degjuar shume perralla me helaqer te lashte prandaj mos ja vini re.

                 1. A
                  Arbërori

                  Çani, ngatërron Greqinë e antikitetit, me filozofët e dijetarët (arkitektët, shkencëtarët, mjekët etj) e saj të shquar, me grekët e sotëm, të ardhur nga anadolli dhe të rikrijuar pas 400 vjet nën sundimin osman. Është e drejta e tij, demokracia prandaj është e bukur. Por të mos të harroj se po të kishin qënë kaq këmbëngulës dhe qëndrestar, nuk do të kishin qëndruar 400 vjet të pushtuar (dhe pa ndihmën e anglezëve, rusëve e francezëve zorë se do kishin krijuar shtetin e ri, përpara nesh ) dhe nuk do t'i kishin shtrirë dorën Gjermanisë, për të mos rënë, në kolaps ekonomik ( e për të mos qënë sot anëtar i BE-së).

                  1. T
                   Taulant

                   Te ngaterrosh greqin e antikitetit me greket e sotem eshte njelloj sikur te ngaterrosh Amerikanet e sotem me fiset indiane vendase .

                   1. P
                    Pargaliu

                    Shume sakte

                   2. D
                    Daullxhiu

                    E more karjan, e mendon greqine kerthizen e botes. Jo more frymor i agjentures greke dhe I mirepaguar nga asfalia dhe nga kryekorruptuari frangaj qe po i vjen dita te jape llogari ne SPAK. Greqia eshte nje shtet vertet ne evrope po se pjerdh njeri se shihet si shtet mashtrues.

                    1. N
                     Na playing zw jane psikoparmtw

                     Po po ...psikopate janw nga ai krah....

                     1. X
                      XHOI

                      CANI ESHTE NJE FILOGREK DHE DYSHOJ PER AGJENT GREK QE NE CDO RAST VETEM GLORIFIKON GREQINE E UL SHQIPERINE. ESHTE PER TE AQRDHUR KEQ QE KY LEJOHET TE MARR PJESE NE CDO EMISION QE KA LIDHJE ME MARREDHENIET GREKO SHQIPTARE NE TE CILAT NUK ANALIZOHET NESE GREQIA BEN NDERHYRJE NE PUNET E BRENDSHME TE SHQIPERISE POR VETEM SE GREQISE SHQIPERIA DUHET TI PERULET E TE BEJE CFARE DO AJO. O FILOGREKE E AGJENTE GREKE GREQIA NUK KA ASNJE TE DREJTE TE TRAJTOJE NJE CESTJE TE BRENDSHME TE SHTETIT SHQIPTAR. BEJLERI KANDIDOI NE EMER TE PARTIVE SHQIPTARE PD E LSI, PER NJE BASHKI SHQIPTARE E SIPAS KODIT ZGJEDHOR E LIGJEVE SHQIPTARE. AI ESHTE SHTETAS SHQIPTAR DHE SI GJITHE TE TJERET NESE PRETENDON PAFAJSI TA KERKOJE NE GJYKATAT SHQIPTARE DHE EVROPIANE E PRANDAAJ GREQIA SHKEL TE DREJTAT E SHTETIT SHQIPTAR KUR BEN PRESION PER NJE CESHTJE TE BRENDSHME TE SHQIPERISE. E KETE E BEN NGA POZITA E ME TE FORTIT SE ME TURQINE BEN SI LEPUR E ME NDIHMEN E PEHRAVE SI CANI E KOMPANI.

                      1. B
                       Bejkush

                       Dyshon për agjent grek!??? Hahahahaaaa si xhaxhi Tarrasi mendon, pikërisht. Arjan Çani ka të drejtë! Në atë vend që quhet Greqi nuk ka grekë,po vetëm shqiptarë sipas Elena Kocaqi,dhe dihet që shqiptarët nuk tërhiqen... Ka të drejtë ai,po ngatërron emrin...

                      2. A
                       Alban

                       Greqia e sotme nuk ka asnje lidhje me antikitetin, po aq sa edhe Arjan Cani nuk ka asnje lidhje me Greqine.

                       1. S
                        STRUGA

                        Karian cani, car do mbetet! Çfarë çfar bastardësh ke në gjirin tëndë, tek ty fitojnë, bëhen të „famshëm“ me Anal- izmat e tyre dhe mandej të shajnë në ditën me diell, e ne shqiptët dëgjojmë jashtëqitjet e canit të çarë nga… edhe nga trutë! I lumteë dhe Zoti e shpërbleftë artistin e ndjerrë kosovar që i kërkoi të bënte intervistë me të dhe e la si mutin nëshi pa me ja dhënë as dorën! E i çari çani u kthye si mut që është me bishtin ndër shalë si i dhjerë pas i hutuar, ashtu siç është pas! https://youtu.be/NSevQF0RRSw?t=13 Kështu duhet të veprojnë të gjitha mediat, ta lënë atë si njeri të pavlerë, se me të vërtetë është i tillë.

                        1. V
                         Veshgusi

                         O Cani e di ti sa borxhe i ka Graqia Gjermanis ajo falimenton brenda ores,po ti mire e ke se qeni lehe aty ku ha

                         1. r
                          rezari

                          Pronaret e televizioneve dhe drejtuesit e emisioneve qe e marrin ne pune ose ne studio per diskutime jane plehra me te ndyre se ky Cani

                          1. S
                           Sula

                           Une jam kategorikisht kundra hyrjes ne Europen e Çanit dhe Bejlerit !

                           1. Z
                            Zani

                            O Arjan, meru me ujkun mos u mere me politik, Greqia minimumin qe duhet te beje, te leri njerzit te flasin ne Greqi per Çamet, Arvanitasit, te drejtat e refugjatve, ashtu si flete ti me Ylli mangjarin per Greqin.

                            1. A
                             Arbër.Shqiponja.

                             Ky kurva lun me bllofin.I bi pragut te degjoje dere,dhe e ben shpesh ketë.Don me përcjell nje mesazh sic duket tashme keto janë lojna te thjeshta per tu kuptuar.O beqiir Çani ti e din qe Rames nuk I ruhet per keto prëralla e si spiun qe je I pagujt nga eurot e Janulles percillja ustallareve te tu si mesazh.I thuaj qe tashme Edi RAMA i ka me dhjame e se run per ju.

                             1. M
                              Murrizi Rogozhines

                              Bastard i felliqur.Si lejohet ky mut stermuti

                              1. S
                               Shqiptari

                               E para ate antikitetin tregoja gjakprishurve si puna jote. E dyta antikitetin e kane peshqesh prej Oto te Gjermanise dhe po Gjermania e shpetoi nga falimenti si shtet se pervec prapanices filluat te shisnit dhe ishujt. Me kryesorja turp per mediat qe te punesojne ty dhe u japin ze atyre si puna jote me shoke.

                               1. K
                                Korcari

                                Ketij perversi, natyra i ka ngateruar otganet ne kohen qe e krijonte. Atje ku duhej ta ishte truri, fatkeqesisht i ka vendosur dicka tjeter qe kryen nje funksion periferik. Nuk ka faj i shkreti, eshte nje anomali qe ashtu si pagedhenesi i tij do ti shoqeroje te gjithe jeten e vet. Eh Arjan. Nuk thone kot qe heshtja ndonjehere eshte flori, po kujt i thone? Çanit?

                                1. A
                                 Arvanitasi

                                 Eh more Karjan cna kenaqe.... Injorant nga koka te kembet.. Ku ka pas Ger qi ne antikitet or karuc?! Qendrestar i karit deshe te thuash pasi i qinte turku ne bythe me rradhe e ne fund gudulisje te sqetullat e ja fshinin Karjanin e ja benin xixe te paster. Shko more moter e gru qire gremisu me vendin e bythaxhinjve e shporru nga ky vend i bekuar me emrin Shqiperi, letyre burre

                                 1. T
                                  Taulant

                                  O koqe po ne 1922 pse u terhoq me brek neper shale prej Anadollit ? Po ne Qipro ? Po ne 1949 ku nje repart kufiri Shqiptar vrau mbi 100 ushtar grek ne malet e Gramozit ? Grekqiret e hale-helenistanit behen te forte vetem kur i ndihmonte Franca-Rusia e Anglia.

                                  1. C
                                   Cipini

                                   Opinione antishqiptare. A ka ndonje norme ky shtet per keto plehra? Po te shkoje ndonje filo shqiptar ne television grek e te flase per Camerine, cfare ndodh? Ky ndyresire bashke me disa te tjere, perfshire Saliun, Manjanin, Pollon atj. duhet treguar vendi.

                                   1. t
                                    tetovari2

                                    E përsëris,duhet BKH për raste të tilla në heshtje të aktivizojë DORËN E ZEZË!

                                   2. K
                                    Konglomerat rracash

                                    Po athina e jote i rrespekton te drejtat e njeriut dhe minoriteteve???Ju jeni nje perzierje egjiptianesh nuk keni lidhje me antikitetin

                                    1. N
                                     Niko

                                     Me ndye gojen më ketë halé!

                                     1. S
                                      StudioE2

                                      Jam kurioz o lepires, deri ku e shtrin llapa jote vendin me nofken Greqi!

                                      1. Z
                                       Zuzari

                                       Vetëm gruaja jote na shpëton nga vetoja greke . Kurvë burë .

                                       1. P
                                        Prishtine

                                        Si guxon te urrej keshtu Shqiperine ky bastard Ariani? E gjetsa urren, shane e fyen Shqiperine, ky bastard rjep lejet e shqiptarve. Kaq eshte bastarduar Shqiperia londineze. Bojkotoni kete qn endacak e te ndyere!

                                        1. N
                                         N.VJOSA

                                         Ky mutbirmuti pseudogazetar ha buke ne Shqiperi dhe i ben hosana Greqis...Ky qen me gjak antishqiptar duhet bojkotuar nga cdo lloj pune qe ka te beje me opinionin publik sepse eshte ne mashtrus ordiner antishqiptar.

                                         1. s
                                          spata

                                          O idjot .Me kete gjuhe, te qelbur, nuk flasin e komentojne vete grekerit .

                                          1. M
                                           Marin

                                           Po ti mor rop@ir zedhenesin e greqise ben?? Kujt i plasi trapi se c’thon greket?? Ropt ty. Greqise , dhe belerit. Ka blere vota do bej burg , kaq e thjeshte eshte puna. Dhe ik e @iu ti me gjith micotaq dhe me veton qe do ven ata

                                           1. K
                                            Koli

                                            Qe ti Ben Lojen e Grekut ne Shqipni,kjo dihet.Qe je paguar dhe paguhesh nga Greket,kjo dihet.Qe je me Origjine Grekofon,kjo dihet.Por jo deri ketu,Pederast i Deklarum.Shkoni Hapuni Bythesh megjithe Greket ju Kerrmat e Janulles.Hu thote Janulla dilni ne TV dhe thoni keshtu,dhe ju Pedet me Vrap.Cfare Do na bej Greku:Do bllokoje Shqipnine per nje njeri qe nuk eshte Minoritar:Eshte Lab Progonati qe ka ndrruar Ener dhe mbiemer ne Grek.2)Eshte i denuar ne Burgggg me 3 vjete,ka bere 1 ,5 si Anetar i MAVIT.3)E fundit Kurva Arjan:Kur eshte Burre i Mire,ta marrin Greket kete Burgagji dhe ta bejne Kryekar ne Greqi.Ne Shqipni ai Mavri Bejleri nuk do bohet kurre Kryekar.

                                            1. A
                                             Afrikani udhetues

                                             Ka ardhur koha qe te respektohen te drejtat e njeriut edhe ne Shqiperi. Ketu mire qe te drejtat juridike s respektohen, prokurore, e shefa policie e deputete sillen me nje diktat aboslut. Te fikin llampat po i kundershtove. Por gjithashtu dhe e drejta e debatit s egziston. Po e kundershtove tjetrin te ofendon direkte. Faleminderit Greqise qe po e ndermer kete incentive dhe ishalla na permiresofte.

                                             1. j
                                              jam grekqiri gabel

                                              Afrikani udhëtues. Hahaha duhet të jesh ndonjë nga ata grekqirat Ben, Erdogan, Klimax e company, por tani paske dalë me pseudonim të ri.. ???????? Punë grekqirash, gjellë qensh..

                                              1. A
                                               Afrikani udhetues

                                               Ore me fal te ofendova gje une? Po ti c ke keshtu. Pa argumenta dhe me sharje primitive. Kaq pa intelekt je?

                                             2. G
                                              GreQIa

                                              Historikisht, po te mos ishte per fuqite e medha Francen, Angline, Rusine, qe e bene shtet e i dhane territore, sot Greqia jote e antikitetit nuk do ishte as shtet as mut asgje. Ndyresire e shitur.

                                              1. "
                                               "BOHOTINA"

                                               Shiko Mashkulloren ore Çani e lere politiken e madhe... Beleri eshte vrases dhe hajdut. Ti e quan minoritar. Ai jo vetem qe nuk eshte grek, por nuk eshte as himarjot, por nga Progonati i Laberise... "Çfare di ti more Piro Dhima - i thoshte ne nje shkrim gazete rektori i universitetit te sporteve - Ti di vetem te ngresh hekura, se nuk je as grek, as himarjot, por progonatas"... Çani me shpenzimet e mia hajde te vemi bashke ne Progonat te te tregoj trojet e Belerit dhe te Dhime. Do te jap nje dreke mbretrish ne nje resort bio ne Gusmar 8 km matane Progonatit. Boll iu kundervure Atdheut. Te gjeti dhe ty si SaliHun qe eshte aq agjent sa nuk e le zanatin e vjeter per tu sherbyer te huajve. Nuk ka lene gje pa i bere keti vendi, uje te zi i nxorri. E goditi shtetin ne embrion, ne cdo qelize. Nuk po ti nukeroj se keto i di cdo femije e jo me ti qe je goxha koke...

                                               1. E
                                                Elin

                                                Greqine e beri shtet Franca, Anglia dhe Rusia. Eshte nje vend brekdhjere qe ka gjetur dy me te vegjel Shqiperine dhe Maqedonine per t'i shtypur, se aq ka takat. Edhe ne BE e mbajne per lemoshe.

                                                1. S
                                                 Shqipe

                                                 Nje e vertete ( e hidhur), qe e dijme edhe ne!

                                                 1. A
                                                  Atdhetari

                                                  OOOOOOOOOOO Qeeeen birë qeeeeeni , hale ,kush muttttt Televizori te lejon mendime kundra Shqiperise , po tu me kete urrejte duhet me te shk.. edhe visin ,jo me njerzit e shtepise , ti nuk ke fe e vatan qe te mbanë ... PLEH

                                                  1. A
                                                   ALB

                                                   Greket e kane treguar qe kur te qine pidhin e sateme.

                                                   1. D
                                                    Ducja

                                                    Greku eshte kur theret qameti or can, Ku e rujm ne per ata mor mik, edhe ca vjet do vijne ketu per te punuar dhe jetuar, se atje eshte bere pocaqi.

                                                    1. T
                                                     Trotski

                                                     Greket te na Hane MUNE bashke me ty o Spurdhjak Çani.

                                                     1. k
                                                      kete kisha tani per tani

                                                      Koha ecen shpejte. Arjani dhe Greqia kane ngele ne vend. I pate shqiptaret ne te gjithe boten? Edhe në atomiumin e Brukselit pashe nje video qe kishin ngritur flamurin kuq e zi, nje respekt mbare boteror per Shqiperine dhe shqiptaret. PO Goole si hapej? Me flamuri e Arberit ! Greqia nga atikiteti ka trasheguar Kalin e Trojes, por ai ka kale i ka thyer hundet ne Tirane disa here dhe tani i ka ardhe fundi. U kujtohet kur Greqia fitoi kampione e Europes ne futboll ne ndeshjen finale kunder Portugalise dhe pas nje muaji erdhi ne Tirane dhe Kali Trojes ngordhi (2:1) ? I ka ardhe ngordhja perfundimisht me keto absurditete qe bene ne nje kohe moderne. Nuk eshte fjala per bythen e Fred Belerit nga Progonati, jo. Eshte fjala se jane zbuluar dokumenta ne telefonin e Belerit qe jane te inkriminuar kryeministri e ministra greke dhe do u dalin faqe ne melçiz ku Kali Trojes do ngordhe perfundimisht me çamerine dhe trajtimin e shqiptareve ne Greqi. Ku pjerdh me Shqiperia per Greqine, kur eshte e shtrire qe nga Uashingtoni e deri ne Tokio! Mediokrit injorante kujtojne akoma kalin e ngordhur. Shqiperia ne BE?! S'ka nevoje, Be emrin ka pa shqiptaret kane pushtuar boten me Shqiperine ne zemer. Beleri futeni brenda dhe mos dale kurre si tradhetar dhe armik i popullit te tij dhe çeshtja e mbyllur. Bile mund te arrihet deri tek kerkesa per njohur zonat shqiptare deri ne Peloponez ku himarioti me origjine treqind vjeçare jetoi ne Peloponez dhe pastal lindi ne Korsika e vellai tij kryetar i bashkise se Romes ku fliste shqip. I pate arbereshet me 28 Nentor? E, keta jane shqiptaret. Kali Trojes ngordhi ne Tirane; i beni varrin dhe e çoni atje ku do shkojne tradhetaret: Mali me Gropa !

                                                      1. D
                                                       DIe

                                                       Qe kur doli tik toku ngele pa pune o byth qir se gjithe loqet si puna jote aty mblidheshin tani rrofte tik toku dhe del ti bujkrob se nuk ke c ben!!!

                                                       1. A
                                                        Asd

                                                        Gjoja di historine ky qirja. Eshte shitur tek greku njelloj si Beleri. Ti duhesh bojkotuar deri se te shkosh tek ajo e mamase edhe njehere.

                                                        1. B
                                                         Blendi

                                                         Pyti grekerit,o kurve,.me ke i ben revolucionet,po pyeti dhe per vitin 49-te,qe i shkedheu Enver Hoxha,dhe i vuri si zagare përpara,Beleri ne burg,dhe do dënohet,dhe s'do ti beje derman kërkosh,vetëm ti,byth q.re,shko bej ndonjë gojore,se ta heq dera

                                                         1. Z
                                                          Zaza.

                                                          Turp qe ky njeri antishqiptar punon ne abc news Ky me ato fjale qe nxjerr nga goja dhe te erla tv euro news tregon qe eshte pjese e grupeve radikale greke. Peshtyjeni kete njeri ne rruge se eshte pervers dhe pedofil

                                                          1. D
                                                           Demokrati idealist

                                                           Arjan je një jashtqitje që kërkon të bjerë në sy.Ti je një filogrek e agjent i tyre.Fredi Beleri është një terrorist antishqiptar.Ai e ka hak burgun sepse duhet të paguaj për gjakun e dy ushtarakëve shqipëtar që vrau në postë kufitare të Peshkëpisë në Gjirokastër.

                                                           1. Y
                                                            Yllka

                                                            Greku është grek dhe po ti marrë me radhë o arjan pjesëtarët e familjes për ti shkërdhyer. Haram qumështi i nënës, sa prindër të mirë ke pasur o bastard. Ku ta keshë o qelbësirë.

                                                            1. b
                                                             brunilda

                                                             po Greqia te drejtat e cilit minoritet respekton ,na thuaj mor cani ke minoritet njeh greqia ,na thuaj nje ,po pse po te jesh minoritar ke priviligje ,po vet keto zgjedhjet e fundit futi ne burk per blerje votash ,po do te bej si cub me ne qe te mos ndihemi per camerine po ajo qe eshte nisur do te behet ,po ku do vesh ti dhe ylli ,merni dhe bejlerin e shkoni rini ne greqi se i keni sherbyer

                                                             1. a
                                                              aleks

                                                              s'mund te gjesh pjelle me bastarde se ky tipi ketu dhe e dini pse, sepse eshte gjysem grek e gjysem turk, dhe si rrjedhoje ky kopili eshte raca me e dhjere qe mund te ekzistoje, prandaj greket jane kaq bastarde se jane te kryqezuar me turq, ky tipi ka fat qe ka lindur ne shqiperi, te cilen e shan nga mengjesi ne darke dhe rron me milionat qe po i jep shqiperia.

                                                              1. V
                                                               Viroi qe ste mori

                                                               Je njeri i lig dhe budalla. Kercenimi qe Greqia ben per mos anetaresimin e Shqiperise ne BE, behet jo per Belerin , per nje cope idjoti, porse gjeti nje sebep per te mbuluar qellimin e vertete te saje. Greqia e di mire se me anetaresimin e vendit tone ne BE, humbet krejt Camerine . Te gjithe Camet fitojne te drejten per tu rikthyer e per te rimarre pronat e tyre. Ky eshte shkaku , qe ai mender shtet edhe pse anetar i BE, mban akoma ne fuqi ligjin absurd te luftes me shtetin fqinje. Kurse ti dhe shoket e tu te tjere .,si Idjot, ose me sakte bukeshkale e tradhetare te kombit te vet, ngazellehi me fuqine qe ka greku per te penguar hyrjen e shqiperise ne BE. Turp te kini.

                                                               1. V
                                                                Viroi qe ste mori

                                                                Je njeri i lig dhe budalla. Kercenimi qe Greqia ben per mos anetaresimin e Shqiperise ne BE, behet jo per Belerin , per nje cope idjoti, porse gjeti nje sebep per te mbuluar qellimin e vertete te saje. Greqia e di mire se me anetaresimin e vendit tone ne BE, humbet krejt Camerine . Te gjithe Camet fitojne te drejten per tu rikthyer e per te rimarre pronat e tyre. Ky eshte shkaku , qe ai mender shtet edhe pse anetar i BE, mban akoma ne fuqi ligjin absurd te luftes me shtetin fqinje. Kurse ti dhe shoket e tu te tjere .,si Idjot, ose me sakte bukeshkale e tradhetare te kombit te vet, ngazellehi me fuqine qe ka greku per te penguar hyrjen e shqiperise ne BE. Turp te kini.

                                                                1. L
                                                                 LESHTERIKU

                                                                 ME FALNI ZOTI GAZETAR NE ANTIKITET SI U QUTE GREQIA QE THUA QE GREQIA NUK TERHIQET JAM DAKORT ME TY KUR THUA QE GREQIA NUK TER HIQET KTU MARON CDOGJE

                                                                 1. S
                                                                  Sadiu

                                                                  Të bëftë gomari të tëmë dhe me ç'të mbanë pragu ty e Belerit. Biri i kurvës.

                                                                  1. N
                                                                   Noci

                                                                   Edhe une jam dakord se ka dhene prove per 450 vjet ne sundimin turk qe e zhduku racen greke dhe sot nuk merret vesh cila etni qe ata nuk e njohin dominon ne Greqi.U desh te merreshin Arvanitasit me drejtimin e fitimit te Pavaresisë greke.

                                                                   1. S
                                                                    Skraparliu

                                                                    O QANI VDEKSHE ME GJITHE KELYSHET QE KE NGA PASE,EDHE YLLI MANJANIN BASHKE ME ERLEN NE Q.T.S NA DEGJONE PERENDIA MOS JA U DEGJOFSHIM ME EMRIN TUJ TE PISET ISHALLA NA REALIZOHET DESHIRA.

                                                                    1. k
                                                                     kifi

                                                                     Ju bofsha sumes mir greke qy ta knoq pallen.Qy n akntikitet suma fantastike greke njifej m krejt mesdheun per cilsin e mir.

                                                                     1. K
                                                                      Kurveleshi

                                                                      Bjeri me dore Ari! Kush te tha ty o bole se duam te hyjme ne ne Europe?Ne ne Europe jemi,Micokaris nuk na tremb,e mbajme presionin!

                                                                      1. T
                                                                       Trump

                                                                       Kane dale prostitutat qe paguhen nga fondi sekret i ministrise se jashtme greke dhe lehin si qen. Arian Cani, Genc Pollo, Ylli Manjani, Agim Nesho e lloj lloj ndyresirash te tjera. Neveri per kete llum.

                                                                       1. A
                                                                        A T E I S T I

                                                                        Zoti "Trump" ke thene nje te vertete qe nuk kane mundur ta fshehin as hijenat e Athinaqit ! Flm .

                                                                       2. C
                                                                        Concili

                                                                        C'lidhje kane ata qe quhen 'Grek te lashte', me keta bythzinjte e sotem?

                                                                        1. l
                                                                         llazi usa

                                                                         Ky pederasti do jete keshilltar i Micos

                                                                         1. D
                                                                          Durrsaku

                                                                          Jeni bere si dhelpra pas boleve te dashit. E tere media ne sherbim te grekut bashke me Canin, sa shume ja varni ketij grua qi...it.

                                                                          1. S
                                                                           Shkoder locha

                                                                           Aman more Mero baze pse e ndyne gazeten me kesi hanrakut , duke shkruar oer te. Mire tv se ato jan tv qe per te fituar lek qesin nudo kedo e kurdo jo vetem ke te qenef. E thash qenef( wc ne dialekt), sepse ne SHkoder e therrasin arja qenefi se therret kush ndryshe.

                                                                           1. S
                                                                            Shqiptari

                                                                            Jasu,Qirje Arjanis Karicis Çanis,mastero Puci,Korofillaqias qe kupton nga historia.

                                                                            1. S
                                                                             Shkodrani-Belgjike

                                                                             Shko mor pirdhu me gjith greqin, shko jeto atje ti çani, gjermania e shpëtoj greqin një here, se shpëton 2 here ajo. Po këta ishin që e falimentuan që gjoja jemi të pasur me paratë e eu.

                                                                             1. S
                                                                              Suljoti

                                                                              Bejler bitha ta harroje lirine dhe betimin. Do pergjigjet nje me nje kurva per te ligat ndaj ketij vendi te bekuar. Dhe ju o zhabzinj pederasta grek qira na e rruaçi te gjatin me gunga. Mos harroni vajin ta kini me vete qe te çkepeni burre me burre pas meshes se kakes me papune e dhespot mutin. Te fala Janulle bolefishkurit

                                                                               1. L
                                                                                Lala

                                                                                O shtet pa gjak o spak i fjetur dhe pa inisiativ. Po merrin kete hale kete shovinist grek qe llap kunder Shqiperise i veshur me petkun e gazetsrit. Nuk i lexoni apo nuk i degjoni çfare thot ky krimb i ndyre haleje

                                                                                1. P
                                                                                 Palla

                                                                                 Mes shqiptareve je dhe ti Cani! Bej gati sumen.

                                                                                 1. j
                                                                                  jorgo

                                                                                  robt ty Bejlerit edhe Greqise ne p te semes siq ka vajtur

                                                                                  1. I
                                                                                   I tille je , sa here qe hap gojen

                                                                                   Cudfitem se si nje televizion dinjitoz sic eshte KLANI e mban ne pune nje idjot te tille qe rrogen me te madhe e merr nga Athina ! ! ! ! ! ! !

                                                                                   1. L
                                                                                    Labi

                                                                                    Lene Greqine o pall,shiko gruan qe po ta shjerdhejn dynjoja.

                                                                                    1. K
                                                                                     Kuma

                                                                                     Te lumte bytha e q..r Arjan Çani! Shko bej gjekundi tjeter keto deklarata. Televizioni qe llap ky legen,duhet te mbyllet urgjentishte!

                                                                                     1. v
                                                                                      veterani

                                                                                      Ne shqiperi greqia i ka ne bordero sh nga mjetet e propogandes, jo Cani vetem por shikoni emisionin ABC te mengjezit ku te tre pjestaret e emisionit paraqiten sh “ te zgjuar” kur ironizojne me te ftuarit ndoshta qellimisht per t’i denigruar per pikpamjet te tyre kombetare apo fetare…bile nje qe eshte nga elbasani nuk ja di emrin bene perfekt rolin e lolos per te kenaqur padronin qe e paguan duke ironizuar me arkazme te ftuarin Kete lloj njerezish ka ai vend…!!!!

                                                                                      1. s
                                                                                       shpiragu

                                                                                       Arjan cani,je nje ZAGAR Iskalionit te pare i grekeve .JE nje NEVERI i pashoq ,te gjitha epitetet i meriton, por me i pershtatshem te takon krahasimi me H I J E N E N.Perse nuk thua nje here qe greket te flasin per problemin e CAMEVE.Ketij Arjanit duhet ti veme perball 20, 30student ta ndjkin dhe ti hedhin gelbazen ne fytyr ,ti behet jeta e pa duruar ne TIRAN dhe gjith Shqiperin sa te htyej qafen ,pastaj te lepij k.... e spiun belerit.TURP per ABC wjuz qe therret kete fytyr mut ne emision .AH MOJ ....AMA prese merni oksigjen ne SHQIPERI .

                                                                                       Lini një Përgjigje