VIDEO/ Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës COP28

1 Dhjetor 2023, 09:30Politika TEMA
VIDEO/ Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës, COP28.

Kreu i qeverisë është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres dhe presidentin e KiE-së, Charles Michels, si dhe me Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Rama ka ndarë një video, në rrjetin social Facebook, të momentit të mbërritjes në Dubai ku edhe është pritur nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në Samitin e Ndryshimeve Klimatike.

17 Komente

 1. C
  Cudi

  Nuk kam pare politikan tjeter te ece ashtu, sikur po mban me vete nje pampers te mbushur me 1 kuintal mut qe nga pesha po e ben te humbase drejtpeshimin

  1. i
   iliria

   Cudi,shko dhe haje atë 100 kuintal mut që të lehtësohet nga pesha,shpellar.

  2. B
   Birazer

   Pse ecen sikur ke dhjere brekt e kuqe?

   1. P
    Pikaso shqiptar

    Mire qe nuk u fute si pilaf ne rresht te pare o gerdalle se te duket vetja edhe i rendesishem.

    1. E
     Erdhi lideri global

     Mire qe erdhe ti se spo fillonte dot ceremonia

     1. L
      Llap llap

      Te percolli me doren mbrapa arabi pa dhembe se nuk te pushon llapa o derezi, do vije tjetri mbas teje. Burri i shtetit me diplome piktor kujton se nxjerr flori nga goja e i le te tjeret pa mend.

      1. P
       P

       A je lare para se te shkoje atje o kerrme e keqe. Vjen era mut me keq se arabet.

       1. G
        Gerdallat qendrojne ne fund

        Mire e bere qe ndenje me bythzinjte atje lart se llumrat e atyre do na sjellesh peshqesh ketu. Paralajmeroi te pakten qe do vijne nga haleja ne hale e te mos marrin rrugen kot. Mut i ndyre qe sje per asgje

        1. V
         Vipi i Frances

         Mendjemadhi Macron duhet te vije ne sekonden e fundit se eshte vip. Nuk ka kohe.

         1. S
          Ska faj

          Ka ardhur me vonese qe mos t'i ngjitet gerdalla. I ka ende te fresketa kujtimet e atyre dy oreve te lemeritshme te nates qe kaloi nen tingujt e qyfyreve e batutave bajate nga gogoli sydale me atlete.

         2. M
          Muti ne fund

          I rreshtuar atje lart me zezaket e jevgjitet duke pare me zili te rendesishmit poshte, tamam si nje lider boteror.

          1. I
           Iku

           Duke pare me xhelozi nga lart ata ne reshtin e pare, harrove jevgun e Anglise qe kishe mbrapa. Ah mor pallosh, si te shpetojne shanset nga shalet.

           1. M
            Medet

            O gerdalle, arabi me carcafin ne koke ka 200 lidere shtetesh per te pritur. Nuk ka kohe te merret me llomotitjet e tua, po ec hap rruge. Cfare idioti i bezdisshem paske qene o derezi. Bezdis edhe arabet me llapen si qen, jo me te tjeret.

            1. I
             Indiani dhe cigani

             Te paskan degdisur me bythzinjte e Afrikes atje lart. Po s'ka gje se te beri shoqeri gabeli i Anglise kesaj radhe.

             1. P
              Prijesi

              Jevgut te Anglise i bene namin se ishte mbrapa teje o lideri yne boteror qe te hengshin mutin qe e ke bere ne ato shallvare te zhubrosura.

              1. L
               Lideri me pampers

               Nuk ka ndonje servil trim ne kabinet qe te te thote ty qe nje njeri normal nuk ecen ashtu se le nam

               1. R
                Rishi ne Ramushin

                Charles, ne vend qe te vije me kryeministrin e vet bythzi, e braktis ate te shkretin ne vendet e fundit me Ramen, dhe vjen me Macronin e Frances ne radhe te pare. E lane jevgun si jetim ne fund. Ngushelloje o Ramush.

                Lini një Përgjigje