Ylli Manjani thirrje Ramës: Respekto Greqinë urgjentisht, ndryshe do biesh nga pushteti

1 Dhjetor 2023, 09:29Politika TEMA
Ylli Manjani thirrje Ramës: Respekto Greqinë urgjentisht, ndryshe do

Ylli Manjani thotë se çështja Beleri do përdoret si kazus nga Bashkimi Evropian se diçka nuk shkon me Shqipërinë në sistemin e drejtësisë dhe respektimin e të drejtave të njeriut.

Kjo, sipas tij pas BE funksionin me standarde jo me ato që i cilësoi përralla ballkanike.

“Nëse Shqipëria do të jetë si Eevropa duhen respektuar ato kushte si gjithë Evropa. S’ka nevojë që të na e thotë Greqia që sistemi i të drejtës ka kolapsur, që kushtetuta ka rënë në koshin e plehrave.

Pse çuditet me Greqinë, ne na ka vënë Gjermania 9 kushte. Se kështu funksionon në BE, ndaj është e bukur Evropa se të imponon standard sjelljeje dhe jo përrallka ballkanike, kam mik këtë, kam mik ambasadorin amerikan. Bie urgjent nga pushteti!

S’jam dakord me Ramën që ka vetëm fjalë dhe s’bën asnjë punë për Shqipërinë evropiane. Rasti i Belerit do përdoret si kazus nga BE për të treguar se Shqipëria nuk është aty ku duhet të jetë me respektimin e të drejtave të njeriut”, tha Manjani, që pak javë më parë shkoi dhe në Himarë të protestonte krah grekëve për lirimin e Belerit.

74 Komente

 1. Y
  Yllka

  O Ylli të shkërdheftë Greqia nënën. Tu hap barku ty se do bjerë Rsma nga pushteti o dedermen i pistë d adlblsirë.

  1. T
   Taulant

   Ore ky beri nje vizite ne Athine kete vere (ku e yshten greket) dhe mbastaj mori pjese ne ate demonstraten qe u be ne Himare me ata ish-kryebashkiaket e Athines e Selenikut.

   1. k
    k

    Degjeneratat antikombetare jane edhe me djallin per ndonje perfitim personal.

    1. L
     Lani

     Ylli ka merakun e Ramës se bie nga pushteti?!!!!!!!!

    2. S
     Stela Manjakia

     Fakt: Gre-qine nuk e qi me askush dhe eshte katandisur si plehra a Ballkanit. Greqiret e dine kete dhe duan te krruajne bythen me Shqiperine qe te tregojne qe jane dikushi. Fakti tjeter eshte qe edhe Bashkimin Evropian bashke me Gre-qine nuk e qi askush me dhe eshte pak a shume ushtari i Amerikes. Fakt eshte qe te tera keto qe i kemi sot deri te anetaresimi ne NATO i kemi nga Amerika se te ishte per Bashkimin e kurvave Evropiane sot do ta kishim akoma Lanen te mbuluar me llamarina. Fakt tjeter eshte se ne Shqiperi ka akoma ca kurva Putinesh dhe greqire qe shajne Shqiperine dhe shqiptaret po fakt eshte se keto kurva greke jane katandisur si dashnoret e Janulles dhe e vetmja prishje me gisht qe kane eshte te lehin neper rrjetet sociale ku kane 5000 “ndjekes” dhe marrin zakonisht 3-4 likes per postim. Presim komentet e dashnoreve te Babis Greqirit si puna e “dekarit” me falni “detarit” dhe rrobaqepesit ketu te Tema qe shkruajne po dhjesin greqisht.

     1. s
      shqip

      Kur bejne komente te tilla nga ca injorante me kollare, ja bej hallall se aq dine dhe aq flasin, por kur keto komente behen nga nje qe e quan veten jurist, nuk kam se cfare te them me teper ...

     2. T
      Ta vuri

      Foli ky delli. Rames do I ruani karin ju bolet ketu dhe shoket tuaj ne Gerqi. Haj tung maloku i. Bulqizes

      1. j
       janullatos pisoglentis

       paske harruar cfurkun o koke loqe

       1. A
        Adriatik

        Jurist i madh ky qerosi i Dibres.Si nuk i vjen turp qe del me te tilla deklarata.

        1. E
         ENTSOE

         Pati edhe nje te mire tjeter demokracia, qe debilat dhe te cmendurit dalin vete ne pah!!!

         1. L
          Lala i Lushnjes

          Bukur e ke thënë!

         2. M
          Mami i Tritanit

          Ylli o kryehajdut! Me kete retorike edhe une qe se kam votuar kurre ramen, tani do votoj per te. Mos perulja ndaj grekqise, i jep shuuuume pike rames. Po ti si kokloqe e ke veshtire ta kuptosh.

          1. D
           Deep Purple

           Po te pashe do te qi gruan dhe ty o bythqire.Te shkerdhefsha ca te mban pragu I shtepise.O vellezer patriote po sa ta shifni kete kurven bashke me ate Arjan Canin beshtyjuni ne fytyre.o zot ca mban kol toke

           1. E
            Enes

            Sa i shpifur qe eshte ky

            1. A
             Agimi

             Cfar niveli intelektual,si ka mundesi qe ky trap te kete qene minister?

             1. X
              XHOI

              KY ESHTE NJE I SEMURE MENDOR QE LEPINTE RAMEN KUR ISHTE NE BASHKI ME TE DHE KUR NUK U PROPOZUA PER DEPUTET NGA RAMA FILLOI TE SULMOJE RAMEN. ESHTE KAQ DEBILMENDOR NE MOS I PAGUAR NGA GREKU QE E KONSIDERON BEJLERIN SI TE BURGOSUR POLITIK E TE PAFAJSHEM KUR PER KETE VENDOS GJYKATA E JO YLLI E GREQIA. MEQENESE ESHTE EDHE JURIST PSE NUK FLET PER MBAJTJEN E LIGJIT TE LUFTES NGA GREQIA,PSE NUK FLET QE GREQIA SNJEH MINORITETET E AS ATE SHQIPTARE, PSE NUK FLET QE EDHE SOT E KESAJ DITE PRONAT E SHQIPTAREVE NE GREQI NUK LEJOHEN TE KTHEHEN, PSE NUK FLET PER VRASJET E MASAKRAT NDAJ POPULLIT CAM, PSE NUK FLET PER NDERHYRJET BRUTALE TE GREQISE NE PUNET E BRENDSHME TE SHQIPERISE PERFSHIRE EDHE BEJLERIN QE ESHTE KANDIDAT I PARTIVE SHQIPTARE PD E LSI NE NJE BASHKI SHQIPTARE DHE EDHE SI SHTETAS SHQIPTAR. O YLLI BOLL BEN TE MECURIN SE OSE JE DEBIL OSE I SHITUR DHE TA KAM LENE TY TE ZGJEDHESH..

              1. z
               zhaku i pamposhtur

               Jo absolutisht jo..Manjani nuk eahte aspak I semure por eshte nje gjakprishur antishqiptar qe ra nga shporta e tejmbushur e gjakprishurve antikombetar te tiranes..

              2. L
               Lala i Lushnjes

               As edhe nji kundërshtar politik grek nuk do ta bënte për tjetrin. Vetëm kurvat tona për inat të vjerrës shkojnë me mullixhin. Çfar do me thënë, respekto Greqinë, zbathi brekët? Jo kurrë! Nuk i kemi borxhe Europës, Greqisë aq më pak, na ka.

               1. A
                AGUSHI

                Na rrufsh bolet ti,Arjan beqirin,dhe gjith beqirat kazanit tuaj,ju jeni per t'ju qire hallin dhe hallin,mor qenefhane,ju jeni aq shkerdhata,sa nuk doni te kuptoni,qe koha juaj ka mbaruar,bashke me plakun mere,kopilin e vicidolit,sa per Edi Ramen,i rruni bolet,bashke me grekun.Rrace kurvash

                1. Z
                 Zani

                 I mangjar, Europa keshtu ka funksionuar edhe kur keni qene ju ne pushtet, pse nuke keni bere ju drejtsi, ju doni te perdorni Greqin per interesat tuaja, te Sales dhe Likes, por kjo nuke do ju funksjonoje, perveçse je bere nje paçavure qe ska vlere te pastroje halet.

                 1. L
                  Labeati

                  Greqia I ben presion Shqiperise per gjoja ceshtja Bejleri per te larguar vemendjen dhe perpjekjet tona per ceshtjen Came e cila eshte nje e drejte e jone qe Greqia nuk e konsideron.por shpejte do te vije koha per tu zgjdhur dhe ata do te dalin te humbur sepse gjaku nuk behet uje

                  1. S
                   Sula

                   Nje nga arsyet e forta perse Rama vazhdon te qendroje ne pushtet eshte fakti qe ai nuk mendon e vepron si Manjani, Çani, Bejleri, Lubonja, Bushati, Burimi, Peka, Babaramo, etj, po deshet edhe si Micotaqis. Nuk me "plas" fare hyrja ne Europen imagjinare te ketyre funderinave qe nuk e permendin kurre ligjine luftes, çeshtjen Çame, trajtimin e poshter ndaj emigracionit shqiptar duke deryruar njerzit e varfer te ndryshojne emer e mbiemer.

                   1. a
                    animas

                    Keto funderrina qe hane buke vetem me llaposje, vetem Shqiptare nuk jane.....

                   2. Z
                    Zuzari

                    Je një bir kurve. Ish ministër drejtësie, ptuuuu farë e keqe.

                    1. A
                     Asd

                     Manjani eshte dhjeraman dhe hajdut i LSI. Fjalet e tij nuk kane asnje peshe.

                     1. S
                      Shqiptari

                      Or kelysh or pusht paske filluar te maresh rrog nga greku or bythqir pa shtyll kurrizore , nuk i leshojm kriminelet dhe mashtrusit qe kan fituar me vota te blera , per shkelje te ligjit dhe deformim te demokracis do shkoj ne burg ai kurva greke o bastard lezhjan pa din e pa iman , qe shet plaken tate per para dobiçantishqiptar , beje dhe shqiponjen me dur dhe bej prapaganden e grekut o kurv mashtruse qe ste dhjet me njeri ne politik , se nuk te jep kerkush vot ty me dipllom te bler mashtrus ordiner , megafoni grekut .

                      1. S
                       Sul Koburja

                       Ta dini qe Manjani i lexon komentet por nuk nxjerr mesime.

                       1. S
                        Shqiptari

                        Ylli na thuaj cfare u be me tenderin e byzylykeve qe nuk funksionuan asnjehere.

                        1. P
                         Pis Manjani se ylli s shkon.

                         300Euro...kaq vlen?

                         1. G
                          Gjakove

                          Bastardi Manjani. Therret hasmin qe tia mbroj plaqken! Ky bastrd greqirje ishte Minister Drejtesie. Klyshi i grekoshkijeve.

                          1. h
                           hë për hë...

                           Bën si i rendesishem ne politike ky K..qia i bulqizes qe e mori fillimisht nanua si sherbetor. me vone i dhane ndonje kocke kur u bashkua me like floririn dhe....mbeti hyzmeqar i perjetshem zoterinjsh. Kuptohet. Kush e paguan. Mirepo keto kohet e fundit flet e pellet per grekun siç duket eshte rregjistruar ne borderone e tij. Nuk ishte rastesi kur shkoi dhe protestoi ne Himare si ajo dhia e zgjebosur ne vathen e stanin e deleve greqishtfoles. Pa le kur ben edhe i forte... Mos e merrni seriozisht kete interesaxhi. Hallin e ka qe te duket sherbetor besik i greqise qe e mban me leke. Ju lutem bejini nje veting ketij ish ministri qe vodhi deri tek byzylyqet e burgut.... Jepi bulqinak, jepi. Berit me fort, kerceno antigreket se do te shtosh tagjine ne vathen tende. Shko e dil andej edhe nga stani i çanit qe ka ne krah nje teolog te janulles, çurine permetit....Ka edhe te tjere. ....

                           1. G
                            Genci

                            Ulli Manjani ka ikur nga trute, cojeni tek spitali 5. Kurre nuk bie nga pushteti Rama per aq kohe te jene larot e Sali kriminelit .

                            1. S
                             Shqiptari

                             Or a ka shtet ne kte vend , ku jan ata qe bejn shqiponjet per selfi , si bredhin dhe bejn prapagand antishqiptare kta zuzar te ndyr kta pushta pa shtyll kurrizore , a ka shtet ktu apo jo , leqe nuk ben dot shtet nji gomar qe bredh me tuta ngado qe shkon ashtu si çohet nga krevati , alabak kryeministri , antishqiptaret kan filluar dalin live ne tv shajn shqiperin mar e prap dhe si ben syri drit patriotet e mdhej o sa mir me qen shsiptar futen posht krevatit nga frika , ata qe bejn shqiponjen me gishta ti fusin ne byth me mir ato kishta se me shqiponjen e tyre fshi bythen Arjan çani me kte kurven e lezhes , popull i mar fund .

                             1. I
                              Indinjata

                              Ti nuk je shqipetari por shqi.ari ort mik!Faji nuk eshte i joti por i Meros qe e ul kaq shume nivelin e komenteve sa i le vend edhe rrypave qe i bien tastieres pa ditur gjuhen shqipe,fale dhjemokracise Berishiste ku per 20 vite ndertoi nje spital psikiatrik ,ku pacientet e saj i paisi me kompiutera duke u dhene mundesine te shtypin vetem tastieren pa kuptuar se ç'fare shkruajn! Fatkeqesi kombetare.

                             2. A
                              Ana

                              Ylli Manjani je nje kafshe, egersire e shemtuar.

                              1. R
                               Rrambo

                               Ushtari i Hamasit sulmon Ramen!!

                               1. N
                                Nari

                                Ne fakt o legen e bythlepires i Nanos,Metes dhe tani nongrates,per ty nuk do ishte keq sikur ne ti jepnim edhe detin Greqise,sepse keshtu do e respektonim ne maksimum Greqine dhe grekqiret

                                1. U
                                 U-dhi Menjane

                                 Thirrje Edi Rames-Respekto shtetin ligjor dhe parimet europiane te drejtesise se pavarur -Respekto pavarsise e Shqiperise,te cilen sapo e festuam. -ka ardhe koha te ngrihet zeri per:-1-denimin e genocidit grek kunder popullsise shqiptare te camerise.Njohjen nga Grueqira te se drejtes qe shqiptaret e shperngulue te camerise te kthehen ne trojet e tyre dhe demshperblimin per gjithe keto vite te denimit .-2-heqjen e menjehereshme te ligjit te luftes ndaj Shqiperise.-3-Ti kushtezohet grueqires miratimi i nje ligji per minoritetet ne te njejtin nivel me ligjin shqiptar.Nuk e Duam me te mire,por Jo me te keq. Nese Grueqira nuk e pranon,te deklarohet - nuk e Duam nje antarsim ne BE qe kalon nga parimet shoveniste te Grueqires.Nese keto nuk pranohen te behet aleance bashkepunimi politik,ekonimik dhe ushtarak me Turqine.Bazat ushtarake ne juge te shqiperise te vihen ne dispozicion te Turqise Ti kerkohet ShBA ta pranojne Shqiperine si shtet antar te SHBA.Per kete te organizohet nje referendum ne Shqiperi.

                                 1. A
                                  Afrikani udhetues

                                  Ka ardhur koha qe te respektohen te drejtat e njeriut edhe ne Shqiperi. Ketu mire qe te drejtat juridike s respektohen, prokurore, e shefa policie e deputete sillen me nje diktat aboslut. Te fikin llampat po i kundershtove. Por gjithashtu dhe e drejta e debatit s egziston. Po e kundershtove tjetrin te ofendon direkte. Faleminderit Greqise qe po e ndermer kete incentive dhe ishalla na permiresofte.

                                  1. z
                                   zhigolo

                                   O afrikan karthyes, greqia jote dal ndalkadal është tue e hëngër karin e Edi Ramës!

                                  2. L
                                   Lezhjani

                                   Harroje se dotë vish përsëri në pushtet ti shkërdhat! si ti dhe miku yt Meta mo ish ministër hajdut, që eshe tya dotë hapen dosjet për bylyzykët që volle miliona euro.Më duket se miqtë e Belerit ta pasken futur carin thedhe në goj.

                                   1. "
                                    "BOHOTINA"

                                    Degjojeni kete kloun se nuk ha kot ky...

                                    1. H
                                     Haka Tekizoti

                                     Medemek, frika më e madhe e Manjanit po nuk u zbatuan urdhrat e Greqisë, është se mos bie Rama nga pushteti, gjë që Manjani kurrsesi nuk dëshiron të ndodhë.

                                     1. T
                                      T

                                      Kush e qi grekun ne europ .

                                      1. z
                                       zhaku i pamposhtur

                                       Jo mor njerez jooo nuk na e ka fajin Manjani ne as Arjan Cani as Janullato as Bollano Dule apo Panajot Barka...fajin duhet ta kerkojme tek shteti yne kurve e sharlatan qe u ka krijuar hapesira ketyre gjakprishurve qe keta te livadhisin ne kete menyre...ne duhet te jemi koshiente qe ne keto 30 vitet e fundit greqia ka punuar fort nen rrogoz per tia arritur kesaj dite qe me nje diplomaci nen rrogoz te na marri shume koncensione kur dhe ku te doje ajo dhe ne vazhdojme e bejme gam gam apo jo? Pra ne duhet te jemi koshient qe nese duhet ti riparojme defektet tona tia fillojme nga vetja jone pra nga sali berisha fatos nano edi rama ilir meta e me radhe sepse keta jane dora e zgjatur e athines mbi ne pra keta e kane lejuar qe Tirana te kthehet ne nje cerdhe gjarperinjesh grek keta jane te korruptuar nga asfalia greke dhe tani jane te detyruar te bejne cfare duan ata,greqia ne 97 provoi te realizonte endrren e saj te rrembente jugun e shqiperise duke shfrytezuar kolapsin tone mirepo nuk kishte llogaritur turqine e cila nderhyri fuqishem dhe e smbrapsi dhe fill pas kesaj greqia ndryshoi strategji por jo qellimet grabitqare kundra nesh...te gjithe jemi deshmitare se sa e sa koncensione I jane bere greqise ne gjithe keto vite dhe shqiperia nuk ka patur asnje perfitim,perse duhet te ndodhi keshtu? sepse na e kane marre kalane nga brenda,shqiperia gjithmone bie preh e kurtheve greke gjithmone jemi shume te 'paafte' perball greqise perse? sepse na kane korriptuar dhe na perdorin sipas qejfit dhe sot ne diskutojme nga mengjesi deri ne darke per nje Bejler qe quhet Fredi me origjine nga Progonati qe nuk ka asnje lidhje me greqine por qe do te perfaqesoje komunitetin 'grek'ne Himaren shqiptare..a e kuptoni se cfare po bejme?? Ne vend qe ta vem greqine me shpatulla mbas murit e ti bejme presion per 1001 padrejtesi qe na ka bere dhe na ben ne gjendemi gjithmone ne pozitat e te akuzuarit...po pra pikerisht nga ky plehra rama qe hiqet si baba I kombit dhe I pathyeshem perball greqise sepse e ka sjell topin ne fushen tone dhe na ka bere kashte e koqe...or njerez Bejleri duhej te ishte ne burg qe nga 1994 dhe edi me saliun na e sjellin si kandidat per bashkine e himares..te gjithe jemi koshiente se kush eshte Bejleri shqiptare e grek por ja qe nuk kemi cti bejme...keshtu beme edhe me Kacifen...morem urdher nga greku dhe e vrame tjetrin paturpesisht(eshte e faktuar qe urdhri te vritet erdhi nga athina)kur kishim mundesi ta arrestonim dhe ta conim perpara drejtesise dhe sot greket vijne dhe bejne peligrinazh tek varri I kacifes I aristotel gumes etj etj pse?greku mbajti nje minut heshtje ne parlament ne nder te Kacifes apo jo?keshtu pra jemi koshiente efhe per varrezat greke te mbushura me kocka shqiptaresh edhe per aktivitetin antikombetar te kishes ortodokse te uzurpuar nga janullato ,jemi koshiente qe ujerat shqiptare po tentohet ti jepen greqise etj etj per shume koncensione dhe ne ketu bejme gam gam sepse na vjen hidhur qe nje badhkekombasi yne mban krahun e greqise dhe shkel interesat dhe autoritetin e shtetit dhe popullit shqiptar...perse duhet te biem ne kurthin e tyre? ne kemi kaq vite qe jemi spektatore dhe jemi shum te qarte per padrejtesite qe na jane bere,kur do te riparohemi? Kur do ta drejtojme gishtin tek kryeministri yne dhe ti kerkojme llogari per situaten qe ka degraduar ne jug te shqiperise?kane kaluar disa vite qe nga koha qe ish min i jashtem grek Nikos Koxhias e tha hapur si nje rrufe ne qiell te paster :min e jashtme gr perdor nje fond sekret per te kontrolluar situaten politike ne shqiperi per te kontrolluar median shqiptare si dhe kishen ortodokse...pra ky fakt u kalua nen ze sikur nuk ka ndodhur asnje gje prandaj edhe sot jemi ne pozitat qe na duket 'normale' qe ylli manjani te bej avokatin e grekut nga pozitat e ish min shqiptar...na duket 'normale' qe Arjan cani nga tv shqiptar te na tregoje se sa e sakte eshte greqia dhe politika greke..na duket 'normale' qe ish min jone I jashtem paskal milo te jete ne nje linje me politiken dhe historianet grek e serb..km tone rama i duket 'normale' qe shqiperia te zbrazet dhe shqiptaret te marrin arratine neper bote sepse 'te gjithe emigrojne'..pra na duken 'normale' shume padrejtesi qe na behen ne diten me diell dhe askush nuk ka force ta drejtoj gishtin tek fajtori ..ja pra ku jemi tani me shpatulla mbas murit dhe te kapur per fyti nga greket dhe serbet dhe jemi te paafte per tu mbrojtur ,greket dhe serbet nuk I fshehin orekset e tyre dhe kete gje e kane thene dhe e thone shume hapur dhe qarte...pyetja edhte :ne perse behemi pale ne lojrat e tyre te felliqura?pra eshte momenti nese duam te riparojme gabimet tona tia fillojme nga kryeministri yne sharlatan dhe gjakprishur ta cojme perpara drejtesise e ti kerkojme llogari per nje ser ceshtjesh..e kemi problemin brenda shtepise tone ne tirane ,gjarperinjte I shikojme cdo dite dhe ne mes te dites qe na helmojne me helmin e tyre dhe ne rrime e bejme gam gam,ylli manjani jo me larg se pardje tha se kishte alergji kur shikonte shqiptaret qe I kendonin Adem Jasharit ne air albania apo jo?? a e kuptoni domethenien?antishqiptaret kane guximin ta shprehin hapur antishqiptarizmin e tyre nga zemra e shqiperise pa parre parasysh se ata kane qene dhe jane funksionar te larte te shtetit shqiptar...po keshtu edhe edi rama ,s berisha,I meta, f nano,muc nano,cani bollano bejleri etj etj...doni me per 'belulin'??

                                       1. d
                                        daku

                                        Palikarri "zhapiku i pamposhtur" ke te drejte por meso te shkruash ore palikarr se Bejlerin e shkruan me te madhe (per respekt te Gerqise) dhe Ramen,Berishen,iua fillon me shkronje dore!Kjo tregon se çfare niveli je dhe se kujt race i perket!Ja dhe nje arresye me shume se perse nuk behet ky vend,sepse tallavaja qe ndertoi feudali Berishe i ngriti njerezit nga ana ekonomike duke u marre me lloj lloj pislliqesh dhe e uli njeriun e shkolluar deri dje ne ate fare feje sa dalin kesisioj trimash e japin leksione per ardhmerine e vendit si patriote te vertete pa ditur alfabetin dhe gjuhen Shqipe ne 2023 !Kjo eshte edhe fatkeqesia me e madhe qe i beri ketij vendi bisha Sali ku ne vend qe ta çonte shoqerine drejt modernizimit mendor e çoi ne feudalizem me tastier ne dore ,ku dhe me injoranti te tregon rrugen qe duhet te ndjekesh per tu bere i denje per shoqerine e pamoraleshme.Ja pra perse ky vend nuk hap shtepi publike sepse vete Shqiperia per mese 20 vite Berishizem u kthye ne nje bordello qe veshtire se e kupton se kush eshte prostitute dhe kush shfryn l..qet!

                                        1. z
                                         zhaku i pamposhtur

                                         'daku' te falenderoj thellesisht qe pate kurajo te lexosh repliken time te gjate dhe te korrigjosh gabimet e mia gramatikore dhe natyrisht qe I pranoj verejtjet nga cdo drejtim qe vijne dhe duhet te dish se ngaqe shkruaj shume gjate I bej per efekt shpejtesie sepse nuk jam edhe aq I dobet ne drejtshkrim..sa per Bejlerin (qe e shkruaj me "'B' te madhe)dhe respektin qe kam une per Greqine kjo nuk qendron sepse duket qarte ne permbajtjen e replikes time dhe te them te drejten qe ti daku dhe ndonje 'dak' tjeter gjeni vetem gabime drejtshkrimore ne repliken time pra kjo nenkupton se une kam te drejte per ato qe shkruaj...tani persa I perket qe une shkruaj me germa dore te vogla emrat si 'edi rama' 'sali berisha' 'ilir meta' 'fatos nano' etj poo e pranoj qe I shkruaj qellimisht sepse e besoj qe keta jane njerez shume te vegjel dhe negative qe nuk e meritojne as emrin tua shkruash me germe te madhe pra kete gabim ortografik e bej me shume vetedije dhe jo sepse jam nivel tallava i 'ndertuar nga feudal Berisha' prandaj ti daku mos me ngaterro me rracen dhe nivelin qe kam sepse as mua nuk me njeh as ironine time nuk e kap dot keshtu qe eshte gje e ulet te shash dike qe nuk e njeh,te pakten nje njeri me llogjike nuk e ben...duke lexuar repliken tende kuptova qe ti ia hedh te gjitha fajet Berishes dhe anashkalon sharlatanin Rama qe ka 10 vjet qe qeverris dhe qe I perzuri te gjithe shqiptaret,Saliu dhe Rama jane bashkpuntore te ngushte dhe arkitektet e shkaterrimit te Shqiperise prandaj daku perpara se te korrigjosh te tjeret korrigjo njehere veten tende sepse une nuk jam militant as I Berishes dhe as I Rames sikurse je ti.prandaj ju militantet e Rames duhet te kuptoni nje dicka se populli ua dha voten per te shporrur Saliun dhe jo qe ju te vaxhdoni ta degradoni kete vend me keq se cfare I beri Saliu dhe te vazhdoni tia hidhni fajet per cdo gje Sali Berishes...eeej 'daku' thirri menies keni 10 vjet qe qeverrisni dhe jo 10 muaj...Saliut duhet ti kishit treguar vendin dhe jo ta lakoni kafeneve nga mengjesi deri ne darke prandaj tallava je ti soji yt dhe rraca jote dhe duhet ta lash gojen kur me drejtohesh mua sepse natyrisht qe nuk je I nivelit tim

                                       2. T
                                        Tema

                                        Sa fiksim e keni te nxirrni cdo 2 dite kete shemtire pa vlere qe nuk eshte askushi dhe mendimi i te cilit nuk ka pike vlere. Gazete e dhjere qe ekziston vetem per komente.

                                        1. D
                                         Demokrati idealist

                                         Yllit nuk i ikën inati me Ramën sepse ai e shkarkoi si ministër drejtësie duke e lënë rrugëve si laro,prandaj nuk lë rast pa shprehur dufin që ka kundër tij.Ky laro për inat të vjerrës shkon e flë me grekun.Nuk i vjen turp,sepse është një maskara.

                                         1. Y
                                          Ylli këshillon

                                          Dhe ty Ylli,sikur t'u hap barku për Edi Romën që po e këshillon! Po ty të intereson që të bjerë nga pushteti Edi.... hajde hipokrit, hajde!

                                          1. T
                                           TARRASI

                                           O zhak pordha,na cudite,o qifsh, veten ne byth,po pse o shkerdhat,Rama e vuri kandidat besprerin,Rama e shiti detin,Rama i lejoji varrezat greke,ne kufirin imagjinar,te VorioEpirit,po ti legen,nuk ke ndonjë qëndrim ndryshe nga keta laperat e tjere,nje hale jeni.

                                           1. z
                                            zhaku i pamposhtur

                                            Populli yne thote nje fjale te urte :kush fle me qente do te gdhihet me pleshta...edhe mua me vjen inat qe 'krruhem' tani kur lexoj qe dikush me shan edhe pse nuk me njeh..megjithate e kam marr parasysh nivrlin dhe po e anashkaloj sepse kur kam kohe te lire hyj ndonjehere te ndaj mendimin tim ne kete forum,mendoj se kur ballafaqohemi me njeri tjetrin ketu ne forum duhet te deklarojme se nga c'pozita replikojme psh une jam emigrant dhe nuk jetoj ne Shqiperi ,mua nuk me intereson e 'majta' apo 'e djathta' mua me intereson Shqiperia te eci perpara dhe jo te degradoje keshtu sic eshte...me llogjiken tende 'tarras' une duhej te leshohesha edhe me keq me sharje se mbase kjo eshte gjuha jote e perditshme por fatkeqesisht une nuk para e njh mire kete gjuhe dhe po te pergjigjem ne gjuhen time edhe pse ti nuk e meriton kete gje...ti si padashje I rreshtove nje pjese te gabimeve te Rames..nuk ju kuptoj dot ju militantet qofshi te Saliut apo te Edit ,e kuptoj se kocka qe ju hedh Edi te lepini eshte e shijshme por nuk e kuptoni se duke u bere bashkpunetor ne regjimin e tij jeni bashkefajtor ne degradimin dhe rrenimin e shtetit dhe popullit shqiptar?ju militantet e Rames jeni kaq sylesha saqe pa piken e llojikes vazhdoni dhe shani Saliun per shume gjera dhe harroni qe keni 10 vjet qe qeverrisni..o capitoooo??po mir mer plak kur e dini dhe keni fakte qe Saliu ka ber gjithe keto gjera te poshtra perse nuk e fusni mrena? Rama ka edhe nje karte shume te fuwishme ne dore tani se fundmi ka karten e 'non grata'...perse nuk e rras mrena?ndersa une personalisht mendoj se Saliu livadhis jashte pikerisht se ka mbrojtje te fuqishme nga Edi Rama perndryshe nuk ka asnje lloj shpjegimi,lodrave me 'skap' e 'spak' u ka dale boja dhe jane per tu treguar si barsaleta apo jo dhe ky fakt nuk ka pike dyshimi sepse jemi te gjithe deshmitare dhe po e shikojme qe populli shqiptar ka marre arratine dhe e ka braktisur kete vend duke emigruar gjithandej pra askush nuk ka asnje fije shprese pervec ju nje migme te perbere me militante nostalgjike te paraardhesve tuaj komuniste dhe juve qe keni gjetur nje damar te vockel dhe thithni pa pushim gjakun e ketij populli si puna e rriqes nen lekuren e qenit...booo nuk kam durim ta harxhoj kohen me ty me mir po shkoj te loz me femijet e mi...

                                           2. N
                                            Nje i Moshuar

                                            Zhaku: Armiku gjithmone ka punuar dhe punon nen rogoz por sot eshte e drejta e fjales se lire keshtu qe dalin sheshit bashkepuntoret me Armikun , dhe Manjani ka dale hapur qe punon per grekun apo serbin e kush ti jap dy lek jane te shitur nuk eshte per tu cuditur duan trazira qe te perfitojne ofiqe .Manjani si ka mbiemrin eshte manjak per lek jane njeres te liq si familje per dy lek behesh hasem me keta rob .E kane zili Ramen se nuk e arijne dot ne te gjitha drejtimet dhe i japin gjuhes.Sa per Greqine nuk ka kellqe te kundershtoi Europen,Greku mezi po hiqet zvare per vehte eshte si manjani

                                            1. t
                                             tetovari2

                                             O plak,po sot është e drejta e fjalës së lirë,por duhet të respektohen ca norma.E drejta e fjalës së lirë nuk fo të thotë që të ofendosh,shashë e denig rosh një person e aq më pak të bësh thirrje për sulm ndaj institucioneve shtetërore e haptazi të baltosish shtetin tënd.Kudo në shtetet demokra tike e sidomos në regjime jodemokratike e ha burgun me procedurë të shpejtë! Njejtë duhet vepruar edhe shqipëria.Nëse nuk ka ligj të tillë,LUS MINISTRINË E DREJTËSISË QË SA MË SHPEJTË TË SJELL NJË LIGJ KU DO TË DËNOHEN PESRONAT QË OFENDOJNË PERSONAT DHE SHTETIN!

                                            2. R
                                             Rri urte or bir ... mos u ndje shume

                                             Ky qerosi fake nonstop te tregoj ku i gjeti paret qe ka apartamentin me pamje me te mire mbi Liqen tek pall e Bashkim Ulajt ... eshte i pari qe ka hyre e banon atje ... duhet te jete nja 3,000 Eur/m2 atje ??? ... sikur e ka nje çeshtje te SPAKU ky trimi (e ka kollaj SPAK se vetem dritat e tij jane naten ne katet e fundit). Apo eshte ne konflik konstant me reformen e drejtesise dhe efektet e saj ? Keta nga paniku ... nuk po din tani edhe cfare po flasin.

                                             1. P
                                              Poshte maskarenjte

                                              Lëre o Illi të bjerë ! Pse po të dhimbset Rama? Ministër nuk bëhesh më.Vetëm nëse fiton Berisha. Lëre pra Ramën të gabojë e ta rrëzojë Greqia ...përndryshe kushedi sa vite do t'i bësh thirrje përsëri e përsëri: aman o Edi ik !

                                              1. N
                                               Noci

                                               Me sa mbaj mend ky topja antishqiptare qe me vjen keq po me duket se ka origjinen dibrane e ka filluar heret ne bashki me Ramen dhe pastaj ka ardhur duke i ndruar pothuaj te gjithe.E mban vehten te mençur por nuk e marr vesh pse duhet te jete ne proteste ne Himare ne mbrojtje te Belerit,nje dibran a ma thote dikush,apo edhe ky si Kol Prenga eshte i lindur dhe rritur ne Himare dhe eshte grek

                                               1. n
                                                nje nga populli i thjeshte

                                                More manjan a manjak se di se cfare rrace je po nje gje e shoh vetem nga menyra si flet (si e ema e zeqos maje thanes). Pse mor i ndritur del dhe jep porosi ne gazeta ti ke qene ne politike dhe re nga fiku tani shikon gjethet e fikut dhe s'te rrihet pa ber gam gam?Zbythu mor i paditur dhe tregoje veten ne se je pak shqiptar.Zoti te paste amanet!

                                                1. a
                                                 american23al

                                                 Ky eshte nje lapangjoz ordiner qe krekoset si pleshti mbi plehra dhe i duket vehtja se co c’ eshte, rrote palloshi idiot…!

                                                 1. D
                                                  Drejtesia e munguar

                                                  Ylli,Cani,e plot te tjere nuk jane pjese e plerave te Greqise.Ata kane ngren corben e prishur te Saliu dhe do te kendojne gjithe jeten cfar thote Ai.Belerin e pruri ne skene Saliu,Meta e shporta e karavidhev "opozite".Keta mendojne se duke akuzuar Ramen per nderhyrje ne gjyqesor duan qe Ai te beje kete veprim per interesat e Greqise (Saliut,Ilirit e te tjere).Edi Rama duhej te kishte ngritur zerin (e shtetit Shqiptar) per te drejtat e emigranteve ,per te drejten e popullsis came te shperngulur nga trojet e tyre "duke bere genocid),duhej tu vinte" kufirin te thana"kerkesave te pa arsyeshme te shtetit me konfliktual ne Europe.Me ke kufizohet Greqia dhe nuk ka probleme.

                                                  1. A
                                                   Aron

                                                   Jane pikerisht, tipa si ky pisi qe kane shitur gjithmore interesat e Shqiperise. I ha mutin Rames, Greqia dhe ju bythqirat e Sali tradhetarit.

                                                   1. A
                                                    Atdhetari

                                                    E po edhe ky debil juristi që hiqet si ideollogu i drejtësisë po ilëplhet si shumë Grekofonve që kanë krime më mostroze ndaj vëllezërve çamë i është bashkuar korit të Grekofilit Çani që për turpë të stacioneve televizive thirren si analizë te zotë por që nuk janë gjë tjetër veçse si anti Shqiptare të devotshëm KËTYRE MOSTRAVE ANTI KOMBËTRE TI REFUZOHET TUIRRJA NËPËR EMISIONE PËR TË LËSHUAR THIRRJE HELMATISTE

                                                    1. S
                                                     Shkodrani-Belgjike

                                                     Po të dhimbset Rama ty , shko mor jeto në greqi ndoshta të del naj gja anej.

                                                     1. T
                                                      Taras Permas

                                                      politikan bythqim

                                                      1. T
                                                       Tutu

                                                       O Ylvi qekur ke filluar te behesh merak per pushtetin e Rames… boll u shkerdheve andej nga Palermo behar me behar bashke me tet shoqe , o legen e qylaxhi i pafytyre… pidhin e sateme do marresh nga greku… e shite bithen lire o Ylvi nuk ta mori mendja , ndaj je shperfytyruar keshtu …!!

                                                       1. L
                                                        Lala

                                                        O MANJAK TY DERRI LIBRIN E FAMILJES. NUK JE KENAQUR TI E KURVAT TUAJA DUKE U SHKERDHYER. KAQ TE PASKRUPULLT E KAQ KURVA JENI

                                                        1. L
                                                         Lala

                                                         O MANJAK TY DERRI LIBRIN E FAMILJES. NUK JE KENAQUR TI E KURVAT TUAJA DUKE U SHKERDHYER. KAQ TE PASKRUPULLT E KAQ KURVA JENI

                                                         1. M
                                                          Middle fingers up!

                                                          Fuck you Ylli Manjani! Let them greeks fuck you! Rama do perdore bythen tende kur te vije puna, pa merak!

                                                          1. P
                                                           PO , PO

                                                           Tani po , qe e tregove veten qe je shume me gomar se sa te kujtonim ! Pse ore , me idjotesira te tilla do te qendrosh ne politike ti torolloak " i arsimuar" ? ! Te urrej me thellesine e shpirtit dhe te premtoj se ne rastin me te pare qe do te te takoj , dote te peshtyj ( do te te hedh gelbazen) mbi ate qe ti e quan fytyre .

                                                           1. a
                                                            astriti

                                                            po ti moj kurvicke pse re nga pushteti ?nuk respektove gerqine?

                                                            1. K
                                                             Kurveleshi

                                                             Manjani mos e tepro.Qe je rrotkarrizu e dine te gjithe.Gojet e liga thone qe te ref gruja.Ne fakt ke te drejte se ajo ka dore.Po cke qe ja nxjer inatin vendit tend.?Mos ngatero profesionin e avokatit me matrapazin.Ose sic thote nje roje posht zyres tate:Mos ngatero karrin me dollarin. Greqia duhet ta kete mire me ne,jo ne me ata.Do shohesh pas ca kohesh.Do dhihesh duke qesh kur te fillojne Camet te marin pronat.Prandaj lere Micokarin dhe behu avokat i ceshtjes Came ose Tim Idrizit.Do jesh i nderuar,se do e kapesh.noi 15 ditsh ne Sivota. Ne fund meri MEROS TE GJITHA KOMENTET E VERI GISHTIN KOKES.

                                                             1. N
                                                              Nj i Moshuar

                                                              Tetovari2 ke shume tedrejte po po kete e mbolli Sali kriminel qe pas 90-tes ajo qe kam thene une plaku eshte ironi se ne baze te kesaj fjale te lire po abuzohet shume duhet te vendoset me ligj se dhe e folura ka Norma .Kete ligj e vendosi Sali krimineli se e perdor vete kete gjuhe per tju shmangur DREJTESISE.

                                                              1. C
                                                               Columbo

                                                               Greqia s'ka qënë dakord me marrëveshjen Rama

                                                               1. R
                                                                Rombi

                                                                Një gjë nuk thotë Manjani,si quhet gjykatësi i Bejlerit,a ka faj ai që ja ka futur këmbët Bejlerit në një këpucë e nuk po pjerdh për Greqistat e Europisat

                                                                Lini një Përgjigje