Arian Çani: Rama është i mahnitshëm kur e takon për herë të parë

24 Mars 2023, 09:15Politika TEMA

Arian Çani: Rama është i mahnitshëm kur e takon për

Gazetari Arjan Çani thotë se Edi Rama ka një performancë gjuhësore që i bën për vete menjëherë të huajt.

Teksa iu referua vizitës së sotme të Ramës në Britani dhe takimit me kryeministrin Sunak, Çani u shpreh se gjuha e përdorur nga Rama ishte e mirëmenduar, teksa kaloi nga Mr. Been tek Dua Lipa.

“Mund të themi çfarë të duam, po duhet thënë që është një personazh që di të flasë me të huaj, për shumicën që nuk e njohin, Rama është i mahnitshëm para të huajve. Ndaj është këtu ku është për mënyrën se si flet. 

Gjuha që ka përdorur sot është e mirëmenduar, kalon nga Mr. Been dhe Dua Lipa. Kjo nuk po bën ndonjë lajm atje, por bën lajm këtu, këtu ka shumë njerëz që kur e dëgjojnë. Është strategji komunikimi për shpëlarje truri masive, dhe Rama e bën shumë mirë”, tha Çani.

52 Komente

 1. E
  Edhe ky si mizat e kalit...

  E die cfare komentojne komshite e TI qe je ritur me to.... TI je nje rot djathi kackavall.... domethene nje rot k....

  1. timo

   Çani, ti ke shpētuar nga shpërlarja e Ramës se nuk ke tru.

  2. g
   goni

   cano rama eshte i mahnitcem perher

   1. V
    Vranakonti

    Ti Cani je i keq,por ndonjehere behesh i mire. E themi kete se kure vlereson nje kundeshtar,nje qe ke inat,ashtu sic ke ti Edi Ramen,eshte normalja e normaleve.

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

     Dolën militantët të mbrojnë Ramën, a thua se u shau njeri babën. O trima, më avash. Tani, që Çani është nje trap zalli, kjo dihet. Edhe që Berisha është Katunari me I ndyre qe Ka patur Shqiperia, Arberia, dhe Iliria, sot e tre mijë vjet, kjo prapë dihet. Por kjo nuk do të thotë qe Rama është i treti mbas Krishtit dhe Gjergj Kastriotit. Kur shkoni te Bashkia apo te Zyra e Hipotekës, ju nuk takoni Ramen apo jo? Kur perballeni me policin, tatimet, gabimet tek fatura e dritave, apo edhe më keq, ata qe kane semundje te renda, dhe u duhet të fusion duart thelle ne xhepa, per të marrë keto shërbime qe duhet të jenë falas, si ju duket Rama? Apo prapë gjigand! Nuk po krahason njeri Ramen me Berishen, sepse është njesoj si të krahasosh Ruzveltin me Hitlerin. Por kujt i plasi se si është Rama kur unë nuk kam per ta takuar Ramen ndonjehere, nderkohe qe matrapazët kanë pushtuar zyrat e shtetit. Edhe ne kohën e Enveri kështu ishte. Mahniteshin njerezit nga oratoria e Enverit. Dhe gure ne trastë.

    2. j
     joni

     gjithmon e me shume cani flet negativisht per ramen

     1. A
      Adriatiku

      Po Rama jaka sherdhyer*** me ç'far ka ! Prandaj flet negativisht per te.

     2. k
      klodjan

      ahahhahah o fans

      1. U
       Ushtari.

       O Arjan te paska rene pazari shume prandaj po meresh me Ramsin per te rrit pazarin por mos u lodh kot se ti e di sipas teje gjithmone ai do te te hedh apo jo.

       1. S
        Sona

        Rama eshte lideri qe i duhet te gjithe vendeve per tu zhvilluar edhe me shume ne cdo aspekt,fat per ne qe e kemi ne krye te Shqiperise

        1. B
         Besa

         Rama eshte i pakrahasueshem dhe gjithmone kerkon te drejten per shqiptaret kudo qe ndodhen,askush me pare se ka bere kete gje

         1. A
          Arjon

          ai eshte i zoti ne ate qe ben.jo si berisha qe nuk di te lidhe 2 fjale

          1. s
           sindi

           ai ka permendur vetem te verteta per shqiptaret dhe kjo eshte fakt.

           1. I
            I Derguari I KQ

            Me të lavdëru Çani nga anusi I provincës, mediokër deri në prostat, provon sesa "lart" qëndron kultura e komunikimit e Vin Llapës. Kështu vazhdo Çani. Je I pari dashnor pallues I Edvinit kur ishte termometri I Bashkisë. E njeh mirë. E shkepe edhe nga bytha edhe nga lejet e ndërtimit. Kur eshte puna per lekë Çani ssheh nga syte. Pallon edhe kufomat e gomerëve.

            1. L
             Ladi

             Çani shkoj ne pith te semes kur sheh si e presin te huajt Ramen

             1. I
              I juaji Enver Hoxha

              Kultura e Edvinit paska bërë progres !! Nga batutat e filmit me R Çamçakizin tek filmat e Mr Bean !! Holy smoke !. Ky kujton kryeministrat shohin filma dhe zgjidhin çeshtjet ekonopolitike. Te pakten eshte i mashtrues i sinqerte. Aq di aq thote. As nuk di se çfarë di. Klloun!.

              1. L
               Luani.T

               Çano, Ej, si të ka thënë Rama ballë per ballë, je ..... ballë kazani, dmth, je i "veçantë"!!

               1. C
                Cani Shkullaku Fevziu Rakipi Bushati Lubonja sherb

                Sipas gjysem informacioneve nga sherbimet sekrete Mossad FBI CIA budallai Cani del ne konkluzion qe Rama qenka i mahnitshem po a e kuptone Ramen nje idiot si ty linde pyetja ?

                1. A
                 Ani

                 I ben sepse ato qe thot i ben realitet

                 1. E
                  Eno

                  Te gjithe e besojn ramen pasi eshte vertet njeri i fjales

                  1. N
                   Noke

                   Po ku ke kapacitet ti o Can te analizosh te madhin Edi Rama ti ben mire vetem lepirjen e bythes te Saliut sidomos tani qe e ka zene barku , ke dhene prova kur e ke te ftuar , po kur u be edhe ky mut analist

                   1. S
                    Shqiptari

                    Nuk mjafton qe leh ne cdo televizion po i perserisni edhe ju te temes cdo here qe heh..Ketij mjafton ti tundesh lekun para syve dhe i sherben cdo agjenture.

                    1. B
                     Bilbili

                     ... ndryshe nga ty, Cani, qe je i neveritshem qe ne here te pare, ashtu edhe ne te njeqinten!

                     1. g
                      goni

                      edhe per here te dyte edhe per here te trete po leji kto o arian

                      1. a
                       animas

                       Rama eshte unik o kazan.....po ju po vdisni....doni llum ju, qe tju jape edhe juve nga nje kothere, jo qytetari, intelektualizem, e vizionar.

                       1. Z
                        Zot ( Janullatos ) fale Arianin !!!!!!!!!

                        More fund funderrine !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je njeriu nder me te peshtiret e medias ( jo i vetmi ).

                        1. H
                         Haku

                         Nese ramiu esht i mahnitshem ne takimin e pare.. ti je super i neveritshem si ne te parin ashtu dhe ne te fundit. Jane disa nga ju qe e urreni ramiun vetem se nuk beheni dot si ai, nuk flisni si ai, nuk mendoni si ai dhe sjeni stratege si ai. Ti degjenerat, avokat a.goxhaj e shume te tjere si ju, e urreni ramiun, ama nga ana tjeter, do te donit te ishit si ai... v.k

                         1. M
                          Muzaka i Ri

                          Nuk te mahnit, ka IQ nje qinde here me te larte se ti. Je si large shume me Ramen ohoooo sa larg, njelloj si harapashi me mutin, prandaj llapni. Qe ka gabime, ka dhe shume madje, por me nje takem si ju eshte shume lart.

                          1. H
                           Himarioti

                           Dhe ti o Çani, je një fytyrë e ndyrë, nga më të besdisurat që mund të shikojë njeriu në tv dhe jetën e përdistshme.

                           1. P
                            Pambuku

                            Rama eshte ne vendin e gabuar. Ose me mire te them eshte herkuli qe tani i ka rene ne pjese te pastroje stallen e derrave te Shqiqerise. Vetem me nje ndryshim, qe po u thote derrave ta pastrojne. Do ja dale valle?

                            1. G
                             Gota

                             Bravo “ pambuku “ krahasim i qelluar dhe tregon qe je njeri i lexuar Zoteri!

                            2. E
                             ED TIRONCI

                             ato pak here qe dilte sali tartakuti ne europe...per takime...t vite turp me qene shqiptar...tos nano ishte kopil ...kurse rama eshte erudit...ti je kokrra e gamorit.shyqyr qe e hoqen emisionin tat....se te hapte barkun.ti ,cim peka,sonila meco,grida duma jeni bajga mediatike...dhe rama tall bythen me ju...sa te jeni ju ,me ate valixhedrrasen e vicidolit dhe kokecepin e cepanit....rama eshte i perjetshem.te jem si ai,veteshpallem mbret.

                             1. R
                              Raqipllari

                              Aresyeja qe kerkon or Qani nuk eshte se eshte i mahniteshem Rama por qytetaria e civilizimi qe ka perpara duke respektuar kedo qe eshte i dijeshem e jo si ketu tek ne qe pretendojme qe llumi qe ka zene median duke te futur edhe ty brenda si i peshtire pa patur qytetari e kulturen e domosdoshme, doni me çdo kusht qe te impononi idiotesine tuaj si pjese e kesaj bote injorante te kazanit mediatik ku ne sot marrim informacionet fatkeqesisht nepermjet jush e qe ju nepermjet dritareve te ketij kazani kerkoni me çdo kusht te impononi mendimet Tuja pavaresisht se ne ç'pjese te nivelit beni pjese.Kjo eshte aresyeja se perse kudo qe shkon ai e perfaqeson jo vetem vehten por edhe vendin denjesisht.Kete sekret ju s'keni per ta kuptuar kurr sepse pasi keni bera para e prona mendoni se keni ne dore gjithçka mendimin dhe njeriun.

                              1. "
                               "BOHOTINA"

                               Berisha thoshte: "Une u them ju, ju me thoni muuuu...".

                               1. I
                                Iso

                                E mor can!e paske kuptuar shume vone qe ta ka shperlare shkerdhyer trurin (sepse keni qene shoke) ua shperlau e shkerdhei trurin ty,lubonjes,lesit, shkullakut,zhejit etj dhe ju hodhi si lecka qe jeni ne halet sali e meta.

                                1. K
                                 Kinom

                                 Rama eshte nji nga Kryeministrat me te mire, pa's Ismail Qemalit dhe I ka mare shume pamje e tij. I ka ngritur pristigjish Shqiperise ne bote qe nuk e ka Bere njeri Deri tani. Ju pelqen sju pelqen disave ky eshte nji realitet.. Po e zbukuron dita dites vendin pavaresishte shkopinjeve qe I vene nen rrota. Qente le te lehin ec perpara Edi Rama. Je I madh.

                                 1. K
                                  Kinom

                                  Rama eshte nji nga Kryeministrat me te mire, pa's Ismail Qemalit dhe I ka mare shume pamje e tij. I ka ngritur pristigjish Shqiperise ne bote qe nuk e ka Bere njeri Deri tani. Ju pelqen sju pelqen disave ky eshte nji realitet.. Po e zbukuron dita dites vendin pavaresishte shkopinjeve qe I vene nen rrota. Qente le te lehin ec perpara Edi Rama. Je I madh.

                                  1. M
                                   Mara emigrante ne Itali

                                   Rama foli shqip bukur dhe paster ,jo si ju qe thoni genjeshtra gjithe kohen , Rama ndjen neveri per ju qe ja zini emrin me gojen e qelbur qe keni ,Rama i duhet shqiperise qe ju e shendrruat ne hale o tru peshk

                                   1. K
                                    Koha

                                    Edhe ty ta ka shplarë,mut ta ka bëre hahaha

                                    1. k
                                     kili

                                     Ky dhe ironia e tij jane si surrati vet

                                     1. g
                                      genci

                                      Cano ku je mor bir i nenes kur u bere dhe ti te flasesh si i zgjuar

                                      1. m
                                       mesia

                                       Po shko more arian kush ta jep mundesine ty te takohesh me ramen

                                       1. s
                                        shqiptar

                                        Edhe per ty mjaftojne tre kater takime apo lexime te karlliqeve qe shkruan dhe bindesh qe kokrra e bythshkerdhyerit grek te shitur e blere per nje pale breke te gruas

                                        1. M
                                         Mondi

                                         Ky cani eshte llumi i shoqerise shqiptare

                                         1. B
                                          Bjordi

                                          Shyqyr qe e pranon sepse ty te ka bere per uje te ftohte gjithmone

                                          1. f
                                           frank

                                           Rama eshte nje dick head dhe drogagji

                                           1. U
                                            UNE

                                            Prandaj kjo bote ka pak te mencur dhe shume debila,...si puna jote.

                                            1. S
                                             Sala

                                             O qifsh veten ne byth,o klloun,o analist i leshit,qe nuk ke as origjine,e as identitet,qe nuk ke as byth,e as tru,po na hiqesh si filozof i madh,po nje gje nuk e kuptoni kompania e juaj,qe jeni te neveritshem,ne opinion,ju nuk jeni ne gjendje te perceptoni opinionet,edhe BIG brave vip,eshte nie emision me nje shikushmeri shume te madhe,arsyeja eshte shume e thjeshte,ju qe merrni persiper analiza dhe opinione,qe keni blloku cdo ekran,si dhe politikane,pa origjine,jeni ba te neveritshem,prandaj mileti,me mire argetohet e diskuton per ata,se sa te meret me ju,po kjo nuk do te thote,qe kjo audience,mund te votoje per nje krah te politikes,prandaj mire thote thote ajo shprehja:

                                             1. V
                                              Vini

                                              Çani, je bëtë murtajë për njerëzit. Do përfundosh që do shesësh gazetat e fari balliut, po qe se shiten.

                                              1. K
                                               Klevi jam kerrici i Faros

                                               Me keto mendime te pjerdhura o analfabet , vetem Qimi i Syrit nga Tv e familjes hajdute kriminele Berisha te konkuron.

                                               1. a
                                                alphade

                                                Arian ! Lere Edin dhe Erin te ndertojne e modernizojne Shqiperine, pastaj hajdeni Ju me shifteli e sharki dhe kendoni kengen Bajlozit tr Zi……..!!!!

                                                1. D
                                                 Dylber xhafa (përgjegjës dhe zotrues i 26

                                                 Hë për hë ende nuk ka lindur ndonjë intelekttual shqiptar qe të perballet me hijen e rëndë të drejtuesve të mdhenjë si të Evropëes apo t ë. botës Të vetmen fatkeqsi ka polarizimin e pa merituar të pseudo oligarqise me etalonin monedhë korruptive..... Shqetsim mbetet e ardhmja e afërt .. Hë për hë mbetet politika e bërë pisë nga sherret mikroborgjeze dhe ka munguar debati politik këtu fajin e ka pseudoprogrami i pedigresë në prejardhje...

                                                 Lini një Përgjigje

                                                 Blog Tema