FOTOT/ Bajram Begaj i thërret në iftar: Të gjithë me fytyra të nxira!

23 Mars 2023, 20:20Politika TEMA

FOTOT/ Bajram Begaj i thërret në iftar: Të gjithë me fytyra

 

Presidenti Bajram Begaj ka shtruar iftar në ditën e parë të muajit të Ramazanit, ku ka thirrur ambasadoren Yuri Kim, Kreun e PD-së, Enkelejd Alibeaj, kryebashkiakun Erion Veliaj, kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla si dhe kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta.

Por edhe pse i ka thirrur në gosti, ku kanë qenë edhe Baba Mondi dhe kreu i KMSH-së, të gjithë politikanët nuk e shikonin njëri-tjetrin në asnjë moment, e kanë dalë me fytyra të nxira.

Begaj ndërkaq, në mesazhin e tij shkruan: “Ishte kënaqësi e madhe për mua t’i bashkohesha tryezës së iftarit të parë të muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky muaj është një mundësi, në të cilën shqiptarët e besimit mysliman afrohen me Zotin nëpërmjet agjërimit dhe veprave të mira.

Dëshiroj t’i uroj agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve. Ramazani është muaji i paqes, mëshirës hyjnore dhe solidaritetit ndërnjerëzor. Është muaji i mirësisë ku dalin në pah cilësitë më të mira të njeriut si përkushtimi, toleranca, durimi dhe dashuria për Zotin e njëri-tjetrin.

Gëzuar Muajin e Bekuar të Ramazanit! Të keni paqe e begati në familjet tuaja! Agjërim të lehtë e të pranuar!

TemA

56 Komente

 1. A
  A.cani idiot i lindur por i dobishem per kazanin e

  Per çfare i ka therritur ? Po ai me fustan te bardhe dhe me nje çarçaf jeshil ne koke si karkalec misri cfare eshte ? Qenka edhe spiuni I.M i mungone non grata nuk ndihet mire haaaaa rraki koçimare e zjere dy here dhe te keput ne mez spiuni

  1. K
   Kjo ështe e pa pranushme

   Kët une nuke e koptoje. Po Bajram Begaj, a ështe presidenti, i veq Muslimanve, a po i gjith Shqiptarve? Në letra të pakten ne jemi vend laik, dhe (Evropjan?) Keto lloje veprimesh, nga ana e Bajramit, Rames, Saliut dhe Metes jane të pa pranushme. Edhe pse keta vet jane Musliman, nuke kane të drejte që me instututsjonet e Shteti tu sherben veq Muslimanve.

   1. B
    Barom i gjithe viti

    Jepi Baramo,dhe ti mungoje,i qive temen ketij ,vendi europian,bashke me rame-dylberin,qe te zgjodhi, duke e kthyer kete vend ne nje vend islamik. Ky eshte pushtimi i dyte,i ketij vendi nga keta lloj bastardesh islamik.

    1. R
     Remo

     E rrofsh sa malet Barom,, e tregove veten qe je nje gomar peqini...tashti, sic jeni aty, ngrijeni sumen perpjete tu fshikulloje shoqja Kimete(te lani mekatet)...dhe nje gje tjeter(te rendesishme), duhet te mbani veshjet tradizionale kur filloni agjerimin, me benevreke si haxhiu qamiles dikur...vari kkkk se jemi gjoja shtet "laik",, ju ben lanet babe sulltan Erdoga o qafire. Gezuar Ramazonin!

    2. K
     Kalec Dega

     Fytyre nxirre thone keta...ehu , ku e kane menjen ata..te floriri i Metes..... = lol Emo Baromi i RRogozhines, nuk je larg nga Kavaja.......lol = Kimeten do ta bajme Muslimone, njashtu.....lol

    3. k
     kosta

     Kur do kemi burra shteti , e jo njerez fatar ne nje shtet laik. C ‘pune ka presidenti me festat fetare qe shteton darke? Atehere duhet te shtroje darka per te gjitha festat fetare. Jemi akoma me mend turkoshakesh.

     1. A
      Arditi

      Unitet kombetar o kostaq. Prandaj eshte figure shteti jo per te na ndare si ai koqja para ardhes

      1. g
       goni

       unifikimi sbehet me dreka darka por me qendrime ,gje qe politika shqiptare as e di cfareceshte ,e nderrojne pllaken si tju vije per mbare ...

      2. S
       Simbas rradhes edhe. Florriri ne Rec..

       Kosta kuptoi pake gjerat. ! Festa ishte se Spiuni nuk ishte i fituar aty. ! Spiuni Penecilina Ose me qarte. Spiuni Sali ... Ndersa Spiuni Florriri Meta ishte i ftuar simbas rradhes. ! do kemi te reja ne Muajt e ardhshem....qe do te thote qe te gjithe ne Rec e kane vendin....se nuk do shpetoje njeri. !

       1. S
        Simbas rradhes edhe. Florriri ne Rec..

        Kosta kuptoi pake gjerat. ! Festa ishte se Spiuni nuk ishte i fituar aty. ! Spiuni Penecilina Ose me qarte. Spiuni Sali ... Ndersa Spiuni Florriri Meta ishte i ftuar simbas rradhes. ! do kemi te reja ne Muajt e ardhshem....qe do te thote qe te gjithe ne Rec e kane vendin....se nuk do shpetoje njeri. !

        1. P
         Pensionisti i Porcelanit

         bravo!

         1. K
          Kosovë

          Kosta, kometi i juaj eshte shume i qelluar. Vetem ne frymen e komentit tende kane qendruar dhe mund te qendrjne shqiptaret te bashkuar. Te bashkuar per nje shqiptari te qyteteruar e atdhedashese. Shpresojme se shqiptaret do ta pastrojne Shiperin nga ky llume i cubave qe plaqkisin popullin. Urojme qe tere ky llum rreth kesaj tavoline te largohet nga skena politike e te shkoj je poehun e historise, atje ku e kane vendin

          1. Z
           Zot fale!!!!!!!!

           cashtu cashtu kosove cashtu. urojme qe te mos jene te gjithe si ti. cashtu bre

          2. B
           Bu Rreli

           ke te drejte 100% te drejte Presidenti/Kuvendi eshte nje organ i pavarur nga feja politika ect! Nuk ka kuptim nje president te mbaj fjalim propagandistik per per "Novruzin" Ska asnji lidhje. KjO ESHTE SI TJA FUSI KAU PELES!

           1. B
            Bu Rreli

            ke te drejte 100% te drejte Presidenti/Kuvendi eshte nje organ i pavarur nga feja politika ect! Nuk ka kuptim nje president te mbaj fjalim propagandistik per per "Novruzin" Ska asnji lidhje. KjO ESHTE SI TJA FUSI KAU PELES!

           2. T
            Tomi

            Ec aty baromo, iftarllik ramazonllik. Po ai koqja baba kapterri pse aty se ato bektashinjte skane ramazon po denden ne raki.tung baromo

            1. K
             Kv

             aha ... po te ngjallej Enveri do ua kishte futur ne bithe iftarin!

             1. P
              Papa

              Enveri ju ka qi 250 prifta kryn e e ka pshurr edhe jav ka fut nboth

             2. k
              kacidhja

              Injoranc e kompletuar nga presidenti e kompani.Te ulesh ne nje tavolin me Baba kryemashtrusin eshte turp e faqja e zeze.

              1. D
               Detari

               na e flliqen keta turkarabet, i duhet vene zjarri vk

               1. P
                Papa

                Ta pshurri kryqin ti qift ropt pfrifti baba sheh ta qift baben ndeti

               2. "
                "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

                Hahahaha sunitet dhe shiitetet me fitira te nxira....!? Po a mund te jene ndrishe fitirat e korrakeve arabe!? Vecse te nxira!? Normalisht qe jo..... allah uakbar

                1. M
                 Mbresa

                 KUNDER MALLKIMIT TE GJUHES SHQIPE (1865-1911) Si shqiptarë që jemi Shqip ne duhet të mësojmë Dhe Zotin, të drejtë kemi, Ne gjuhën shqipe ta lëvdojmë. Epo ju gjuhën tonë Doni ta humbisni fare Dhe me mallkim e me nëmë Shprehni ta shpini në varre. S’më vjen rëndë nga priftërinjtë Që s’ dinë ç’ bëjnë e ç’punojnë, I urdhërojnë të zinjtë Që gjuhën shqipe ta mallkojnë. Po krye-priftërinjtë e tyre Nëkëmbës t’ orthodoksisë Shumë punë prej mynxyre Bëjnë kundër Shqipërisë! Të mallkojnë njerëzinë Të nëmosin gjuhën tonë, Të përçajnë Shqipërinë, Zoti mos e pastë thënë! Thonë s’ ditka Krishti shqip Dhe shqip-fjalë s’ pret prej nesh, Vetëm në gjuhën greqisht Të dëgjon e të mban vesh! Këto e shumë të tjera, Që dëgjon në kishë brenda Dhe na mallkojnë për hera Gjuhën tonë që s’ ua k’ ënda. S’ kanë frikë as turpërohen Që përçmojnë Perendinë, Po mburren edhe lëvdohen Sepse shërbejnë Grejqinë! Gjuhën e kemi tonë Të vjetër dhe të vyer, Nga Perendia ish thënë Që ta ruajmë të çkëlqyer. - Poezi nga Petro Nini Luarasi

                 1. P
                  Papa

                  Ta gervish nanen aj dervishi e aj suniti ju qin krejt familjes jav shtin kryqin nboth

                 2. G
                  Gentiani

                  Mbledhje të kota sepse jam i bindur se askuh nuk beson në zot.Them kështu sepse po të besonin nuk do dëgjonim gjithë këto krime..Si mendoni ju se beson Saliu?Po Iliri beson?Askush nuk beson vetëm hiqen sikur besojnë.Përderisa kisha e xhamina nxjerin para do të thotë se feja është bisnes dhe nga ana tjetër :të gjithë e dinë se nuk ka zot por askush nuk guxon të thëtë se ska...Gëzuar Ramazanin

                  1. F
                   Filani

                   Nuk kanë fund idiotsirat "Made in Albania"!!! Nuk e di nëse agjëron vetë presidenti apo jo, por iftari shtrohet për besimtarët që agjërojnë ????‍♂️ dhe do ishte shumë gjë e drejtë. Por, të shpenzosh fondet shtetërore për rrylkën e like floririt, lali barbonit e të tjerë vemje të politikës ku nga të ftuarit agjërojnë apo jo 2-3 vetë, është shpërdorim detyre dhe shpërdorim fondesh shtetërore.

                   1. A
                    Arta

                    Kombi shqiptar duhet të braktisë dy gjera: kulturën e huaj - islamin dhe gënjeshtrën!

                    1. G
                     Gëzim

                     Edhe kërkojnë të hyjnë në Europë.Feja që është trashëguar nga Turqia pushtuese, e cila nuk lejonte të hapeshin shkolla shqipe në kohën pushtimit. Nuk e kuptoni ore të poshtër politikanë që arsyeja që nuk e fusin Turqinë në Europë është feja që kanë? Çfarë po them dhe unë! Juve nuk ju leverdis që të futeni në Europë, por këtë duhet at kuptojë populli i thjeshtë, që fatkeqësisht nuk e ka kuptuar.

                     1. T
                      Tironci

                      Kosta ka te drejte ! Fare pa vend.Tironci

                      1. X
                       Xho Berrushi

                       Mo mor kosta, te mungoka Kocopillasi !!! I grekeqise????

                       1. H
                        Haxhi Sala

                        Edhe je here ky Bajrami tregoj se eshte nje president katundar qe e ka vendim me pulat sa dhe ata qe fton shihi si nxijne nga fytyra. Po pse mo president kaq hajvan je qe ngeterohesh me festat e myslimaneve, muri I tuqve dhe I arabeve ne Shqiperi?

                        1. L
                         Labi

                         Te krishteret kur do i ftoni per Pashke,Krishtlindje?Po punetoret me 1 maj,,...e me rradhe...Fajin na e ka Perendimi

                         1. M
                          Misteri i darkës së fundit

                          Më në fund mashtruesit politikë dhe fetarë e ndërkombëtarë bëhen bashkë një darkë. I vetmi i pakënaqur duket Baba Mondi i cili sigurisht nuk mund të rrijë gjatë me një pjatë bosh ashtu përpara apo edhe me sallaturina apo ca fruta, pasi është mësuar të hajë një qëngj në hell në mal ose në teqe në raste festash të tilla. Kush të jetë tradhëtari që ia punoi Babës së bektashinjve?! Mister! Ec e gjeje! Pra mund ta quajmë "Darka e fundit e Baba Mondit", që e përkthyer me humor do ishte "Last supper of World Father"

                          1. D
                           Derbi

                           Ore milet por juve ishit te pa F`e vite me pare si ndodhi qe u bete kaq shume besimtare !!!!!!! Vetem mos harroni se jemi ne shekullin e 21 ku cdo gje ka avancuar aq shume e do vazhdoje edhe me shume ,teknollogjia po arrin majat...... Por juve nga njerez normal, duhet te kishit avancuar me perpara !!!!! Juve jeni kthyer ku ishit ne vitet 1944-ter Mendje, mendje eshte kjo dynja here me Fe e here pa Fe ,po tani qe u bete perseri me Fe ku eshte ndryshimi ???????

                           1. G
                            Goliku

                            Nuk ka fyerje më të madhe për kombin tonë se kjo darkë hipokrizie. Paturpësi! Si guxon ky tip presidenti të organizojë darkë fetare islame ndërkohë që shteti shqiptar është laik.

                            1. P
                             Piktori

                             Prite kur te Dali lajmi nga Begaj qe ne Presidence do fllojne te bejne dhe synet .Koha internetit keta vazhdojne me karlliqe alla Shkembistan

                             1. D
                              D.Didani

                              Ka thirrur nje tufe me shejtan ti bekoj!

                              1. E
                               Erdogan

                               Keta.perfect se jane produkt i pushtuesve por i kane ndryshuar “Surratin” ketij Kombi te Lashte me Politizmo (Culture “shqip”) Greke ne Emer te Fese Islamike. Ate tha dhe Xhorxh Bushi qe Arnautia eshte nje vend Islamik. Sa per Ramazani eshte muaj “I Papes” eshte Hipokrzi. Po te jesh Besimtare i nje Feje nuk duhet te martohesh me nje njeri te nje Feje tjeter. Ndryshe je pak “Besimtare”. Eshte si te thuash qe njje Grua eshte nje cike me Barre. Pse Je ose nuk Je. Fete e Shqiptaret jane tre.Asaj Orthodhokse Greke te Kastriotit asaj Katolike te pushtuesve fashiste te Romes dhe asaj Myslimane te Erdoganit. Kjo ka bere qe ky Pashallek i Turqise qe quhet Albania nuk reagon per Agia Sofian e ndertuar nga Perandori Ilyre Greke Iustinianos be 532A.D te kthyer Xhami. Sepse Myslimanet pa Turqine nuk kane te Ardhme dhe shpirtin e kane tek Erdogani. Prandaj my vend eshte i Mallkuar dhe nuk behet.

                               1. K
                                Koli

                                Po Princin e Libofshes perse se keni ftuar meqe keni ftuar dhe Alibeajn?!

                                1. E
                                 Erdogan

                                 Po kthehemi si Turqija e Erdoganit ne shtet islamik!!! Hapu dhe…

                                 1. N
                                  Nje Veteran

                                  Po ca ben o president, cjane keto lojna shpiash, po kush ju beson ore aman qe e keni prej verteti sa me shume lojna beni nga keto aq me teper fundoseni. Nuk ju beson njeri se jane plot gjera qe nuk shkojne me njera tjetren, cti numurojme. Shqipetaret jane popull shume i zgjuar duan vete dhe tolerojne ja u lexojne dhe ate qe keni ne mendje, prandaj thirini mendjes dhe beni gjera te bukura dhe jo darka Iftaresh .

                                  1. B
                                   Barka

                                   Kosta mos u merzit per Janudhatusin qe nuk e kane ftuar!

                                   1. E
                                    Ermali

                                    Edhe feja e ndalon të ulesh të hash bukën e zotit, me hajdutë. Hajduti është ose nuk është hajdut, kështu që me Metën luhet me mos ndjekjen nga prokuroria, për gjith akuzat në emër të tij dhe të shoqes tipit orangutangu botoks mona. Ka të drejtë Meta, kur thotë se çudia më e madhe, vetëm tre dit zgjat. Çudia e këtij faqeziu që nxin tavolinën po zgjat shumë, sepse edhe feja vetë, po ja mbulon pisllëqet.

                                    1. E
                                     Erakliu

                                     Meta si mëkatar, afër Mondit. Mondi që i ka kënduar Monikës, ku ti eci mbarë biznesi me partinë. Çjan këto karikatura si në vitet 1936, ku jipej koncert me hovman, në qytetin ku malarja bënte kërdinë. Mondi si kryegjysh me gjynahet që ka bërë për Metën, kërkon të fshehë mbas fustanellës, transfertat e parave me djersë të Meta/j. Popullit nuk ja fusni dot jo, vetëm se ju rren mendja. Aty mungoga vetëm Haradinaj, ku tu plotësonte treshja, Mondi Meta Haradinaj. Ik larg këtyre populizmave, njerëz që shkelin dhe trashin qafën në emër të zotit, ku vetëm me zotin, nuk kanë të bëjnë.

                                     1. D
                                      Ducja

                                      C'pune ka KY me iftarin ! Festa e tij eshte bajromi

                                      1. B
                                       BORNICA

                                       Vazhdojne idiotesise : Per mua thekson Begaj :"ishte kenaqesi qe te Idotesite e radhes ne institucionet e shtetit laik shqipefoles “Ishte kënaqësi e madhe për mua t’i bashkohesha tryezës së iftarit të parë të muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky muaj është një mundësi, në të cilën shqiptarët e besimit mysliman afrohen me Zotin nëpërmjet agjërimit dhe veprave të mira."Pra tavolina e ^pare e iftarit te pare u be ne Presidence.Shoke kush foli nga fundi,jo se pordhi Mao Ce Duni. Kapteri i radhes mire qe nuk kishte ftuar edhe nga Kosova.Hajde Shqiperi e mjera Shqiperi.Fatkeqesi kombetare!Une jam i mendimit qe hoxha duhet te dale ne taracen e presidences dhe te filloje te pellase qysh heret ne mùengjes.Keni ba mire qe Skenderbeun e keni vu me shpine e s'ka pa gja se kokat kish me iua pre.Fatkeqesi dhe nje motiv me shume se perse nuk behet ky vend.Ta kishit therritur edhe Saliun se merita e tij eshte qe ky shtet u katandis ne kete derexhe.

                                       1. L
                                        Lala i Lushnjes

                                        INJORANCË! INJORANCË! INJORANCË! Muslimani më fetar në Shqipëri i fut një gjysë kile raki në ditë.

                                        1. T
                                         Tirona

                                         Turp. Shkelje e Kushtetutes. Shqiperia eshte shtet laik dhe duhet te ruaje e te ushqeje bashkejetese nder fete e ndryshme. Presidenti i Republikes e ka shkelur kete. Nisja e muajit te agjerimit per muslimanet eshte i shenjte po aq sa eshte edhe per te krishtetet, nisja e kreshmeve qe i paraprin Pashkeve. Pse ky distancim dhe perçarje nga ana e Presidentit te Republikes? Kujt i sherben kjo perçarje? Per ke punojne keto institucione? Mos e prekni ekujlibrin e brishte te "harmonise" fetare. Ju ftoj qe te respektoni Kushtetuten dhe laicitetin e Republikes. Uroj muaj te mbare te Ramazanit dhe Zoti i pranofte lutjet tuaja.

                                         1. m
                                          mero haleja

                                          Ka marre leje ky ,apo ka shkel rregullat

                                          1. P
                                           Popull idiotesh.

                                           Jeni ju, pa jemi ne.....

                                           1. S
                                            Senacmendet

                                            Vertet clidhje ka presidenti me festat fetare cermonite fetare ? Ai sikur duhet te jet i pavarur nga politika dhe besimet fetare ?!! =--- Koqe-koqe Papagalli!

                                            1. S
                                             Senacmendet

                                             Vertet clidhje ka presidenti me festat fetare cermonite fetare ? Ai sikur duhet te jet i pavarur nga politika dhe besimet fetare ?!! =--- Koqe-koqe Papagalli!

                                             1. S
                                              Senacmendet

                                              Vertet clidhje ka presidenti me festat fetare cermonite fetare ? Ai sikur duhet te jet i pavarur nga politika dhe besimet fetare ?!! =--- Koqe-koqe Papagalli!

                                              1. G
                                               Gjini

                                               Po Prokuroria ku asht? Ku asht SPAK -u ?Keto veprimtari Fetare te kryeme nga Qeveria,Ekzekutivi,Parlamenti jane jane te ndalueme dhe te kundraligjeshme ne nji shtet sekular apo Laik. A do te ndaje veze te kuqe Presidenti per Pashket Katolike apo Ortodokse? Turp per Presidentin qe i diferencon besimet Fetare !

                                               1. A
                                                ATDHETARI

                                                President efendi feja Myslimane e ndalon vjedhjen. Tryeza juaj ishte e gjitha me hajdutet e vendit qe i pine gjakun ketij populli fukara. Po si nuk doli nje i zgjuar president te mos bej brockulla. Nuk ju njoh se cnjeri jeni por te ulesh ne tavoline e hajdute e kriminele e poshteruat kariken e presidentit. Mua sma lejon ndergjegjia te veproj si ju, qofte edhe si qytetar. Sa harxhuat per te ngrene te pangopurit, beje sevat ne ndonje familje qe ska buke, ku ne vendin tone ka shume. Mos bjer pre e keshilltareve injorante. Europa kerkon njerez largpames.

                                                1. V
                                                 Veterani

                                                 Feja e Shqipetarit eshte Shqipetaria . Feja opjum per popullin Nuk ju lejojme te na ktheni mbrapa, le ta festoi kush te doje po jo presidenca

                                                 Lini një Përgjigje