Rama-britanikëve: Ai djali që vjen nga Shqipëria me varkë është si Dua Lipa, që erdhi si emigrante

23 Mars 2023, 19:34Politika TEMA

Rama-britanikëve: Ai djali që vjen nga Shqipëria me varkë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë mesazhin e tij për britanikët.

Në takimin me Sunak është shprehur se ata që kalojnë kanalin e La Manshit me gomone janë njësoj si këngëtarja e famshme Dua Lipa që shkoi si emigrante në Britani dhe tani punon e këndon.

"Ashtu siç djali që vjen me një varkë nuk është thjeshtë një shqiptar por pjesë e një tabloje më të gjerë, po ashtu Dua Lipa nuk është thjeshtë një këngëtare britanike por një emigrante shqiptare që ka ardhur këtu si shumë të tjerë që kanë ardhur të ndërtojnë, të kujdesen, të gatuajnë dhe të këndojnë për ju.

Dhe duam të sigurohemi që ky komunitet të ndihet jo vetëm i sigurte por edhe i nderuar këtu. Dhe mollët e kalbura janë objekti ynë i përbashkët për tu luftuar dhe për të fituar këtë betejë. Dhe siç e thatë edhe ju, sa i takon sigurisë ne jemi më shumë se të interesuar për të forcuar bashkëpunimin tonë”, tha Rama.

8 Komente

 1. T
  Taulant

  Nuk vendosi Dua Lipa per te shkuar ilegalisht ne Britani, por i ati i saj. Dhe ai nuk ishte nga shqiperia e banditeve por nga Kosova e shumevuajtur zoti Edi. Britania ben mire qe forcon ligjet per te mbrojtur teritorin e saj nga hyrjet ilegale te shpellareve nga mbare bota!

  1. T
   Taulanti ka nje moter per Xenin

   Haaa Taulant ooo Tao bythe palari patriot si non grata i foltore -nevojtore Tao nuk e kuptone qe je vellai kalit

   1. K
    Kalec Dega

    Taulat ke folur si Tualet Palla..., a ndgjon.o karush i ramutit....

   2. S
    Shkullaku ne tv e kosoves i majte ne tv e tiranes

    Interesante Anglezet nuk jane rraciste jane njerez te hapur po te ishin rraciste nuk do kishin zgjedhur premier ministre nje indian kllune dhe ministre te jashteme nje zezake si boja e zeze nuk e kuptoje nga vjen kjo urrejte apo xhelozi per Shqiptaret ...... Shpresoje qe Rama i ka dhene je leksione te mire dhe kjo u kuptua qe ne fillim Nje bravo kryeminister Rama

    1. S
     Shkullaku ne tv e kosoves i majte ne tv e tiranes

     Interesante Anglezet nuk jane rraciste jane njerez te hapur po te ishin rraciste nuk do kishin zgjedhur premier ministre nje indian kllune dhe ministre te jashteme nje zezake si boja e zeze nuk e kuptoje nga vjen kjo urrejte apo xhelozi per Shqiptaret ...... Shpresoje qe Rama i ka dhene je leksione te mire dhe kjo u kuptua qe ne fillim Nje bravo kryeminister Rama

     1. E
      Elabela

      idjotski pellazgi arnautis turkofag...nga rrumpalla Albanistan...ke shume te drejte.....

     2. L
      Londinezi

      Shiko foton dhe mjafton. Njeri I buzeqeshur, I thjesht pa komplekse dhe pse eshte kryeminstri I nje nga shteteve me te fuqishme ne bote dhe shiko tjetrin. Shif e shkuj dhe futi nga nje gote uj , thoshte Fadili rrahmet paste

      1. J
       Justice

       Mind te te thuash per saktesi “sic e quantum veten” Dua Lipa eshte angleze ka lindur ne angli, por tamam tamam Rita Ora eshte emigrante se ka lindur ne Kosov, por sju degjuam te permendje Riten apo seshte your favorite mister pordha prime muti minister shit head.

       Lini një Përgjigje