A mori Monika para nga rusët? Flet Ilir Meta

24 Mars 2023, 09:04Politika TEMA

A mori Monika para nga rusët? Flet Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta i ftuar në studion e emisionit “Open” ka komentuar lajmet se ish-kryetarja e LSI-së dhe njëkohësisht bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi ka marrë para nga rusët. Meta deklaroi me ironi se “Monikës mirë ia bëjnë”, pasi sipas tij ajo “iu qep nga pas” aferës së inceneratorëve, ndërsa shtoi se ajo është mësuar me shpifjet politike.

Sa i përket dokumenteve të publikuara, Meta shtoi se ato janë të falsifikuara teksa i cilësoi si “marrëzi të Endri Fugës”.

“Ça të sqaroj, Monikës mirë ia bëjnë sepse iu qep aferës së inceneratorëve. Ju thirreni Monikën këtu sepse ajo është mësuar me shpifjet në politikë. Kam problem se ma kërkojnë kudo që shkoj sidomos gratë dhe vajzat e reja. Një arsye që e duan kaq shumë është për shkak edhe të kritikave të mia.

Le ta kallëzojnë në SPAK, ju e patë raportin që inceneratorët paguajnë mediat për të nxjerrë të tilla shkrime. Ata paguajnë edhe këtu gazetarë e analistë për të shpifur. Monika këtu është dhe këtu do jetë.

Nuk ka lidhje Monika me asnjë moment. Marrëzitë e Endri Fugës do merrem unë këtu, janë të falsifikuara, çfarë lidhje ka Monika me ato punë? Nuk e di a ka kohë Monika të merret me këto gjëra, nëse e ka depozituar në SPAK. Vepër kriminale e financuar nga Tirana sepse po atë ditë u hap Financial Times me Ramën.

Një vend që është kthyer në një bazë logjistike për krimin e organizuar ndërkombëtar, për drogën që vjen në Europë nga Amerikan Latine, po shihni ç’ndodh në Amerikën Latine e Ekuador e Peru, që ndodh për shkak të një qeverie të inkriminuar që nuk ka zgjedhur rrugën e zhvillimit të vendit dhe mbështetjes së bujqësisë e start up-eve, por rrugën e pastrimit të Parave që Shqipëria të jetë ferr për shqiptarët e parajsë për pastrimin e parave.

Penetrimi i rusëve më i fortë se asnjëherë sepse Rama ka braktisur drejtimin evropian e perëndimor të vendit ndaj zvarrit integrimin dhe bën portin e Durrësit, sepse ka zgjedhur modelin autokratik që e ka zhvendosur në Lindje e në rrugën e krimit”, – tha Meta.

23 Komente

 1. V
  Veshgusi

  Jo mos e dhent perendia ajo parat i ka me djersen e bythës

  1. k
   k

   Mafjozi hajdut i korruptuar,do mbrojë baxhellën hajdute të korruptuar. Qentë (hajdutët e korruptuar) nuk kafshojnë njëri-tjetrin.

   1. K
    Ka shume Pyetje ne dejtim te ksaj Familje Mafioze

    A i bente Presion Ministrave e Firmave i kerkonte nga 700.000€ ilir mutaj kur iushte ne Pushtet ? A i mban femijet ne Londer me Miljonat e vjedhura Shtetit Shqiptare ? A helmoj Dritan Oriftin ilir mutaj ? A fallsifikoj pronat ne Lalz nepemjet Llalles ku ka Vilen 2000 m² ilyer mutaj ? A ka dore ne Atetntatin Mafioze ne eleminimin e Gjyqtarit Konomi ilyer mutaj ? A tradhetoj Kombin kur u vu ne sherbin te Greqise ilyer mutaj ? A i ka fshehur ne Zvicer apo Londer Florirnjt e Thesarit te Shtetit Shqipotare ilyer mutaj ? A i ka ne pronesi Fimrat e Pllkave e gures se Malit te Tomorrit ilyer mutaj ? A vazhdon te bashkpunoj me janullatosin ra Greqine ti dhuroje Vorio Epirin Greqis ilyer mutaj ? A ka prona ne Tirane Sarande Vlor Velipoje ilyer mutaj ? etj etje tje

    1. U
     Ushtari.

     Mos u lodhni kot qe te dukeni se jeni cift i lumtur Beni ndonje gje tjeter se keto nuk ju shkojne.

     1. T
      T

      Po burri kurves po .

      1. N
       Nuk i ben Mona ato pune

       Po pse e Lodhni kot Liken me te tilla lajme se ata qe te dy nje familje e ndershme qe nuk ndyhen me qindarka e rubla Ruse se jane te mesuar me napolona pastaj ata jane te angazhuar me fushaten e do ja thyejne Rames ate te mezit . Mona nuk ka nge te merret me ato pune se nuk e lene ato sharabajgat e leshelise se duan shume , Liken vete e zune me ze e figureme presh ne dore e nuk ishte e vertete sepse ne kemi nje kryeminister qe ka blere tere bote e vetem paguajne qe ti ndyjne keta qe jane si qelibari po te zhytur ne mut deri ne gryke .

       1. B
        Bato

        Pirth o Like pirth po nuklahet muti me shurre.Nuk kini per ti gezuar ato para se nuk jane para djerse,jane parat shqiptreve qe i lat te varfer.Nga hundet do tu dalin plehrat e mutit.

        1. Z
         Zot fali Ciftin me te urryer nder shumicen e shqip

         PO jooo.... cne !!!! ato skane cfare hane prej keq qeverisjes se Rames. Gjunah ! Ti ndihmojme me ndihma humanitare se u pelqen shume .

         1. K
          Kujtohu

          Eh more majk ! Nuk tha iliri se nuk kane çte hane ai dhe monika , as nuk tha qe jane te pastrehe ! Keto i thoshte Edi juaj asokohe , pas dy vjeteve minister dhe 12 vjeteve kryebashkiak i tirones !! Mos harroni o milet

         2. a
          adi

          Zullumi keputet prej s‘trashi thojn Ilir hajduti ka te drejt sepse te gjithe te njejt duken por me zanate te ndryshme

          1. S
           Spiuni I.M ne fazen e fundit

           Kur jane te fallsifikuara shko ne gjykate

           1. J
            Jari

            Rracë baxhellash, të degjeneruar, të zhytur deri në fyt me lekët dhe floririn e Popullit.

            1. a
             agushkari

             kur flasim per korrupsionin e ed rames dhe megonigall jane te sakta, kur flasin per fajet dhe pislliqet e e tyre dhe munikes jane fallcifikime.

             1. D
              Drini

              Lilooooo mblidh gruan se sngeli njeri pa e palluar edhe ruset bilen.

              1. M
               Meti

               Pyesin burrin, a ka bere faj gruaja apo jo... Hajde seriozitet hajde. Pasi e vune kete burrin e gruas ne krye te shtetit, ky u betua se do te ishte mbi palet. Edhe mbi partine e gruas. Te vjen per te vjellè tek degjon akoma te flasi per gruan. Akoma me shume te perzihet kur mendon se keta jane ofruar per te dhene shprese e per te drejtuar akoma vendin. E pas zgjedhjeve do ulerijne se u kane vjedhur votat. Njerez te flliqur.

               1. N
                Noci

                Keta si familje jane te varfer kane jetuar vetem me rroga ka 32 vjet .Kane vile bejlerësh ne gjirin e Lalezit ,shtepi ne bllok ,te kombinati,femijet kane studiuar ne Angli te gjitha vetem me rroga.Vetem per sasi te vogla parash te pajustifikuara u larguan gjyqtare dhe prokurore nga puna.Asaj i nxjerrin faturat dhe emrin e bankës e ai tjetri kapet jo Fuga jo tjetri.A mund te na thote çfarë u be me gazetën austriake qe do t'a hidhte ne gjyq apo si gjyqi i Berishes

                1. Z
                 Zot duaje Monen dhe Liken bashke me xhaxhi Mondin

                 Cne nga ruset kur ka Shqiperia te vjedhesh sa te duash . Mos i bini ne qafe ndershmerise !!!!

                 1. u
                  u bubbuja

                  per treshe vdes mona ,por thon se ne Cadrat e Jales e thyente ndonjiher zakonin dhe e bente me 4 ose me shume ,sepse ndjenja e dashuruar nga te gjite karucat militante e bente Bose te Partise Familjes LSI -s . Baba Mondi e ka goxha te madhe Fustanin ku mundet te fshihej fare lehte e pakuptuar Moniqua dhe ja thithte aShurin e Festes . Pra cfar ti bej me moniqua Rrockave te ksaj Bote mer jaho ,ckerkoni ju ,ta bej si ne Shba kur nuk ja leshonte me zezakut carin nga dora ? Ju lutemi .mos u merrni me muzhiket nashi . Prostitucioni Politike i shqiptareve i ka rrenjet ke KryePederasti i Demokracise qe s'la serb e grek pa i bo gojore kunder Shqiperise

                 2. d
                  dyshi i vlores

                  vetem kaq kerkoj nga ti si burri i monikes, te pergjigjesh a eshte shpifje intervista e sonila bechetit me monika koken(kryemadhi) ne vilen e ilir floririt. kerkoj , te lutem qe te japesh ate interviste te plote qe tregon kush eshte ilir met blushi. jepe intervisten, hajdut a e beri fuga interviste apo sonila meche e chimit qe te mbant nga buthet kur kacavireshe si gjoja turist. mos dil me ne publik. te njofin te gjithe , e njofim ilir floririn dhe baxhellen monike qe sic thoshte fatos nano kur nuk eshte iliri ne shtepi shkojne shoket e iliri e flejne me moniken. o qenef njeri zhduku e mos u duk ne ekran. je i nivelit petri vasili e nard ndoka ose e shumta ben per keshilltar i sazan gurit. kaq

                  1. T
                   Tironci

                   O gazekar po nonen e mones e keni pyt , mir qe i ben karshillik me foto kjo bundra shqiptarve , por jeni dhe ju fshataret e gazetaris qe tallni bythen me njerzit , u zgjuat dhe ju malok e kushurinjt e arushes , baballaret i keni me nga 60 mij lek pension te vjetra se kan punuar ne koprativ , ktu beheni bishti mones , kokrrat e gomerve e gomaricave se mund te jet femer artikullshkrusi.

                   1. X
                    XHI BU

                    Like , like (Ilir Meta) mis fol me ,se u fike. Leri lloqet,mos i dil mbrojtes pislliqeve familjare .Jeni te papare ,cifti e degjineruar hajdut e mashtrusa. Like Like,mos e dredh se na fike.

                    1. T
                     Tosi shallvare

                     keta te dy jane burre e grua kurva

                     1. I
                      I PASHKOLLUARI

                      ILIR : Mos u merzit dhe mos I merr seriozisht te gjithe sa flasin per ty dhe Moniken sepse e kane nga zilija dhe paaftesija per te bere ate qe bere ti dhe Monika sepse po te ishin ne pozitat e tua shteterore dhe shoqerore te gjithe ashtu do te benin do te vidhnin do te merrnin para sa majtas djathtas do te korruptoheshin pse jo te merrnin para nga Rusi .Edhe agjentet amerkane ne kohe te Enverit per te luftuar Enverin merrnin para nga Amerikani nga Inglezi dhe nga dreqi e i biri .Ec perpara mos caj trapin .

                      Lini një Përgjigje