Andi Bushati replikon me Ramën: Njerëzit po arratisen nga republika jote e ëndrrave

24 Mars 2023, 09:09Politika TEMA

Andi Bushati replikon me Ramën: Njerëzit po arratisen nga republika

Gazetari Andi Bushati tha se ikjet masive në Shqipëri kanë nisur në 10-vjeçarin e fundit.

“Në 10-vjeçarin e fundit, Shqipëria u bë vendi i kërkimit të azilantëve, jo të emigrantëve që ia kaloi Sirisë dhe Afganistanit që janë në luftë dhe padyshim që po t’i futemi analizës njerëzit ikin dhe pse s’ka një opozitë që jep shpresë dhe pse nuk shohin një të nesërme në këtë vend, pra nuk mund të përmblidhet te një njeri i vetëm, ama fakti është se ikjet masive përkojnë me ardhjen e Rilindjes në pushtet, ky është fakt,” – u shpreh Bushati.

Sipas Bushatit, Rama nuk pranon se njerëzit marrin arratinë nga republika e ëndrrave që ka ngritur vetë ai, por thotë se këta që kanë ikur nga kjo republikë ëndrrash, nuk duhet trajtuar në mënyrë raciste, referuar këtu takimit të fundit që pati Rama me Sunak në Londër.

Bushati ironizoi deklaratën e kryeministrit Rama i cili tha se “këta hanë mollë e dardha” duke iu referuar këtu vjedhjeve nga politikanët e krahut të majtë, duke nënkuptuar këtu se ai nuk është në dijeni.

“Ky kur i kontrollojnë SPAK-un nuk di gjë, kur i vjedh Ter Koka me Ben Ahmetajn ky s’di gjë. Ti në punën tënde dhe unë në punën time kur nuk kuptojmë gjë se ç’bëjnë ata që kemi poshtë, ndoshta jemi njerëz të ndershëm, por s’jemi për atë punë dhe ikim se në qoftë se je atje dhe të vjedhin, të kontrollojnë SPAK-un dhe ti flet me Shinakun [Sunak] si e ka ai, atëherë rri kot o zotëri, por në fakt ai nuk rri kot dhe të gjitha i kontrollon vetë, të gjitha i vjedh vetë,” – u shpreh Bushati.

Sipas tij, Rama i ka shpërndarë lekët e vjedhura me Tony Blair e të tjerë.

36 Komente

 1. L
  Li paza

  Ik merr rrote mullini 9 uje e nji kos ad dhall s’del

  1. j
   joni

   po mo andi se do ti mbaj te lidhjr rama ne vendin tone

   1. g
    goni

    super gjithmon e me shume marveshje te rendesishme

    1. H
     Hetuesi diktatures Mehdi

     Bushat po na e shpif me mllefin ndaj Edi Rames. Kujdes se njerezit qe kane shume mllef brenda shpirtit kthehet ne tuberkuloz ose si i thone tironsit ne verem.

     1. m
      moza

      Po aman o bushat se kush ti merr per baze llafet ty

      1. A
       Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

       vetem ti hale e bllokut dhe e saliut,ngele ketu se nuk mund te hash qyl si ketu,ne asnje vend te botes.ti vazhdon te hash mut dhe salehu te paguan

       1. B
        Biona

        Aman shyqyr qe ju dha mundesia me fol ketij Bushatit,se i shkoi gjate pa replikuar e duhet te marre pak vemendje duke “perdorur” Ramen

        1. L
         Lea

         Rames nuk i vini anash ju,pasi ne cdo moment i qendron prane dhe i mbron shqiptaret kudo qe ndodhen

         1. s
          sonila

          njerzit filluan te largohen qe kur ishte berisha ne pushtet sepse atehere varferia preku te gjithe vendin

          1. e
           era

           berisha te mesoj ti thuash keto fjale.Turp per gazetaret qe na rrethojne

           1. e
            erion

            o vodhi berisha kur ishte ne pushtet o nuk vodhi politikan.kush ka vjedhur eshte ne burg

            1. d
             drejtesia

             Njerezit po arratisen nga ti, qe me shkrimet e tua armiqesore ju tregon te rinjeve se e nesermja eshte babai i Zenit dhe Ilir Metaj. Te lemerisur nga kjo dhe nga qe shumica e TV te blera nga keta vjedhes,ju erresohet e nesermja.Me keto qendrime po behesh armik i Shqiptareve.Zoti te kethefte ne rruge te mbare.

             1. A
              Alferdua

              Edi Rama eshte Tradhtar Killer- Bravooooo e madhe Bushat Fisniku. Kush mbeshtet EdiRamen mbeshtet eshte Padronaxhist mbeshtet Pushtimin e shqipnise qe po shet e zbraz njeriu Djall pa origjine shqiptare...

              1. Z
               Zot fale Freduan !!!!!!

               Tamam fisnik asht miu Andush or taj Alfredua !!!!!!!!!!

              2. k
               komentues falas

               Ky biri bushtaellinjeve, replikon me Ramen ne enderr se nga afer i ha mutin ti afrohet.

               1. t
                tefiku

                Si nuk u arratise dhe ti mor plehre e bllokut, qe te rrinim rehat ne ketu.Ka rrezik se shume ikin nga puna qe bejne analistet plehra si puna jote.

                1. L
                 Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

                 Ky kopetenti komunist i di te gjitha, e ka mesuar gjyshi dhe gjyshja dhe spiunet e Sigurimit qe ka oas ne familje!

                 1. B
                  Bushati Saliut nipi Hysniut

                  Ja nxori mendjen Rama nipit te Hysniut sherbetorit te Saliut e beri budalla fare ky jetone 24 /24 me Ramen ne mendje . Nipi Hysniut vdiqe koha e bllokut ku diktatori Hoxha po te pergatiste te beheshe diplomat sot jemi ne kohen kush eshte i afte a avancone .

                  1. s
                   si keni injorancen te replikoni te RropsiImorale !

                   si mundet nji i cili ka mbeshteti deri dje Bandat AntiShqiptare e Kryekriminelin salih berisha qe shkaterroj Shqiperine e te ardhmen e disa brezave - papritur del me pafytyresine qe e karakterizon kte rrace Shkerdhatash ,qe sot pallohen me Grekun e neser me Serbin _te bejne te shqetesuarin per Shqiptaret hej , te flasi ne emer te shqiptareve dhe kerkpoj gjasme "drejtesise " ?! ptuuuuuuuuh lereni ne hale aty ku ka vendin Mutin e mos e trazoni me shkop .

                   1. L
                    Ladi

                    Mllefi per Ramen i Buthatit dhe palaçove analiste eshte se nuk u shkuan gjobat.Ishin mësuar me cope te madhe keta mor jahu.Ky ,Rakipi,Rakipllari,Zheji,Eni,Çani,Sonila,Fevziu,Kili i Demit,Barbara mo dhe gjithe bajgat gjasme analiste qe marin neper panelet paçavure te tyre sdo e mbyllin gojen e tyre te mbushur me fekale kunder Edi Rames.Jane shtuar dhe disa plehra nga Kosova si puna e atij vesh llapushit Buzhala etj.Pthu o rrace mutit o kelyshat e Sali Kermes.

                    1. A
                     Ani

                     Vetem ti mos fol se nese rama i fut ne bur ai kryetari jot u vriste

                     1. E
                      Eno

                      Boll na bere si engjell ti legen burr se te njohim mjaft mire

                      1. K
                       Koli

                       Po jo or Fis Krimnelesh.Kur llap dhe ti,Nupi Shkerdhates Hysni dhe Vito,I Biri Hetuesit te Enverit,Familje Bastardesh.Shiko vitet mbas 97 se Saliut,:Nga 97 ne 99,kane ikur me shume sec kane ikur tani ne 10 vitet e Edit.Ore Pisa,qe edhe kur Kryeministri i vendit shkon dhe mbron Emigrantet ne GB,ju ja vini atij fajin per ikjen e popullsise.Or pisa,e kam thene dhe here te tjera:Shqiptaret do vazhdojne te ikin,jo per faj te Edit apo te dijush tjeter neser,por sepse Perendimi te afron ate qe Shqiperia nuk munt ta arrije per 30 vite Demokraci:Paren:Ne na duhet dhe 50 vite te tjera qe Paria te jete e njejte me vendet e zhvilluara,sepse ata kane 100 vite ne Kapitalizem,kurse ne vetem 10 ose 20,merreni sa te doni.Prandaj Surrat Mut,mos i fryni kot kesaj teme,Ju Analistat,Saliu,Likja dhe Muter te tjere.Levizja e njerezve ka 100 vite qe vazhdon me te njehtin ritem,kur ikin akoma Italianet per jete me te mire,kush jeni ne Shqiptaret.Pse nuk iken ti Bythqimi Andi,hajde provoje njehere Perendimin dhe pastaj thuaj kush e ka fajin.Bastarde.

                       1. B
                        Bardha

                        Haleja eqenefeve te bllokut idioti replikon,allah

                        1. z
                         zOT FALE MIUSHIN aNDUSH !!!!!

                         Anduuuuuuuush ! po perendon koha juaj !!!!!!!!! Nga miush behu qenush!!! d,m,th - ZAGAR

                         1. H
                          Himarioti

                          Virusi cowid-19 iku por, kur do të shporret ky "virusi" Andi Kapo Bushat, ky kancer i pasherueshëm brënda mediave shqipfolëse.

                          1. H
                           Haku

                           Andi je shum i vogel ne debate, sidomos kur flet per ramiun. Argumente zero qe as vet nuk i beson. Sa i perket ikjes, gjithmon do te ket ikje-ardhje ka pasur ka dhe do te kete. Askush nuk mund te ndaloje njerzit te levizin e te jetojne atje ku mendojn se ndjehen me mire. Njerzit emigrojne edhe prej vendeve me nivel te larte ekonomik, ikin ku ata deshirojn dhe mendojn se mund te jetojn me mir. Nuk emigrojne atje ku mund te besh me shume lek apo evro. Kjo esht mendja juaj perverse, pasi jeni lidhur ngusht me lekun, ti flet keshtu se dikush po ta mbush xhepin me lek, e nese neser dikush tjeter do te jap me shum, se ke problem te shkosh e te lepish atje ku ke peshtyer me pare e te hedhesh balt mbi ate qe deri dje te mbushte xhepin. Kte ke ber ter kete kohe. Vetem ne komunizem mendohet keshtu, e ska se si te ndodhe ndryshe kur ti pjell e tyre je. Sot esht levizja e lire e njeriu iken ku ti teket menderja.. psh disa ikin sepse nuk durojne te jetojn me njerez si ty prane, apo ikin se nuk durojn dot hipokrizine tende si komunist, e qe jep leksione demokracie. Ske qen kurr me i neveritshem se sa ne debatin me ergys mertirin. U duke si nje mi, i vogel e shpirt zi. Normal ndoshta kishe te drejt kur akuzoje ate qe merte ndonje kacidhe per te folur ashtu, se normal ti kerkon thaset e kta te kacidheve te duken halabake. Ti dhe disa si puna jote qe nuk ngopen me e lek e intrige, ben qe ky vend te jetoj ne varferi, sepse per tju ngopur juve, lën sa e sa gazetare, analiste e njerez te mir e puntore me paga ordinere. Ndaj emigrojn njerzit... komunist m..i, far e keqe. v.k

                           1. L
                            Llazi usa

                            Ooo ty ta qifte Kina Veren dhe Medinin ore bythe qire

                            1. K
                             Km

                             O mender Bushati,shqiptaret arratisen qekur u hapen kufijte qe mbylli Hisniu me Viton.Kane ikur ,ikin dhe do te ikin.Je ti dhe Saliu YT i madherishem qe shkaterruara vendet e punes .Nuk e shperon Hisniun nga keto gjynahe .Aaaa,Ke te drejte ,se Vitoja me pasaporte amerikanet ,qe ne ate kohe,kushedi si i Ka bere Hyzmetin punes.

                             1. M
                              M_K

                              Buat beu apo aga , një llogjikë thotë : ju besoi detyrën...në e shkel / shin , të tjerë merren me të / a . Pra , beso / ju , dhe dalin të pa-bes / ët . Ti s'je nga të tillët , ndaj dhe sillesh kësi njësoj si me pa , megjithëse , fjalën , sylësh , s'di ç'soj e shkriftoi e për kë sorrollop e thurri . Të shkon kupë gjithë ç'fjalë shprehesh në filligran , ç'lexoi .

                              1. d
                               doni

                               Po shko more ando bushato andej se ke marr jerm

                               1. s
                                shuaip

                                Po ti andi a je ne terezi apo po flet per te marre vemendje

                                1. g
                                 gazi

                                 Gjithmone do dali nje si puna e and bushatit qe llamatit kot me kot

                                 1. M
                                  Mondi

                                  Po mor zotei po rama ta ka fajin ty se po ikin te tjeret

                                  1. I
                                   I PABUKSI

                                   RAMA nuk eshte HYSNI KAPO .

                                   1. B
                                    Bjordi

                                    Shko mor kok palare qe nuk di cfar flet sdi te lidhesh dy llafe

                                    Lini një Përgjigje