Artan Fuga ia shtron për drekë me Metën: Hëngrëm peshk dhe perime dhe folëm për skuthat, u kënaqëm

26 Qershor 2022, 14:53Politika TEMA

Artan Fuga ia shtron për drekë me Metën: Hëngrëm peshk

Artan Fuga ka drekuar këtë të diel me Ilir Metën. Përmes një postimi në Facebook, Fuga shkruan se kanë zhvilluar një bisedë të këndshme dhe me shumë humor të hollë, ku nuk kanë munguar dhe bisedat për "skuthat" siç i cilëson Fuga.

"Unë gjithë jetën time nuk e di përse ndihem afër personaliteve dhe pushtetarëve të lartë kur janë në fund të një mandati politik. Kur janë në fillim u qendroj larg! Kur janë në mes? nuk di çfarë të them!

Pas një dreke me z. President Ilir Meta! Një bisedë sa substanciale dhe serioze, aq edhe miqësore, e këndshme, dhe me shumë humor të hollë!

U kënaqëm vërtet! Drekë dietike me pak peshk, pak perime, dhe sallatë barishtesh!

Për çfarë nuk folëm, për burrat e mëdhenj dhe gratë dinjitoze të Skraparit dhe Beratit në histori, për dëshmorët dhe viktimat, për historinë e partisë socialiste që në shumë pika vetëm ne e dimë të vërtetën, për heronjtë e vërtetë të demokracisë që pasi çanë muret e ambasadave nuk rrahën gjoksin dhe nuk kërkojnë të dalin në presidiume, për opozitën dhe pushtetin, për barishtet e zjera si ushqim i mirë, për dorëzimin e mandateve si vetëdorëzim i përgjegjësive që i ishin kërkuar kombit, për traditat e mëdha shqiptare, për skuthat, hipokritët, për verën e Delvinës, për energjitë e reja politike alternative që Shqipëria ka nevojë. Ja këto!

Dhe si kujtim një foto!

Lamë takime të tjera sipas kohës dhe mundësive", shkruan Fuga.

92 Komente

 1. F
  Fred

  Me e pakta qe mund te thuash per te dy: koke breshka me tru te perthara...

  1. M
   Mira

   Do te degjojme shume shpejt se Akademopsikopati Artan Fuga do te shpallet "Nderi i Kombit"!

   1. A
    Aaaaaa

    Ja me ne fund tenxhereja e gjeti kapakun.

    1. e
     erta

     ky eshte idiot

    2. D
     Dy Pederasta antishqiptare e kerma

     ptuuuuuuu ju dhjefte Afrikani ne surrat kerma te njerezimit . kur s s'ju rras noj tritol bytheve aty ku jeni te shkoni ne halet te gomarve ,aty ku eshte vendi juaj putana meshkuj -qenie te urryera . po ha peshk ti surrat bythe dhe hahahahah haj Mut se ju ben me mire - po i boni karshillik shqiptareve keshtu o ta shkerdhefte Afrika faren o shemtirat e njrzimit !

     1. P
      Ppsh

      Gjynaf qe tpaska lan Enveri pas ty mer galluf E paske punen keq Ska ilaq qe te ben derman me ! U bashkofsh sa ma shpejt me komandantin !

      1. d
       dy pederastat greko serb

       Ppsh, hik er bythqim halesh

     2. B
      Billi

      Të jesh gaztori i ndonjë njeriu është një punë mjaft e keqe, por sqimatari është më keq: ai është gaztori i të gjithëve

      1. A
       Altini

       Kini harruar per desert p…in e mamave tuaja.

       1. Kerkojme Sufllaqista te talentuar ne artin e Porta Pot. Kriteret: - shkrim e kendim minimal; - te jetojne ne nje realitet te ngjashem me ate qe ne pikturon qeveria. CV te niset ne adresen: [email protected]

        1. K
         Koli

         Kujdes ti o koqe me nick name adrese emaili se mund te zgjerojne brimen e bythes. Ti nuk paske shume dallim nga Tan Fuga, paske urrejtje patologjike, por qenke fare budalla. Hahaha.

       2. R
        Roberto

        E paska zgjidhur qesen Agushi per te ushqyer Tan Fugen djalin e Myqerrem Fuqes Kryetar Bashkie rreth viteve 1973 a 1974 mos gabohem. Artani djale i mire por nuk e di pse ka rreshkitur dhe i eshte bashkuar llumit Agushjano-Berishajn.

        1. L
         Like goldenboy

         Pse s'thu ti qenkeni "shkep" në muhabet... Ti t'u bë autobiografi dhe t'u fol për Liken... Të vlerësoj për sinqeritetin e skuthllikut

         1. S
          Soji

          Njësoj jeni mut njeri kak tjetri. Ju befte mire.

          1. P
           Prostituta Kombetare Sali

           Artan Fuga Lek Plepi Mona Yje te Pashuar!

           1. M
            Muzaka i Ri

            Cudi, si qenkan bashkuar nje kerric me shkolle dhe ti jap mende nje gomari,dhe paskan ngrene peshk.Cudi.

            1. P
             Pensionisti i Porcelanit

             Ne fakt, Akademik te beri Sali Berisha kur i shkrive institutet e Akademise s e Shkencave. Po ti mire ben me Ilir Meten se nje surrat kane dhe skraparllinjte ua kane punuar gjithmone grate beratasve pederace.

             1. A
              Arapi

              Do t'a hani peshkun shum shpejt sa shpatulla.

             2. E
              E verteta e vertete

              Kisha kohe qe dyshimi me brente perbrenda per sjelljen e prof. te respektuar dhe filozofit Fuga dhe nuk kam dashur ta besoj…. E kam njohur qe heret me respekt te vecante. Gjithmone e me teper flet dhe sillet si “ mamaja e Zeqirit maje thanes”. Po kjo e fundit “ per inat te gjatoshit shkon dhe fle me floririn” i tha dyshimit ik pirdhu ! ????

              1. B
               Bardha

               Jeni te dy nu hale

               1. M
                Mona

                Qenkan takuar dy zagarë duke ngrënë m.t.

                1. m
                 miku nga skrapari

                 Te tille pseudoakademike kemi ne ,turp per te dy , njeri iken me "brek neper kembe" si kusar dhe tjetri ri si ti beje fresk nje te koruptuari deri ne qelize......Jam kurioz por per nje burg te mundeshem a folet o PALACO CIRKU ...

                 1. C
                  Cubi

                  Burgimet kerkojani Gramoz Rucit dhe PPSH se Edit o rrote kari ! Se akoma vazhdoni me idete e Enverit Pa fakte , nuk pijne uje opinionet as deshirat , ne demokraci , qe ju mbeturina komuniste e urreni kaq shume !

                 2. T
                  Taulant

                  hahahaha paskeni bo edhe humor te holle! E me ke? me nje killer pasionant.

                  1. V
                   Vlora

                   Cudi, si mund te perfundoj keshtu njeriu. Sa keq duket, per ata qe e kane njohur

                   1. R
                    ROÇKODAN

                    ne fund te dreke I futen edhe nje pordhe ne ere te qelbur dhe nje te dhjere dhe u ndane duke qare per te kaluaren e tyre si burra muti

                    1. T
                     Tomorri

                     Akademiku I leshit me leshin e presidentit te Monikes,ka gjet tenxherja kapakun.

                     1. X
                      Xoni

                      E ka marre per shans edhe Meta nje Fuge...por ky " fut pak uje "

                      1. S
                       Saimir

                       Rrota cari jeni te dy, ato robt e grate e gjithe librin e shpise ku i keni e si i keni mire.

                       1. 1
                        19

                        Kisha dyshime per kte debilin qe mund te riparohej por aha paska gabuar dhe une si gjithe te tjeret.ky nuk behet me eshte bere per gjynaf .

                        1. G
                         Geni Michigan

                         Mjerimi yt eshte trondites o Fuge.Te drekosh me kasten politike 32 vjecare,tregon se je miop dhe komformist.Ke ngrene nga leket e popullit ne rastin me te mire,ose ne rastin me te keq,nga leket e bandave,qe paguhet rregullisht djali i Rexhep Metes.Turp per ty qe vetquhesh akademik.

                         1. P
                          Peshkatari

                          Me siguri qe jeton ne Michiqen zotrote se ska mundesi te jesh krap komplet Tani politikanet as te hane nuk kane te drejte se do thoni se ka vjedh DREKEN ! Kujdes se urrejtja te ben KRAP !

                         2. q
                          qazim

                          Te dy të përçudnuar mendërisht dhe fizikisht.Ky Tani dihet që ka rrëshqitur fare por gjithsesi i duhet atijë mjeshtrit të medaljeve. Mendo se çfar muhabeti mediokër mund të bëjnë këta të dy

                          1. p
                           pesimisti

                           Shikoni njerin qe mban akoma titullin PRESIDENT dhe tjetri AKADEMIK ???????? Çfare na shohin syte dhe na degjojne veshet. Perfundimisht u desh demokracia qe te besonim,se nje hajdut mund te behet dhe nje injorant Akademik. Po qe te kesh turp, duhet te kesh seder dhe dinjitet,ndergjegja Juaj, nese keni pasur ndonjeher,eshte thare dhe nuk prodhon me ndjesi te tilla. Gjithsesi,se mos Ju hy ne hak dhe po te keni turp e keni henger me peshk dhe barishte si gjithmone.????

                           1. M
                            Muç

                            A folet per arsimin kristal ?

                            1. G
                             Genci

                             Artan na ha dhe hajdarin tim.

                             1. L
                              LSI FUGA

                              U takuat e mire bete pervec bisedës qe ke treguar, keni biseduar edhe per vjedhjen e mëdha qe i jane bere ekonomise sone nga keta mamudhe te korrupsionit duke e shkateruar vendin.

                              1. Z
                               Zjarri

                               2 pyetje kisha 1-Po per kete timin a biseduat? 2-Po Monaliza e Likes ku ishte?

                               1. P
                                Plaku

                                Jo vetem per tendin nuk biseduan, por harruan edhe TIMIN kellirat!

                               2. a
                                arqile

                                Dy mutra prape nje jane i kane bere mamanr ketij vendi.Perendia ju dhente hakun se prokuroria eshte e zgjedhur nga muti.

                                1. F
                                 Frroku

                                 O fug ku je tu punue!

                                 1. J
                                  Jari

                                  Nuk e di ky Akademiku FUGA, ka folur me Like Floririn, për Floririn, për shkollimin e tre fëmijve të Likes në Britani sa paguajnë një vit shkollor, për operacionet plastike të Monës, për Sfurqet, Spatat, prerjen e duarve, për 700 000 eurot e vidjos së Dritan Priftit, për këto Eurot e lobimit e për shumë e shumëëëë zjllume që kanë bërëëë Çifti Meta, duhet të na e thotë Akodemiku Fuga, ose Bajga " FUGA ", ky turp kombëtar.

                                  1. G
                                   GEZUAR BAFTAJAR

                                   JA CFARE ZGJEDHIN TI DREJTOJNE SHQIPETARET SHUMICEN E RASTEVE ZGJEDHIN ME RREMBYTHJET E KOMBIT . DHE PO VETE PASTAJ CUDITEMI SI KA MUNDESI QE NA NDODHI.

                                   1. G
                                    GEZUAR BAFTAJAR

                                    JA CFARE ZGJEDHIN TI DREJTOJNE SHQIPETARET SHUMICEN E RASTEVE ZGJEDHIN ME RREMBYTHJET E KOMBIT . DHE PO VETE PASTAJ CUDITEMI SI KA MUNDESI QE NA NDODHI.

                                    1. G
                                     GEZUAR BAFTAJAR

                                     JA CFARE ZGJEDHIN TI DREJTOJNE SHQIPETARET SHUMICEN E RASTEVE ZGJEDHIN ME RREMBYTHJET E KOMBIT . DHE PO VETE PASTAJ CUDITEMI SI KA MUNDESI QE NA NDODHI.

                                     1. I
                                      Ilirian Qelbaci

                                      Qenka ligeshtuar CentriFuga e Rames, Endri, nga kjo dreke e Metes me xhaxhane e tij...

                                      1. I
                                       ILIR KOKEKATRORI

                                       MOS KANE FILLUAR TE FLENE BASHKE z. META DHE z.FUGA, DHE NE NUK DIME GJE ?….

                                      2. E
                                       Ersa

                                       Një sqarim për lexuesin, kur thotë 'folëm për skuthat' është në vërtetë një autoreferencë. Ndaj dhe u kënaqën, se robit i pëlqen shumë të flasë për vetveten.

                                       1. d
                                        durimi

                                        Shqiptari kosovar- Durimi shikuar nga Kosova ,,,Ky zotriu na del nje burre me mend Kur intelektuai mbahej i paangazhuar, me shume te vertitej nje autocensuer e ambalazhuar se nje stisje sinqeriteti Mire ben qe takohet me presidentin dhe ky deklarim nuk DkaSpse te perqaset me perulje a flertim politik Sikush ka te drejten te kete miq e perkrahes nga te politikes Per sa jam ne dijeni Z Meta ka pasur nje qendrim shume korrekt ndaj zhvillimeve ne Kosove Madje ne Maqedoni mbahet si me i dashuri politikan nga Shqiperia Nje burre nga Zajazi i Kercoves me ka tha e se Meta kur vjen andej na jep shpirt e shprese Pse , c"te keqe ka kur intelektuali ri me politikanin>? Pres angazhimin e Metes ne politike Eshte i ri, ka pervoje , energji. suksesi i politikanit ne Shqiperi Njesi matese ka qendrimin dhe korrektesine karshi Kosoves dhe Shqiptareve ne Maqedoni.

                                        1. D
                                         Dajti

                                         E meritonte nje dreke me peshk akademiku. Ja beri sherbimin Metes kur kerkoi javen e shkuar , qe ky dhe vetem ky mund ta perfaqesonte denjesishte vendin tone ne Bruksel. Dhe hajde degjoi e besoi brockullisjet e ketyre pseudo shkencetareve neper panelet televizive apo ne median e shkruar.

                                         1. V
                                          Varile

                                          Po per 7 perqindeshin me ze figure, per pasjojat, per akuzat nga Z. Haliti Folet mo " filizofi" ?

                                          1. S
                                           SADIU

                                           Prandaj vuani nga trut dhe ini bërë bashk dy idiot se nuk dini të ushqehen. Me bar dhe sallaturina ushqehen bagëtia dhe....

                                           1. N
                                            NIKO DENAJ

                                            Balua dhe Larua

                                            1. C
                                             Cimi vlora

                                             Njerzit me te ndershem, qe dine ca gjera dhe nuk i thone!Keta jane skuthet, paskan folur per veten e tyre, hajt ju befshin mire perimet zoterinj udhrheqes dhe shkecekar.Na rofshi ato qe ivaren dashit.

                                             1. I
                                              Itaku

                                              Po hajde se shkove per dreke se nuk pate guxim ti thoshe Jo por,perse e tregon??????

                                              1. P
                                               Presidenti nga skrapari qe te pret doren

                                               Dy kok breshkat pa tru,kane fol per skuthat. Po ku ka me skutha se sa ju more horra

                                               1. Z
                                                Zeqo Pilafi

                                                Bërja bashkë e njerëzve kaq të lartë, lumturon të madh e të vogël. Jo vetëm kaq, por njerëzia ndihen thellësisht të lehtësuar, pasi me marjen vesh të këtij takimi kaq të përzëmërt, për merr fund periudha e një kapsllëku të zgjatur.

                                                1. N
                                                 Nari

                                                 Duket si nje bisede midis skuthave.E pa besueshmja eshte,qe Tani i Fuges paska bere bisede me shume humor "te holle" me Ilir Meten !!!

                                                 1. P
                                                  Pa vlere

                                                  Floririn, vila ne lalez, kalamajte ne Angli, Dritan Prifrin dhe 700'000 Euro, ... Kishit plot tema per te folur o Artan Fuga, kokrra e legenit! Tipa legena dhe servila si ty, rehabilitojne kriminele si Ilir Meta. Pis burre dhe kurve burre!

                                                  1. g
                                                   gjergji

                                                   Per hajdutlleqet e tija folet o aaakaademik ?

                                                   1. S
                                                    Sam

                                                    Po po profesor, për çfarë tjetër mund te bisedonit ju te dy,per veçse se per skuthat Ju te dy nga ajo botë vini dhe atë bote njihni me së miri ,ju bëftë mir

                                                    1. b
                                                     betixho

                                                     PO PSE.GJITHMONE ME PESHK E NGJALA E BEN MAGJINË E KULISAVE PER MARRJEN E PUSHTETIT KY META?,PO KY I KA KALUAR NE DORE GJITHE PUSHTETET QË PËRMBAN INENTARI KUSHTETUS,Ç'FARE KERKON TANI KY,APO TI KALOJE PUSHTETET PER HERE TE DYTE NEPER DUART E TIJ SHUMË TË ZGJATURA.

                                                     1. P
                                                      Pordhaci

                                                      Çift shumë i lezeçëm: Likja kryehajdut i shpallur me dekret dhe i dekoruar nga vetë ai, ndërsa ky loqja Fuga është psikopat i deklaruar që e vetmja pune që bën është të të çajë prapanicën për çdo gjë që thotë. Gëzuar Ramazanin Agush dhe Tan loqja,

                                                      1. g
                                                       gimi

                                                       nuk e kuptoj sesi nje njeri i cili per me teper eshte akademik takon politikanet tane qe jane kanceri i shqiperise pa perjashtim .....

                                                       1. B
                                                        Bill

                                                        Të jesh gaztori i ndonjë njeriu është një punë mjaft e keqe, por sqimatari është më keq: ai është gaztori i të gjithëve. Ky eshte pisllek

                                                        1. B
                                                         Billi

                                                         Të jesh gaztori i ndonjë njeriu është një punë mjaft e keqe, por sqimatari është më keq: ai është gaztori i të gjithëve

                                                         1. B
                                                          Billi

                                                          Të jesh gaztori i ndonjë njeriu është një punë mjaft e keqe, por sqimatari është më keq: ai është gaztori i të gjithëve

                                                          1. F
                                                           Franz Kafka

                                                           Si ka munesi te marri 100,000 vota nje vrases apo vampir i tille? Mire Fuga qe e adhuron nga urrejtja qe ka per Ramen, po keta 100,000 shqipo perse e votuan? E pashpejgueshme, pervec se nese themi qe jemi popull shpellar dhe shtaze, ashtu si ne fakt na kane konsideruar historikisht te huajt me te drejte

                                                           1. V
                                                            Viola

                                                            Sa patetike, edhe ne renie e siper shajne e derdhin vrer. Menune perse e treguat me hollering, per te treguar se po kaloni ne process detoksifikimi dhe keni filluar rehabilitimin? Naivitet dhe idiotesi.

                                                            1. V
                                                             Viola

                                                             Sa patetike, edhe ne renie e siper shajne e derdhin vrer. Menune perse e treguat me hollering, per te treguar se po kaloni ne process detoksifikimi dhe keni filluar rehabilitimin? Naivitet dhe idiotesi.

                                                             1. T
                                                              Toni

                                                              Si nuk i vjen turp…akadem-lesh thuaj….fare muti shesin bythen per ca pare

                                                              1. R
                                                               Red

                                                               Uaaa keta duken si binjak ! Urime Fuges qe e gjeti vetveten.

                                                               1. M
                                                                Malok nga jugu

                                                                Fuga te mbaje radhen pas Cim Pekes e Bes Sallkut. I bie klouni i trete.

                                                                1. T
                                                                 Trotski

                                                                 Nuk ia vlen me Shkerdhata te Pshurrura."Qejf" i Madh te drekosh me Like Hajdutin.Po Zarfin a e more O Legen Akademik???

                                                                 1. J
                                                                  Jorgo

                                                                  Bukur, sa shkojne bashke... si llozi me rroten...

                                                                  1. S
                                                                   Siptar

                                                                   Rraca Arjane,bastarde albaneze.Keta letyra jane ne kryen e piramides,llogarit si qelbet populli poshte.Albania jo sduhet pranuar ne Evrope po duhet shtyre jashte Ballkanit.Popull I QELBUR.

                                                                   1. Z
                                                                    Zv. Qytetar

                                                                    Filizofi! Gjate bisedes a e perdorte komunikimi me shkrepse? Se ka pergjues! Skuthat kete pune kane. Se me thene te drejten, ne kafe Ilirin e mbajne si person te rrezikshem dhe te korruptuar. Mentalitet inferior I fshatarit! Me gjithe perpjekjet I dallohet ne fytyren dhe ne te flour mungesa e intelektualuzmit. Ne fakt eshte e rend kjo dreke e Jotja me kete gomar intelegjent. ( Jo intelektuale!).Megjithate shkrepsen Miku!

                                                                    1. J
                                                                     Jimi

                                                                     Ka njeri ta shpjegoj se c'eshte "Fuga" ?

                                                                     1. N
                                                                      Na myten kurvat

                                                                      Per Myqeremin folet?

                                                                      1. N
                                                                       Noizi

                                                                       Te dha ndonje cop llamarine ne qafe likja

                                                                       1. S
                                                                        Shqipëtar!

                                                                        Biseda e aka(k)demikut me figurën më groteske (më e papërgjegjshme krahasuar me të gjithë “figurat” e nxira të historisë mesjetare?! Një “çift” i pazakontë për nga pozicioni publik, por ndoshta kanë ndonjë “hobi” të përbashkët?!!!

                                                                        1. M
                                                                         Muhameti

                                                                         Me sa di une Myqerem Fuga ka qene minister i industrise se lehte dhe ushqimore ca vite,

                                                                         1. D
                                                                          Dinamo TR.

                                                                          Sa injorant që paske qënë ,o Artan Fuga.

                                                                          1. I
                                                                           Indignados

                                                                           Fuga i ka dal te keqes perpara; sa ta perflisnin per ndonje takim te fshehte, thot “jam transparent se s’kam gje per te fshehur”! Lengaraq Akademik qe ben bejte statuse!! Mbaje veten larg nga politika, ndryshe nuk ke dallim nga Myqeremi (ndjes paste), kriptokomunist qe s’je gje tjeter

                                                                           1. G
                                                                            Geni Michigan

                                                                            O peshkatar.....ke kap ndonje car???,Kape dhe ndaje me Lirin e Xhepit dhe Tanin e Myqos.

                                                                            1. D
                                                                             Dervishi

                                                                             Jo, nuk Ju ofendoj, por "burrat" e "mençur", bisedojnë prej së vërteti dhe nuk duhet të përdorin fjalorin e dobët në vlerësim të kujtdo që ato mendojnë se janë gabim. Aq më shumë kur këto vetë e quajnë veten të rëndësishëm. Matni të mirat që keni bërë, kjo në kontekstin populist se kështu ju pëlqen, dhe këto të mira të nxjerra nga goja e shumicës së popullit, me të cilët ju pëlqen të reklamoheni. Personalisht kam shumë rezerva për Ju, koha i ka vërtetuar. Më mirë do ishte që t'u lini vend edhe ca korifejve të tjerë.................

                                                                             1. t
                                                                              tironsi

                                                                              Beme baba te te ngjaj- thote populli. Eshte rasti me tipik per kete fjale te urte. Myqua (Myqeremi) babai i ketij Artani, ka qene nje skuthe i vertete ne vite. Njeriu i regjimit, b....lepires, dhe kete virtyt ja paska lene te birit. Ashtu qofte!

                                                                              1. C
                                                                               Canon

                                                                               Tani po me bejne kuptim statuset e profesorit ne rrjete sociale. Te pakten doli hapur.

                                                                               1. I
                                                                                Ilir Qosja

                                                                                Skuthi me Skuthin, paskan folur për skuthat. I pari mund të përshkruhet me vargjet e Çajupit: Jam sulltan mbret i vërtetë, gjakatar e zemërnderr , nga frika më bëjnë nder. i dyti (prapë me Çajupin) Adhamudh e kaluar Adhamudhit. këron lavdinë dhe ndonjë lek, po, kur të shkojë në botën tjetër ( në ferr) s'do ta kujtojë njeri.

                                                                                1. F
                                                                                 Falje per fjalorin

                                                                                 Lum moj Shqipni qe ke dy faqezi !

                                                                                 1. B
                                                                                  Bujari

                                                                                  Por lerini dhe mos I kritikoni, Jane ne profesionin e tyre keto dy gomere te rjepur qe dine vetem te hane m....t ,te vjedhin dhe te flasin mbrockulla.keto dy veshgjate eshte turp ti zesh ne gone ,duhet ti ngarkosh me dru zjarri por pa samar, kurizi I tyre duhet te gdhendet qe te vije ne formen minimale .Le ti mesoje Mona si gdhendet Jo vetem fytyra por edhe trupi I ketyre dy xhuxhave te shemtuar,qe na prishen Racen.

                                                                                  1. B
                                                                                   Bujari

                                                                                   Por lerini dhe mos I kritikoni, Jane ne profesionin e tyre keto dy gomere te rjepur qe dine vetem te hane m....t ,te vjedhin dhe te flasin mbrockulla.keto dy veshgjate eshte turp ti zesh ne gone ,duhet ti ngarkosh me dru zjarri por pa samar, kurizi I tyre duhet te gdhendet qe te vije ne formen minimale .Le ti mesoje Mona si gdhendet Jo vetem fytyra por edhe trupi I ketyre dy xhuxhave te shemtuar,qe na prishen Racen.

                                                                                   Lini një Përgjigje