Jorida Tabaku: Para se të japë urdhra në Shkup e Beograd, Rama të fillojë të punojë në Shqipëri

25 Qershor 2022, 09:57Politika TEMA

Jorida Tabaku: Para se të japë urdhra në Shkup e Beograd, Rama

“Kryeministri, së pari, duhet të fillojë të punojë këtu, para se të shkojë të japë urdhra në Shkup e në Beograd. Diskutimi që ai bën sot, diskutimi që ai shkon në Kiev, diskutimi që ai sulmon, diskutimi që ai do të jetë i pari. Nëse e shohim, nuk sulmon kryeministri e presidenti i Maqedonisë së Veriut aq sa sulmon Rama, çështja është mes tyre”.

Kështu u shpreh në “Intervistë me Merita Haklaj” Jorida Tabaku, kryetare e Këshillit të Integrimit Europian, teksa foli për negociatat dhe reagimet e kryeministrit Rama gjatë samitit të Brukselit.

“Në mënyrë të padrejtë është duke u penalizuar Maqedonia e Veriut, nuk e ka atë arrogancë që e ka kryeministri këtu. Pse? Për t’i ikur problemeve të brendshme këtu, për t’i ikur diskutimeve këtu, për të mos folur për çmimet, për të mos folur për situatën ekonomike, për korrupsionin. 

Kjo është arsyeja që unë dua ta shmangim këtë diskutim dhe të hapet konferenca e parë ndërqeveritare dhe diskutimi të vijë këtu”, tha Tabaku.  

75 Komente

 1. t
  tosi

  e po sa fliska kjo tabaku me shume llafazane dhe kot asnjegje nuk thot

  1. v
   vang

   kjo eshte gjinkalla ePD

   1. v
    vang

    kjo eshte gjinkalla ePD

    1. v
     vang

     kjo eshte gjinkalla ePD

     1. e
      edi : kjo e do "biberonin ne goje" gjithe kohes

      edhe pula qorre cuket koqet e kallamoqit me zbulu mishtrishten e gjate

      1. s
       shpresa

       Doni apo s'doni ju RAMA do hyje ne historine e Shqiperise dhe jo vetem ....Hiqni kapelen te gjithe tani kur te kaloni para RAMES . MERITON NJE DITE TE TERE NE PARLAMENT VETEM TE DUARTROKITET , duartrokiteni dhe mos flisni asnje fjale .

      2. R
       Ridi

       Moj si nuk te mbyllet sqepi naj her moj tabaku ..kurioze jam te di se nga kush influencohesh

       1. T
        Titi

        Cfare quan pune ti??? Te duket gje qe rama po rri duke bo korrupsione si ty dhe non grata a???? Sa gabim flet shifi hapi syt bej ndryshimin

        1. S
         Shejku nga dubai

         Xhelozia te con ne budallallek.ti bije shkurt me nivelin tend:-Ndihmojeni ju ,Zonja balontabake,eshte shume i ngarkuar.Ndihma juaj ne sherbim te vendit dhe jo te Edit.Te behesh ferre neper kembe vetem ngaterrohesh ti se Edi jo.

         1. K
          Klaorsa

          Rama ka punu edhe e ka zhvillu shqiperine ne cdo cep e Belinda se te ishte per ju sdo kishim pare hajer me sy

          1. t
           titi

           kjo o pozit eshte 0 ne nuk kemi opozit ne kemi opozit mashtruesish kriminelash dhe non gradash

           1. f
            flamuri

            ja keni futur kot fare zonja tabaku po shikoje njehere punen e rames ne shqiperi mos fol si partiake se nuk shkon kshu te di me te zgjuar

            1. O
             Olti

             Sa per dijeni o tabaku… rama e ka nxjerr vendin ne drit se po t ishte per ty dhe te largqoftin do ishim fundosur me kohe

             1. K
              Klea

              Rama ndryshe nga ju ka here super investime dhe ka zhvilluar vendin me shume se kurre

              1. l
               lulzim

               Ai i ben te dyja po partia juaj qe sbente as njeren as tjetren ahhahahahah

               1. A
                Alaria

                Rama po i jep shume vendit tone

                1. L
                 Ledio

                 Ngelet ju duke fol per situaten ne Shqiperi,Rama e ka menaxhuar mjaft mire cdo gje dhe ia ka dal qe te kemi nje ekonomi stabel

                 1. m
                  monda

                  Rama na nderoi ne mes brukseli me ate fjalim

                  1. A
                   Aleksander

                   Kush je ti o tobaku? Ça bo ti o tobaku? Po kush te jep vote ty o tobaku. Edhe si kur Rama mos te boj asgja ka bo shum ma shum se ju. Ju jeni vetem me shkaterrua e me prish. E me zan noj cop tok.

                   1. R
                    Redi

                    Ne shqiperi po punon cdo dite dhe po na e ben vwndin akoma me te mir

                    1. A
                     Alfred

                     Sa pa lidhje po flisni Po rama eshte ai qe po punon pa rreshtur Dhe ju po beni keshtu si debila

                     1. M
                      Mondi

                      Ti tabak gjithmon je skic

                      1. H
                       Hasan

                       Po ti a shef nga syte sesa pune ka bere Rama ne Shqiperi

                       1. S
                        Serena

                        Rama te filloj te punoj ne shqiperi?!! Po si moj zonjushe si te punoj si ju? Ca i quani ju keto qe ka ber ai apo jeni mesuar me nje tjeter pune ju kur keni qen ne pushtet

                        1. M
                         Mimi

                         Se kuptoj pse flisni se sa ulni veten me kto deklarata se i bie na beni e per budallenj

                         1. B
                          Bledi

                          Sa inat te kam ty o Jorida Tabaku ste duroj dot. Aq sa gjysma e punes se Edi Rames te kishit bere ju

                          1. S
                           Siesta

                           Kur u bere dhe ti te flasesh ne kte lloj menyre turp i madh shume ju t pd e ndritet sa ishit vet ju punen qe ka ber rama ju e keni zili

                           1. B
                            Berti

                            Rama ka punuar cdo dite qe Shqiperia te arrinte kete zhvillim qe ka

                            1. g
                             genci

                             po mos i jep mend ti moj zonja tabaku, pasi partia qe je ti e kishte mundesine dhe leje qe nuk punoi per kete popull, por e vodhi dhe i solli deme te medha

                             1. k
                              koli

                              foli kjo normale, se po nuk foli kjo sna ecen dita. eshte bere shume e bezdisshme per te gjithe me then te drejetn. Po ju moj zonja tabaku bashk me partiine tuaj cfare bete per kete vend? asgje, vetem e shkaterruat dhe e fundoset

                              1. d
                               denis

                               Po mos te ishte ai ky vend do kishte mbetur ne vend numero nga keqqeverisja qe i keni bere ju te PD. keshtuqe na i kurseni keto fjale boshe se jeni bere bajat

                               1. D
                                Dinamo TR.

                                Kjo Tabaku duket se është një femër histerike që mundohet të bëhet historike por, nuk e arrin dot. Bravo Edi Rama! Ti je vizionar, i mençur, i ditur dhe partiot. Tabakja me kompani janë insekte që linden në mëngjes dhe ngordhin në darkë.

                                1. L
                                 Lisa

                                 vendi jone sa vjen dhe eshte ber me i mir cfar mendimi keni per kete znj. tabaku

                                 1. P
                                  Pina

                                  Rama po ben pune te duhur ske pse nderhyn ti

                                  1. B
                                   Bastriu

                                   Kjo fyçka duhet ta kishte mbiemrin jo Tabaku por Jorida Tauke!Te gjithe qe i ka peshryee berisha jane te njejtit kallep ,me perjashtim te Agron Markagjonit kete doç doçi qe e ka peshtyre tek floket !

                                   1. S
                                    Suzi

                                    Po punoni dhe ju ndonje ditë dhe sidomos ti, se je bere si ato llaxhoret e rrugeve, vetem der der ben. Rames nuk i afroheni as te maja thojit per pune, gabime mund te bej po nuk ben faje e te varse njerez siç vrau Saliu dhe shoku jot i ngushte Luli rrinte e veshtronte. U sha e u nda m Saliun po afer en e rruges se “ Kombit” dhe vras jet e 21 Janari nuk i zuri kurre ne goje. Te lutem bej ndonje pune se sigurisht tani nuk Ke pushtet qe me kercen ime te marresh vila

                                    1. A
                                     Alesio

                                     Cdo dite po shohim pune porjekte dhe investime nga rama vetem per pune mos flaini se sa e ka zhvilluar vendin ky se ka bere njeri me perpara

                                     1. E
                                      Erda

                                      Rama na nderoj atje e na ka nderu edhe ktu po ske ca thu ti shushk se vec me bo llapa llapa te ka ngel

                                      1. A
                                       Arta

                                       Ja e ndritet ju sa ishit ne oushtet edhe ngelet me dhen mend. Ik mij zhab anej

                                       1. K
                                        Klinti

                                        Punen qe ka bere rama ju se arrini dot kurr ai akoma po meret me problemt dhe pasojat qe ju i lat keti vendi

                                        1. S
                                         Sabri

                                         Nale o zot ket Tabakun ,se po e ul veten akoma e me shume me vjen keq qe rrethohemi ng njerez te tille

                                         1. G
                                          Gersi

                                          Kjo Jonida Tabaku ka fillu e flet percart me vjen keq qe ka rene kaq poshte..Rames ti vini anash te gjithe ju,se po ben me te miren per vendin tone!

                                          1. K
                                           Klei

                                           Se ju ne fakt e bet kete vend lule dhe nuk i mungoj asgje

                                           1. "
                                            "BOHOTINA"

                                            Permblidhi komentet Tabaku e nxirr perfundime. rruget qe lat rrugeve i ka bere me parametra europiane. Ndryshoi tere qytetet e vendit qe ishin kthyer si ne mesjete, beri 100 fshatra model. Nuk dua te te lodh me shume. hapi syt e leri politikat se ju kemi pare.

                                            1. T
                                             Teo

                                             U po kjo nga cili varr doli u cua dhe kjo pi vorri hahaha po ikni u bet ju te jepni mend per punet e rames po ske faj se ke vdek me salen dhe si keni pare punet e mira qe jane bere ne vend se ke qen posht andej nga dheu

                                             1. P
                                              Pepi

                                              Cdo dit e me shum shikojme investime te mira per vendin po luftohet korrupsioni e shum gjera ne vend per ta cuar perpara ti me cfare syri e ke pare

                                              1. S
                                               Shaban

                                               O tabak o kapak si nuk pushuat njeher e dim qe jeni xheloza se nuk e zhvilluat ju vendin po e kishit mendjen te vidhni dhe populli tani esht me ramen me ju ska per tqen najher

                                               1. I
                                                Ines

                                                Aman moj Tabaku kur u bone me fol dhe ti sikur ca je o zot

                                                1. A
                                                 Artur

                                                 Po Tabaku po ske pune tjeter ti vetem me fol kok m kot si budalle zot na fal ahhahahaha

                                                 1. R
                                                  Renis

                                                  Ju te Pd keni marre fund me kohe perzotin gjynaf

                                                  1. G
                                                   Gjergji

                                                   Sa llafazane kjo Tabaku,eshte bere super e bezdisshme!Nese do ishte partia juaj ne krye te vendit,do merrte fund Shqiperia dhe investimet as nuk mendohen te beheshinn! Me vjen keq per Tabakun po kjo eshte e verteta!

                                                   1. K
                                                    Klea

                                                    Ca pune te bej pune si e juaja moj Tabaku qe spam nje dit te bardh ne kete vend kur ishte PD ne pushtet. Nuk keni goj ju ti kerkoni llogari rames se vetem.fal tij jemi ktu

                                                    1. T
                                                     Taulant

                                                     Ik mi budallaqe, sho o bo ndonje kalamo tjeter dhe mos u merr me politike se je fycke, po fycke fare!

                                                     1. A
                                                      Agron

                                                      U bere ti surratqofte ti kerkosh llogari rames se e pam punen tuaj deri tn dhe keni qen super te rregullt. Vetem fal investimeve te tij e punes se palodhur jemi ktu se te ishim me ju do ksihim ngel akoma ne skutat e errta

                                                      1. S
                                                       Sami

                                                       Rama ka ber super pune te 3 mandatet e tij. Ka kryer investimet e duhura ne shendetsi e arsim dhe kudo dhe asnjher nuk ka len pas dore dhe ceshte te tjera si arti e kultura me nisma te reja cdo kohe. Po ju ca bet o tabaku???? Nuk je ne gjendje ti kerkosh llogari rames se vetem fal tij jemi kety

                                                       1. q
                                                        qimi

                                                        Si urdheron shefja e krimeve te berishes naj kerekese tjeter ke ?

                                                        1. I
                                                         Ida tabakaja

                                                         o zot kur del flet kjo lyfja e pd , ik dil me bageti se per gje tjeter nuk je ti

                                                         1. F
                                                          Fredi

                                                          Po pse moj tabaku e ul veten kaq poshte , e di qe te merr edhe rryma e vendit ku je po me mire hiq dore

                                                          1. A
                                                           Albion

                                                           Po ku keni ju shance ti afroheni rames , as nuk i vini te thembra ju me gjithe kryetarin e juaj non grata

                                                           1. A
                                                            Ana

                                                            Jopo te bej punen tende qe spam nje dit te bardh nga ju

                                                            1. E
                                                             Elsa

                                                             Aq investime sa ka ber rama ne krahasim me ty nuk numerohen

                                                             1. S
                                                              Selva

                                                              A ti ngele tflasesh per situaten e vendit tone rama po e ben punen me se miri dhe puna flet vet

                                                              1. J
                                                               Jorgo

                                                               Oj kurv punen qe e ka bere rama ju nuke keni bere kurre ta dish mire kete gjo

                                                               1. L
                                                                Landi

                                                                A ju qr juve kurvat e mutit qe vec keq i keni bere ketij vendi si parti dhe tani doni me ja lon fajin rames

                                                                1. L
                                                                 Landi

                                                                 Kjo tabaku eshte vegel e saliut dhe nuk ka cfar te bej e shkreta vetem negativitet do te shperndaje

                                                                 1. S
                                                                  Sali bajga i ppsh

                                                                  Ne PD parti e derrave jane te gjithe komandant te gjithe bejne kryetarin e partise. PD eshte shtepi pa porte vazhdoni balona TABAKE se mbas Rames vjen Velia ju ngo viti 2050 keni 10 % shance per te fituar urrraaaaa RROFTE shoku sali RROFTE KOMUNIZMI perpara per FITORJE te reja

                                                                  1. a
                                                                   aliu

                                                                   ti je si ejshani te ezeli , femer e ulet

                                                                   1. Y
                                                                    Ylli

                                                                    Ku di ti ca esht politika.Me pak presion e beri hapjen e negociatave kryeministri

                                                                    1. O
                                                                     Opinion

                                                                     Erion Veliaj deklaroi perfundimin e punimeve per shkollen "S.Frasheri".Besoj se ka marre dhe shperblimin per korrupsionin qe ka bere ne kete afere.Keshtu ka deklaruar kjo punemadhja(dhe eksperte e shqyer e ekonomise)e PD se shkalafitur,alias"Basha-Alibeaj"apo "Foltore e Berishes".Jam kurioz,si une dhe te tjere,kjo llafollogja mori gje per efekt te presionit qe I bente firmes se ndertimit,per te luftuar gjasme korupsionin e Velise,sepse dihet qe e njejta firme ndertonte dhe vilen e saj ne Lalez.Per ate zv/presidenten e LSI nuk doli gje se shkolla nuk u ndertua ne Paskuqan.Pike e zeze per opoziten qe kemi!

                                                                     1. R
                                                                      Rakipi

                                                                      Shko andej nga ke ardh se sesht politika per ty o goc

                                                                      1. P
                                                                       Pollo

                                                                       E more biba e dreqit, me mire te rrijshe ne shtepi dhe te ziejshe nje corbe, se ti nuk je per politik. Ketheu te Berisha se aty e ke vendin, se edhe ti je nongrata.

                                                                       1. P
                                                                        Pollo

                                                                        E more biba e dreqit, me mire te rrijshe ne shtepi dhe te ziejshe nje corbe, se ti nuk je per politik. Ketheu te Berisha se aty e ke vendin, se edhe ti je nongrata.

                                                                        1. a
                                                                         artis

                                                                         Kryeministri më i mirë që ka patur Shqipëria i të gjithë kohërave......

                                                                         1. C
                                                                          Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli

                                                                          Korba ti ! Hyre ne politike , duke "ngrene ate mut" , sikurse thoshte Erla Mehilli dhe mbete aty ku ishe , nuk i ngjite dot ne pushtet e s`ke per t`u ngjitur kurre , keshtu qe do e mbyllesh karrjeren ashtu si Erla , duke mbajtur ne goje shijen e m . . te bajraktarit serb te Vicidolit !

                                                                          1. q
                                                                           qytetar

                                                                           Po ku mblidhen te gjithe te zgjuarit ne PD !?

                                                                           Lini një Përgjigje