Spartak Ngjela: Po ka dhunë më 7 korrik, njerëzit e Berishës do ti çojnë në shtëpi me gazlotsjëllës

25 Qershor 2022, 09:10Politika TEMA

Spartak Ngjela: Po ka dhunë më 7 korrik, njerëzit e Berishës

Spartak Ngjela nuk ka shumë pritshmëri nga protesta e paralajmëruar e Partisë Demokratike me 7 korrik.

Në një intervistë për Rtv Ora ai thotë se nëse do të ketë dhunë do të shpërndahen në shtëpitë e tyre me gaz.

"Po të bëjë dhunë do të ketë gaz lotsjellës dhe do të ikin në shtëpi".

Të pamotivuara i gjen edhe arsyet e protestës.

"Nuk di cila është kërkesa.Duhet ta arsyetojë krizën ekonomike kurse çmimet dalin në treg nuk i ka shteti, është shtet kapitalist. Çmimet janë ngritur sepse Shqipëria nuk ka prodhim. Kush e zhduku prodhimin? 

Ata që eleminuan 500 fabrika me paratë e kundërshtarëve të Shqipërisë. Ka histori të dhimbshme Shqipëria në 30 vjet. Shqipëria nuk ka prodhim, qeveria aktuale nuk ka bërë lojë 8 vjeçare për prodhim".

Megjithatë Ngjela shton se protestat janë shëndet por po ka dhunë i godet shteti.

19 Komente

 1. N
  Non grata Berrisha komunisti fundit i ballkanit

  Po cfare proteste o taku tarallaku kush i shkone non grata do deshtoje dhe do thoje ishte nxehte nuk erdhen do ta fillojme nga shtatori ai nuk rrezoje do lule bashen me 200 koke pa lare levizte rruges si zagar i terrbuar me 10 veta pas Protesta bejne sindikatat dhe shoqerit civile ,nuk bejne partite partite ato kan program jane intitucione nuk kane nevoje per zhurmen e bilbilave

  1. K
   Kalec Dega

   Berishes t'i rruni bithen , sa te jete Edramushi kryeminister .

   1. S
    SOPIQOTI

    Duket se ja ke ndjere lezetin "lepirjes te prrrranices te Siut non graa", o z. Dega prandaj dhe shpreh deshiren qe ke.

  2. S
   Strategu i Gamorve te Lashte Nazarko

   Zoti Avokat , ne Demokraci neve na lejohet te bejme cte duam , dhe asnjei s'ka te drejte te na kundershtoje . Rama s'di cfar eshte Demokracia ,ate e di vetem meta dhe salia por edhe qent e rruges qe jetojne vetem ne liri . Nqs perdoren Gaz do i kerkojme ndihme Putinit te nderhyje . Ne banda e Esadisteve Demokratike jemi per paqe ,Rama kerkon te na vrase si vrau edhe ne Gerdec edhe ne 21 Janare . Thuaj KM tend , se nuk eshte Politikan dhe s'ja ka iden Stradegjise rrugeve . Rrugen e vertet ku duhet me hec Njeriu e gjen vetem Gomari asnji tjetr .Piktori po na con vendin ne rrugen e gabuar .

   1. M
    Mitat goxhaj

    Jo çte doje.

    1. P
     Papo

     Po te qe per Ramen dhe Ps ne do ishe ne kooperative akoma mer legen qd pefpiqesh edhe te ironizosh me nivel lopçari!

     1. S
      Spak

      Meso te shkruash shqip,.....!

     2. s
      shqip

      Për sa kohë opozitën e udhëheq Saliu, qeveria i ka të garantuara ditët, muajt, vitet. Saliun dua ta shoh prapa hekurave për gjithë fatkeqësitë që i ka sjellë shqiptarëve. Por një gjë është më se legjitime. Ky popull duhet shkundur me rrënjë. Me këtë menefregizem që kemi ne shqiptaret, rrezik të na kthehet prapë monizmi. Njerëzit që pak tru duhet ta kuptojnë këtë. Sa më parë të dalin nga skena aktorët donkishoteskë të tipit Saliu, Meta, e tërë kompania e sahanlëpirësve, që nga Shehi, Ndoka e Duka bashkë me Mediun. Në PS duhet revolucion. Madje më i thellë se ai që po ndodh në PD. Mgjs në PD nuk po ndodh një gjë të tillë. Ata janë ana më e pa civilizuar e shoqërisë. Pra në PS duhet të ndërrohet kursi. Nuk ecet më me "unë i di dhe i bëj të gjitha". Përndryshe do kemi njerëz inkompetente që marrin copat e byrekut të tepsise, dhe liderin suprem që del dhe bën punët e ministrave e të drejtorëve. Protesta gjithë ditën dhe çdo ditë. Por jo me sigla partie.

      1. V
       Vranakonti

       Dihet dhe eshte e qart se Saliu pa protesta te dhunsheme nuk ka jete. Protesta do behet nga disa shqipetar budallenj qe i ven pas nje budallai non grata,Sali Berishes. Pika qe nuk u bje. Duan te rrezojn Edi Ramen. T'i han koqe e mutit Saliu me zorraxhinjet e tjere.

       1. f
        fshatari.pafshat

        ""Ata që eleminuan 500 fabrika me paratë e kundërshtarëve të Shqipërisë|". Per ke e ke Fjalen? Per veten Tende more Taku? Kujdes. Se edhe Ti duhet te mbash pergjegjesi, ishe ne taven e PD me gjelle PS. Mati llafet, sado i drejte qofte parashtrimi Yt. Ose. Dil e veri pikat mbi i. Kush, Pse, Qysh, Tek. Djersa dhe gjaku i nje populli te tere per 45 vite te gjata vane per Lesh !?... Nuk eshte fjala per hakmarrje, por, per te nxjerre mesime per ata qe vine pas... Qe te mos behet rruge...

        1. F
         FCB

         Shko re Pederast burgjesh.

         1. r
          robi

          Kujdes banden e naziskineve te mamurrasit te komanduar nga kryevagabondi i molotovit Muli horri si dhe kujdes me kryebanditin Sali Lush kundertanku se mund te vije ne pordheste me shpellaret e Astirit hipur mbi tankun e grabitur tek garda ne grushtin e shtetit te deshtuar ne 1998 me te cilin terrorizoi Tiranen per 3 dite.

          1. U
           ULKONJAT

           Asgje s'ka dale cfare ke thene deri tani o gjoja avokat. Kete rruge ja ke mesuar ti Sales, se e ke ndjekur nga pas per shume vite. Apo harove me duket ke qene minister i drejtesise qe shperndave licensat e notereve rrugeve. Nuk je parashikues i mire, prandaj meso vetem avokatine. Me 7 korik duhet te ngrihet i gjithe populli, jo per te mbeshtetut sali kermen por per te protestuar me gjendjen ekonomike ne vend qe ska me keq se ku te vej. PS te shkundet ne themel se nuk eshte ne terezi.

           1. V
            Vini

            Salih Phe Berisha nuk mund te mbledhe me shume se 50 vete ne keto protesta pasi shqiptaret e dine kush eshte ai dhe pse proteston Nuk ka gomar qe te dali rrugeve per interesa te familjes kriminale Berisha

            1. L
             Legen

             Po nese mbledh 50 mije cdo shkruash zotrote pastaj ?

            2. I
             Ilir

             Me kete idiot merreni? I ka dale boja si rrogetar i Rames.

             1. r
              raul

              Pordhesta e 7 korrikut e Vicidolit te foltores do te jete nje demonstrim force i pjeses me agresive te pdse ku eshte mbledhur gjithe llumi i shoqerise shqiptare dhe pordhesta do te filloje ne forme parade : pordhestuesit do te rreshtohen para kuvendit dhe menjehere do shfaqet Klevis krrici i faro pace pilafit me kollare dhe dy gishtat lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para shpellareve te pordhestes. Parakalimi i krricit te faro pace pilafit do shoqerohet me brohorima . Pastaj do shfaqet kryeperbindeshi i shqiperise hipur mbi tankun e grabitur tek garda ne grushtin e deshtuar te shtetit ne 1998 me nje grup shpellaresh mbi tank. Perseri duatrokitje dhe disa mollotove te hedhur. Pastaj vjen grupi i naziskineve te mamurrasit me komandant Muli horrin , te gjithe me molotov ne dore duke pritur urdherin. Perseri duartrokitje histerike dhe ndezje molotovesh.Ne fund vjen grupi i lristave erotiko naziskine te haremit te Leshelise ne Jale nen komanden e Floida surratufos dhe Kejdi dhembcakalles te cilet do te kalojne ne reviste nderi para Nafije dybekut te leshitlikes. Vicidoli i foltores jo shume entusiast nga braktisja masive e popullit te Tiranes. Fjalime te zjarta kunder Edi Rames dhe ne fund mjeranet e pashprese per pushtet do kthehen me bishtin nen shale drejt Bathores dhe Mamurrasit.

              1. G
               Gjush akullorja

               Spartak avokati qe nuk ka fituar nje gjyq desha te te pyes sa here eshte arrestuar dhe liruar Berisha deri tani? . Se je drejtori i FBI per Europen. Psikopat megalloman si Edvini

               Lini një Përgjigje