Edi Rama: Jemi të çmendur, më mirë të na keni me vete

25 Qershor 2022, 16:53Politika TEMA

Edi Rama: Jemi të çmendur, më mirë të na keni me vete

Kryeministri Edi Rama nga Samiti Europian Wachu ka deklaruar se Shqipëria sa është besnike dhe e mirë është dhe e çmendur, kështu që sipas tij, më shumë i leverdis ta ketë pranë.

“Kini durim me ne miq. Dhe mos harroni. Pavarësisht të gjithë problemeve tona, jemi të gjithë viktima të historisë tonë dhe historisë së vetvetes. 

Pavarësisht kësaj, ne jemi njerëz të mirë, jemi besnikë dhe jemi të çmendur. Kështu që më mirë të na keni me ju. 

Dhe kur na keni me vete merrni më të mirën nga ne. Mënyrën tonë të të qenit mirë dhe të qenit besnik, dhe çmendurinë tonë për t’u marrë me të tjerë”, tha Rama.

40 Komente

 1. K
  Kevi

  Haha sa mire ka folur , kur duam ta arrijme diçka po behemi te cmendur

  1. M
   MacGr

   Vetemje gje me ka mbetur merak o Rama qe nuk u a plase njehere ne sy dhe tu thoshje se baballaret e tyre na hengren kufijte,na coptuan aq sa nuk ka shtet tjeter ne bote qe kufizohet me pjese te kombit te vet.

   1. E
    Evropi per kristianet!

    Makron: Stop suniteve ne BE,madje dy here Stop ,kur jane te cmendur dhe te pabese.... allah uakbar.

    1. f
     futjuni punes

     T keqen t sumes sate t mir heladhiane ose llatiniane.Shum mir ke kshillu macronin ,po ec merr ket mikrofonin tim qe t mos ta lodhesh shum fytin.

     1. a
      am

      Krahasuar me evgjitet e azise se vogel qe sapo u futen ne evrope lyen edhe mender b me miell , shqiptaret jane goxha te fisem.

     2. B
      Bureto

      Kevi lexoje dhe njlherë:..."dhe çmendurinë tonë për t'u marre me të tjerë"! Kjo ishte 'çmenduria' jonë. Pse nuk jemi të tillë, që nuk lëmë njeri pa share dhe përgojuar, sidomos mes vedi. Epo në vend që robi të shikoj punën e vet, 'çmenduri' është de.

     3. G
      Gimi

      Ne ju duhemi atyre siç ju duhemi edhe ne sepse ka mjaft marreveshje qe kemi firmosur me vende te BE

      1. M
       Me lot

       Hahahahahahaaaaaaaa

      2. B
       Bledi

       Shqiperia gjithmone ka realizuar plot te mira dhe projekte pozitive dhe kjo fale qeverise rama

       1. L
        Ledi

        Normal qe jemi te till sepse besnikeria ndaj projekteve pozitive ka qene e pranishme nga z.rama gjithmon

        1. M
         Monda

         Z.Rama ka treguar gjithmone qe punon shume per vendin e tij dhe do punoje deri ne momentin qe ne te anetaresohemi ne BE.

         1. R
          Redi

          Uroj qe BE te kete nje zgjedhje per antarsimin e shtetit tone pasi e meritojm sepse i kemi arritur te gjitha kriteret dhe qellimet qe ne na kane vendosur.

          1. K
           Kalec Dega

           Filozofi Ramazon, i rrumpalles Shiperi...qe Evropa ka nevoje per nje realizem socialist si ai i Dulles

           1. S
            Stefani

            Haahahah batute shume e bukur ,shume mire i ka thene

            1. S
             Stela

             I duhemi me vete pasi jemi dhe popull qe nuk dorezohemiiii

             1. b
              besi

              Je i madh o edi Rama.Ata duhet te na anetaresojme se do te jene me fat qe do te krijojne marredhenie akoma me te ngushta me ne dhe me nje njeri si Rama

              1. e
               era

               Jane me fat ata qe na kane prane dhe per kete gje duhet qe BE te mare vendimet e duhura pa qene shume vone.

               1. A
                Ala

                Gjithmone ka treguar qe Rama punon shume per vendin e tij

                1. I
                 Ina

                 Gjithmone ka bere pune z Rama per vendin e tij duhet te antarsohemi patjeter

                 1. T
                  Toni

                  Meritojme te jemi pjese anetare e be sepse si vend jemi permiresuar shume qe prej ardhjes suaj ne krye te shtetit

                  1. A
                   Aldi

                   Ne nuk do dorezohemi asnjehere dhe do arrijme te futemi ne Be jam shume i sigurte

                   1. V
                    Vini

                    Te cmendur jemi. Po lodhemi ne fakt si te cmendur prandaj duhet te jemi pjese e unionit

                    1. A
                     Adri

                     I madh je o zoti Rama. Keshtu vazhdo qe te arrijme me shume suksese

                     1. G
                      Gimi

                      Shpresoj ta ken te qart kta jashtetasit se si tna trajtojn se e kan tepru

                      1. M
                       Mira

                       Zoti rama e keni treguar qe e meritoni te jeni ne krye te vendit tone sepse na perfaqesoni me se miri

                       1. A
                        Agimi

                        O Kalec Je nje maskara, nje fundrrine. Eshte turp per te gjithe NE qe ti je shqipetare. Legen.

                        1. n
                         neritan

                         Si te cmendur qe jemi le te shkojme tiu veme flaken per padrejtesine qe na bene

                         1. r
                          redi

                          cfare ironie fantastike qe ka z rama edhe ne fjalim e kishit goditur kete pjese

                          1. S
                           Skenderbegasi

                           Guximi i Edit ka çmënduri, por nje çmënduri plot madhështi. Nje nivel i lartë intelektual nuk mund të mos ketë pak çmënduri.

                           1. C
                            Cimi vlora

                            Bravo Edi! Ndonjeher gjerat kerkohen edhe meforcen e argumentit, forcen e fjales,ndryshonte puna po te ishim nje shtet ifort si Izraeli. O gazetar analist a keni degjuar qe shqiptaret ne universitet ne Europ jane nder te paret, dhe kete e arine me vullnet durim force dhe pune,prandaj mesoni te respektoni bijte dhe bijat e shqiperise .

                            1. G
                             GEZUAR BAFTAJAR

                             JE I PAPARE JE ME I MIRI I SHQIPETAREVE NE TE GJITHE TROJET SHQIPETARE NE TERE BALLKANIN.

                             1. Z
                              Zeqina Sallaksja zhulsja

                              Shume mire ju a ka thene! Mire ja beri dhe Bullgarise! U bo bytha e Bullgarise te na mbaje peng ne??? Vetem keshtu marrin vesh???

                              1. F
                               Fjalime me tone Ironie e vetironie mjaft korrekt

                               Nji gjuhe ne pergjithsi e Koduar e KM te Shqiperise ,qe deshifrióhet me qarte nga te pranishmit atje ,e deri diku nga lexuesit qe kan njifar niveli ,por me e forta ishte me Greket qe thon se ; Ne ishim te paret ,pastaj lindi Majmuni haaaaaaahahahahaahahahahaahahahaa oh me lot eshte Gjigand .Pellisni sa te doni ,KM i Shqiperise ja rras Te gjatin aty ku e si i takon te gjitheve . Rrespekt Gjigand ...mos e rriuj mjekrren hic .nga Kori i Hajvanve te Tufezuar Kazaneve apo shpellave hahahahaahha janulles ne bythe ja rrase hurin ne emer te Zotit hahahaah

                               1. G
                                Gazi

                                Bullgaria smund te na mbaje peng pasi kemi punuar shume qe te jemi pjese e be

                                1. A
                                 Ana

                                 Shpresoj shume qe shtetet e be te mblidhen dhe te vleresojne situaten e krijuar

                                 1. A
                                  Ana

                                  Shpresoj shume qe shtetet e be te mblidhen dhe te vleresojne situaten e krijuar

                                  1. A
                                   Ana

                                   Shpresoj shume qe shtetet e be te mblidhen dhe te vleresojne situaten e krijuar

                                   1. K
                                    Komentuesi 1

                                    Te ngaterrohen zorret nga ca komentues te paguar!!! Kur s’keni kritika, mos u qurravisni kot se nuk i hyjne ne pune askujt karamelet tuaja te shqerosura

                                    1. S
                                     Spitali 5

                                     Jo i cmendur, por i pjerdhur komplet je. Te pakten mos e fut edhe popullin ne ate kallep.

                                     1. S
                                      Shqiptari kosovar

                                      Durimi Rama si askush ne Shqiptari di te komunikoje me Evropianet e rinj te mendesise se Evropes plake....qysh thoshte i Madhi Gjergj Fishta. Ama duhet ruajtur e frenuar paksa Dellin qe te mos kalohet si kryeherash Rubikoni ose Ura e Siratit. Ka nje tufe shqiptaresh qe japin shije te keqe neper Evrope. Druaj se te tillet jane te shitur te serbet e ruset qe ta njollosin Shqiptarine, Kosova po ua sheh sherrin ketyre shqipfolesve qw sillen turpshem ne Perendim Ta ndihmojme vetveten para se te na ndihmoje Bota Te mbahet mend se Alternative tjeter pos Evropes nuk kemi Ama jemi paksa te vonuar ore. Te fundit u ndame nga Turkieyja. E medet per Ne. Me dhimbset Rama qe pati reagime paksa te ashpra por rrethanat jane te ashpra, dihet Sidoqofte Rames i shkon ashpersia Uroj te kete shendet dhe do t;ia dale! As konica e Noli nuk do te mund te perfaqesoni me mire Shqiperine! Ne Kosove ka nje fjale qe thote "Di te dredh e te zhdredh" Zoti e ruejt prej Shqerise e Rusise! E ndonje shqipo mund t"ia kete zili ama hakun duhet me ia dhane kakikat Besoj shume qe edhe Rexhep Qosja do te tumire per sa u tha me siper

                                      Lini një Përgjigje