Petrit Vasili thirrje qytetarëve: Mos u merrni me deklaratat e kamikazit Rama, përgjigjen t’ia japim në shesh

25 Qershor 2022, 19:35Politika TEMA

Petrit Vasili thirrje qytetarëve: Mos u merrni me deklaratat e kamikazit

Deputeti i LSI-së Vasili u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos merren shumë me deklaratat e kryeministrit Rama kundër BE-së, po të ngrihen fuqishëm kundër varfërisë e grabitjes kombëtare.

Në një shënim në Facebook, Vasili shkruan se Rama është i nxitur e paguar nga aktorë antieuropianë lindorë për qëndrimet e tij duke shërbyer si kamikaz i boshtit Beograd-Moskë.

“Mos u merrni më me shfaqjet e paguara të Rames, por te gjithe ne kembe kunder varferise helmuese dhe grabitjes kombetare! Me shume te drejte gazetare, analiste si dhe qytetare te shumte komentojne me shqetesim deklaratat e Rames kunder BE dhe gjuhen e marre dhe prej halldupi te tij. Por sot do tu beja te gjitheve nje ftese te hapur qe ta linin vetem Ramen ne zderhalljen e paguar te tij. Eshte shume e qarte se Rama i komisionuar, i kapur per gryke dhe nen shantazh nga aktore  antieuropiane lindorë e ben kete shoë te porositur antieurope sipas telekomandimit serborus, qe i behet atij. Ne dukje ky i Rames eshte nje shoë i çmendur, jashte cdo logjike dhe nje kafsheri politike si ne forme ashtu edhe ne permbajtje. Porse nuk eshte aspak ashtu. Aksit Beograd Moske por edhe me gjere ju duhet nje kamikaxe antieurope, por qe natyrshem duhet te jete nga Europa. Askush nuk mund te vetofrohet per nje mision te tille te rrezikshem dhe te neveritshem ne radhe te pare kunder popullit te vet pervec Edi Rames.”­  – shkruan Vasili.

Ai shkruan më tej se Rama është i vetmi që përmbush kushtet për të luajtur një rol të tillë duke qenë se bën pazar me kufijtë e Shqipërisë e Kosovës, duke qenë kryeministri i vetëm që drejton qeverinë më të korruptuar e që e ka kthyer vendin në lavatriçe të lekëve të krimit.

“Pra Edi Rama eshte i vetmi, qe mund te kryeje nje mision te tille dhe i vetmi qe permbush te gjithe kushtet, sepse eshte pazarxhi kufijsh ne dem te Shqiperise dhe Kosoves, pra i pacipe ne shitjen e cdo interesi kombetar. Interesat me te errta antieuropiane e kane kurdisur dhe leshuar pra Ramen sokakeve te Europes, qe ai te lehë pa pushim per te mbajtur nje fokus gjoja zhgenjimi ndaj Europes si dhe per te hedhur balte mbi Europen dhe rendesine jetike te saj per te ardhmen e Shqiperise dhe Ballkanit ne teresi. Qesharak e grotesk ne kete rol te tij Rama po vazhdon gjer ne neveri kete loje te shpifur e te lexueshme ne menyre te perditshme. Edi Rama e ka kete kurajo dhe eshte vendosur egersisht kunder Europes, pasi eshte i vetmi kryeminister, qe drejton qeverine me te korruptuar te Europes, qe ka kthyer vendin ne lavatrice, te pastrimit te parave, qe vjedh ne menyre mafioze zgjedhjet dhe qe ka kthyer Shqiperine ne vater te krimit te organizuar dhe trafiqeve nderkombetare. Por a ka vlere te komentohen më shfryrjet histerike te paguara antiEurope te tij. Rames i intereson, qe energjia te devijohet drejt shoë-ut te tij te neverishem antieuropian dhe jo drejt plageve, qe po shkaterrojne vendin.”­ – vijon Vasili.

Në fund deputeti i LSI-së bën thirrje që Rama të lihet i vetëm në rolin që ka marrë përsipër duke u kërkuar qytetarëve që përgjigjen t’ia japin me protesta në sheshe, parlament e rrjetet sociale.

Ai bën thirrje për protestë lundër rritjes së çmimeve, varfërimit e grabitjes së vendit, shpopullimit, tenderave e koncesioneve korruptive.

“Ndaj Rama duhet lene krejt vetem ne kete detyre te paguar, qe ai po kryen dhe do vazhdoje ta kryeje per sa kohe qe do t’ja kerkojne ata qe e paguajne dhe e shantazhojne. Komentet,reagimi dhe kunderpergjigja ndaj tij dhe qeverisjes duhet dhene ne çdo sekonde ne cdo front: ne shesh, ne parlament, ne rrjete sociale e kudo duke u ngritur ne kembe kunder: rritjes çnjerezore te cmimeve, qe po helmon jeten e njerezve te thjeshte,  te vjedhjes se miliardave leke me tendera e koncesione, te varferimit qe po shpopullon vendin dhe tragjedise sociale e te varferise qe eshte kembekryq ne mijra e mijra familje shqiptare. Cdo energji duhet te perqendrohet vetem ketu. Kjo eshte kryeçeshtja e cdo shqiptari. Sa per zderhalljen antiEuropiane te Rames rrini te qete se Europa eshte aq e vjeter dhe ka parë kaq shume karagjoze dhe aventurierë te tille sa di dhe ia tregon vete vendin edhe ketij. Lereni vetem ne lehjen e tij te paguar. Te gjithe ne kembe per te mbrojtur Shqiperine nga shperberja dhe varferia helmuese, çdo energji vetem ketu.” – mbyll Vasili.

28 Komente

 1. o
  o robt ne pith o surrat bytha e bandes se shkerdha

  kujt i drejtohet me kte gjuhe bythqimash rrugesh ky peder !

  1. A
   Andy

   Burre me te shemtur se ky fizikisht, dhe me te ndyre shpirterisht, nuk mund ta takosh asgjekundi

   1. F
    Fatosi-kosove

    E kujt i flet ky aman kur siq dihet ka rreth 300 vota ne gjithe shqiperine,per cilin popull leh ky o zot,dhe nese shqiptaret mendojne se non grata e kriminel si vasil petriti dhe kryetari i tij mona do ti shpetojne ateher mjer shqiperia,kurse europa ska dyshim se do n'a i hape dyert diten kur drejtesia do fus ne burg sali berishen, vasil petritin dhe gjithe ata kriminel qe orvaten te shfrytezojne çdo fatkeqesi boterore qe te mbesin ne politike.

    1. i
     ilir

     Foli eunuku i familjes Meta.

     1. M
      M

      Shpresa juaj e fundit pasi keni shkatëruar vendin duke e djegur ,vjedhur,shkatëruar dhe ti shpëtoni SPAk_ut është ti kundërviheni Ramës duke e cilësuar antikombëtarë,antievrioian,për korrupsion e varfëri kur faktet tregojnë se juve me prova e fakte jeni të akuzuar në organet e drejtësisë dhe me prirje antiamerikane,antievrioian e Shpresa e fundit u ngelet Rusia.

      1. K
       Klement

       Akoma do te hash o pleher su ngope

       1. V
        Vlora

        Peco, Peco u plake dhe su poqe, mbete karafil ne dege

        1. F
         Franci

         Hajdut , mos haro ne shesh te maresh farat e lule diellit

         1. k
          k

          O robqirë të mallkuar dhe korruptuar bashkë ilir fshatarin injorant dhe gruan baxhellë e bodrumeve të shallvareve.

          1. r
           robi

           O Tit shkolleshumi po je bo qesharak o hunderri neveritur. Po nuk e sheh qe me 320 vota ne gjithe Tiranen ti hyre ne parlament o hunderr. Ik o Tito se tka zone vapa. E keni hapur me Nafije dybekun haremin e Jales per sivjet. Shko Tito shellehu ca dite ne haremin erotiko naziskin te Jales se te pret Floidasurratufoja atje o burre plak i neveritur.

           1. P
            Peco priza

            Ha tum peco ha.tum cobani.

            1. V
             Vjosa

             E mo Titke të janë mbaruar farat thuaj Mona Çizme hajdutes se ti jep ajo nga të sajat se ka ajo dhe Like Floriri .

             1. s
              shkerdhatat ne proteste per me mbrojt Miljonat e v

              shkerdhatat e tufezuara po pregatiten pere proteste ,me mbrojte te Drejtat e Shkerdhatave te Kombit , te drejten üer me Tradhetu Shqipnin, te drejten e Krimineleve ,te Drejten e Vjeshjes se Shtetit dhe Tokes ne Lalz siedhe te drejten e Non Grattes . strehu ne Arkivol bashk me xhuxhin e cepanit , surrat bytha P.V, u pellet gamorve e krricave ti bashkohen korit te shkerdhatave te Kombit, nga stani i pederit te kazanit te dhjere

              1. P
               Peco Vasili deputeti me i votuar me 300 vota

               Peco nuk e kupton qe je i mbaruar njerzit do protestojne per te mbrojtur familjen non grata kriminale Berrisha per familjen kriminale Meta apo zagaret e dy familjeve ku bene pjese edhe ti A Cani Fevziu Shkullaku Bushati Rakipkari .Nese votuesi eshte i pakenaqur e rrezone Ramen me vote po me bajga si ty kryeministri ardhshem eshte Erion Veliaj pasi Rama ka dhene dhume dhe ka nevoje per nje shkeputje o ngrenes fara luledielli ndaje mos u lodhe shume se jeni karte e djegur jeni nje grupe kriminale dile ne proteste mer gruan femijet dhe berrtite deri sa te iki zeri o Peci hajdari

               1. P
                PO , PO

                Cfar karikaturash ! A nuk eshte turp , bile shume turp te ecesh pas ketyre debileve ? !

                1. A
                 Alo ushnja

                 Do pilaf ti peco mbaro farat bythq.....

                 1. L
                  Lekondi

                  MONEN E VASON EDHE VETEM PER BUKURIN TI ZGJEDHIM LIDERRA.

                  1. Fjona

                   Petricke , ju Aman kush na ben thirrje te dalim ne proteste ne 7 korrik, keta "zagare" te Ber ishes e Metes dhe lakejve te tjere , nuk kane faj, sepse akoma kane shprese se mund te shpetojne nga drejtesia! Duan te largojne Edi Ramen, populli pret dita, dites te na shporreni juve, se nuk ju shikojme dot . Juve jeni tradhetaret, kriminelet hajdutet e regjur te shqipetareve..... Erdhet nga kokallat copa injorantesh, dhe ju erresuan syte nga "paraja" ne "ferr shkofshi"..............

                   1. Zagari i Like hajdutit i ben thirrje popullit te rrezoje Edin.Y qelbesire e ndyre.

                    1. v
                     vang

                     ne shesh ,ne shesh mor gomar pallavesh.DIL DIL NE SHESH se do ikesh mbrapsh me nje tufe lesh.

                     1. G
                      GEZUAR BAFTAJAR

                      E SHIKON NGORDHJEN NGA AFER MORE QEN I. FAMILJES SE ILIR MONIKA KOKLOPA. SE SHPEJTI NE REC ME PADRONI. ILIR E SALEH KUFOMA

                      1. d
                       dhelpra

                       petrit [nuk e meriton me germe te madhe] vazhdo tu shkosh pas by.... se mos te japin ndonje kocke ta lepish.Langaraq! do degjoj thirrjen tende populli shqiptar,yyyyytttttt......pis.

                       1. F
                        FATMIRI

                        DO TI HANI KARIN PO MER DHE GRUAN ME VETE O ROBQIR

                        1. Fjona

                         Ik ore palaco, tellalli i paguar nga tradhetaret , kriminelet , hajdutet, ju jeni nga ata njerez qe nuk duhet te ekzistoni ,,,, e jo me te jeni "POLITIKAN" JENI "PLEHRA" JU E DONI PROTESTEN, TE BENI VELLA-VRASJE , TE SHPETONI NGA DREJTESIA POR MOS U MUNDONI ME ,,,,, KENI 30-VJET QE PO JETONI NGA COPA INJORANTESH QE ERDHET NGA FSHATRAT, DHE NA U BETE (PASANIK) ME PARATE E KASOLLEVE QE SHITET... POR JU MENDO NI SE SHQIPTARET JANE BUDALLENJ; TE DALIN NE PROTESTA TU MBROJNE JUVE ?????? ??????, JO ---'JO, GABOHESH RENDE ZOTI PROTO PAPA !!!!!!!@

                         1. T
                          Te tille jini sa te rroni

                          Na i shpifet me keto kerma te politikes

                          1. V
                           Vlesht

                           Kjo thirrje e Titit me ngriti pesh!

                           1. b
                            bledi

                            Per cfar do mblidhemi per non graten dhe per floririn...!! Ju po beni thirrje ngelsave ne provime atyre qe jane tap se nuk mesojne... Ministria e ka ulur noten mesatare per ne fakultet deri ne 6 qe eshte turp, si mund te hysh ne shkolle te larte me kete mesatare....

                            1. F
                             Falje per fjalorin

                             Kaq budallenj ju duket populli shqiptar. Perjashtojme ato qe i keni lidhur pas vetes me kocka.

                             Lini një Përgjigje