Basha mbledh sot kryesinë e re të PD-së

13 Shtator 2023, 09:30Politika TEMA

Basha mbledh sot kryesinë e re të PD-së

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbledh sot, 13 shtator, për herë të parë kryesinë e re.


Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si sekretar i Përgjithshëm Enkelejd Alibeaj si dhe 4 nënkryetarët e rinj. 

Kryesia e re u zgjodh më 9 shtator dhe la jashtë të gjithë deputetët, me Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun në krye që kundërshtuan kthimin e Bashës në krye të PD.

 

 

1 Komente

  1. P
    Pilo Lala

    Ne Kukes bejhen zgjedhje, keta nuk kandidojne. Kesaj i thone ndryshe: Stambolli digjet, kur.va krihet.......

    Lini një Përgjigje