Berisha: Në Kukës zgjedhjet u blenë, duhet ngritur sa më shpejt në protesta

29 Shtator 2023, 14:20Politika TEMA

Berisha: Në Kukës zgjedhjet u blenë, duhet ngritur sa më

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi këtë të premte konferencën e përjavshme për shtyp. Ai u pyet nga gazetarët në lidhje me humbjen e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Kukës. Ai u shpreh se në Kukës zgjedhjet u blenë.

“Në Kukës, siç kam referuar këtu për të gjitha, zgjedhjet u blenë në mënyrën më të pamëshirshme. Belinda Balluku, Taulant Balla, janë marrë me shpërndarje parash 1 javë rresht me thasë në qarkun e Kukësit. Në Kukës nuk përcaktoi rezultatin vota e qytetarëve, por rezultatin e përcaktoi qartësisht industria e blerjes së votës. Ne kemi një konkluzion, se me Edi Ramën, zgjedhje nuk ka. Kukësi ishte një argument shtesë në morinë e pafundme të fakteve që kemi paraqitur dhe disponojmë. Edhe të tjera. Por në një vend ku drejtësia është në kontroll total, nuk ka asnjë shpresë dhe zgjidhje tjetër përveç revoltave, protestave dhe përmbysjes së kësaj qeverie”, tha Berisha.

Sipas Berishës një zyrtar i lartë i PS-së është kapur në përgjime me drejtorin e OSHEE.

“Që në muajin Prill, në një lokal në Kukës, janë ulur fatkeqësisht një zyrtar shumë i lartë i PS me drejtorin e OSHEE të qarkut. Tavolina ka pasur përgjues dhe në këtë përgjim është e regjistruar se është bërë pazari që drejtori i OSHEE do të bëjë një tender me kaq miliona lekë, nga të cilat 300 mijë euro do i dërgojë në Tropojë. 200 mijë në Kukës. Shtyllat do vendoseshin në Has. Dhe resti i kësaj në Durrës. Shërbimi informativ, që ka qenë institucioni që ka vendosur përgjuesin, përgjimin ia ka sjellë Edi Ramës. Nuk kam, se nuk do e akuzoja sot SPAK-un, nuk kam të dhëna se Rama e ka çuar në SPAK përgjimin, por sipas disa indiceve e mbajnë aty për të mbajtur peng zyrtarin. Nuk është vetëm kjo, nga institucioni i akuzës së Gjirokastrës, është dërguar në SPAK dosja me përgjimin, në të cilin kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës, në një mbledhje urdhëron vartësit dhe u thotë: do u japësh kaq lekë, ti do i premtosh këtë vend pune. Pra, bën haptas ofertat për votat që do blinin. SPAK e mbyll dosjen dhe nuk ndërmerr asnjë veprim. SPAK nuk mund të ndërmarrë veprime kur ka dosjen e kriminelëve elektoralë Edi Rama, Damian Gjiknuri, Ulsi Manja. Pra, çfarë mbetet? Mbetet të flasin qytetarët. Përgjegjësia është një: që duhet ngritur sa më shpejt në protesta”, tha Berisha.

20 Komente

 1. K
  Kapterri

  O Sal maloku,e bone bajate fare kete muhabet.Ik n'shpi se nuk je per gjo,Koha jote maroi.

  1. X
   Xoni

   Haha..Tani fillon beteja jone.... Kur do ju mbushet mendja demokrateve qe sa te jete Berisha nuk vijne kurre me pushtet !

   1. S
    Salivirusi ppsh

    Jo u vodhen zgjedhjet haaaa ky nuk eshte me qesharak pof i semure menderisht

    1. T
     Tironsi

     Ky njeri nuk ka nje te dyte, jo ne Shqiperi po ne rang global. I pa turp dhe kriminel i gdhendur ne egrsine e vendit ku ka lindur dhe ku Sheqerja e linte gjithe diten me shpergej te qelbur.

     1. a
      american16al

      Ky i bie fyellit me nje vrime, ka marre fund dhe e vetmja alternative eshte rrugaceria, s’ka asnje zgjidhje apo ide qe te luftoje politikisht, mjeran, asnje nuk e beson me kete bastard ne neveritshem…!!

      1. t
       taipi

       Sali pordha n q fse ke fakte nxiri ose ha mut piloti.

       1. X
        Xixellonja.

        Ti Taipi boll me ofendime! Valle nuk te mjafton ty fjala e Saliut qe thote se mbeshtetet ne informatorin dixhital? Ja, Sala mbyll syte ne cdo gjysem ore dhe ne dremitje i del para informatori dhe ja tregon te tera. Sala e quan dixhital se ashtu ja do puna, por e verteta eshte akoma me e thelle. Eshte vet Sala qe ka lidhje me aljenet qe e informojne. Ti mos kerko sekretet e gjithesise or derdimen se je thjeshte nje njeri i zakonshem!

        1. S
         Skraparliu

         AVAZI cfare po bene o THANAS po qep THAS dhe kjo puna e sales u blene 5000 qytetar KUKSIAN po te jete per leke ministrat e RAMES i fusin ne vrime te miut ne tube te Aspiratorit o sale mos ja fute kote ke mare funde nuk cfare i jep me ketij vendi prandaj humbje pas humbje prandaj leshoja vendin nje tjeteri.

         1. M
          Muzaka i Ri

          Y yy, yyyy ore mut, se qelbe dynjane me gjithe ata palaco qe te rrine prapa teje.

          1. D
           D

           Pirdh se cfryhesh Sali HALEJA...!

           1. Z
            Zhduku mostër

            Doli mostra,kush të vjen mbrapa ty more shurraq komunist përveç Mulit dhe Vokshit që të mbajnë uturakun

            1. M
             Mokrari

             O sale kush do ti krehi floket se Flora do iki ne Zvicer keshtu thote Salianjgrida se ne nuk fitojme po te patem ty ne krye,dhe ajo zedhensja jote Flora erdhi mos merte ndonje cope vend po nuk i doli gje ca do beje do iki gjej ndonje flore tjeter per te krehur floket cdo gje me moshe.

             1. N
              Noci

              Ngrehi ne proteste e ku te duash ti por halli eshte kush te vjen ty se je plakur tani

              1. B
               BeeGees

               O Sali, merr Lirine perdore, merr Xenin me ate blogeren, po ashtu Argiten me dhenderrin e shkoni para kryeministrise. Rrini aty 24 ore. Te nesermen do t'ju bashkohen me qindra.

               1. P
                Populli.

                Po mire o Sale ti ne Kukes i pate kuksianet perse nuk i ngrite ata ne Kukes e te fitoje Kuksianet nuk ta fershellyen ne Kukes e ti kerkon ta fershellejne tani neper rrethet e tjera.O Sale me gjithe respektin qe kam patur si president e si k/minister i ketij vendi qe ke qene te them lere kete kenge se nuk ta degjon me kush.Kendo ndonje kenge tjeter.

                1. A
                 Arbeni

                 sali maloku i ngjan një ujku plak që del e ulërin,por nuk e pjerdh më askush.Ky palo njeri është një e keqe e madhe për Shqipërin.E kam thënë prej kohësh dhe po e përsëris se PD nuk vjen kurr në pushtet përsa kohë që ky malok muti të jetë në krye të PD.

                 1. A
                  Anti krimineli

                  Tragjikomiku anormal qe i nxiu jeten popullit shqiptar vazhdon deri ne vdekje.Edhe ne vdekjen qe ja uroj shum shpejt do lere litarin jashte.

                  1. V
                   Vega

                   Pika qe s’te bie ! Po ti qe je profesjonist i shit- blerjes pse ndenje duarlidhur ! Me fal! Harova qe ti je fukara ???? ….

                   Lini një Përgjigje