Çfarë ndodhi me protestat masive në vjeshtë? Meta: Ka çdo , ju nuk doni t'i shikoni

28 Shtator 2022, 14:09Politika TEMA

Çfarë ndodhi me protestat masive në vjeshtë? Meta: Ka

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta kishte premtuar gjatë verës se vjeshta do të ishte “e nxehtë” nga protestat, ndërsa deri tani është organizuar vetëm një protestë tek inceneratori i Tiranës.

Teksa diçka e tillë iu vu në dukje nga gazetarët gjatë një koneference, Meta përmendi protestat e nxënësve dhe prindërve, duke thënë se nuk janë për t’u nënvlerësuar.

“Unë besoj se ju nuk doni të shikoni protestat. Protestat që keni parë të fëmijëve dhe prindërve. Të gjimnazistëve, prindërve dhe gjithçka tjetër. Mos i nënvlerësoni këto protesta sepse burojnë nga shpirti i qytetarëve të provokuar nga një qeveri që nuk ka asnjë lidhje me ligjin. Do të vazhdohet në rrugën e protestave sepse protestat i prodhon vetë kjo qeveri”, tha Meta.

19 Komente

 1. g
  gjergji

  I lumi TI o I.M.cdo dite sheh endrra me sy hapur.Per gjithecka ke hazer pergjigjen.Me kujton Pitkin-in

  1. k
   k

   O fshatar injorant hajdut i korruptuar dorëzo gjënë e vjedhur popullit.

  2. D
   Defi

   Like bjeri defit sa te mblidhen shoket.

   1. c
    ce

    U dhi nusja ne kale dhe u nis per ne Jale. Turravrapi i madh i spiunit Agush askushi dhe Tedi bibilushi iku per lesh dhije. Tani te presim muajin i revolucionit te Leninit , tetorin se ndoshta Spiuni Agush askushi dhe klevis krrici i faro pace pilafit do fillojne revolucionin sic ka deklaruar krrici i faros . Por jane te mbaruar, hekuri rrihet sa eshte i nxehte. Dhe i forti i lagjes qe te kepuste ne mes h shfry si tollumbace taman si krrici i faros kur donte te bllokonte ndertimin e unazes dhe nuk ja arriti por iku si mi i lagur nga rruga.

    1. T
     Trimi i pazarit

     Hajde beqir,hajde,po kush e rrun per ty mor laper,mor gangster i pazarit te vjeter,qe e fshin me leter,ti je nje rrot karabushi qe te jan ba ca shoke.Edi Rama,si puna jote ban cdo mengjes.Ti je nje hajdut ordinier,qe u bere trim me pushtet qe ta dhane,ata qe te kunguan,nje njeri ordinier,qe eshte ne pritje te dekoratave nga drejtesia dhe Amerika

     1. z
      zalli

      o kok tul po nuk behesh dot politikan,as per nivelin e skraparit,e jo per vendin,po nje karrem te hodhen dhe e hengre,te befte mire e ke gelltitur te terin e s'do mund ta nxjerresh dot.

      1. C
       Ciceron Shierox

       Grupi ABBA në koncert së shpejti .The final cames on .

       1. O
        Orest Saraci

        Prisni ore , mos u nxitoni ka dhe 2-3 dite shtetori .... pastaj ju ku e kuptuat qe Meta tha per kete shtator ?? Ai tha , por nuk e theksoj qe do fillojn perplasjet ne 2022-shin , tha ne shtator .....por cilin mbetet sekret .......ate e di vetem Meta dhe Blush konoshi ....

        1. K
         Ku është problemi këtu?

         Kështu siç e ka nisur Likja, rrezik Rama do nxjerrë të tijtë në shesh të protestojnë kundër qeverisë sikur gjasme ka opozitë! Në këto kushte edhe Luli duket lule si ish krye opozitar.

         1. R
          RAIFI

          "Ku eshte problemi atje?" Me mire te protestoj vet qeveria, se vetpastrohet, sesa keta lapangjoze si Sali dhe Ilir qe vetem ujrat e zeza trazojne se atje gjejne parajsen. Pastaj, sipas kalendarit Salio - Ilirist, Tetueri ryn mbe 14 Tetuer; atehere kur mbaron Shtatueri, pra ka edhe 15 dite, kohe kjo qe te veç ne Hane e te kthenesh apet perposh.

         2. c
          cfar mutin han ne Politike ky skuthi Hajnis ?

          cdo dite i lexojn komentet cfar shkruiajn kunder tyre .Gjithe shqiptaret i urrejn per vdekje dyshen saleh hamut mutaj dhe kta vazhdojne e bejne gjasme Politikanin edhe pse si llogarit kush per te tille . Ne cdo vend tjeter te Botes nqs Politikani do merrte kaq shume Urrejtje nga populli Mesazhet do ishin te qarta . ____Zhuku nga Politika ,sepse nuk te llogarit asnji per Politikan . _ Profesionin e Kriminelit ,Trafikantit e Hajnit le ta ushtroje rrugeve si shume Kriminele e Trafikante te tjere ,jop nen Masken e Politikanit qe ka kohe qe i ka ren ,Kermes . Spiuni i pafytyre e i pacipe vazhdon te provokoj shqiptaret !

          1. P
           Peco priza

           Sh ilir aman kur do ebeni protesten se mezi po presim o udheheqesi legjendar.jemi grupi i gogolasit .narofsh trecerekun e gjysmes se thybes.

           1. G
            Gledis

            Hahaha mezi po i pres kto protestat e likes se maximum 10 veta i shkojn

            1. O
             Osman

             Like po si mo like mendon se do kesh protesta e pam heren e kalume sa te deshtuara jeni

             1. E
              Eni

              Ka ngelur me 5 veta ky se do me asnje interesaxhi

              1. G
               Geni

               O ilir po thuaj te verteten qe ske me njerez per protesta

               1. J
                Joni

                Po shifka meta filma me protesta meta se vec ai I ka pa kto protesta

                1. G
                 Goni

                 Po car flet more ilirke si paska protesta se spo shohim gje ne o

                 1. G
                  Grin

                  Ilir shtangisti turpi i popullit

                  Lini një Përgjigje