A do i pranojë Shqipëria rusët që po ikin nga vendi? Rama: Janë të mirëseardhur

28 Shtator 2022, 14:01Politika TEMA

A do i pranojë Shqipëria rusët që po ikin nga vendi? Rama:

Kryeministri Edi Rama ka thënë se shtetasit rusë janë të mirëpritur në Shqiëpri.

Gjatë një konference për mediat pas mbledhjes së qeverisë, Rama deklaroi se rusët që largohen nga vendi, pasi nuk duan të shkojnë në luftë, janë të mirëpritur në vendin tonë.

Qindar mijëra shtetas rusë raportohet se janë larguar nga vendi, pasi presidenti Vladimir Putin shpallli mobilizim të pjesshëm që detyron rekrutët të shkojnë në front në luftën që Rusia nisi më 24 shkurt në Ukrainë. 

26 Komente

 1. V
  Vjosa

  Jo nuk i duam.

  1. Como

   Pse nuk i do moj vjosa apo te hane buken tende Sa shqiptare kane studiare ne Rusi informou pak.

   1. S
    Sami Kalemi

    Kujdes MENDIMI NDRYSHE mbasi mund të na vijnë operativët e RasPutinit dhe hajde e kontrolloji pastaj…..

   2. e
    ela

    legeni … mori leje nga edrogani?

    1. E
     Eni

     Ky nuk eshte mire...Vende te be deklarojne we nuk I presin se duhet te kundershtojne Putini ...ky ja mer dissidents Putinit....o zot

     1. S
      Shajku

      Car flet o rrot hajdari,ata jane te gjithe ushtare te Putinit dhe te ine ty e popullin ne bythe,mos bej gangsterrin o debil se te gjithe behen ushtare te Sales e Metes

      1. a
       american16al

       Sh mire populli eshte gjithemone viktime e politikaneve, ata qe larguhen nga Rusia jane per paqe…sigurisht qe duhen pranuar ne Shqiperi si streh paqeje…

       1. T
        Turi

        Qytaret rus nuk kane lidhje me qeverine ruse

        1. G
         Goni

         Po clidhje kane turistet ruse me putinin jane te miseardhur

         1. G
          Geri

          Mir do bej ti mirpresi se nuk eshte gje e keqe ti pranojm ato qe ikin nga nje vend si rusia

          1. J
           Jani

           Perderi sa ato po largohen nga rusia se nuk i pelqen me jetu atje nga regjimi i keq dhe do me ik pse mos ti pranojm

           1. K
            Klea

            Mire beni se kush nuk do te marre pjese ne lufte mund te vijne ketu te strehoen

            1. I
             Iris

             Skane lidhje me ca ben e ca flet putini

             1. L
              Lutfi

              Mir e ka se skan faj populli per budallalliqet qe ben putini

              1. E
               Egla

               Nuk kemi pse debojm njerezit qe duan tu shmangen luftes mir e ka rama

               1. N
                Neutrino

                U bë Shqipëria si hani me dy porta. Tani ska porta fare. Dhe nuk po futen vetëm dosa. Po i gjithë kopshti zoologjik nga arka e Noes

                1. E
                 Elsa

                 Nuk kemi pse ti ndalojme jan te mirpritur nga ne

                 1. M
                  Monda

                  Ata duan ti shmangen luftes dhe gjithmone do te jen te mirpritur nga te gjithe shqiptaret

                  1. G
                   Geni

                   Mire e ka kushdo qe largohet nga putini te vije ne shtetin tone demokratik

                   1. J
                    Jani

                    Mire e ke menduar pasha na duhet cdo person eshte nje aset i shtuar per vendin

                    1. M
                     Marjo

                     E kemi treguar nder vite bujarine dhe mikpritjen qe populli jone ka per cilindo qe vjen

                     1. A
                      Ani

                      Me vjen mire qe i mirepresim gjithmone te gjithe ata qe deshirojne te vijne ne Shqiperi

                      1. J
                       Joni

                       Rama ka mirepritur kedo qe ka ardhur ne vendin tone

                       1. K
                        Kevi

                        Shqiptaret jane shume te dashur dhe mikprites

                        1. J
                         Juri

                         Bravo i qofte nuk eshte faji i popullit per veprat e liderave te lige si putini

                         1. t
                          titi

                          Dhe ato te shkrete viktima jane se nuk e kane kerkuar luften shume mire qe i presin

                          Lini një Përgjigje