FOTOT: Rama i ulet në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut

6 Dhjetor 2022, 11:27Politika TEMA

FOTOT: Rama i ulet në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel ka bërë Edi Ramën që t'i ulet në gjunjë. Në momentin që Bettel u afruan me çantën e tij në dorë, Rama u ul në gjunjë për arsye që ende nuk dihet. Bettel qeshi, e po ashtu edhe kryeminsitri Edi Rama. 

Kujtojmë iderët europianë kanë mbërritur në Tiranë në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor. 

Kjo është një ditë historike për vendin tonë, pasi për herë të parë do të mbahet një samiti përmasave të tilla.

 

57 Komente

 1. .
  .

  Ky njeri Ka ike për lesh, pushteti e ka bër komplet delir, islamike dhe lindore mose na turpro more qyrravec e sote si Sali Gerdeci dhe ilir spiun që kane dale në proteste.

  1. T
   Thjeshte nje gjest pozitiv

   Edhe per te respektuar lartesine trupore !

   1. O
    Operacioni Zjarri

    Po i kerkon doren per martese

    1. D
     Drenova

     Ky eshte nje gjest i poshter prej vasali si Sanco Panco para Don Kishotit! Turp i madh per kete sharlatan ,qe nuk do t'ia dije per protokollet zyrtare!

    2. l
     lexuesi

     Ore idioter :Perulja e Edi Rames eshte diplomatike duke dashur ti thote "Faleminderit" qe erdhet dhe se "une (Edi) jam shume i vogel perpara teje! Kjo quhet "begenisje" ne politike.pasi ardhja e tij thote ndoshta shume.Ai te luaj shume mire me perballesit e tij. Imagjinoni per nje moment "perfaqesuesin e pyllit" si do i priste,kuptohet nese e begenisnin. Nga keto dallohet qytetari Edi nga lloji Berishjan apo Metjan.Fshatare qe e"dhe pse vune pasuri ,para,perseri nuk dijne te sillen por dallohen qe jane te ardhur dhe te pa gdhendur,nga civilizimi i Edi Rames qe bene kontrast ne ate pyll sepse qytetarine Sali Berisha e perzuri ne emigracion!

     1. S
      Shmil Pollogasi

      TURPI nuk është "diplomatike", na i more fytyrën, or palaco pa dinjitet. Sa më majmun që po bëhet Rama, aq më shumë e konsiderojnë dhe trjtojnë (për) qen rruge.

      1. I
       Ilirjan

       Harrojne qe Europen ne Tirane e solli pikerisht puna e palodhur e Edi Rames, imazhi i ri qe Shqiperia sot ka, e se ka patur kurre ne histori ne kete shkalle. Nuk jane mbledhur kurre jashte BE, dhe kjo eshte shume dmthenese. Nuk ja vlen te meresh me fshataret mjerané qe komentojne ketu, as me ata sherraxhinjte e pa tru te "protestave" anti perendim e pro lindje.

      2. K
       Kalec Dega

       mjer ky vend, mjere ky popull....u perul para Sorosit gei....lol = Te gjithe po tallin Ramen, vetem bagetia nuk e kupton. = Sa i kushtoi taksapaguesit shqiptar ky " samiti", do jua tregoi ndonjehere Globali i Albanistanit

      3. E
       E verteta dhemb....

       Rrot cari,je katandisur karagjozi ,si tourkalvanoi.... ptuuuuu

       1. D
        Denis

        Ptu more zgjebe sharlatan bythelepires. Pa dinjitet.

        1. J
         Janullatos topefagos

         hehehehe bythqir i janulles. Po ti cke se ca ben file Rama ? Ti e mban veten per heladhoi

         1. B
          Bato

          Fiks i thua. Legen burre, a thua sr shtatlartesia eshte virtyt. I peshtirosur.

         2. D
          Devi

          Kjo tregon qe rama dhe kryeministri i luksenburgut kan shume respekt dhe gesojne mardhenie te mira

          1. G
           Goni

           Vertet per tu duartrokitur pasi esht vertet nje veprim fisnik

           1. N
            Na myten idiotet

            Heren tjeter tja mari ne goje. Akoma me fisnik. Ju sufllaqexhit keni ik per lesh

           2. M
            Mendimi im

            Ka vetem nje arsye qe eshte ulur ne gjunje; filozofia e Edi Rames eshte e tille qe imponon respektin me veprime e pa folur qe ti thote europianeve por dhe me tej se : i ulet Luksemburgut se mendon qe dhe Shqiperine ta beje Luksemburg, kjo eshte e arriteshme per qeveritare me perkushtim per vendin e jo si ai zgarrua qe zvarritet si qen rrugeve bashke me ata qe e shoqerojne. Respekt dhe historia do shkruaj.

            1. g
             gentian

             je gje kar apo ben vete ????

            2. t
             titi

             qesharake por duhet pasi ne se shpejti do te jemi aleat me to

             1. t
              tosi

              shume mire e ka bere luksemburgu nje nga shtetet qe na ka mbeshtetur me shume dhe bravo i qoft saj

              1. R
               Renis

               Respekt i vecant per te gjithe lideret qe kane ardhur ne vendin tone

               1. T
                Teo

                Raport i ngushte mes rames dhe lidereve europian

                1. A
                 Anja

                 Vertet nje dite unike per vendin tone e cila do mbetet ne memorien e te gjitheve!

                 1. p
                  papi

                  Me mire se Edi Rama askush nuk di se ceshte respekti

                  1. I
                   Ina

                   Me keto pune te mira qe beni ne vend keni treguar qe cdo dite e me shume jemi afer anetaresimit te BE-se

                   1. g
                    gazi

                    Nuk ka vend per armiqesi ne keto dite keshtu qe kjo foto tregon shume

                    1. l
                     latif

                     Asnjeher nuk ka gabuar rama kur eshte puna tek marredheniet e mira

                     1. h
                      hendi

                      Perhere unik dhe perhere tregon respekt per te gjithe

                       1. a
                        arqile

                        byreku.com sufllaqja.com komente idiote komplet ,njerez pa shtylle kurrizore i japin lloj lloj kuptimesh kur as qe e dine arsyen pse e ka bere ,prisni ta sqaroje or te zinj pastaj flisni ....hej zot

                        1. L
                         Loni

                         Ai ti jape kuptim ca te doje. Protokolli eshte protokoll. Kryeminister sharlatan.

                        2. d
                         dion

                         Vetem shpellaret dhe gomeret nuk e kuptojne Edi Ramen...... Ka sjelle gjith Europen dhe Ballkanin ne Tirane gje qe as mund ta imagjinonte njeri ne istorine e kombit. Po plasin nga inati keta ndyresira dhe le te plasin.... Qytetaria ka triumfuar shpellaret te tille do te mbeten.

                         1. E
                          E Vertet

                          Bravo Dion! ???????? ????

                          1. S
                           Sofi

                           Te lumte goja. Ishalla i shporr shpellareet e sales pleres. Rama mund kete plote gabime por para dyshes perverse ymer paste dhe 10 shekuj. Ata jane felliqesira te gropave te zeza

                          2. A
                           Armand

                           Hallar Rames se vec ai beri te mundur qe te kishim kaq shume njohje e vleresim ne arenen nderkombtare

                           1. O
                            Oligert

                            Kesaj i thone respektosh miqte e te jesh mirnjohes

                            1. C
                             Cipini

                             Pavarsisht komenteve, nuk arrij te kuptoj kete gjest “respekti”!!! Nuk eshte normale.

                             1. C
                              Ceni

                              Perulesia i perket botes se qytetruar. Nuk mund te kuptohet nga cobanet e Cipinit. Ruaj dhente vella, mos ti haje ujku.

                             2. B
                              Bardha

                              Kafshet kane dale nga kafazi,jane neper kazane duke hanger mut

                              1. b
                               brunilda

                               aman komentojne dhe japin mend per gjestin fisnik ,komentojne veprimet e Rames ca analfabet qe skan aberin nga kultura ,por qe din vetem fjalorin banal per xhdo gje ,me mir shkoni hani nje tas me fasule ,e degjoni saliun ,se nuk mund te shikoni dot respektin qe ka fituar Kryeministri duke i dhene vendit nje prestigj te madh

                               1. e
                                enter””

                                Veprim fisnik?? Ahahaha O koqeeeee

                                1. E
                                 Enio

                                 Ka mendu rama se ka euro me vete ai ne cante

                                 1. D
                                  Dakord

                                  Karragjoz KM me i rrezikshmi i koherave

                                  1. g
                                   goni

                                   o zot ca lajmi hahahaha u ul ne gjunje thot

                                   1. P
                                    Petro

                                    Me kete gjest eshte treguar qarte qe jemi nje vend teper mikprites dhe i presim ne menyren me te mire miqte

                                    1. e
                                     enter””

                                     Heres tjeter tja mari ne goje Eshte me mikpritese

                                    2. L
                                     Lenci

                                     Mire na paraqesin armiqte tane qe jemi shkuar majmunit me bisht. Nje kryeminister majmun e pa dinjitet...dhe fansat e tij qe masturbohen me veprimet e tij. Dhe duam te jemi pjese e Europes! Ne mund te behemi pjese e parqeve zoologjike te saj.

                                     1. Z
                                      Zëri i Popullit

                                      Speciale e gazetës “Zëri i Popullit”: “Marrëdhëniet shqiptaro-kineze, më të ngushta se kurrë” . Përbërja e delegacionit kinez, takimet me krerët e lartë të shtetit dhe vizitat nëpër Shqipëri Me ftesën e kryetarit të Këshillit të Ministrave të Republikës Popullore të Shqipërisë, anëtari i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë, Mehmet Shehu, prej datës 31 dhjetor 1963 deri më janar 1964, bëri një vizitë miqësore në Republikën Popullore të Shqipërisë, Kryetari i Këshillit të Shtetit të Republikës Popullore të Kinës, Zëvendëskryetari i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, Çu En Lai. Kryetari i Këshillit të Shtetit të Republikës Popullore të Kinës Çu En Lai shoqërohej nga: Çen Ji, zëvendëskryetar i Këshillit të Shtetit të Republikës Popullore të Kinës, ministër i Punëve të Jashtme, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste Kineze; Kun Juan, zëvendëskryetar i Kabinetit për marrëdhëniet me botën e jashtme pranë Këshillit të Shtetit, kandidat i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste Kineze; Huan Çen, zëvendësministër i Punëve të Jashtme; Tun Shio Pun, kryetari i Kabinetit të Kryetarit të Këshillit të Shtetit; Çia Guan Hua, ministër asistent i Punëve të Jashtme; Y Pei Vin, drejtor i Drejtorisë së Protokollit të Ministrisë së Punëve të Jashtme; Van Min, zëvendësdrejtor i Drejtorisë së Përgjithshme të Ministrisë së Punëve të Jashtme; Li Shu Huai, zëvendësdrejtor i Kabinetit të Ministrisë së sigurimit publik. Kryeministri Çu En Lai dhe zëvendëskryeministri Çen Ji, si dhe shokët që i shoqëronin, vizituan Tiranën, Shkodrën, Vlorën, Korçën, Beratin dhe Qytetin Stalin, si dhe uzina, kooperativa bujqësore dhe institucione kulturore e arsimore, dhe patën kontakte me shtresa të ndryshme të popullit shqiptar. Atyre iu bë kudo një pritje e nxehtë dhe e pashembullt, një mikpritje madhështore dhe e përzemërt nga ana e popullit vëlla të Shqipërisë. Kjo është një shprehje e gjallë e miqësisë së madhe, të bazuar në internacionalizmin proletar, që lidh popullin kinez me popullin shqiptar. Gjatë vizitës së tyre, shoku Çu En Lai dhe shoku Çen Ji zhvilluan bisedime të përzemërta dhe miqësore me Sekretarin e Parë të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë shokun Enver Hoxha dhe me Kryetarin e Këshillit të Ministrave shokun Mehmet Shehu, mbi forcimin dhe zhvillimin e pandërprerë të miqësisë, të unitetit dhe të marrëdhënieve të ndihmës reciproke e të bashkëpunimit midis dy partive dhe dy vendeve, si dhe për çështjet kryesore të gjendjes ndërkombëtare e të lëvizjes komuniste ndërkombëtare të kohës së sotme. Bisedimet u karakterizuan nga uniteti i plotë i pikëpamjeve dhe i qëndrimeve për të gjitha çështjet e diskutuara. Në këto bisedime morën pjesë: Nga pala shqiptare: Adil Çarçani, ministër i Minierave dhe Gjeologjisë, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë; Beqir Balluku, zëvendëskryetar i parë i Këshillit të Ministrave, ministër i Mbrojtjes Popullore, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë, president i Këshillit Qendror të Bashkimeve Profesionale të Shqipërisë; Haki Toska, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë, sekretar i Komitetit Qendror; Hysni Kapo, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë, sekretar i Komitetit Qendror; Ramiz Alia, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë, sekretar i Komitetit Qendror; Rita Marko, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë; Behar Shtylla, ministër i Punëve të Jashtme, anëtar i Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë; Nesti Nase, ambasador i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i Republikës Popullore të Shqipërisë në Republikën Popullore të Kinës, kandidat i Komitetit Qendror të Partisë së Punës të Shqipërisë. Nga pala kineze: Çen Ji, zëvendëskryetar i Këshillit të Shtetit, ministër i Punëve të Jashtme, anëtar i Byrosë Politike të Komunitetit Qendror të Partisë Komuniste Kineze; Kuan Juan, zëvendëskryetar i Kabinetit për marrëdhëniet me botën e jashtme pranë Këshillit të Shtetit, kandidat i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste Kineze; Huan Çen, zëvendësministër i Punëve të Jashtme; Tun Shio Pun, ministër asistent i Punëve të Jashtme; Lo Shi Gao, ambasador i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i Republikës Popullore të Kinës në Republikën Popullore të Shqipërisë. Gjatë bisedimeve të dyja palët vunë në dukje me kënaqësi të madhe marrëdhëniet vëllazërore të miqësisë, të ndihmës reciproke dhe bashkëpunimit që ekzistojnë midis dy partive, dy qeverive dhe dy vendeve, të cilat janë forcuar e zhvilluar çdo ditë e më tepër në luftën kundër imperializmit dhe për mbrojtjen e paqes botërore, në luftën kundër kolonializmit dhe neokolonializmit, dhe për mbështetjen e lëvizjes nacional-çlirimtare, në luftën kundër revizionizmit modern dhe për mbrojtjen e pastërtisë së marksizëm-leninizmit, si dhe në luftën për çështjen e përbashkët të revolucionit socialist e të ndërtimit të socializmit. Miqësia e madhe dhe uniteti luftarak midis dy partive dhe dy vendeve mbështeten mbi marksizëm-leninizmin dhe internacionalizmin proletar, ato ndërtohen mbi parimet që rregullojnë marrëdhëniet midis partive motra dhe vendeve vëllezër dhe që janë përcaktuar në Deklaratat e partive komuniste e punëtore të viteve 1957 dhe 1960. Forcimi i miqësisë midis Shqipërisë dhe Kinës u përgjigjet interesave themelore te popujve të tyre, interesave të të gjithë kampit socialist e të lëvizjes komuniste ndërkombëtare dhe është një kontribut në çështjen e madhe të popujve të botës që luftojnë për paqen botërore, për çlirimin kombëtar, për demokracinë dhe për socializmin. Të dyja palët shprehin vendosmërinë për të vazhduar përpjekjet e tyre për forcimin e miqësisë e të unitetit midis dy partive, dy qeverive dhe dy vendeve dhe për të ecur përpara, krah për krah, në luftën e tyre të përbashkët, duke inkurajuar shoqi-shoqin dhe duke i dhënë gjithmonë njëri-tjetrit ndihmë dhe përkrahje reciproke.

                                      1. K
                                       Koli

                                       Babai i miliarderit Zaho po luan teater?!

                                       1. U
                                        Universi shprsa ime

                                        Ka ik per leash km. Do mbahet mënd për batuta dhe per karagjozlliqe. Milionat vazhdojn lum.

                                        1. Z
                                         Zhëma Mamfish

                                         Sa keq që dehet të bëj diçka pa mendiarë se ç'do të thonë të tjerët . Hëna nga turpi as slat si sot nuk do ndrinte owoworworm më shonë .

                                        2. Z
                                         Zyko

                                         Idjotlleku i radhes.

                                         1. C
                                          Cecua

                                          O lexus po ti je me keq pe keti gomari dhe mundohesh te na mbushesh mendjen jo keshtu po keshtu eshte kryeminster dhe perfaqeson nje popull le qe sina katandisen keta ne vetempopull nuk mund te quhemi ne jemi nje tufe bageti qe tonit na shqyen por dhe te huajt ngopen dhe ikin shiko gjithmone te fundit ne cdo vend e kane luftuar korrupsionin vetem te ne jo te ne behen eksperimente per keq gjashte vjet reforma ne drejtesi dhe su be azgje.

                                          1. m
                                           matilda matilda

                                           E po si Shqiptare po sbeme Rolin e Kurves eh se drejt Bashkimit Europjan ajde komente ,pamjen e nje te Burgosurit ose Kurvave ta bera qejfin te lutem me jep ,dhe ajde thuaj Politikan te ulesh neme buke se skam ose nem NUSE TE NUSEROJE ,Ah Politika jone ,e ky tjetri rrihet me grusht nga djaloshi ,Fol komento Polotiken Shqiptare

                                           1. T
                                            Tirana

                                            Luksemburgu eshte shteti me i vogel anetar i BE, ma i vogel se sa nje qytet i madh shqiptar. Si me i vogli, respektohet me shume nga te gjithe, i bihet ne gjunje. Edi Ramen e njohin te gjithe per keto lloj gjetjesh, i shkojne keto lloj gjetjesh, dhe, jo vetem qe nuk ia marrin per keq, por perkundrazi e respektojne me shume.

                                            Lini një Përgjigje