"Gara është favorizuar nga lart", kush janë 7 kandidatët e dorëhequr nga ‘Primaret’ e Berishës

4 Dhjetor 2022, 11:15Politika TEMA

"Gara është favorizuar nga lart", kush janë 7

Primaret e shpallura nga Sali Berisha për foltoren e tij, duket se po dështojnë, pasi 7 kandidatë janë tërhequr nga gara deri më tani.

Disa prej tyre kanë hedhur akuza për garë të pabarabartë që është favorizuar nga lart.


Kandidatët e dorëhequr:


Tropojë - Feride Rrahmana


Lushnje -  Erjon Iljazi


Belsh - Dritan Cani


Gramsh- Kodhel Çala


Devoll -  Arben Miza


Krujë- Denis Hidri
Ilir Ndreu

9 Komente

 1. k
  k

  Pse ekzistonte ndonjë budalle që non gratta mund te bente primare demokratike ?

  1. Ke stadiumi Dinamo

   Lejon Sali Berisha të bohen primare të rregullta asnjë herë në botë pri kare vetëm është e mundur

   1. a
    arqile

    Aman o perendi si ka mundesi qe besoni se krmineli sale te beje primare.Keta qe kane dhene dorheqjen jane realisht njerez me edukate e me kulture.Distancohuni nga krimineli se dogji e shkateroi shqiperine.Me dt .6 do vrase njerez tja qe tja ngarkoje policise.

    1. L
     Latif Dreqi.

     Pse jeni kaq koqe? Po me halene Sali Ram Berisha prisni yve "sjellje dhimutkratike"? Qenkeni me te vertet per gjynaf.

     1. N
      Nik

      Primare, ne Shqip????

      1. m
       malua

       Shtoi kësaj liste edhe Shemsi Prençin në Kamëz. Ky malok i trashë nuk paska marrë vesh gjë që babai i tij shpirtëror nuk bën zgjedhje të lira.

       1. B
        Beni

        Filluan kukuvajkat se nuk jane mesuar nme demokraci dhe kerkojne ta bejne pis kete risi te PD-se. Gazetarucet e Rilindjes qe llapin non stop me Bazen qe i ka fal grua ,vajze e bythe Rames.

        1. L
         Latif Dreqi.

         "Beni"! Tamam "risi". Po te mos kishe shkruar ate fjaline e fundit, do te mendoja se idjotet nuk jane vetem te PD, por MALOKERIA dhe BUDALLALLEKU dhjerokrat jane mbledhur rreth gropes se madhe SEPTIKE me emrin PD.

        2. L
         Luani

         Mut i biri mut i jati mut ai që bëri tanë ..!!

         Lini një Përgjigje