Halilaj reagon pas fitores: Iu bashkohemi vëllezërve tanë në Kosovë, festojmë në një ditë tjetër

25 Shtator 2023, 12:57Politika TEMA

Halilaj reagon pas fitores: Iu bashkohemi vëllezërve tanë në

Kandidati socialist, Albert Halilaj ka bërë reagimin e parë pas fitores së thellë në Kukës.

Përmes një reagimi në Facebook, Halilaj njofton se PS do ta shtyjë festën e fitores për një ditë tjetër, duke respektuar zinë kombëtare në Kosovë pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të vendit.

“Duke u bashkuar me zinë kombëtare me vëllezërit tanë në Kosovë, njoftojmë që festimet për fitoren historike të bashkisë Kukës, nuk do të zhvillohen sot por në një ditë tjetër.

Në krah të Kosovës përballë terroristëve! Kosova ime, edhe kur është plagë, është veç Evropë”, ka shkruar Halilaj.

Kujtojmë që Halilaj u shpall fitues me një diferencë prej më shumë se 5 mijë votash nga kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

 

7 Komente

 1. d
  duaje

  Pse nuk e vne kete qe ne fillim kandidat per kuksin, por vune Safetin?

  1. J
   John Qelbashi

   nuk fitoi kandidati! PS nuk fiton kurre ne Kukes. Eshte revolte ndaj Saliut te hape rrugen.

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Kjo ishte vota e Shkerdhimit. Kuksianet perlqejne ata qe i qijne ne zyra. Ndaj dhe ky miku qe fitoi vazhdo rrugen e Safet hajvanit . Shkerdheji kuksianet ne zyra se ata keshtu te japin voten

  2. V
   Vlonjati 12

   Nje gjest i bukur nga kryetari i sapo zgjedhur i Kukesit . Bravo , nje akt human !

   1. S
    Shefki

    Burreria ,patriotizmi, atedhedashuria nuk blihen,jan trashigim nga te paret. respekt te jashtezakonshem, Urime dhe fitorja. Shefki Mexhani SH B A

    1. p
     pershendes !

     Vetem nje gabim: jo kandidati se ai u zgjodh perfundimish, por kryetari i ri bashkise Kukes.....

     1. Y
      Ylli

      Kete kane zgjedhur kryetar bashkie atje ne Kukes??? Po ky Berti eshte handikapat moreeeee....

      Lini një Përgjigje